Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 3:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Dame, šta da vam kažem :)
Hvala je malo :D
U pravu si Marta, ni jedan doktor ne bi ovo znao da kaže i zato se moj juče i oduševio kad je čuo za ovaj Forum.
Zajedno smo jače :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 12:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Jassy,

Kako si nam danas?Jel meca ili nije?Ajde javi kad mozes.Pozz veliki.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 12:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja sam kao 18-to godisnja devojka stavila spiralu. Imala sam mesec dana vrlo obimno krvarenje (bas kao menstrualno, nikakve tackice) i lekarka mi je na kraju izvadila spiralu (koja se uz sve to jos i pomerila) i onda sam godinama pila pilule i bilo mi je super. Evo me sad pred novom dilemom skoro 20 godina posle prvog pokusaja...
Zbog hronicne upale creva (Morbus Kron) ne mogu da pijem vise pilule ( i manje vise nikakve hormonalne varijante). Prosle godine sam se porodila, a sad zbog terapije imunosupresivima ne bih smela da ostanem trudna.
I naravno tu je sad veliki problem. Pilule ne smem (jer mi pogorsavaju bolest a i zbog ucestale dijareje nisu sigurne), Personu koju sam koristila se plasim da ponovo koristim, jer nije skroz pouzdana..... Gastroenterolog mi je savetovao da mozda probam opet sa spiralom. Posle onog prvog loseg iskustva jako se bojim da ponovo probam.
Da li je neko od vas stavljao dva puta spiralu a da mu prvi put nije prijala?
Inace nemam problema sa menstruacijama. Posle porodjaja su malo obimnije ali nista strasno. Nikakvih bolova i sl. problema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 5:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Prvo Marta :-)
Ne znam da li je meca ili ne, u svakom slučaju oskudno je, ali uložak mora. To me i muči, kako ću znati šta je meca a šta ne :o
Šta je sa tobom? Kako si?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 6:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Uh, ja se bila raspisala Dei, a sajt me izbacio :(
Ajmo iz početka.
Pre 15-tak godina sam imala pokušaj "nošenja" spirale koji nije uspeo jer sam dva meseca krvarila, dobila upalu sluzokože materice, naprimala se silnih geramicina i na kraju odlučila da je izvadim.Doktor je bio protiv, ali ja kategorična jer mi se sve smučilo. Nekoliko meseci sam pila i pilule, što je dovelo do gotovo potpunog nestanka ciklusa ali i do tumora na dojci, koji je na svu sreću bio benigni. Nakon toga, nikakva sredstva kontracepcije nisam koristila.
Sada sam se odlučila za Mirenu pre svega zbog preobilnih menstruacija. Da nije toga-verovatno ne bih. Sada želim da izdržim ovaj period, ulazim u period perimenopaze ( 44 godine su mi) kada menzis dobijam nakon 20, pa potom 45, pa 18 dana itd...i svaki put vrlo,vrlo obilno sa trajanjem i do 11 dana uz ergotil kapi.
Dakle, MORAM da izdržim da ne upadam u anemije i u nešto što me totalno iscrpljuje.
Odluku ipak moraš doneti sama.
Pozdrav,
Jassy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 6:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Jassy,

Sta reci osim da udjoh i ja u klub 16 :D .Meni danas 16.dan i pocelo crvenkasto sto takodje zahteva ulozak.Tako je bilo i Maji pa tebi i sad ja da potvrdim pravilo.Mene doduse bole i grudi kao pred dobijanje tako da ne znam sta da ti kazem.Najvise bih volela da znam kada ce sledeca meca i na koliko dana cemo je dobijati.Meni je i ranije to bilo kako-kad.Nekad na 24 a nekad na 30 dana,tako da nemam pojma.Ali je mnogo dobra stvar ovo sto razmenjujemo iskustva pa cemo lakse uci u stos.
Puno te pozdravljam i pisi kako napredujes :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 6:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Ma ovaj sajt je fenomenalna stvar, a ti i ja smo se baš našle :) Od prilike u isto vreme smo stavile spirale, imale zadnju mecu itd....i eto, slično nam se i dešava. Mnogo mi je lakše kad pročitam od nekoga ko je već prošao kroz ovo, da znam šta me čeka, jer je totalno truba da dr. cimam svaki čas, a iskreno, bila bih veoma uplašena da mi nije vas ovde :)
Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 6:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Kad se sve ovo ustali i legne na svoje ima da napravimo virtuelnu zurku"kluba 16".Ja sve nesto mislim da smo se mi vec spasile muka i problema sa mecom jos da nam to postane sasvim jasno :D Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 6:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Ma ima da napravimo i "u živo" žurku kluba 16 :D Vredeće da se zalije :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 7:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Dogovoreno draga moja :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 17, 2008 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 1:58 pm
Postovi: 41
ja imam jedno pitanje....citajuci vas i vasa iskustava odlucila sam se za mirenu,ali? odlaskom kod ginekologa receno mi je da prvo probam sa nekom"jeftinijom"varijantom,da bi bila sigurna da ce je organizam prihvatiti. a i zbog toga sto nemam problema sa ciklusima niti su obilni niti imam bolove... i tako sad cekam papa nalaz, da vidim sta ce biti. pa me interesuje da li je i ova neka jeftinija spirala jednako pouzdana kao i mirena? i da li i ona ima ove dane adaptacije i krvarenja...hvala vam svima i veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 12:11 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Jassy i ja smo mirenu ugradile zbog preobilnih krvarenja.Ja nemam iskustva sa obicnom spiralom,tako da ti ne mogu nista reci.

Jassy,kako si mi?Kod mene i dalje oskudno ili tackasto,ma ne znam ni sama.Grudi me jako bole tako da ce uskoro i prava meca.Jedva cekam da vidim kako cu proci.Stvarno se najiskrenije nadam da nece biti obilno.Ja sam svaku mecu prva 3 dana pila ergotil kapi da smirim krvarenje.Sada to vise ne smemo zbog mirene a nadam se da necemo ni morati.Puno te pozdravljam i javni se ponekad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 12:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Evo me draga Marta :)
častim piće: 2 dana bez uloška :lol:
E, sad moram skakutati i po drugim oblastima na ovom sajtu a evo o čemu se radi: pre 5 godina sam imala Hodgkinovu bolest, maligno oboljenje limfnih žlezda. U remisiji sam, kompletnoj i godišnje idem na kontrolu kod hematologa i radiologa. Hematolog mi je osnovni lekar, sve vreme je bila u toku mojih muka sa ciklusima i dozvolila upotrebu hormona. Danas sam bila kod radiologa (obe su primarijusi) i ona se sva nakostrešila kad je čula. Elem, treba da uradim mamografiju i 2 puta godišnje da kontrolišem dojke. Uobičajeno je jednom, ali zbog mog prethodnog oboljenja moraće puta. Ne svidja joj se upotreba hormona itd.....Videćemo nastavak.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 9:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Jassy,pice moze :D Bas je nezgodno kada su lekarska misljenja oprecna.Ono sto ja znam je da mirena deluje na nivou materice,znaci lokalno i procitala sam da i zene koje imaju miome na materici uz konsultaciju lekara mogu da je koriste.Kad vec setas po sajtovima svrati do sajta www.21dan.com Tu su dr koji su edukovani o mireni i verujem da ti i oni mogu dati koristan savet.Imas tamo i njihov tel.pa ih mozes nazvati svakog dana od 16-20h.Naravno poziv je anoniman a one su jako ljubazne.Mozda ti mogu reci nesto vise o tome.
A sto se tice ulozaka,ja ipak koristim iz predostroznosti,jer kao sto si i sama rekla,pa ja ne znam kad ce meca haha.Samo da se oslobodim jos uvek prisutnog starha i bicu ok.
Puno te pozdravljam i naravno nastavljamo razmenu iskustava!
A mozda ce nasa prica pomoci nekome da resi svoj problem(eh da sam ranije naisla na ovaj forum mnogo bi mi bilo lakse).
Pisemo se draga Jassy :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 10:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Draga Marta,
hvala za adresu, svakako ću pogledati. Radovanje je, naravno, kratko trajalo, od jutros boli stomak i pomalo se crveni :oops: 22 dan od prethodne....Očekujem....
Puno te pozdravljam :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: