Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pon Okt 03, 2011 9:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Zdravo moje dame.Evo da se i ja javim.Minada ja jos nikad nisam isla na prvu kontrolu.Cekam da mi skroz prestane krvarenje pa da uradim bris i papa.Kako citam vase postove necu skoro ni ici.Ja sam je stavila 18.8 i od tada sam imala svega 4 ili 5 "cistih dana".Ali kad citam sta vi pisete onda mi je lakse znam da nisam sama i valjda cu izdrzati.Meni je ciklus bio normalno na 30 dana kad sam obicno i prije dobijala,bilo mi malo cudno jer sam ocekivala ranije da dobijem.Krvarenje nije bilo strasno i trajalo je oko 6 dana.A tu vlaznost sto vi osjecate ja ne,meni je isto kao i prije mirene.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pon Okt 03, 2011 10:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Jovana prvo da te pozdravim.Sto se tice libida nemam nikakvih promena osim sto sam psihicki rasterecena pa je sve bolje i lepse.
Baks draga polako,bice i vise cistih dana.Ali stvarno pre postavljanja spirale je trebalo da se odradi papa test i bris.Mozes samoinicijativno da stavljas koji dan povidon jod vaginalete.
Puno pozdrava devojke i samo strpljivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Uto Okt 04, 2011 8:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 03, 2011 1:57 pm
Postovi: 5
Hvala na Minada, 02.11. idem na konsultaciju i da zakazem termin posto tada imam zakazan i PAPA videcemo kada ce biti. Ne znam da li sam napomenula da ja u principu nemam problema sa ciklusima nesto preterano, iskljucivo mi je cilj kontracepcija. Moj ginekolog mi je preporucio da batalim tablete jer sam usla u tridesetu pa mi je preporucio ovu hormonsku spiralu. U sustini sam i tablete lepo podnosila nisam imala neke nezeljene efekte osim sto sam primetila da mi libido znacajno opada zadnjih meseci i jaka nervoza je krenula da se javlja. Tako da mi znaci bilo cije jos iskustvo u vezi ovoga jer mog doktora nisam ni pitala nista, spomenula sam samo nervozu a on mi je odgovorio da to ne bi trebalo biti narocito ne u toj meri od tableta. Hvala jos jednom svima i javicu se sigurno kad sve bude gotovo da podelim svoje iskustvo sa vama. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Uto Okt 04, 2011 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 11:08 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Drage moje,
evo i ja da se javim posle dugo-dugo vremena. Stavila sam Mirenu 10.03.2006., tada sam imala 86kg, izvadila sam je pre neki dan (29.09.) i sad imam 103kg. Možda nema veze sa njom a možda i ima.
Istog dana je krenulo braonkasto krvarenje, pa je posle tri dana sledilo strašno krvarenje da sam mislila da imam odliv. I to na mahove, izadje krvi skoro 2dl, pa onda ceo dan braonkasto jedva da ide, pa opet se nakupi tokom noći, pa ujutru Nijagara... i tako evo već dva-tri dana. Kada će se zaustaviti i da li je ovo uopšte menstruacija, nemam pojma. Baš bih volela da mi neki ginekolog objasni o čemu se radi.
Napominjem da sam Mirenu izvadila "na slepo", tj. nije mi bio 2-3 dan ciklusa jer menstruaciju nisam imala mesecima unazad, a i kad sam je imala to je bilo tačkasto i par puta godišnje. Takođe moram da kažem da je spirala posle ekstrakcije imala malo krvi na sebi. Bilo je totalno bezbolno i nemojte da se plašite, samo se lepo opustite.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Uto Okt 04, 2011 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 03, 2011 1:57 pm
Postovi: 5
[quote="najdraza1969"]Drage moje,
evo i ja da se javim posle dugo-dugo vremena. Stavila sam Mirenu 10.03.2006., tada sam imala 86kg, izvadila sam je pre neki dan (29.09.) i sad imam 103kg. Možda nema veze sa njom a možda i ima.
I mene ovo zanima ako ima neko strucno lice da mi pojasni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Uto Okt 04, 2011 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 7:24 pm
Postovi: 5
Pozdrav cure,

osvrnut ću se na kilažu. Imam mirenu nešto više od sedam mjeseci i nisam dobila niti grama.
Niti jedna od prijateljica koje je imaju ( jedna evo 4 godine, druga 7 mjeseci ) također nisu dobile na kilaži.

Kod mene i dalje jednako....menga neredovito, dosta oskudinija, ali zato cmolji danima.
Nadam se još uvijek boljem, ali granica je godina dana. Ak ne bude bolje, ide van. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Okt 07, 2011 11:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Jovana_81 je napisao:
najdraza1969 je napisao:
Drage moje,
evo i ja da se javim posle dugo-dugo vremena. Stavila sam Mirenu 10.03.2006., tada sam imala 86kg, izvadila sam je pre neki dan (29.09.) i sad imam 103kg. Možda nema veze sa njom a možda i ima.
I mene ovo zanima ako ima neko strucno lice da mi pojasni.

Ne goji se od hormona (u 99% situacija),nego se goji od neadekvatne ishrane i fizičke neaktivnosti.... Sve drugo su samo loša opravdanja...
Pozzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Okt 07, 2011 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 11:08 am
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Zli doktor je napisao:
Jovana_81 je napisao:
najdraza1969 je napisao:
Drage moje,
evo i ja da se javim posle dugo-dugo vremena. Stavila sam Mirenu 10.03.2006., tada sam imala 86kg, izvadila sam je pre neki dan (29.09.) i sad imam 103kg. Možda nema veze sa njom a možda i ima.
I mene ovo zanima ako ima neko strucno lice da mi pojasni.

Ne goji se od hormona (u 99% situacija),nego se goji od neadekvatne ishrane i fizičke neaktivnosti.... Sve drugo su samo loša opravdanja...
Pozzzzz



Pozdrav za Zlog doktora,
možda i jeste samo loše opravdanje a možda i nije.
Ako ste ginekolog imam pitanje za Vas: zašto mi je ovih dana (nedelju dana od odstranjivanja Mirene) menstruacija vrlo čudnog tipa? Ako bi se crtao dijagram njene količine ličio bi više na EKG nego na postepenu uzlazno-silaznu liniju kao kod normalnih menstruacija. Da malo bolje pojasnim, prvi dan (02.10.) je bilo krvarenje tipa odliva, pa onda skoro ništa dan i po, pa opet u sat vremena izađe stravična količina krvi, pa opet jovo-nanovo.
Hoćete da kažete da nema nikakve veze sa ispuštanjem hormona na zid materice u predhodnih 5 godina? Ne bih rekla. Za ovih nedelju dana oslabila sam 2-3kg, pa vi vidite da baš nema veze sa hormonima, kao da me je neko izduvao, imam takav osećaj. Ako se za par meseci vratim (bez promene režima ishrane i fizičkih aktivnosti) na staru težinu, biću živ dokaz da ipak ima veze Mirena sa dobijanjem na kilaži (nadam se ;) ).

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Okt 08, 2011 2:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Pozdrav za Zlog doktora,
možda i jeste samo loše opravdanje a možda i nije.
Ako ste ginekolog imam pitanje za Vas: zašto mi je ovih dana (nedelju dana od odstranjivanja Mirene) menstruacija vrlo čudnog tipa? Ako bi se crtao dijagram njene količine ličio bi više na EKG nego na postepenu uzlazno-silaznu liniju kao kod normalnih menstruacija. Da malo bolje pojasnim, prvi dan (02.10.) je bilo krvarenje tipa odliva, pa onda skoro ništa dan i po, pa opet u sat vremena izađe stravična količina krvi, pa opet jovo-nanovo.
Hoćete da kažete da nema nikakve veze sa ispuštanjem hormona na zid materice u predhodnih 5 godina? Ne bih rekla. Za ovih nedelju dana oslabila sam 2-3kg, pa vi vidite da baš nema veze sa hormonima, kao da me je neko izduvao, imam takav osećaj. Ako se za par meseci vratim (bez promene režima ishrane i fizičkih aktivnosti) na staru težinu, biću živ dokaz da ipak ima veze Mirena sa dobijanjem na kilaži (nadam se ;) ).

Pozdrav[/quote]
Na sreću ili na žalost, u medicini 1 i 1 nisu uvek 2, nego mogu da budu i 3 i 4 ili 6....
Dakle, šta je autor hteo da kaže... medicina uglavnom nije egzaktna nauka (što kažu u jednoj pop pesmi - što prija njoj, to meni škodi... itd...)
Elem, lokalno delovanje progesterona iz IUD Mirena ne bi trebalo da ima neki izražen sistemski efekat, ali je teoretski moguć... te stoga imate povremeno te razne senzacije nadutosti i svega ostalog... A sto se tice izmenjenog obrasca krvarenja, svasta nesto moze da bude razlog... Sacekajte jos koji ciklus, pa ako se obrazac krvarenja ne unormali, onda ste kandidat za neko ispitivanje (hormonski status i sl.) Sto se tice kilaze, drzim vam palceve da se sto pre vratite na zeljenu kilazu... :)
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sre Okt 12, 2011 8:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 03, 2011 1:57 pm
Postovi: 5
Imam vrlo konkretno pitanje za strucno lice "Da li hormoni uticu na libido". I u kojoj meri to rade tablete a u kojoj hormonska spirala. Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sre Okt 12, 2011 9:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Jovana_81 je napisao:
Imam vrlo konkretno pitanje za strucno lice "Da li hormoni uticu na libido". I u kojoj meri to rade tablete a u kojoj hormonska spirala. Unapred hvala na odgovoru.

Naravno da hormoni utiču na libido... Mada ima tu jos mnogo faktora...
P.S. Glasam za Mirenu :)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Čet Okt 20, 2011 8:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 7:44 am
Postovi: 1
Imam jedno pitanje u vezi mirene...
juce mi je ginekolog dao predlog da ugradim mirenu jer imam obilna krvarenja koja su godinama dovela do jezive anemije...gvozdje mi je 1,hemoglobin uglavnom oko 70.
Bila sam kod hematologa i on je rekao da se to nece regulisati sve dok ne budem pila tablate za kontracepciju i time smanjila cikus odnosno krvarenje.Medjutim moj ginekolog misli da je mirena bolje resenje,ali je problem sto sam ja imala 4 carska reza i podvezani su mi jajnici,pa me interesuje da li neko ima iskustva sa mirenom u slucaju carskog reza,inace me doktor salje u visegradsku da to uradim...sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Čet Okt 20, 2011 10:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Zdravo Nena,kad sam ja isla da stavim mirenu doktorica me pitala da li sam imala carski rez .Ja sam joj rekla da sam se prirodno poradjala.Onda sam je pitala zasto me to pita.Ona mi je rekla da je malo teze staviti zbog oziljaka na materici od carskog.Naj bolje da odes prvo kod doktora da te pregleda.Mozda ne smije staviti pa ces bezveze kupiti mirenu.Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Okt 21, 2011 12:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
nena 72 je napisao:
Imam jedno pitanje u vezi mirene...
juce mi je ginekolog dao predlog da ugradim mirenu jer imam obilna krvarenja koja su godinama dovela do jezive anemije...gvozdje mi je 1,hemoglobin uglavnom oko 70.
Bila sam kod hematologa i on je rekao da se to nece regulisati sve dok ne budem pila tablate za kontracepciju i time smanjila cikus odnosno krvarenje.Medjutim moj ginekolog misli da je mirena bolje resenje,ali je problem sto sam ja imala 4 carska reza i podvezani su mi jajnici,pa me interesuje da li neko ima iskustva sa mirenom u slucaju carskog reza,inace me doktor salje u visegradsku da to uradim...sta da radim?

Doktor je u pravu, Mirena ce vam definitivno resiti problem sa obilnim krvarenjima. Ne bi trebalo da bude vecih problema sa aplikacijom Mirene, pogotovo ako to bude izvedeno u bolnici...
Poslusajte svog ginekologa necete pogresiti...
Veliki pozdrav :)
P.S. Oralni kontraceptivi nisu bas najbolji izbor... mada i oni mogu da dodju u obzir ako vam ne uspe sa Mirenom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sre Nov 02, 2011 9:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2011 1:15 pm
Postovi: 4
Na pocetku da vas pozdravim posto sam novi clan. U petak 04.11. idem da stavim "mirenu" zbog preobilnog krvarenja. Zanima me da li smeta rascep na grlicu maternice za njeno postavljanje i kakav je prvi ciklus posle postavljanja "mirene"? Imam 46 godina i godinama se patim s ciklusima. Bolesna sam i psihicki i fizicki kad dobijem ciklus. Imam redovno na 28-mi dan. Nosila sam i bakarnu spiralu i dobro sam je podnosila ali sam imala obilniji ciklus nego sad, a sad je "nijagara" onda mozete zamisliti kako mi je bilo. Imala sam je 5 godina i onda sam je izvadila. U toku ciklusa sam koristila tampone ( a i ulozak jer je tampon bio malo) do prije godinu dana da nemam osjecaj kao da mokrim ali vise ne mogu jer mi je maternica spustena i zavaljena. Imam i miom 3 cm velik i da li ce on predstavljati problem? Unapred se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: