Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 8:09 pm
Postovi: 15
ajme ja sam sokirana kad sam vidila slike od rodilista,strava,horor zivi!!!!!!!ja zivim u njemackoj,meni ni podrum u mojoj zgradi ne izgleda tako,stvarno grozno,ali ok ako nema uvjeta da se sredi da bude normalnije to jos i mogu nekako razumit,ali ponasanja od tih koji rade u tom rodilistu!koje textove govore zenama dok radaju...nemam rijeci jednostavno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Razgovor gospodje Branke i Tomice Milosavljevica
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 6:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Svu podrsku imate od mene gospodjo Branka, gledala sam emisiju, malo mi se ministar pravio englez ali ajde.U pravu je kada rekao nemojte zene da cutite, evo sad vise ne cutimo.Videcemo sta ce biti.Ovom prilikom pozivam sve zene, molim vas hajde da nesto da uradimo.Dok sam jednoj mojoj poznanici pricala o svemu ovome, njoj je majka rekla, ne sekiraj se ti kad se budes poradjala, imamo mi xxx, ima da te gleda kao Boga.Znas da je ona moja tamo neka sestra.Ali ne radi se samo o njoj,ona ima vezu, a sta ce druge koje nemaju.Radi se o globalnom problemu, zasto da nekome damo 200, 300 evra kad mozemo za to kupiti nesto bebi.Pa, imamo li mi te pare.Drugo, dajte da iskorenimo bezobrazluk,pa sta ce da rade sirote zene koje nemaju vezu.hajde svi da se udruzimo,i oni koji imaju i oni koji nemaju zarad resavanja problema u korist svih nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 23, 2007 9:31 pm
Postovi: 10
Bas me zanima tema i moracu procitatati losa iskustva svih dama u nasoj zemlji, jer sam tek videla temu, ali odmah da kazem ja imam prijateljice u Svajcarskoji i Nemackoj, obe su imale losa iskustva. I rekle su nikad vise...jedna je mogla iskrvariti zbog greske osoblja , ...! E sad sigurno nisu imale takvo losa iskustva zbog losih uslova ili polomljenih prozora sto neko rece, nego je ta urodjena drskost medicinskog osoblja svuda manje vise slicna !!! I sam sam imala iskustvo u Francuskoj da kad pozoves sestru, jer ti zatreba nesto bitno, pritiskom na dugme ona se pojavi posle duzeg vremena ili cak i ne dodje...a kad zakazete jenokrevetnu sobu da budete sami u njoj, oni vam obecaju pismeno i usmeno, i onda uvek iznenadjenje,..cimerka vas ceka, ali to pod obavezno ! A o cekanju na red da ne pricam, iako imate zakazano...Tako da , ne bih ja bas o tome kako su na zapadu svi bajni i sjajni , daleko od toga, samo su malo ljubazniji , inace rade uzasno rutinski, brzo i bez ikakvih emocija ! Kod nas nisam imala iskustva i ne mogu da komentarisem, naravno daleko od toga da opravdavam, pogotovo nasminkane,dekoltirane, nalakiranih dugih noktiju med. sestre... e toga nema na zapadu , slobodno mogu garantovati ! Sto se tice obroka u bolnicama, ciste splacine, bez ukusa i smrdljivo !..Ja sam uvek ostavljala i jela nesto svoje,...ovo vam pisem iskreno od srca !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: porodjaj u Srbiji
PostPoslato: Sre Nov 26, 2008 4:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ne znam kako je inostarnstvu, ali sigurno nije kao ovde.Meni licno ne smetaju polupani prozori toliko koliko mi smeta neljubaznost.Jedno znam.Moja komsinica mi je pricala da kada se ona porodjala pre 36 godina pazite pre 36 godina.Kada je dobila bolove, dosli su po nju kolima iz porodilista, odvezli je u porodiliste, porodila se i vratili je.A, kod nas mozes crknuti dok ne dodje hitna pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 8:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Reakcije nacelnika porodilista!

http://www.alo.co.yu/vesti/10044/Lekari ... _porodilje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: porodjaj u Srbiji
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 11:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Hoce li za ovaj naslov porodjaj u Srbiji jednog dana moci da se kaze preporodjaj u Srbiji????????????????????Cvrsto sam resila, necu radjati drugo dete dok se nesto ne promeni.DA MOGU DA ODEM NEGDE, OTISLA BIH.Sto se tice sajta, drago mi je da nas ima sve vise i vise.To je dobro, pisala sam gospodjici Natasi Miljkovic, valjda ce neko iz njenog okruzenja snimiti moje jadno pismo pa ce se setiti da bi mozda bilo dobro da nesto se kaze i na tu temu jer su nam mediji jako potrebni.Tacnije da ponasanje med.osoblja prema porodiljama bude bolje.Videla sma anketu koja ce cirkulirati porodilistima ali....... nesto mi se tu ne dopada.Zasto na anketi nema stavke da NAVEDEMO imenom i prezimenom osobu koja je neljubazna, koja nece da nam pruzi uslugu.Licno smatram da kada bi 5-6 porodilja navelo jednu osobu, i kada bi na neki nacin bilo sankcionisano njeno ponasanje, tipa 30 posto od plate, ponasala bi se posle kao bela lala.Sta vi mislite o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: porodjaj u Srbiji
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 1:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
dolce-vita je napisao:
Videla sma anketu koja ce cirkulirati porodilistima ali....... nesto mi se tu ne dopada.Zasto na anketi nema stavke da NAVEDEMO imenom i prezimenom osobu koja je neljubazna, koja nece da nam pruzi uslugu.


Mislim da ce biti! Finalna verzija ankete jos nije dostupna, ali na kraju ove radne verzije ima mesta za pohvale i za kritike:

http://blog.b92.net/text/5357/Anketa%20 ... %20doradu/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: porodjaj u Srbiji
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 1:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
ok.Ovom prilikom pozivam zene ili muskarce svejedno koji prate ovu temu i ovaj forum i koji su spremni da uradimo nesto.Ukoliko neko zna kako da budemo zastupljeniji u medijima neka nam da ideju.Najbolje cemo nas sajt plasirati kroz medije, time stimulisati vise zena da pisu price, zatim malo vise upoznati javnost o svemu.Mlao vise probuditi svest.Bilo bi dobro kada bi vecernje novosti ponovo pisale nesto na tu temu,blic, kurir...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 11:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Nije ni pre vise od 30 godina bilo idelano, kako je neko dolce-iti ispricao.

Ja sam se porodila (pre vise od 35g) u Visegradskoj gotovo sasvim sama (a jos je bebi bila obmotana vrpca oko vrata), jer nikoga nije bilo na vidiku, babice gledale neku seriju, niko me nije cuo.... pa su me totalno na zivo usivali i grlic i spolja (jer je doktrorka "mlada i nesto se zbunila") - a za mnogo manje usivanje su svojoj koleginicu med.sestru na kratko dali totalnu anesteziju.
Posto nisam imala vezu niko me nije gledao i bilo je puno, puno sitnih neprijatnosti... samo sto tada nije postojala privatna praksa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 24, 2009 1:41 pm
Postovi: 2
Lokacija: Becej
Ja saam licno bila na patoligi kada je trudnica u 8. mesecu dosla da zakaze carski rez...Veze po bolnicama su cudo...Kada sam se poradjala,ja onako u bolovima nisam imala krevet,do zadnjeg sam bila u wc-u,a uveli su jednu pored svih nas,koja nije imala ni bolove ni nista da je porode indukcijom...Jos mi je od sve muke i to trebalo...

_________________
Ja nisam hipohonda,ali volim da smo zdravi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: NIKOG NE BRANIM
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 10:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
NIKOG NE BRANIM
ovim sto cu napisati ovde- verujte mi istinito je.
Ovu temu sam kliknula da bih vam napisala adresu Majka Hrabrost , kad ono vidim da se ovde uveliko raspravlja sto mi je drago.

1l Nedavno sam , trazeci na Netu nesto sto mi je bilo potrebno, naisla na blog Majka Hrabrost ",Zainteresovana - procitah...odusevih se..i shvatih
da ce i na ovaj nacin izrazen GLAS NARODA morati da urodi plidom odnosno pozitivnim rezultatom da se , ako ne moze nikako drugacije (jos uvek smo siromasna zemlja izbusena svakojakim zbivanjima ) morati sredstva preusmeriti da bi se blagoslovene zene poradajale u sto bolje medicinski, ekstetski(da i estetski) uredjenim porodilistima i svoje bebane docekale da im cuju prvi plac (Krik pri rodjenju) u miru dozivele konacno odvajanje ploda od njih (presecanje pupcane vrpce) u tisini, bez galame i nekontrolisanog deranja i vikanja oko nje (osoblja !)
Sto se tice ponasanja lekara, babica i dr. to nikako ne odobravam Ali, ne svih - pobogu Ne svih ...Tu je poenta ovog sto rekoh ...

E sada ono zbog cega trazih da mi verujete.
Vreme :
kruzila sam u okviru spec. staza i tako stigoh da gledam i interevencije (dijagnosticke ) u oblasti plucne patologije.
Samo da objasnim : *plucne maramice (jedna prekriva , iznutra , grudnu duplju, druga pokriva plucno tkivo.Ova se pomera pri svakom udisaju i izdisaju zajedno sa plucima.
BIOPSIJA PLUCNOG TKIVA IGLOM po Nordenstremu(tanka, dugacka dvadesetak santimetara.
Brojne komplikacije se u literaturi opisuju medju kojima su dve najteze : da se probije odnosno ako pacijent dise pri ubodu -"zapara" se plucna maramica koja pokriva plucima - bolesniku to pluce pada (razvija se tzv Pneumotoraks koji se dalje resava kako resava ) koji nastaje jer deo vazduha koji udisemo kroz komunikaciju koja je "zaparana"-om pleurom nastala , ulazi izmedju pomenutre dve maramice i kako pritisak sve vise raste dolazi do kolapsa pluca.
Druga pomenuta komplikacija je krvavljenje koje se pokusa i moze zaustaviti ali i zavrsiti operacijom(zavisno od velicine krvnog suda koji je povredjen).

--- Posmatramo...sve pripremljeno za biopsju...Radi je profesorka maher ( prema svetskim rezulataima spadala je u tri grudna hirurga sa najmanje komplikacija koje su se desavale njoj pri izvodjenju ove biopsije.
- leze bolesnik, ukljucise monitor , ona mu nekoliko puta (imala je obicaj da se bolesniku obraca sa duso) objasnjava da kada mu kaze da ne dise> da NE SME DISTI dok mu ona ne kaze da moze ( a to bude posle 15-30 sekundi).
- Ja odjednom cujem " P..ka ti materina ne disi !!! izgovorenoi prilicno glasno- ostro...

Bila sam zgranuta ovom psovkom ...
Posto je znala da sam ja novi "posmatrac" objasnila mi je da ona zna da se bolesnik ukoci, uplazi, zadrzi dah... od njene psovke i dreke a ona postize da on ne dise kad iglom ulazi u pluca ... Rekoh da sam citala da spada u tri najbolja na svetu.

Ima slicnoga i u akuserstvu ..."zelja je" da se i "verbalno postupi grubo" ako je u interesu ploda( nemate pojma kakvih zena , najblaze receno "lenjih" ima tokom porodjaja.

Ponavljam, ne oparvdavam nikoga ...zaista .Ocekujem da ce se stvari iskristalisati ...Glasam za "GLAS NARODA".
Izvinite na duzini teksta ...cini mi se da sam trebala da objasnim da bi ste pravilo shvatile i profesorkinu psovku i moju potrebu da ovo napisem
Poz.R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 7:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Evo ja ovo ne mogu da popunim ali mnoge od vas mogu sigurno....

Draga kengurice/Dragi kengure,



Ovo je cirkularno pismo koje šaljem svima koji su do sad poslali svoje priče o iskustvu s porođaja za objavljivanje na vebsajtu www.MajkaHrabrost.com. Cilj pisma je da vas pozovem da nam pomognete u projektu popunjavanja anketa, kao i da vas upoznam sa najnovijim vestima. Bili bismo vam zahvalni i kada biste ovo pismo prosledili svima za koje smatrate da bi bili zainteresovani da se upoznaju s njegovim sadržajem.



1. Internet verzija ankete ministarstva zdravlja

(http://www.majkahrabrost.com/anketa.htm)



Postavili smo dve ankete na internet. Prva je kopija ankete koju smo napravili u saradnji s ministarstvom zdravlja, a koje bi porodilje u Srbiji trebalo da od decembra dobijaju prilikom napuštanja porodilišta. Internet verzija ankete koju smo mi postavili namenjena je svim ženama koje su se u Srbiji porodile bilo kada u prošlosti, i u bilo kom porodilištu. Na ovaj način želimo da prikupimo informacije koje bismo mogli uporediti sa rezultatima koje će ministarstvo dobiti.



- Ako ste se porodili u Srbiji, molimo vas popunite anketu.

- Ako ste se porodili u dijaspori, molimo vas prosledite apel da popune anketu svojim poznanicama, rođakama i prijateljicama za koje znate da su se porodile u Srbiji.

- Ako se švrćkate po forumima i članovi ste nekih email lista, bili bismo vam zahvalni kada biste na istima objavili apel i link za popunjavanje ove ankete.



2. Internet anketa o bedževima i anketi ministarstva zdravlja

(http://www.majkahrabrost.com/anketa.htm)



Kao što verovatno znate, u novembru 2008. godine, ministarstvo zdravlja je na naše insistiranje poslalo cirkularno pismo svim porodilištima u Srbiji podsećajući ih na njihovu zakonsku obavezu da svi zaposleni moraju nositi identifikacione bedževe sa jasno istaknutim imenom, prezimenom i funkcijom. Takođe, od decembra 2008. sve porodilje u Srbiji trebalo bi da prilikom napuštanja porodilišta dobiju primerak ankete o zadovoljstvu uslugama u porodilištu, uz propratno pismo ministra i kovertu. Ova anketa napravljena je radi prikupljanja povratnih informacija o ispunjavanju ove dve obaveze porodilišta na terenu.



- Ako ste se porodili u Srbiji u decembru 2008. godine ili kasnije, molimo vas popunite ovu anketu.

- Ako imate prijateljicu, poznanicu ili rođaku za koju znate da su se porodile u decembru 2008. godine ili kasnije, bili bismo vam zahvalni ako biste im prosledili link i apel da popune ovu anketu.

- Ako se švrćkate po forumima i članovi ste nekih email lista, bili bismo vam zahvalni kada biste na istima objavili apel i link za popunjavanje ove ankete.



Linkove za obe ankete pronaći ćete ovde: http://www.majkahrabrost.com/anketa.htm



3. Vesti



- Građanska inicijativa "Majka hrabrost" trenutno je u postupku registracije i očekujemo da ćemo od marta imati i svoje kancelarije.



- Saradnja s ministarstvom zdravlja teče neometano, i za sad smo nailazili na razumevanje za sve naše zahteve. Međutim, iako u ministarstvu zdravlja dobijamo podršku, situacija na terenu dosta se razlikuje i od naših i od njihovih želja. Na primer, pojedina porodilišta uopšte ne dele anketu porodiljama uz izgovor "nismo dobili", iako sam od zaposlenih u Institutu Batut u ličnom kontaktu dobila uveravanja da je anketa pomenutim problematičnim porodilištima definitivno isporučena. Trenutno je najveći problem porodilište Narodni front. S druge strane, za pohvalu je to što povratne informacije govore da skoro svi zaposleni u Narodnom frontu nose bedževe. Iz ministarstva zdravlja dobijamo uveravanja da je inspekcija angažovana na proveri deljenja ankete i nošenja bedževa.



- Od februara 2009. godine časopis MAMA odvojiće u svakom svom broju dve stranice za Građansku inicijativu "Majka hrabrost", te ćemo imati načina da dopremo i do žena koje nisu na internetu. Kroz pomenuti časopis redovno ćemo obaveštavati javnost o našim najnovijim aktivnostima.



- Ukoliko imate viška vremena i želju da pomognete, apelujem da mi se javite. Trenutno pokušavam da pronađem određeni broj zainteresovanih da pomognu u obradi materijala objavljenog kroz priče kengurica i kengura. Dakle, sve što biste eventualno radili podrazumeva čitanje priča koje su na sajtu Majka hrabrost objavljene, i njihovo razvrstavanje po određenim kategorijama.



- Za koji mesec, GI "Majka hrabrost" planira turneju po Srbiji, kako zbog posete porodilišta, tako i zbog animiranja lokalnih zajednica da se u inicijativu uključe. Ukoliko živite izvan Beograda, bili bismo vam zahvalni da nam pomognete oko prikupljanja sledećih informacija:

1) Postoje li u vašem mestu neki lokalni mediji (novine, radio, televizija), i možete li nam nabaviti kontakt podatke za njih (naziv medija, web adresa sajta ako ga imaju, a ako ga nemaju onda telefon, poštansku adresu, i slično)

2) Postoje li u vašem mestu bilbordi, i ako postoje, možete li nam nabaviti kontakt podatke s firmom koja ih iznajmljuje?

3) Postoje li u vašem mestu neki drugi načini obaveštavanja javnosti koji se često koriste?

4) Da li biste bili zainteresovani, i da li biste imali vremena, da nam prilikom posete vašem mestu pomognete da se snađemo, kako davanjem informacija koje su nam potrebne, tako i eventualnom pomoći oko organizacije potpisivanja peticije na centralnom trgu u vašem mestu?



Unapred vam se zahvaljujem na pomoći i pozdravljam vas!



Branka Stamenković

aka Krugolina Borup

GI "Majka hrabrost"

www.MajkaHrabrost.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ko je ?
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 8:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Da li je Branka Stamenkovic - novinar -autor emisije na B92 "Insajder"- vrlo uspesne emisije.?.
Potpisala sam peticiju, zamolila da mi jave koliko vremena bi (orjentaciono) bila angazovana odoba koja bi im se prijavila za saradnika ( gore pise kakvog).
Pozdrav i svako dobro.R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 10:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Branka Stamenkovic nije novinar Insajdera ali sigurna sam da ce Vam se javiti. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: majka hrabrsot
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 10:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Jos jednom koristim priliku da pozovem sve majke koje su se porodile u Srbiji a pritom nisu zadovoljne tretmanom koji im je pruzen u porodilistima.Ukoliko misle da su im povredjena osnovna ljudska prava, neka potpisu peticiju na sajtu majka hrabrsot, da ucinimo nesto za novi zivot.Danas sam bila u jednom domu zdravlja na odelenju ginekologije cistacica je obrisala pod i postavljeno je upuzorenje pazi klizavo.dobro je , znaci barem nesto se neko setio za trudnice.Hocu da kazem da ako trudnica padne moze biti pogubno, znaci ide na bolje, ne moramo da razmisljamo da li cemo se skrljati niza stepenice.Barem nesto za sada....Naravno sve ovo zvuci ironicno, ali ja sam toliko ogorcena da ne znam vise sta da radim.Jednostavno pozivam sve da se udruzimo da nam bude bolje, da ucinimo nesto da se prema nama ophode kao prema ljudima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: