Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 24, 2008 4:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Pozdrav drage moje,bila ja odsutna par dana.Treca meca traje vec devet dana,oskudna je ali dosadna.Jedan ulozak dnevno.Inace je sve ok.Nadam se i da ce ostale imati pozitivan izvestaj.Nagovaram sestru da nakon kiretaze zbog polipa i ona ugradi SMIRENICU.Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 3:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Minada,mozda bi to zaista bilo dobro resenje za tvoju sestru.Citala sam da je mnogim zenama koje su imale taj problem Mirena pomogla.

Drage moje Smirenice,kako ste?Ja ovih dana ocekujem mecu.Trenutno sam u onoj dosadnoj braon fazi,ali proci ce i to.Sve vas puno,puno pozdravljam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hormonska spirala mirena
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 7:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 8:39 pm
Postovi: 13
Lokacija: ZAP SRBIJA
drage moje SMIRENICE ja dobih posle 21 dan od pocekka prosle a to je 18 dana od postavljanja mirene.kako je to kod vas bilo vidim da pominjete 22 dan ali ne znam da li od zadnje ili od postavljnja mirene.pozdrav :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 27, 2008 7:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
martat je napisao:
Samo da se prijavim da sam i ja dobila 22.dan!Ovo je izgleda nepisano pravilo :D




Draga coje74,ovo sam ja napisala po dobijanju prve menstruacije.Znaci,ja kao i ostale Smirenice smo dobile 22.dan od prethodne a ne od insercije.Samo strpljivo i pazljivo iscitaj pocetak nase teme,mnogo toga korisnog je napisano.A ako te jos nesto zanima,slobodno pitaj.Tu smo,raspolozene da pomognemo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 9:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 8:39 pm
Postovi: 13
Lokacija: ZAP SRBIJA
Drage moje ovo je stvarno super,mislim ovako malo krvi.Dva dana a ja jos uvek koristim jedno pakovanje ulozaka,mirena je spas.A vidim da svi koristiti te strucne termine da li je neka od vas dr ili se medicinom bavite usputno, zezem se.Znam da ste sve prosle ovo a sto se tice iscitavanja citala sam ,ali nijedna od vas se nije izjasnila da li od insercije tj postavljanja ili od poslednje menstruacijeje je proslo 22 dan.HVALA VAM NA LJUBAZNOSTI I STO DELITE ISKUSTVA. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 28, 2008 9:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 8:39 pm
Postovi: 13
Lokacija: ZAP SRBIJA
AKO NEKO HOCE DA DODJE DO NASTE JAVI TE MI SE PRIVATNOM PORUKOM DA VAM DAM NJEN MAIL.PUNO VAS POZDRAVLJA!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 2:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Stvarno sta je sa Nastom,nesto ne pise u zadnje vreme.A odakle je ti Coje znas?Pozdravi je.Inace meni meca trajala 9 dana,oskudno,a sad nemam neko tackasto sto me prijatno iznenadilo.Primetila sam da kad cesce imam odnose manje je tackastog.Bacite se zenske u akciju.Kiss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 8:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 8:39 pm
Postovi: 13
Lokacija: ZAP SRBIJA
da i ja sam primetila da kad imam odnos tackasto se neko vreme regulise.Sto znaci ,zakljucite same!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mirena za i protiv!!!
PostPoslato: Pon Avg 04, 2008 9:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
najdraza1969 je napisao:
Mirenu imam od marta 2006. Stavila sam je zbog preobilnih menstruacija i što se toga tièe stvarno mi je pomogla. Gvožðe mi je pre stavljanja Mirene bilo 3,6 pa sam bila hronièno anemièna, a pola godine posle mi se popelo na 27, a godinu dana kasnije na 33, pa sam postala dobrovoljni davalac krvi, da mi suviše gvožða u krvi ne bi oštetilo jetru...(ala æe se oporaviti neki bolesnik od moje krvi, hahah).
E sad, loše posledice Mirene. Ugojila sam se desetak kilograma za godinu i po dana, i niko me ne može ubediti da mi ona nije poveæala apetit ili da poboljšana krvna slika nije uticala na poveæanje težine. Što je najgore, kilogrami i dalje rastu i rastu. Pokušala sam da držim dijetu ali nema rezultata, kao da se od vode gojim. Zvuèi smešno i neverovatno, ali tako je.
UPOMOÆ! Ako nastavi ovako, vadim je za mesec dana.
:(

Hej! Najdraza, ja sam malo starija i po godinama i po mireni, pa slushaj starije i pametnije he he he :D Elem, ubedjena sam da to gojenje nema veze sa mirenom! Ne vadi je bre, pa vidish da si postala zdrava. To je najvaznije, zar ne?Uostalom, pitaj struchnjake...Pozdrav mojim sMirenim devojchicama :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 3:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Pozdrav drage moje SMIRENICE.Ja za vikend idem na more(verovale ili ne)Idemo u Dobre Vode,jedva nadjoh smestaj posto je tako ispalo u zadnjem momentu.To sto cu da dobijem na pola nema veze,nije obilna meca pa se pitam jel koja od vas sad na moru koristila tampone?Sta ciniti?Primetila sam i kad pijem zeleni caj(Jelte zbog mrsavljenja)onda mi je tackasto jace.Znam da je zeleni caj za ciscenje organizma i antioksidans ali sam pocela da ga povezujem sa ovim.Pa pisite drage moje.Ja se polako spremam 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 11:03 am
Postovi: 4
:lol: Pozdrav svima,citam ovaj forum i mogu reci da ste fantasticne,pa sam se i ja registrirala.Zanima me jedna stvar u vezi mirene.Da li je tko imao miom koji mu se je smanjio s mirenom.Naime ja imam jedan ogroman miom u samom misicu maternice,krvarenja nedaj Boze nikome ,kiretaze i pilule raznorazne su iza mene.E sad me zanima cure jedna stvar,,,,da li je tko postavljao mirenu u sredini ciklusa a ne preko menstruacije ,jer je meni tako preporuceno.Preplasena sam i same sebe vise ,ali mirenu postavljam za koji dan,pa sto bude da bude .Uh utjesite me malo hehehehhehehehehehhe :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 2:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Eden,dobro nam dosla.Vidim da muke mucis sa krvarenjima.Nisam sigurna da je nekoj od prisutnih Smirenica na ovoj temi Mirena postavljena zbog mioma.Mozda i gresim,ali oglasice se i ostale budi sigurna.Mi smo ti ovde drustvo malo ali odabrano :D Da nam nije ove prepiske,ciknule bi od neizvesnosti.Ali kada vidis da je kod svih nas skoro isti period prilagodjavanja,onda ti nekako bude lakse.Sve smo se mi,pre nego sto smo se odlucile za Mirenu,dobro informisale o ZA i PROTIV na internetu :D
Ako su ti dr vec preporucili da je insertujes u sredini ciklusa,sigurno postoji razlog za to.Ipak su oni ti koji su edukovani.Mislim da ces se sa Mirenom spasiti samo je potrebno dosta,dosta strpljenja.Sve smo imale i imamo krvrenja izmedju ciklusa.Ta krvarenja je neko nazvao tackasta a meni ni dan danas nije jeasno zasto bas takav naziv.Ja bi ih nazvala mrljava!
Drzim ti palceve i naravno javi nam kako si.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 3:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Hej cure,ja dobila izgleda nedelju dana ranije a u subotu idem na more.Nije mi frka zbog mora,racunala sam da cu tamo da dobijem,samo mi je cudno sto sam ranije dobila.Nisam imala stresova nekih posebnih.Mozda je zbog ovih vrucina i promena vremena.Tako mi se desavalo i pre mirene.Za miom neznam,moja sestra ima polip pa je ubedjujem da posle kiretaze ugradi mirenu,naravno ako dr tako kaze.A tackasto je tako blag naziv za nasu pojavu izmedju meca.Brljavo,prljavo i dosadno.Dokle li ce vise da traje???Koliko je para dato za uloske dnevne i obicne???Meni je postala opsesija da kad na dve nedelje odem u metro gledam dnevne uloske ili obicne ali pamucne.Muka mi je od olvejza koji sam inace pre koristila.Tako je plastican i sva se potparim.Ali zenske SEX je tako dobar sad,opusteno kao kad smo pravili prvo dete :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 5:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Hm Minada ti si postala neyzjazzljiva izgleda :wink: neee, mi nismooo, :oops: je li tako Martatice?
Jojjj pa ne znam to o miomima, ali ako ti doca tako rekao, onda je to- to. Mozda da odes na onaj hrvatski sajt da se raspitas, jer tamo strucnjaci odgovaraju na postavljena pitanja. Reci joj Martat gde si ti to postavljala pitanja i dobijala odgovore. Pozz :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 07, 2008 5:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Na sajtu www.mirena.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: