Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Pon Maj 05, 2014 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 20, 2014 3:09 pm
Postovi: 7
Skinzzz,
Joj, izvini što sam te navela da ponovo čačkaš po netu :( Znam koliki je bedak kada to radiš. I ja sam potpuno odustala od surfovanja po medicinskim forumima i sajtovima pre par meseci. Ali, nekako, bude mi drago (nemoj pogrešno da me razumeš) kada saznam da ima još neko sa problemom koji je sličan mom.
Daktanol sam i ja koristila, a Tea Tree Balance je fin, lepo hladi, ali mislim da je on više za negu. Nystatin je meni zakon što se tiče gljivica a i blag je. Mislim, svako mora da nađe nešto svoje što mu odgovara ili ne. Mene je, recimo, Macmiror uništio. Dok sam koristila tu kremu sa aplikatorom, nisam mogla posle par sati hoda da se dovučem do kuće koliko me je peklo. Tako da pretpostavljam da mi je on mnogo uništio sluzokožu. Osim toga, meni je klitoris sada toliko osetljiv da u jednom periodu nisam mogla ni kantarionovo ulje da stavim koliko mi je bio iziritiran. :x
Moram da te pitam još nešto (i ostale članice, ako imaju neku ideju), da li klitoris može da luči sekret? U poslednje vreme na gaćicama mi je sekret samo oko klitorisa, on me svrbucka i sve mi se čini kao da mi curka... :-?
Ej, vežbe relaksacije znače. Ali, iako mi dosta napominju da je sve to možda psihogeno, ne mogu da poverujem, što ti kažeš, da mi koža puca ili da mi se klitoris naduvava na nervnoj bazi. Mada, ja u svakom slučaju moram kod psihijatra, tako da ću se raspitati i za ovo...
Javi mi ako bude bilo nekih promena, volela bih da nastavimo kontakt. Poz! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Pon Maj 05, 2014 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 24, 2014 6:38 pm
Postovi: 7
Ma nema veze,bolje da znam za sve mogucnosti!
I meni lakse kao kad znam da postoji neko sa problemom mojim al jos bolje bi bilo da znamo neku koja se resila ovog problema pa da nam da ideju :D
Mene je inace nakon jednog stavljanja Multi-gyn gela koji mi je prepisao gin. dole stanje bilo gore 10 puta,sve me bolelo i peklo (iako je normalno neki min da pece al mene ceo dan ) .A ostali gelovi su mi kao bili ok al nista to ne reseva problem :D Sto se tice tog lucenja sekreta to nista ne znam ,ja ne primecujem tako nesto o.O
A to da je sve u glavi mi reklo par osoba al meni je nemoguce... nit sam ovako pod stresom nekim ... ne znam.. :( Nikad dole nisam imala ni ovakvih ni drugacijih problema ranije,nit sam bila preosetljiva nego sve ono normalno skroz.. :(
Javicu rado ako se nesto promeni (ili se ne promeni :D ) !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Čet Maj 15, 2014 1:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 15, 2014 12:42 am
Postovi: 11
Evo stigla u klub,jos jedna :D :D :D :cry: :cry: :cry: :( :( :( :x :x :x
Moji problemi traju preko deset godina,tacnije od kada sam pocela svoj seksualni zivot.Kod mene je bol malo drugacija,nije prisutna u toku dana ali vaginalni ulaz(ne znam kako se to strucno medicinski zove,znacilo bi mi da mi neko kaze) mi je jako osetljjiv,pritisak prsta,stavljanje vaginalete je za mene bolno a odnosu da ne pricam.Ginekoloski pregled jedva prezivim.Sto se tice odnosa bolove osecam samo na vaginalnom ulazu i to tokom pocetkom odnosa,kasnije bol prestaje.Konstatacije ginekologa su bile razne od toga da treba da pijem hormone na bazi estrogena valjda,ja uradim analizu hormona ispostavi se da je estradiol smanjem,regulisem status hormona biljnom terapijom,estradiol sad odlican,a vaginalni ulaz i dalje podjednako osetljiv.(Ako neko zeli preporuku biljne terapije za regulaciju hormonskog statusa neka mi se javi).
Inace sam vrlo sklona urinarnim i ginekoloskim infekcijama,kao mala sam se lecila osam godina od eserihije,pre 2 godine imala sest meseci stalne recidive e. colli sto sam takodje regulisala biljnom terapijom,candida se pojavi s vremena na vreme.
Preporuka drugog ginekologa je bila da radim operaciju prosirenja vaginalnog ulaza,sto treci skroz opovrgava a i moje licno misljenje je da to nije potrebno jer ako mi je vagina suvise uska za velicinu prosecnog penisa ne verujem da je toliko uska da bi osecala bol prilkom stavljanja vaginalete jednim prstom ili pri samom dodiru.
Nekako moj licni osecaj je da prosto u tom nekom tkivu na samom ulazu(Na zalost ne razumem se najbolje u anatomiju vagine a volela bih vise da naucim da biih mogla sebi da pomognem a ne znam gde da se informisem-ako moze preporuka)problem,kao da tu postoji neka preterana osetljivost,ostecenost nerava, sta god,laik sam prosto znam da je tu negde problem.Unutrasnjost vagine je sluzavo vlazna i tu ne osecam nikakve bolove prilikom odnosa ili prilikom samopregleda.Mislim da je jako korisno da devojke koje imaju ove probleme urade samopregled da bi lakse locirale mesto bola..Skoro sam cula zaovaj pojam Vulvodinija i nekako sama sebi dala tu dijagnozu.Cak sam nasla i forum o Vulvodiniji na engleskom koji planiram da iscitam pa evo svima koji imaju slicne probleme http://vulvodyniasupport.forumotion.net/
Mislim da je kod nas najveci problem pronaci doktora koji poznaje ovu tematiku i nudi neko resenje.Takodje sam procitala da uzrok moze biti sastav mokrace,naci cete to na netu.Mislim da je resenje u citanju stranih foruma i clanaka posto nazalost kod nas je ova tematika skoro nepoznata sem nama nekolicini koji smo primorani da istrazujemo ovu oblast.
Ako neko zna nesto vise,ili ako moze da mi preporuci doktora koji moze da resi ovakve probleme molim vas neka se javi.
Bilo kakav savet je dobrodosao.
Nadam se da cemo zajednickim snagama doci do resenja.
Meni je vise svega stvarno preko glave,presla sam tridestu a ne mogu da imam normlano vezu,da se opustim,i uzivam u seksu iako imam potrebu.Negde se spominje operacija kao poslednja opcija,nemam nista ni protiv toga ako ce da pomogne.Spremna sam cak da po ovom pitanju odem na pregled i eventualno lecenje i u inostranstvo jer verujte mi stvarno ne mogu vise da se mucim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Čet Maj 22, 2014 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2014 9:16 am
Postovi: 5
JaoooBoli je napisao:
Evo stigla u klub,jos jedna :D :D :D :cry: :cry: :cry: :( :( :( :x :x :x
Moji problemi traju preko deset godina,tacnije od kada sam pocela svoj seksualni zivot.Kod mene je bol malo drugacija,nije prisutna u toku dana ali vaginalni ulaz(ne znam kako se to strucno medicinski zove,znacilo bi mi da mi neko kaze) mi je jako osetljjiv,pritisak prsta,stavljanje vaginalete je za mene bolno a odnosu da ne pricam.Ginekoloski pregled jedva prezivim.Sto se tice odnosa bolove osecam samo na vaginalnom ulazu i to tokom pocetkom odnosa,kasnije bol prestaje.Konstatacije ginekologa su bile razne od toga da treba da pijem hormone na bazi estrogena valjda,ja uradim analizu hormona ispostavi se da je estradiol smanjem,regulisem status hormona biljnom terapijom,estradiol sad odlican,a vaginalni ulaz i dalje podjednako osetljiv.(Ako neko zeli preporuku biljne terapije za regulaciju hormonskog statusa neka mi se javi).
Inace sam vrlo sklona urinarnim i ginekoloskim infekcijama,kao mala sam se lecila osam godina od eserihije,pre 2 godine imala sest meseci stalne recidive e. colli sto sam takodje regulisala biljnom terapijom,candida se pojavi s vremena na vreme.
Preporuka drugog ginekologa je bila da radim operaciju prosirenja vaginalnog ulaza,sto treci skroz opovrgava a i moje licno misljenje je da to nije potrebno jer ako mi je vagina suvise uska za velicinu prosecnog penisa ne verujem da je toliko uska da bi osecala bol prilkom stavljanja vaginalete jednim prstom ili pri samom dodiru.
Nekako moj licni osecaj je da prosto u tom nekom tkivu na samom ulazu(Na zalost ne razumem se najbolje u anatomiju vagine a volela bih vise da naucim da biih mogla sebi da pomognem a ne znam gde da se informisem-ako moze preporuka)problem,kao da tu postoji neka preterana osetljivost,ostecenost nerava, sta god,laik sam prosto znam da je tu negde problem.Unutrasnjost vagine je sluzavo vlazna i tu ne osecam nikakve bolove prilikom odnosa ili prilikom samopregleda.Mislim da je jako korisno da devojke koje imaju ove probleme urade samopregled da bi lakse locirale mesto bola..Skoro sam cula zaovaj pojam Vulvodinija i nekako sama sebi dala tu dijagnozu.Cak sam nasla i forum o Vulvodiniji na engleskom koji planiram da iscitam pa evo svima koji imaju slicne probleme http://vulvodyniasupport.forumotion.net/
Mislim da je kod nas najveci problem pronaci doktora koji poznaje ovu tematiku i nudi neko resenje.Takodje sam procitala da uzrok moze biti sastav mokrace,naci cete to na netu.Mislim da je resenje u citanju stranih foruma i clanaka posto nazalost kod nas je ova tematika skoro nepoznata sem nama nekolicini koji smo primorani da istrazujemo ovu oblast.
Ako neko zna nesto vise,ili ako moze da mi preporuci doktora koji moze da resi ovakve probleme molim vas neka se javi.
Bilo kakav savet je dobrodosao.
Nadam se da cemo zajednickim snagama doci do resenja.
Meni je vise svega stvarno preko glave,presla sam tridestu a ne mogu da imam normlano vezu,da se opustim,i uzivam u seksu iako imam potrebu.Negde se spominje operacija kao poslednja opcija,nemam nista ni protiv toga ako ce da pomogne.Spremna sam cak da po ovom pitanju odem na pregled i eventualno lecenje i u inostranstvo jer verujte mi stvarno ne mogu vise da se mucim.

Pozdrav! Evo još jednog člana u vašem klubu! Drago mi je što nisam sama. Simptomi isti. Bol kod ulaza u vaginu, nemogućnost polnog odnosa. Ista je situacija kada je bris sterilan, ili kad je prisutan e.coly. Moji problemi su se javili posle laporoskopske operacije mioma i cisti pre 4 godine. Od onda se mučim. Probala sam razne kreme, vaginalete. Macmirror/javlja se strašno crvenilo/, Gynoflor. Jedino mi Multygin ublažava bol, pomalo. Posle operacije se nešto čudno desilo. Estrogen mi se smanjio na min. kao da imam 80 godina. Talasi vrućine, bol u vagini i na dodir prstom. Po meni psihički faktor ne igra ulogu, pošto kod prvog odnosa posle operacije nisam znala da ću imati ovaj problem, a ovi simptomi su bili prisutni i tada. Znači, pre opreacije sam imala redovan seksualni odnos, bez bola. Posle op. kod prvog odnosa bolovi. Stavljala sam i Ovestyn, ali su bolovi i dalje prisutni. Posle odnosa je sluzokoža otečena, crvena, danima ma boli. Ja sam mislila na operaciju, jer ovako se dalje ne može. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Čet Maj 22, 2014 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2014 9:16 am
Postovi: 5
JaoooBoli je napisao:
Evo stigla u klub,jos jedna :D :D :D :cry: :cry: :cry: :( :( :( :x :x :x
Moji problemi traju preko deset godina,tacnije od kada sam pocela svoj seksualni zivot.Kod mene je bol malo drugacija,nije prisutna u toku dana ali vaginalni ulaz(ne znam kako se to strucno medicinski zove,znacilo bi mi da mi neko kaze) mi je jako osetljjiv,pritisak prsta,stavljanje vaginalete je za mene bolno a odnosu da ne pricam.Ginekoloski pregled jedva prezivim.Sto se tice odnosa bolove osecam samo na vaginalnom ulazu i to tokom pocetkom odnosa,kasnije bol prestaje.Konstatacije ginekologa su bile razne od toga da treba da pijem hormone na bazi estrogena valjda,ja uradim analizu hormona ispostavi se da je estradiol smanjem,regulisem status hormona biljnom terapijom,estradiol sad odlican,a vaginalni ulaz i dalje podjednako osetljiv.(Ako neko zeli preporuku biljne terapije za regulaciju hormonskog statusa neka mi se javi).
Inace sam vrlo sklona urinarnim i ginekoloskim infekcijama,kao mala sam se lecila osam godina od eserihije,pre 2 godine imala sest meseci stalne recidive e. colli sto sam takodje regulisala biljnom terapijom,candida se pojavi s vremena na vreme.
Preporuka drugog ginekologa je bila da radim operaciju prosirenja vaginalnog ulaza,sto treci skroz opovrgava a i moje licno misljenje je da to nije potrebno jer ako mi je vagina suvise uska za velicinu prosecnog penisa ne verujem da je toliko uska da bi osecala bol prilkom stavljanja vaginalete jednim prstom ili pri samom dodiru.
Nekako moj licni osecaj je da prosto u tom nekom tkivu na samom ulazu(Na zalost ne razumem se najbolje u anatomiju vagine a volela bih vise da naucim da biih mogla sebi da pomognem a ne znam gde da se informisem-ako moze preporuka)problem,kao da tu postoji neka preterana osetljivost,ostecenost nerava, sta god,laik sam prosto znam da je tu negde problem.Unutrasnjost vagine je sluzavo vlazna i tu ne osecam nikakve bolove prilikom odnosa ili prilikom samopregleda.Mislim da je jako korisno da devojke koje imaju ove probleme urade samopregled da bi lakse locirale mesto bola..Skoro sam cula zaovaj pojam Vulvodinija i nekako sama sebi dala tu dijagnozu.Cak sam nasla i forum o Vulvodiniji na engleskom koji planiram da iscitam pa evo svima koji imaju slicne probleme http://vulvodyniasupport.forumotion.net/
Mislim da je kod nas najveci problem pronaci doktora koji poznaje ovu tematiku i nudi neko resenje.Takodje sam procitala da uzrok moze biti sastav mokrace,naci cete to na netu.Mislim da je resenje u citanju stranih foruma i clanaka posto nazalost kod nas je ova tematika skoro nepoznata sem nama nekolicini koji smo primorani da istrazujemo ovu oblast.
Ako neko zna nesto vise,ili ako moze da mi preporuci doktora koji moze da resi ovakve probleme molim vas neka se javi.
Bilo kakav savet je dobrodosao.
Nadam se da cemo zajednickim snagama doci do resenja.
Meni je vise svega stvarno preko glave,presla sam tridestu a ne mogu da imam normlano vezu,da se opustim,i uzivam u seksu iako imam potrebu.Negde se spominje operacija kao poslednja opcija,nemam nista ni protiv toga ako ce da pomogne.Spremna sam cak da po ovom pitanju odem na pregled i eventualno lecenje i u inostranstvo jer verujte mi stvarno ne mogu vise da se mucim.

Pozdrav! Evo još jednog člana u vašem klubu! Drago mi je što nisam sama. Simptomi isti. Bol kod ulaza u vaginu, nemogućnost polnog odnosa. Ista je situacija kada je bris sterilan, ili kad je prisutan e.coly. Moji problemi su se javili posle laporoskopske operacije mioma i cisti pre 4 godine. Od onda se mučim. Probala sam razne kreme, vaginalete. Macmirror/javlja se strašno crvenilo/, Gynoflor. Jedino mi Multygin ublažava bol, pomalo. Posle operacije se nešto čudno desilo. Estrogen mi se smanjio na min. kao da imam 80 godina. Talasi vrućine, bol u vagini i na dodir prstom. Po meni psihički faktor ne igra ulogu, pošto kod prvog odnosa posle operacije nisam znala da ću imati ovaj problem, a ovi simptomi su bili prisutni i tada. Znači, pre opreacije sam imala redovan seksualni odnos, bez bola. Posle op. kod prvog odnosa bolovi. Stavljala sam i Ovestyn, ali su bolovi i dalje prisutni. Posle odnosa je sluzokoža otečena, crvena, danima ma boli. Ja sam mislila na operaciju, jer ovako se dalje ne može. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Čet Maj 22, 2014 10:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2014 9:16 am
Postovi: 5
Pozdrav! Evo još jednog člana u vašem klubu! Drago mi je što nisam sama. Simptomi isti. Bol kod ulaza u vaginu, nemogućnost polnog odnosa. Ista je situacija kada je bris sterilan, ili kad je prisutan e.coly. Moji problemi su se javili posle laporoskopske operacije mioma i cisti pre 4 godine. Od onda se mučim. Probala sam razne kreme, vaginalete. Macmirror/javlja se strašno crvenilo/, Gynoflor. Jedino mi Multygin ublažava bol, pomalo. Posle operacije se nešto čudno desilo. Estrogen mi se smanjio na min. kao da imam 80 godina. Talasi vrućine, bol u vagini i na dodir prstom. Po meni psihički faktor ne igra ulogu, pošto kod prvog odnosa posle operacije nisam znala da ću imati ovaj problem, a ovi simptomi su bili prisutni i tada. Znači, pre opreacije sam imala redovan seksualni odnos, bez bola. Posle op. kod prvog odnosa bolovi. Stavljala sam i Ovestyn, ali su bolovi i dalje prisutni. Posle odnosa je sluzokoža otečena, crvena, danima ma boli. Ja sam mislila na operaciju, jer ovako se dalje ne može. :cry:

Read more: ginekologija/hronicna-bol-vulve-vulvodynia-t20227-30.html#ixzz32QjlIf00


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Pet Maj 23, 2014 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 20, 2014 3:09 pm
Postovi: 7
Pozdrav novim devojkama na ovoj temi! Na žalost, nikakve nove informacije nemam. Ono nešto što sam saznala jeste da su antibebi pilule opasne (od drugarice rođena sestra je farmaceut ili tako nešto). Nuspojave su razne i sad mi je krivo što sam uopšte počela sa tim. Ono po čemu se ja razlikujem od skinzzz čiji su problemi počeli nakon upale, jeste što sam ja imala bolove tokom prvog i svakog narednog odnosa. Samim tim i ja počinjem da sumnjam u vulvodyniju. Veći mi je, trenutno, psihički problem jer sada imam ogromnu barijeru prema bilo čemu seksualnom upravo zbog bolova, u strahu da ne počne ponovo da me pecka, svrbi itd. Psihijatar mi je dao antidepresive (jer me je sve ovo u poslednjih godinu dana poprilično sjebalo, da izvinete) i voljna je da pokušamo nešto na psihogenoj bazi (valjda neku terapiju ili nešto). Međutim, ni ona žena nikad nije čula za nešto ovakvo. Informisanost o ovim problemima u ovoj zemlji je nikakva. Za sada nisam čula reč utehe. Postoje naravno razni tretmani u inostranstvu, nekakvi steroidi, relaksansi, antidepresivi, ali šta to vredi u zemljici Srbiji, kad lekari neće ni da te saslušaju.
Drago mi je što vidim da ima još devojaka/žena sa ovim problemima (a sigurno ih ima i više, ali sve ovo je još uvek tabu tema kod nas) i volela bih da ostanemo u kontaktu i delimo informacije.
Poz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Pet Maj 23, 2014 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2014 9:16 am
Postovi: 5
Ja sam mislila da kontaktiram dr. Radoša Đinovića, on je urolog i plastični hirurg i bavi se nespecifičnim problemima. Email adresu još nisam uspela naći, ali je bio gost kod M.A. Polak, a radi operacije u BelMedic-u u Beogradu. Može se čitati o njemu na forumim. Ima i svoju kliniku sa dr Ćirićem. Ako neko nešton sazna, neka javi. Ja ću u junu otići do njega, rešila sam. Kako sam videla radi i u opštoj bolnici u Beogradu. Po meni, on bi bio najbolji stručnjak za naš problem. Pošto sam ja dosta daleko od Beograda, problem je otići i zahteva ceo dan. Ako je neko od vas bliže, možda bi mogla lakše do njega. I ovde možete videti informacije http://msbeograd.com/hirurgija/genitaln ... mene-pola/ :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Pet Maj 23, 2014 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 15, 2014 12:42 am
Postovi: 11
Hvala lorelail67,svaka informacija nam je dobrodosla.I ja planiram uskoro da idem na pregled kod nekog plasticnog hirurga.Ja sam spremna da idem na operaciju ali mi nije jasno o kakvoj se operaciji radi i da li u Srbiji uopste neko radi takvu vrstu operacije i da li ovde postoji doktor koji poznaje ovu oblast.Ako neko poznaje takvog neka se javi.Takodje sam citala da postoje i razlicite vrste Vulvodinije.Evo jednog clanka koji ce mozda biti od koristi:

Vulvodinija (vulvodynia) je dugotrajna nelagoda ili bol stidnice (stidnica ili vulva je vanjski spolni organ žene) karakterizirana peckanjem, žarenjem, iritacijom ili svrbežom ženskih genitalija. Najčešći je osjećaj pečenja, ali bol kod vulvodinije je vrlo individualna. Stanje varira po trajanju i lokalizaciji. Bol može biti trajna ili povremena; lokalizirana ili proširena.
Vulvarni vestibulitis je naziv za bol koja se javlja samo kad se pritisak primjeni na predvorje rodnice (vestibulum).
Vulvodinija se ponekad naziva i pudendalna neuralgija.
Kao i sva kronična, dugotrajna, stanja vulvodinija ima velik utjecaj na kvalitetu života. Često ometa seksualnu aktivnost i svakodnevno normalno funkcioniranje. Može umanjiti sposobnost žene da uspješno sudjeluje u radnim, fizičkim i društvenim aktivnostima. Sva ta ograničenja umanjuju samopouzdanje i mogu uzrokovati depresiju.

Što uzrokuje vulvodiniju?
Uzrok je vulvodinije nepoznat. Može nastati kao rezultat brojnih čimbenika. Liječnici spominju neke od njih:
- ozljeda ili nadražaj živaca vanjskih spolnih organa
- lokalna preosjetljivost na gljivicu Candida albicans
- alergijski odgovor na okolišne čimbenike
- visoka koncentracija oksalatnih kristala u mokraći
- grčevi mišića koji podupiru zdjelične organe
Nema dokaza da bi vulvodinija mogla biti uzrokovana infekcijom ili da je spolno prenosiva.

Dijagnoza
Dijagnoza vulvodinije postavlja se isključivanjem drugih mogućih uzroka bolova vanjskih spolnih organa kao što su gljivične infekcije, genitalni herpes, bolesti kože i bakterijske infekcije. Prilikom pregleda, koža stidnice je obično crvena i otečena, ili pak izgleda posve normalno. Žena obično konzultira nekoliko liječnika prije nego se dijagnosticira ovo stanje.

Liječenje
Trenutno ne postoji lijek za vulvodiniju. Za olakšavanje simptoma mogu se uzimati lijekovi kao što su antidepresivi, antikonvulzivi (lijekovi protiv grčeva mišića), blokade živaca, interferon, biofeedback (povratna sprega) i promjene prehrambenih navika. Kirurško liječenje je zadnja mogućnost kod žena kod kojih su simptomi iznimno jaki, a nijedna druga terapija nije urodila plodom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Sub Maj 24, 2014 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2014 9:16 am
Postovi: 5
Hvala, JaoooBoli na informacijama. O operacijama možemo naći dosta toga na internetu, ako se ukuca genitalna hirurgija. Mogu se ispitati i nervi u toj oblasti, koliko su osetljivi, ja planiram uraditi taj pregled. Zove se EMNG. Ja ću ovaj problem rešiti preko leta, pa makar bilo operacijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Ned Maj 25, 2014 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 15, 2014 12:42 am
Postovi: 11
Jel mozes da mi odgovoris ovde ili na PP gde se moze uraditi taj pregled?Jako bi mi znacilo.i ja cu ga sigurno uraditi.Hvala unapred!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Sre Avg 06, 2014 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2014 3:05 pm
Postovi: 5
Ako ste iz Beograda pokušajte razgovarati sa dr Vesnom Rakić, au Zagrebu veoma dobar doktor je dr Ljubojević "Ginoderma".
Javite šta ste napravile.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Ned Avg 10, 2014 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2014 3:05 pm
Postovi: 5
Mislim da bi nam u svemu ovome mogla pomoći dr ObGyn.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Ned Avg 10, 2014 8:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 06, 2014 3:05 pm
Postovi: 5
Ponovo se javljam.Ordinacija dr Harni, Zagreb.Pogledajte njihove stranice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna Bol Vulve/Vulvodynia
PostPoslato: Ned Avg 24, 2014 3:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 15, 2014 12:42 am
Postovi: 11
Izvini Neni a ko je ta doktorka obgyn?Gde ona zivi i radi?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: