Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 5:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Pa sto mu ne kazes da si stavila? Zar i njemu ne bi bilo lakse? (izvini ako ulazim u nesto suvise licno... samo ignorisi).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 7:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Ma ok,razmisljala sam da mu kazem al znas kako je kad se jednom opeces???Neznam jos uvek,razmislicu jos malo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 7:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Pazi, moze samo da ne fukcionise ako ispadne. Mislim da sam citala da ti je proslog puta ispala jer si imala jako obilno krvarenje sa ugruscima (ja sam to imala par dana posle postavljanja Mirene i uredno proverila svaki ugrusak da vidim da nije nesto ostalo unutra, i piskila u strahu :lol: ) Ako mozes da proveris konce i ako imas jaca krvarenja onda i ugruske, trebalo bi da bude ok... Jel' osecas ovulaciju? Jel' imas utisak da imas plodne dane? Ja ne, zato pitam. Kao da sam stalno npr u drugoj nedelji ciklusa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Čet Dec 23, 2010 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 8:52 pm
Postovi: 4
Pozdrav!

Pridružujem se klubu korisnica Mirene, i ujedno bih doprinjela svojim iskustvom.
Ugradila sam Mirenu 3.12.2010. zbog obilnih krvarenja i anemije. Inače imama 45 g.
Imala sam prva 2 tjedna, ne svaki dan, menstrualne grčeve, koje sam pripisala prihvaćanju stranog tijela. A zatim se smirilo. 14 dan ciklusa su me poćele boljeti grudi (i sada su mi napete), a 22.12. mi je počelo braon točkasto krvarenje, danas glavobolja, umor.
Imam osjećaj prave mece (umor, vrućina) jedino je krvarenje braon, čitav dan na poslu s dnevnim uloškom.

Kako ste Vi ostale? Kako ide s Mirenom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pon Jan 03, 2011 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 8:52 pm
Postovi: 4
Pozdrav i sve najbolje u 2011-toj!

Evo, da podijelim svoje iskustvo s Mirenom. Ova prva menga po ugradnji mirene je bila znatno oskudna u smislu da je bio dovoljan dnevni uložak kroz dan. Trajala je 12 dana.
Raspoloženje je cool i idemo dalje.

Pročitala sam da bi bolne grudi, promjene raspoloženja i PMS trebalo normalizirati u principu za 4 mjeseca. Nadam se da će biti tako :D

Mah, mah...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Jan 07, 2011 8:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Pa evo, sledece nedelje meni ce biti tacno 6 meseci od kad sam je stavila. Od tada sam imala dva dana mozda neko braonkasto krvarenje i to je bilo to :D

Nemam bolove u grudima ili menstrualne grceve (a ni krvarenja) jedno mi je koza postala masnija a i kosa mi se jako masti (ponekad moram da perem i svaki dan). Sto se tice dobrih "nuspojava" apetit mi se smanjio (dobro dodje u sezoni slava) a i libido porastao :oops: 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 8:52 pm
Postovi: 4
Majmunche je napisao:
Pa evo, sledece nedelje meni ce biti tacno 6 meseci od kad sam je stavila. Od tada sam imala dva dana mozda neko braonkasto krvarenje i to je bilo to :D

Nemam bolove u grudima ili menstrualne grceve (a ni krvarenja) jedno mi je koza postala masnija a i kosa mi se jako masti (ponekad moram da perem i svaki dan). Sto se tice dobrih "nuspojava" apetit mi se smanjio (dobro dodje u sezoni slava) a i libido porastao :oops: 8)


Super da si se javila!
Ja sam danas bila na kontroli i to je prva poslije ugradnje. Pregled je bio samo ginekološki, bez UZV i rekao je da sledeći put se vidimo za 6 mj. Meni je isto koža postala masnija, što je plus, jer imam dosta suhu i sklonu perutanju kožu. Trenutno od nuspojava imam bolne grudi.

Reci mi, tebi je ovako kako pišeš bilo od samog početka ugradnje mirene ili si isto prošla period privikavanja?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 8:52 pm
Postovi: 4
Evo da javim novosti :(
6.1. su me počele boljeti grudi, a danas jak PMS s deprom. Čekam da prođe s krvarenjem. Prošli put je bilo za 8 dana od bolnih grudi.
Molim sati ako ovo čita, da mi je javi, kakvo je ona imala iskustvo s bolnim grudima i raspoloženjem. Dobrodošli su i dr. koji imaju islustvo.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 7:13 pm
Postovi: 1
Danas sam ugradila Mirenu,pa me zanima da li su te kontrole posle nedelju dana obavezne zato sto mi je moja doktorka rekla da je to to i nista vise,ne znam kako je vama bilo ali meni je bilo jako bolno i neponovilo se.Jedino se nadam da je toliko dobra koliko o njoj pricaju.Ja sam je platila 13100 ako nekog zanima i kupila sam je u Liliju,nema je u slobodnoj prodaji kod njih ali je naruce i stigne isti dan,interesuje me sta se podrazumeva u period privikavanja i sta mogu da ocekujem i koliko to traje i koliko je sigurna.Moja doktorka kaze da je 100% sigurna.Ako neko moze da mi odgovori hvala mu u napred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Ned Maj 22, 2011 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 4:01 pm
Postovi: 7
Ja sam pre 5 dana stavila Mirenu.Za sad nemam krvarenje,samo malo prljanje veša žućkaste boje.Pročitala sam sve postove od početka i vidim da se već neko vreme niko ne javlja.da li to znači da je sve u redu?Nadam se da će se onda nove korisnice javiti.Ja sam moju platila 10.350.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sre Avg 17, 2011 10:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Zdravo svima.Nemam vremena da procitam sta ste sve pisale o Mireni.Par postova sam procitala i vidim da uglavnom pisete pozitivno o njoj.Odlucila sam i ja da je stavim.Juce sam nazvala moju doktoricu da pitam da li mi preporucuje da je i ja stavim.Imam 31 god.,3 djece i obilno krvarenje koje traje obicno 7 dana.Ja sam mislila da odem prvo da uradim papa nalaz i ostale pretrage da vidim da li je sve u redu pa da je onda stavim.Kad sam to rekla doktorici ona me pitala kad sam imala menzes ja joj kazem da jos uvijek imam da sam dobila 15.8 a ona mi kaze super dodji odmah sutra ne treba da radis nista od nalaza jer si radila papa u maju.Rekla mi je da se mirena stavlja 3 ili 4 dan kad dobijes.Mene sad brine da nemam mozda neku upalu pa da mi spirala ne napravi nekakav problem.Jednom sam stavljala bakarnu spiralu i imala sam jake upale i obilna krvarenja pa sam morala da je izvadim.Da li se sa mirenom dobijaju cesto upale?Da li ste vi radile detaljne pretrage prije stavljanja spirale?Molim vas da mi pomognete.Na osnovu vasih odgovora cu da odlucim da li da je stavljam ili ne.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sre Avg 17, 2011 11:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Prvo da te pozdravim i pozelim dobrodoslicu.
Ja je imam preko godinu ipo dana,zadovoljna sam.Pre postavljanja iste sam radila papa test i bris i uz pregled gde se meri dubina materice da bi dr podesila duzinu pri inseraciji.Ne boli samo je malo neprijatan osecaj i to je to.Period privikavanja nije isti kod svih nas ali je uglavnom bolje sa njom nego bez nje.Pozdrav i javi kako si i ako te jos nesto interesuje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Čet Avg 18, 2011 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 4:01 pm
Postovi: 7
Pre stavljanja spirale meni su tražili tumor markere.ultrazvuk,i obavezno cervikalni bris da se vidi da nema neka upala.Mesec dana pre toga radjena mi je eksplorativna kiretaža zbog obilnih krvarenja i polipa.Mirena mi je stavljena na našoj državnoj klinici,skoro ponovo otvorenoj,i sve je bilo po p.s.Uz uput je besplatno,odležiš par sati pa ideš kući,a ne kao privatno gde te otpuštaju pravo sa stola.Sutra mi je 3 meseca i idem na kontrolu,još uvek se navikavam,ali one obilnosti više nema :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Avg 19, 2011 9:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Ja sam juce posle podne otisla kod privatnog doktora i stavila mirenu.Nije me uopste bolilo.Kad sam dosla kuci juce me malo bolio stomak.Uopste ne osjecam da je imam.Mene samo brine sto je rekla da ne treba raditi nalaze.Nisam je trebala slusati trebala sam odgoditi za iduci mjesec.Sad je gotovo mogu se samo nadati da je u redu i da necu dobiti infekciju pa da je moram vaditi.Onda sam bacila 210 eura koliko me je izasla sa ugradnjom.Posle prve menstruacije mi je rekla da dodjem na kontrolu.Citala sam posle upustvo pa sam vidjela da moze doci do glavobolja,moze kosa vise da se masti,akne po licu da se pojave.Ja inace imam naj manje 3 puta u mjesecu jaku glavobolju,kosu perem svaki 2 dan a za lice idem u Beograd gdje mi je magistra farmacije odredila terapiju.Pod terapijom sam 1 god.i tek sad mi se lice dovelo u red.Samo mi treba da mi se sve pogorsa.Jeste li vi imale problema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Avg 19, 2011 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 4:01 pm
Postovi: 7
Ja nisam imala problema sa kožom,ni glavoboljom,ni ničim.Malo je dosadno ovo svakodnevno nošenje uložaka.Danas sam baš bila na kontroli,i sve je u najboljem redu.Endometrijum je konačno tanak,cista je nestala.Samo da mi se smanji broj dana bez uloška. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: