Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 11
dakle trudna sam oko 7 nedelja...doktor mi je potvrdio trudnocu na ultrazvuku...pre neki dan krenulo mi je nesto braon ali to je tacno krenulo na dan drugog meseca kad sam trebala da dobijem menstruaciju.otisla sam kod doktora dao mi je progesterol inekciju posle pola sata je stalo nakon cega mi je za sutra dan zakazao uz.sutra dan krenulo je opet braonkasto ali nemam bolova...otisla sam na ultrazvuk i kaze doktor da se plod jasno vidi da nema zabune jasno se vidi mesak i neka kesa...dao mi je da pijem gynipal 4x dnevno i da nastavim da pijem folnu kiselinu..zatim me je poslao da vadim krv da se uradi beta hcg iz krvi cekam rezultate u ponedeljak...e sad mene sve to birne sta to moze biti i zasto me je poslao da uradim betu ako je sigurna trudnoca???molim vas da mi odgovorite hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 12:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Ja sam bila u slicnoj situaciji. Imala sam to braonkasto krvarenje i primala injekcije progesterona do 12. nedelje. Radila sam betu da bi se dr uverila da se normalno duplira, tj. da plod raste. Inace, to krvarenje je bilo zbog polipa koji se ponekad javlja na grlicu u trudnoci. Nije opasno, ali zahteva mirovanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 12:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
ja sma bial u istoj situaciji, smao u 16 nedelji trudnoce, prvi put dr mi je rekla da mirujem, a drugi put kada se ponovilo,prepisala je ginipral koji sam pila do kraja trudnoce iako mi je bio grlic zatvoren dug 2cm.Tako da, pijte ginipral i mirujte, meni se to ponavljalo 7,8 puta kroz trudnocu, i uvek u vreme menstruacije, ali pila sam ginipral i sve je bilo u redu, do kraja.


Sve najbolje

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 12:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Mada, eto kod nas dosta prepisuju ginipral, ali ja stalno razmisljam da sma mozda mogla i bez njeg, ali ipak, dr se mora poslusati, i ocigledno ga bas mnogi lekari prepisuju.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 11
hvala na pomoci...da li to znaci da je bila lazna mestruacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 4:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da, a na vadjenje krvi i chekanje analiza se navikni, moracesh to da radish josh par puta dok si trudna! :)

Gynipral je verovatno sa razlogom prepisan, i ne treba ni razmishljati o tome, vec samo redovno piti terapiju, kao i folnu kiselinu, a sledeci put pital lekara da li ti preporuchuje da pijesh mamavit ili neki slichan vitaminski preparat koji se pije tokom trudnoce!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 1:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
i ja sam imala isto to i meni je lekar rekao da se to materica cisti od neke stare menstruacije. I veruj mi bio je u pravu. Ja sa to imala prva tri meseca, obelezavalo me je kad treba da dobijem a onda je nestalo. na osnovu cega ti je dat ginipral? je l osecas neka zatezanja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 11
nista neosecam dao mi je ginipral za odrzavanje trudnoce...osetim sama po sebi cim malo duze sedim krene mi da curka a cim lezim stane mi...nekad ide ali tek tek kap a kad duze setam krene mi da napunim ulozak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 7:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
A da piješ magnezijum? Neki ga dr preporučuju u cilju predupređivanja i/ili ublaživanja kontrakcija.
Meni se samo jednom desilo krvarenje negde oko 12te nedelje, negde u periodu kada je trebala da mi bude redovna menstruacija: "napunila" sam wc šolju pravom crvenom krvlju, posledica nije bilo niti su mi bili prepisani bilo kakvi lekovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Ned Nov 01, 2009 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 11
pa mogu probati ali dr mi nista nije spomenuo osim toga...joj tako me vata panika sutra idem po rezultat bete za razvoj i na kontrlu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 11
elem beta je 6628 i spada u petu nedelju trudnoce...nisu mi culi srcane radnje i sad mene interesuje sa koliko nedelja se najmanje mogu cuti otkucaji?meni savetuju kiretazu mamda ja nisam spremna za to i ovako sam se namucila da ostanem u drugom stanju i po meni je sve to rano


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 2:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Nisam lekar i verovatno ce se javiti neko da to strucnije objasni, ali i ja mislim da je rano.
Ja sam na prvom UZ pregleda bila tek u nekoj 8-9 nedelji i iskreno mislim da se ni tad nisu videli otkucaji, a moje dete evo ga sedi zivo i zdravo pored mene. Proveri ti sve to dobro pre nego sto se odlucis na takav korak....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Sre Nov 04, 2009 5:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Slažem se sa Deom. Ne sećam se tačno kada je dr prvi put proveravala otkucaje srca, ali to sigurno nije bilo pre devete nedelje trudnoće, možda čak tek sa 12 nedelja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 10:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Sa punih 7 nedelja trudnoće, ili tokom 7.nedelje, detektuje se srčana radnja.
Nije jasno da li i kako vam je dr. utvrdio starost trudnoće... ...kod mene, beta hcg bila je preko 5000 u 5 nedelji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO POMOC TRUDNICI
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 11
neznam zaista sta da mislim beta pokazuje 5 nedelju poslednja menstruacija 9 nedelju a ultrzavuk isto prikazuje 5 nedelju...nije mi jasno 15.10 kad mi je potvrdjena trudnoca doktor je rekao oko 5 nedelja racunajuci po poslednjoj menstruaciji,ali zapravo tek sad sam peta tj valjda usla u sestu...neznam kako je moguce dam sam kasnije ostala trudna nego sto se misli neznam vise stvarno nisam pametna samo vidim i ja po slikama od prvog uz i ovaj od neki dan nista se nije promenilo samo je zumancana kesa veca...mozda je to normalno neznam ja nemam neka iskustva ovo mi je prva trudnoca nakon 2,5 godine braka...sve me ovo zbunjuje i neznam vise sta da mislim cekam petak da vidim ima li napredka ako nema idem zakazano kod drugog lekara privatno na savetovanje i sta dalje.. :( :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: