Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 12:31 pm
Postovi: 23
dr bokice, probali smo jos jednom al opet nije uspelo tako da je dr predlozila da vise ne gubimo vreme vec da krenemo na vto na prolece. mozda je to i najpametnije resenje, mada ne mogu reci da sam zadovoljna kako su uradjene ove 2 iui, jednom je promasena ovulacija tako da sam fakticki radila samo jednu. u cekanju do proleca mozda probam kod nekog drugog dr-a jos jednu iui, ali iz prirodnog ciklusa, cisto da umirim sopstvenu savest. ipak je daleko bolje ako bi uspelo tako nego sa vto, a desi se i da upali :lol:

inace, citala sam na netu neka istrazivanja koja kazu da broj jajnih celija ne utice na uspesnost inseminacije, tj sasvim je svejedno da li ce se raditi iz prirodnog ili stimulisanog ciklusa, bitno je samo da je ciklus ovulatoran i da postoji bar jedna jajna celija. ovo je meni isto logicno jer onaj par kod koga inseminacija resava problem, pre ili kasnije ce doci o trudnoce, bez obzira da li zena ima 1 ili 2 ili 3 jajne celije. mozda je samo veca sansa u 1 ciklusu, ukoliko ima vise jajnih celija, ali ako se radi iz vise puta onda je sasvim sve jedno.

kako napreduju ostale radilice?? svima puno srece!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 1:13 pm
Postovi: 19
Lokacija: Novi Sad
alix je napisao:
dr bokice, probali smo jos jednom al opet nije uspelo tako da je dr predlozila da vise ne gubimo vreme vec da krenemo na vto na prolece. mozda je to i najpametnije resenje, mada ne mogu reci da sam zadovoljna kako su uradjene ove 2 iui, jednom je promasena ovulacija tako da sam fakticki radila samo jednu. u cekanju do proleca mozda probam kod nekog drugog dr-a jos jednu iui, ali iz prirodnog ciklusa, cisto da umirim sopstvenu savest. ipak je daleko bolje ako bi uspelo tako nego sa vto, a desi se i da upali :lol:

inace, citala sam na netu neka istrazivanja koja kazu da broj jajnih celija ne utice na uspesnost inseminacije, tj sasvim je svejedno da li ce se raditi iz prirodnog ili stimulisanog ciklusa, bitno je samo da je ciklus ovulatoran i da postoji bar jedna jajna celija. ovo je meni isto logicno jer onaj par kod koga inseminacija resava problem, pre ili kasnije ce doci o trudnoce, bez obzira da li zena ima 1 ili 2 ili 3 jajne celije. mozda je samo veca sansa u 1 ciklusu, ukoliko ima vise jajnih celija, ali ako se radi iz vise puta onda je sasvim sve jedno.

kako napreduju ostale radilice?? svima puno srece!!!

Alix u pravu ste,ne moze se to probati u nedogled.Ali imajte samo veru u to.I pokusajte jos jednom inseminaciju,pa sta bude.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 5:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Alix, bas mi je zao sto nije uspelo.
Ne znam da li si proveravala privatne poruke, jos davno sam ti poslala jednu, videces o cemu.
Probaj bar jos jednom sa IUI pre IVF-a.
Ja cu sacekati jos dva meseca da vidim ima li pomaka u spermogramu kod mm, sada je pokretljivost dobra, ali je morfologija bas losa. Dobio je da pije arginin, karnitin i E vitamin, pa cemo videti.
Nikako ne mogu da nadjem razlog tome, iako smo izlecili infekciju hlamidijama i ureaplazmom.
Ako ne bude poboljsanja, probacemo sa inseminacijama par puta, laparaskopiju ako ne ide, pa cu se prijaviti za besplatnu vantelesnu.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 7:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Zavisno od godina i rezerve jajnih celija, ja bih ti savetovala da ne gubis previse vremena na inseminacije, pogotovo ako pravis samo po jednu celiju. Ja sam radila 4 inseminacije, svaki put sam imala po jednu celiju sem zadnjeg puta kad sam imala 4 i nikad nije uspelo, a dr se zaklinjao da cu da zatrudnim, No nista od toga... a bila sam na eminentnoj Londonskoj college klinici...

Tako raspitaj se sto vise i ne gubi previse vremena jer su svi tretmani fizicki iscrpljujuci....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 9:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
cekajte, cekajte,
vi se ubiste od brojanja jajnih celija, ja tu nista ne razumem
ako je problem losiji spermogram, ne toliko da mora IVF,
zasto je bitno da li je jedna jajna celija (prirodna, normalana) ili tri, cetri, pet stvorenih vestackim hormonima
Mini, citala sam ranije tvoje poruke na drugoj temi, tvoj muz ima losu morfoligiju (patologija repa, uvrnuti), zna li se medicinsko objasnjenje zasto
moj ima sve ostale parametra uredu, cak ovoga puta progresivna pokretljivost 28 %,
pusio je kutiju cigareta dnevno, sada pola, pije jako retko ne da se napija,
zdrav je, nema vise bakterijsku infekciju, jede sve moguce semenke sa medom-onaj prirodni recept, on ima 27 godina, ja 28


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
MM je imao dobru morfologiju sa 50 % pokretljivosti pre 4 godine. to je sad palo na 4% morfologije sa 1% pokretljivosti... Tad je pusio 20 cigareta na dan... Sad ne znam tacno koliko jer krije. Hocu da kazem da muskarcima isto tako opada plodnost ponekad jednako strahovitom brzinom..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 10:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
vidis, kod njega je losa morfologija povezana sa losom pokretljivoscu, a moj muz ima samo losu morfologiju, prvi put 5%, drugi 23% (tada je imao hlamidije i ureaplazme)
sad ih vise nema, a morfologija 13%, ne znam kakve su tu uopste sanse za prirodno zacece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 1:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Vama treba ICSI jer sa tom morfologijom cak ni obicni IVF ne bi bio uspesan. INseminacija je definitivan no, no... a prirodna trudnoca moze da se desi ali je procenat uspesnosti mali.... Pa bolje je ne gubiti vreme....

Sve naj....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 03, 2008 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2008 9:21 pm
Postovi: 13
Lokacija: Francuska
Zdravo svima....
Ja sam juce radila insemenaciju.....imala sam sa jedne strane dve jajne celije a sa druge jednu i juce u 10 sati su mi uradili insemenaciju :lol:
Sinoc sam osecale neke grceve u donjem delu stomaka a i danas neznam da li je to normalno?!
Kako ste se vi osecale posle insemenacije?
Neznam kako cu izdrzati do 18 kad imam zakazano da vadim krv
Veliki cmokic za sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 2:32 am
Postovi: 3
Pozdrav svima! Treba da idem na inseminaciju. Recite mi koja je cena i sta mislite o Visegradskoj...Unapred hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 11:38 am
Postovi: 47
Lokacija: BG
Jellenice,

ja sam juce imala inseminaciju i imam iste simptome kao ti - osecam kao neko probadanje u predelu stomaka danas i juce. Verujem da je to normalno.
Sad treba da sacekam jos 13 dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2008 9:21 pm
Postovi: 13
Lokacija: Francuska
Vjovanov , da kazu da je to normalno, cak moze biti i dobar znak!
Citala sam da je to normalno da se mozda materica sira i da je zbog toga tako.
Mene i sad ponekad tako jako zaboli u sekundi, ili ponekad osecam da mi je u donjem satomaku nekako tesko.
Ali iskreno ne zelim da razmisljam i pokusavam da se opustim i da sve prepustim prirodi......
Ja moram da cekam jos 8 dana do vadjenja krvi.
Jel ti ovo prva insemenacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 10:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 11:38 am
Postovi: 47
Lokacija: BG
Jellenice,

meni je ovo prva inseminacija.
Trudim se da sto vise razmisljam pozitivno, citam razne zanimljive knjige, vidjam se sa veselim ljudima i pokusavam da ne mislim o tome kako cu preziveti ovih 12 dana. :)

Drzim nam obema fige!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 12, 2008 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 11, 2008 9:21 pm
Postovi: 13
Lokacija: Francuska
CAo svima, vidim da vec dugo nema nikoga na ovom delu foruma! Pa gde ste,sta se desava,kakva je situacija kod vas?

JA se borim sama sa sobom da sacekam da 18 kad trebam da vadim krv,ali sam toliko nestrpljiva, da sam cak htela da kupim test,ali sam odustala posto sam resila da budem strpljiva....

Povremeno bas osecam bol u donjem stomaku kao da cu da dobijem,ali je to mnogo rano , da se plasim da ne umisljam.....
Ali dobro usoko ce proci i ovah 6 dana pa sta bude bice.......

Cmokic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 13, 2008 12:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm
Postovi: 88
Cao svima. Ja sam imala insemenaciju u oktobru tada sam pisala o tome. Na zalost nije uspela. Imali smo tada dosta buran i tuzan period pa smo naredni mesec bili na prirodnim radovima, ali sam dobila 24tidan ciklusa. Dr je odlucio da u ovom ciklusu koristim primolut nor od 5dc kako bi smo napravili jedan normalan ciklus pre sledece insemenacije. Ja nekako u to vreme pocinjem i sa dijetom. Smedje krvarenje se pojavljuje 16ti dan ciklusa a sutradan i sveze krvarenje. Dobijam injekciju estrogena i pojacana doza primoluta. I da batalim dijetu. Krvarenje prestaje. Mala cista na levom jajniku koja se jos smanjuje sa 16mm na 12mm. Mali miomi oko 20x16mm dr kaze da to nije strasno i da oni ne smetaju. Pijem primolut nor jos suta a onda cekamo ciklus pa radimo hormone i odredjuje mi kako cemo ovaj put odraditi stimulaciju. Nadam se da ce mi hormoni i ova cista dozvoliti da se poklonimo i pocnemo sa postupkom. :)))) Pozdrav svim devojkama i puuuuuuuuuuuno srece!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 163 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: