Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 11:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Draga Majo,
Hvala na optimizmu.Jedva cekam da to sredim.Vise ne mogu da trpim ovu muku.Moj dodatni problem je sto mi se u sred ciklusa,15.dan pojavi tackasto krvarenje koje traje sve do sledece menstruacije,tako da mi to tackasto krvarenje kada ugradim mirenu nece biti strano.Bicu strpljiva koliko god bude trebalo.I doktor mi je rekao da je to period privikavanja.Nadam se najboljem i jos jednom puno,puno ti hvala jer sam zahvaljujuci tvom iskustvu bukvalno "prelomila"i donela odluku o mireni.
Javicu ti kako sam prosla pa mozda i jos nesto da te pitam kao iskusniju"koleginicu" :D
Puno pozdrava,Marta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 12:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
U svako doba,nema problema. Štagod da treba-tu sam,i ne brini!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 02, 2008 9:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
[quote="Luda Nasta"]U svako doba,nema problema. Štagod da treba-tu sam,i ne brini!!![/quote]



Evo mene opet sa jos jednim pitanjem.

Zdravo Majo,nocas sam dobila tako da prekosutra idem konacno da mi ugrade mirenu.Vise i taj dan da dodje.Moje pitanje je sledece.Posto ce meni to biti 3.dan a tada meni po obicaju i dalje dosta ide,kakvo krvarenje da ocekujem odmah po ugradnji mirene?Mislim da li da ocekujem obilnije od uobicajenog i da li je tada potrebno neko strogo mirovanje i da li si ti tog i narednih dana mozda imala jake bolove?Valjda ce mi i dr reci nesto detaljnije ali mene ipak zanima tvoje iskustvo.Veliki pozdrav Marta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 11:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Draga Marta,

Ne brini,molim te. Krvarenje će biti malo manje posle same ugradnje,ne značajno-ali manje. Jedino što će biti verovatno,produženo,ali neće ići puno. meni je trajala oko 10 dana,ali ja sam bila pod strašnim stresom tada,pa je i to uticalo. Bolove nisam imala posle same ugradne,sama sam se vratila peške kući. Popodne sam uzela jedan Rapten -K,jer sam imala manje bolove u krstima. To sve traje par dana dok ne navikne organizam,ali stvarno ne utiče na kvalitet života.Ja sam to isto več isšla na neki rođendan,i nije me ni bolelo ni ništa. Od trudnoće štiti ODMAH po postavljanju,ali se savetuje da se čeka 24h posle postavljanja da bi se organizam odmorio.
Imaj strpljenja-isplati se! Ne boj se ništa,evo meni će sad 24.5. godinu dana kako sam je postavila!
Javljaj mi se,za sve! Tu sam!!!Držim fige!!!!

Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 12:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Pisacu ti sutra cim se vratim :D.Hvala sto si strpljiva i sto mi zaista olaksavas sve ovo.Koliko god da sam zabrinuta ujedno i jedva cekam sutra.Puno te pozdravljam pa se pisemo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 2:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Nema na čemu-znam kako je. :D Nije teško biti ljubazan. Jedva čekam da mi napišeš kako je bilo,i od sutra si "libero" ženska! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 2:37 pm
Postovi: 6
ja imam lose iskustvo sa Mirenom.Imam zavaljenu matericu i jako je bolelo prilikom stavljanja.Ali ipak mislim da je najvise kriv moj doktor koji mi je Mirenu stavio 8 dan krvarenja i to obilnog gde ni gomila injekcija i tableta nije pomogla.Ipak je trebao da mi prvo uradi keretazu pa onda stavi Mirenu.Naravno usled tolikog krvarenja meni je Mirena ispala a da to nisam ni osetila.Krvarenje je stalo 13 dan nakon gomile metergina,dicinone i ciklokapron.Sledeca menstruacija je bila takodje obilna kao i naredna i onda sam se obratila drugom doktoru koji je odmah uradio keretazu da zaustavi krvarenje i izvadi spriralu.Medjutim spriralu nije nasao-naravno jer je ispala.Sada opet pijem janine-pilule za kontr.koje sam ranije koristila i koje mi stvarno pomazu jer ceo zivot imam preobilne menstruacije.Izgubila sam dosta krvi i primila je dva puta sa dosta infuzije i raznih antibiotika.Jedna doktorka mi je uradila i status hormona i ustanovila da imam manjak progesterona.Ona je za to da unosim progesteron dok doktorka koja me sad vodi i koja je uradila keretazu mi predlaze da nastavim sa pilulama.Ni sama ne znam sta vise da radim.Pilule sam pocela da pijem nakon keretaze i sada samo cekam sledeci ciklus da vidim kako ce biti.Ako iko ima slicnih problema molila bih da mi se obrati jer do sada nikada nisam bila u prilici da cujem nesto slicno ovome.
Unapred HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 11:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Draga Jaco,
Baš mi je žao što si imala tako loše iskustvo.Jako si se namučila.Ali,ja isto mislim da je do lekara greška,zato sam i rekla Marti da ide kod nekog lekara koji zna da postavlja Mirenu.Mora lekar da bude edukovan ne samo oko toga kako se stavlja veći kad i na koji način.Moja lekarka je bila fer,rekla da nema iskustva sa postavljanjem,pa je zvala kolegu koji ima.
Ja imam zavaljenu matericu,i mislila sam da to smeta međutim,osetila sam samo mali ubod i sve je bilo gotovo za 5 min.
Tablete sam pila-i od svih mi je bilo loše.Par mojih drugarica ima Mirenu-što zbog kontracepcije,što zbog krvarenja. Niko nije imao tako loše iskustvo kao ti. Baš mi je žao.
Možda bi mogla da pozoveš lekare sa 21dan.com za savet? Oni su maksimalno edukovani u vezi Mirene i kontrac.uopšte,i mogli bi dobro da te posavetuju u vezi svega.
Svako dobro ti želim,i puno pozdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Zdravo Majo,

Evo stigla sam.Ugradila sam mirenu.Kod mene je islo malo teze jer dr kaze da imam neke recimo oziljke na grlicu pa je to otezalo inserciju.Imala sam osecaj da mi pocinju porodjajni bolovi.Zaista mi nije bilo prijatno.Ali na srecu kratko je trajalo tako da sam evo skoro zaboravila :D.Posle sam einsercije bol u malom stomaku je trajao jos 5 minuta ali ja sam popila rapten k odmah i zaista me je brzo prestalo.Dr kaze da ce me proci i bez leka ali ja sam ga ipak popila.Meni je dala da popijem palitrex,kaze za svaki slucaj.Kontrolu imam za 7 dana.Sobzirom da mi je 3.dan kada ja i inace i dalje krvarim,i sada nisam primetila razliku u intenzitetu(mozda malo vise u prvih sat vremena posle insercije).Nadam se da ce se i to primiriti pa da i ja kao i ti konacno budem"slobodna"zena"bez muka i problema svakog meseca.Hvala ti drugarice moja na savetima i na podrsci :D



@JACO,
zao mi je zbog tvog loseg iskustva ali ja bih ovaj put svakako izabrala dobrog i proverenog doktora.Tako su se i na meni godinama vezbali.Puno srece ubuduce.Pozdrav Marta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 4:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Hvala Bogu,prođe!!!!! Žao mi je što te je bolelo tako.Izgleda da moj lekar ima laku ruku,mada i ove 2 drugarice moje se nisu žalile...Možda jeste zbog ožiljaka. Sad je uglavnom prošlo,i sad se polako smiri,odmaraj danas,i polako.Variraće intenzitet krvarenja,neka te ne brine ništa. Ja sam tu i ako budeš htela još nešto piši ili ovde ili na PP pa ti mogu dati i moj mail,ili šta već.
Nema na čemu,bićeš super!!!!!!!!!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 2:37 pm
Postovi: 6
Hvala vam na podrsci.
Sada sam pronasla,bar se nadam,pravu doktorku.Ona radi u Narodnom frontu i nacelnica je za sterilitet.Nadam se da njene metode nisu kao kod predhodnih i da ce znati sta da radi samnom.U svakom slucaju cu vam javiti,ko zna zbog cega je dobro znati o svemu ovom.
Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 10:37 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Tako je Jaco,samo glavu gore.Sto se podrske tice meni je Maja sa po malo veselim nickom bukvalno pomogla da donesem odluku.Nista vazni je nego znati za necije pozitivno iskustvo.To ti nekako da volju da sebi pomognes.Meni se od juce zncajno smanjilo krvarenje.Imam blagi nelagodni osecaj u malom stomaku.Kao kada treba da dobijem,ali to je sve normalno dok se materica ne navikne.
Ja samo razmisljam o tome kako ce mi konacno menstruacije biti normalne,jer sam godinama u nazad svakog meseca bukvalno 4 dana bila nesposobna za zivot.
Zelim ti puno srece a mojoj Maji saljem veeeeliki pozdrav. :D


p.s.Majo,jel tebi prva sledeca menstruacija po inserciji mirene bila odmah blaza od prethodnih?Sta cu kad sam redoznala :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 2:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Draga moja Marta,

Taj "tupi"bol je baš kao kad treba da dobiješ,i kao što i sama kažeš-sasvim normalan dok se telo ne navikne.Uvek možeš da popiješ Rapten ako ti zasmeta.
Što se tiče sledeće moje menstruacije posle insercije,bila jeste manja,ali se dosta "vukla".Znači,duže je trajala,ali manje je teklo.Kažem ti,ja sam tu malo bila poremećena fizički dosta,tata mi je umirao od raka,i ja sam samo letela po lekarima,laboratorijama,zračenjima...Bila sam van sebe.Tako da je moguće da mi je zato bilo duže.Ali,u svakopm slučaju posle perioda adaptacije,znatno će se smanjiti krvarenje,a ako si imala bolove kad dobiješ-to će potpuno nestati :D .
Što se tiče nika-Luda Nasta;to je zbog moje ćerke :) .Ima deset godina,i voli da stavi karmin i šeta po kući.Ja joj onda kažem"Šta se šetaš tako namazana,ko luda Nasta neka..."Uvek se smeje,i tako ostade to luda Nasta,kao familijarizam.Baš neozbiljno. :lol:
Odmaraj dobro,i čuvaj se. Ljubi te tvoja Maja-Luda-Nasta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Mirena ili podvezivanje jajovoda?
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 9:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Pozdrav svima na forumu.Sinoc sam naletela na ovaj sajt i odusevila se.Imam jednu nedoumicu.Imam 30godina i troje dece.Nezelim vise da radjam nikad nisam ni pomislila na abortus.Da li se isplati puci toliku lovu za mirenu koja je oko 12000din za jedan sex mesecno ako imam srece ili je bolje podvezati jajovode.Ja u principu imam normalan ciklus,nisam anemicna ali jesam sklona gojenju,Pilule ne dolaze u obzir pa mi preostaju ove dve solucije.Pitala sam se da li neka od vas ima iskustva sa podvezivanjem jajovoda,jer se to ipak laparoskopski obavlja i brzo bih mogla da se vratim obavezama.Ja bih rado postavila mirenu i zbog skracivanja duzine ciklusa i svih drugih pogodnosti ali neznam kako da prikupim svu tu lovu.Hvala vam unapred. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 11:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Draga Minada,
Sigurno da je Mirena bolje rešenje.Jeste,treba pući veću količinu para,ali toliko uštediš na ulošcima i ostalim praškovima za veš,da ne pominjem živce,odlazak na odmor kad god hoćeš,itd. Podvezivanje jajnika je ipak prava intervencija,a Mirena je reverzibilna metoda,radi se ambulantno,i nema da misliš.Mislim da može i kreditnom karticom da se kupi,proveri.
Želim ti sve najbolje,i pitaj šta te zanima.Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: