Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 23, 2005 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2005 11:11 pm
Postovi: 9
Evo mog slucaja:
Imam 29 god.Visoka 162cm,teska oko 51kg.Nikada nisam bila gojazna,a tezina mi je varirala najvise +/-2kg
Prvu mensstruaciju dobila sa 11god i mogu reci da su retko kad bile uredne.
Dobijala sam na 20,25,30,35,40,45,50dana,kako kad.
Pre 6 god.sam izgubila majku sto je bio veliki sok za mene i tada nisam dobila vise od dva meseca.
Od tada krece moje vodanje po ginekolozima...
Dali mi Lutestrol,da bi dobila a onda od 15.dana ciklusa da pijem Endometril.Dobijem uredno posle Endometrila ali u sledecem ciklusu kada je trebalo da krenem sa novim turom,15.dana ja dobijem.
Tad mi opet daju Lutestrol,da stane krvavljenje,pa opet Endometril...i tako 5 meseci,dok na svoju ruku nisam prestala sa tom th.
Onda mi uvode Logest,koji sam pila 9meseci i ok podnosila,ciklusi bili uredni.
Nakon toga,ne secam se vise tacno,bio neki prazan period pa ponovo kasnila,ciklus trajao oko 50 dana,primim Lutestrol,da dobijem a nakon toga 4 meseca sam pila Cyklo-Progynovu.Nakon nje ciklusi se srede,dobijala sam redovno,na oko 35 dana,cak i osecala da imam ovulaciju(pojacan,bistar sekret,kao belance i bol i napetost u stomaku 14 dana pre nego sto cu dobiti)
To sredjeno stanje trajalo oko godinu dana i bas kad smo resili da pravimo bebu opet krene po starom,tj ciklus traje oko 45 dana.
Odem kod dr on mi da ponovo Cyklo-Proginovu 3 meseca,nebili se ciklus opet sredio a onda da prirodno pokusavamo par meseci,pa ako ne bude nista da krenemo na ispitivanja.
Posle ta tri meseca pijenja Cyklo-Progynove,prvi ciklus bez nje meni opet kasni oko 50 dana a onda dobijem strasno bolnu i obimnu menstruaciju.
Nakon toga 3 meseca sam dobijala na po 15 dana nesto braonkasto koje je trajalo i po 10-15 dana.
Poslednja dva ciklusa su se kao sredila,oko 35 dana.
U ovom ciklusu mi radjena folikulometrija:
9.dana :uterus u AVF-u 56x30x42,endometrijum 7mm
desni ovariju 33x19 sa vise manjih folikula,
levi ovarijum 38x18 sa vise manjih folikula

radili smo svaki drugi dan UZ do 16.dana ciklusa ,vodecih folikula nije bilo,svi su bili oko 13mm.Napravili smo pauzu 7 dana i sutra idem da vidim na cemu smo sad,samo sto sam ja imala utisak kao da se pre dva dana desila ovulacija,isti onaj osecaj,a bio je 23.dan ciklusa.
Hormoni ovog meseca su:
3.dana ciklusa:
LH 12,8mIU/ml (ref.vrednost 1.0-18,54)
FSH 12,1mIU/ml (2-10)
ESTROGEN 95,3IU/L (53,0-257,6)
DNEVNI PROFIL PROLAKTINA:
8h:356 (130-700mikroIU/ml)
11h:304
13h:213

Cekam jos rezultat Progesterona,radjen 21.dan.

Nemam masnu kozu,ni akne.
Na bradi i nausnicama imam po koju malju kao i oko areola,ali nista upadljivo.
Nemam tamne pruge na opisanim lokacijama.
U predelu baze vrata imala sam tamne mrlje,jos iz detinjstva,koje se sad tansformisu u nesto nalik na nevuse.Iznad ravni koze su,jasno ograniseni,nezni,glatki na dodir 2-5mm.Iste promene imam i po grudnom kosu i to u velikom broju,preko stotinu.
Glikemija 5,3mmol/L
Holesterol(ukupan)5,32mmol/L
Trigliceridi 0,60mmol/L

Moje pitanje bi bilo da li sam i ja kandidat za PCOS?
Dr mi nikad nije rekao tacnu Dg,ali stalno navodi kako imam policisticne jajnike!Sledeceg meseca radim HSG i ako sve bude OK planira stimulaciju ovulacije Klomifenom.
Nadam se da Vas nisam ugusila ovom opsirnom pricom,samo sam zelela da sto detaljnije opisem slucaj.
Znacio bi mi svaki komentar,misljenje,savet...
Jako zelimo bebu i radimo na njoj vec oko godinu dana a imam utisak da samo tapkamo u mestu.
Suprugov spermogram je ok.
Unapred puno hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 23, 2005 7:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Ne Neno niste me ugusili svojoj pricom...tako treba da se napise da Vam mogu dati adekvatan odgovor.
Zao mi je sto Vam je majka umrla i sigurno je da je Vase tijelo odgovorilo stresom, povisenim prolaktinom i izostankom menstruacije, sto je bilo potpuno normalno.
Zasto Vi imate neredovne menstruacije ? I sta su redovne menstruacije ? Redovnim menstruacijama smatramo ako od 1.dana jednog ciklusa do 1.dana slijedeceg prodje izmedju 23 i 35 dana. I kazemo da ako se pacijentovi ciklusi uklapaju u ovaj period da su najvjerovatnije ciklusi ovulatorni i obicno ne radimo nikakve hormonalne testove.

Kod Vas to nije slucaj...ocigledno da dosadasnja terapija nije dala rezultate i da ste najbolji odgovor imali kada ste bili na Logest, i ne znam zasto ste prestali ? Ako ste prestali zato sto zelite bebu, onda je ok.

Vasi rezultati su gotovo svi u granicama normale...osim lagano povisenog FSH / folikulo stimulirajuceg hormona / koji moze da bude povesen u preranoj menopauzi, tako da bih ja provjerila taj hormon jos jednom 3. dana jedne od vasih menstruacija. Ako ste posljednje dvije menstruacije dobili na 35 dana, za pretpostaviti je da ste ovulirali 14 dana prije sto nam daje da je izmedju 21 i 24.dana...tako da je Vase folikule trebalo pratiti do 24-25 dana a ne prestati 16.dana...i prema tome vas ce progesteron koji treba uraditi 5 dana prije slijedece menstruacije / u lutealnoj fazi / a vi ste imali to zakazno 21. dana / kao da imate ciklus od 28 dana / najvjerovatnije biti negativan, jer je bilo rano i vi niste ovulirali .

Prema tome...prije nego objasnim vase mogucnosti...da kazem da nije uradjen TSH i da je to potrebno i da se ponovi FSH, 3.dana slijedeceg ciklusa...nije mi jasno kada ste mi rekli 'glikemija : 5. 3 ' da li je to bilo mjerenje glukoze nataste ili random glucose test ? potrebno je uraditi nataste...normalne vrijednosti su nize od 6.1. vece od toga govore o impaired glucose tolerance povezano sa insulin rezistence and PCOS.

Nevusi na vasoj kozi ne bi trebalo da budu znak PCOS kao sto ni ultrazvuk nije dijagnosticki kriterij za PCOS.

Dvije opcije...
1. da ne radite nista...ako su prethodno predlozeni nalazi uredni...i pokusate da koristite LH kit i pratite ovulaciju / 16 do 12 dana prije ocekivane menstruacije / kao i bazalnu temperaturu, ili progesteron 30.dana Vaseg ciklusa da se vidi da li ovulirate...ako je jedan od tih testova pozitivan, onda nema potrebu da radite te iscrpljujuce folikulometrije. Rekli ste da je spermogram muza ok, znaci da nastojte da imate seksualne odnose u dane ovulacije svaki drugi dan, bez koristenja lubrikanata...dakle ako se ustanovi ovulacija sa LH testom izmedju 20 i 25.dana...onda krenite dan prije, i svaki drugi dan...

Ako ne dobijete menstruaciju nakon 35 dana uradite pregnancy test...i javite mi ako ste trudni....da nazdravim, a ako niste...pokusajte tako 6 mjeseci...mladi ste i iako Vam je zelja za bebom velika...nije razlog za nikakvu frku, ako su Vam ciklusi ovulatorni.

Ako se pokaze da ciklusi nisu ovulatorni onda je potrebno krenuti sa klomidom...obicno se krece sa 50 mg, od 4. do 9.dana ciklusa...ako je HSG i svi hormonalni nalazi uredni. i nakon toga se prate folikuli...svaki drugi dan...24.dana se radi progesteron test da se utvrdi da ste ovulirali i imacete redovne menstruacije...i to vrijedi raditi jedno 6 mjeseci, a ako ne ostanete trudni...vrijedi pokusati sa indukcijom ovulacije i vjestackom inseminacijom / sa pripremljenom spermom / ali samo 3 mjeseca, poslije toga...treba stati i i prestrojiti redove ako ne ostanete trudni.

pretpostavljam da vi nemate neki prevelik problem, ali je missmanaged....tolike godine na cycloproginovi, i lutestrolu...no way...mora se nesto promijeniti.
Prekontrolisite isto krvnu sliku da niste anemicni poslije toliko krvarenja...koji se dese kod povecanog rasta endometrijuma u anovulatronim ciklusima.

Puno pozdrava i dobro zdravlje.
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 23, 2005 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2005 11:11 pm
Postovi: 9
obgin,puno hvala na iscrpnom odgovoru!!!
Poslusacu Vase savete i naravno obavestavati Vas kako napredujemo!
Jos jednom,puno hvala!
I Vama dobro zdravlje i sve najlepse zelim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 23, 2005 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2005 1:01 am
Postovi: 46
Puno hvala na odgovoru obgyn. Vidim da si u Canadi. Ja sam u USA, tako da smo komsinice :)
Na ultrazvuku mi je onda vidjela povecan malo lijevi jajnik, ali je tada konstatovala da je to zbog skore ovulacije. Nemam maljavost vecu no obicno, nemam ni tamne mrlje. Menstruacije su nepravilne ali najdalje dodju do 35 cd. Kada me je zvala na telefon rekla je da e u granici normale sve, ali mi je i dala PCOS.org stranicu da vidim. Nisam nista znala o ovome dok nisam tu pocela citati. Zato sam se jako zabrinula, jer zelim djecu uskoro.
Sto se tice koze uvijek mi je bila masna citav zivot tako da ne mislim da se tu sta promijenilo.

Puno ti hvala na odgovoru, i nadam se da mi mozes pomoci i dalje ako budem imala kakvih pitanja.

Puno pozdrava iz Amerike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 3:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
MISLIM DA SE KOD NAS CESTO OLAKO DAJE DIJAGNOZA PCOS.

meni su npr. dali tu dijagnozu u Beomedici. ispostavilo se da se ta dijagnoza ne moze postaviti vaginalnim uzv za vreme ovulacije, vec kad se ubaci mala kamerica kroz pupak zene-da li je to histerskopija ili laparaskopija ne znam.

srecom nisam poslusala lekara, i nisam uzela neku terapiju koju je hteo da mi propise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 3:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
za obgyn
da li u kanadi ili negde u svetu postoji neka statistika o zenama koje su lecile neplodnost, primale homone, itd. kakve su posledice imale po reproduktivne organe.

moja majka ima tumor jajnika, od 30-te je imala miom i posle polipe.
plasim se kakve predispozicije sam nasledila od nje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 6:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Draga Nijenina,

Ja saradjujem sa jednim velikim centrom IVF u Ottawi i mislim da sam poslala pacijentima website da im pokazem kako treba da izgledaju informacije dostupne stanovnistvu koje ima problema sa infertilitetom i koji treba IVF/ET/ICSI/MESA, et ceterfa...tako da tamo mozete da vidite kompletne rezultate njihovog rada po godinama, cijenovnik, pravna pitanja...nesto slicno sto je uradio Dr.Tomazevic.

Do sada se nije pokazalo da hormoni koji se daju za stimulaciu ovulacije i odrzavanje trudnoce ne uticu na rizik obolijevanja od karcinoma jajnika, sto je bila najveca pojazan. Procenat Ca.ovarija u opstoj populaciji nije veci od onog kod grupe zena koje imaju problem infertiliteta i prolaze kod metode asistirane reprodukcije. Ali....u svim klinikama IVF ponekad vidim davanje cudnih lijekova, neobicnih doza, eksperimetnisanje...navike u protokuolu jednog dr. koji je njemu pokazao da povecava % trudnoca tako da se ogradjujem od tih pionira neke nove metode.
Ono sto znam da ne utice na rizik Ca.ovarija jeste HSG, klomid, progesteron, LH injekcije, estrogen...aspirin,heparin, tablete Ca...
Srecno Vam i javite se svakako sa novim iskustvima.

Kakav je tumor jajnika imala Vasa majka ? polipi i miomi su benigne promjene i ne opterecujete se time.

obgyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: patohistoloska analiza
PostPoslato: Uto Jan 03, 2006 10:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
patohistoloski zakljucak
imunoloski profil opisanih tumora (ovarijuma i endometrijuma) se samo donekle poklapa, ali se u vecem broju testiranih antitela razlikuje. S obzirom, pre svega, na morfoloske kakrakteristike tumora u ovarijumu I endometrijumu I razlike u imunofenotipu (treba imati na umu da ne postoji specifican marker ni za jedan od ovih tumora) smatramo da se radi o bilateralnom endometroidnom adenocarcinomu ovarijuma (viloglanduralnog tipa) sa sekundarnim depozitima u omentumu I kasnijim metastazama (preparati iz 2003. ), a da adenokarcinom endometrijuma predstavlja nezavisni sinhroni adenocarcinom endometrijuma endometroidnog tipa (sinhroni tumori endometrijuma prisutni su u oko 20% ovarijalnih adenokarcinoma endometroidnog tipa). Ne moze se iskljuciti mogucnost unilateralnog adenocarcinoma ovarijuma sa metastazom u drugi ovarijum.
Dg. 4329-4262/01: ADENOCARCINOMA ENDOMETRIOIDES OVARIL BILLATERALIS INFILTRATIVUM TEXTU ADIPOSO-HG2. ADENOCARCINOMA ENDOMETRII ENDOMETRIOIDES-HG1.

462-465: ADENOCARCINOMA (ENDOMETRIOIDES). METASTATICUM TEXTU FIBROSO, ADIPOSO ET MUSCULO STRIATO.

1053-54/03: ADENOCARCINOMA ENDOMETRIOIDES METASTATICUM TEXTU FIBROSO ET ADIPOSO.

METODE
-HE, Imunohistohemijske metode: CEA, CA 125, Vimentin, Citokeratin 7, Estrogen receptor, Progesteron receptor, CDSS, E-kaderin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 06, 2006 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2005 1:01 am
Postovi: 46
Da li se PCOS moze dijagnozirati na osnovu vadzenja krvi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 12, 2006 3:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 3:05 am
Postovi: 1
ukratko:pre 15 godina mi je ustanovljen PCOS.Ciklus sam imala od 6 meseci do godinu dana,osim toga usledio je niz problema ,kao sto su pojacana maljavost,opadanje kose,nervoza,promen raspolozenja itd.Dve godine sam uzimala DIANE-35 i ciklus je bio redovan,ali se ostali problemi nisu sredili.Pre 6 meseci sam prestala sa pilulama i jos uvek nisam dobila menstruaciju i maljavost se jos vise pojacala.Zelela bih bebu,moj ginekolog kaze da bi trebalo jos malo sacekati zbog pilula.Molim Vas da mi odgovorite da li je moguce PCOS trajno srediti trudnocom i ako jeste da li Vam je poznat procenat izlecenja i koja je to terapija koja se primenjuje za stimulisanje ovulacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 05, 2006 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 05, 2006 11:44 am
Postovi: 5
Lokacija: Sarajevo
dobar dan, imam jedno pitanje..

prije skoro godinu dana, ginekolog me je zbog izrazenih akni i pojacane maljavosti poslao na ultrazvuk da provjeri imam li pcos. lijevi jajnik je bio malo uvecan pa je doktorica koja je radila ultrazvuk to pripisala ovulaciji. tada mi je radi kontracepcije i radi akni preporuceno da uzimam Diane35, koje pijem vec godinu i po.. jako sam zadovoljna jer su mi se akne smanjile (ali nisu nestale) a smanjila se i maljavost.

nedavno sam radi bolova u predjelu jajnika bila opet na ultrazvuku, kada je opet primijecen uvecan lijevi jajnik.. na kontrolu idem iduceg mjeseca da vidimo da li je to nesto sto se stalno desava.

da li sam kandidat za pcos?

imam 24 godine, visoka 170, a teska 58 kg, dlake oko bradavica (oko 10-tak jako tamnih oko svake), dlake na bradi i iznad usnica, pojacana maljavost (prije uzimanja Diane35), masna koza, problemi sa aknama od 13-te godine .. mama je imala porblema sa povremenim cistama na jajnicima, koje su se pojavljivale na 2,3 mjeseca pa netsajale (ne znam da li je genetski faktor bitan)

mozete li mi savjetovati sta da radim.

Puno pozdrava,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 05, 2006 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 05, 2006 11:44 am
Postovi: 5
Lokacija: Sarajevo
nisam rekla da su mentrualni ciklusi redovni.. prije uzimanja Diane 35 sam dobijala menstruaciju uglavnom izmedju 28 i 32 dana, a sada svaki 28 (ponekad 29 dan).

u porodici je bilo slucajeva raka materice, ali u drugoj generaciji iznad (baka i njena sestra)

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: PCOS
PostPoslato: Ned Jul 09, 2006 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 20, 2006 9:48 pm
Postovi: 15
Lokacija: ki
Imam 30 god.
Težina 54kg
Visina 164 cm
Ciklusi redovni, na 28 dan.Nisam malljava,oduvek sam slaba,oko bradavica u zadnjih 2 godine po koja dlačica.Primetila sam da mi se pojavljuju novi mali madeži po koži.Do nedavno kada mi skoči adrenalin (nervoza,uzbuđenje),sva se ospem crvenim flekama po licu i vratu.Sa licem u zadnje 2 godine problemi sa sitnim bubuljicama,imam jako osetljivu kožu lica.Prolaktin na gornjoj granici,
Hormoni T4 126,9
TSH 0,7
T3 2,0
HSG facta HYDROSALPINX LEVIS PERYPALPINGITIS ADHAESIVA DEX
LAPARASKOPIJA facta INFERTILITAS PRIMARIA ENDOMETRIOZAS PCOS
Posto sam na nalazu tek sada videla da piše PCOS a ranije sam vam posala ali nisam dobila obgovor,da li postoji nada za mene? Levi jajnik je zahvatila endometrioza, na desniom jajovodu je hidrosalpinx i povrh svega imam PCOS.Doktor je preporučio Zoladex 6 injekcuja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: PCOS-Pomoc,zelimo dete
PostPoslato: Sub Nov 11, 2006 2:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 02, 2004 11:21 pm
Postovi: 50
Ima 25 godina, (60kg,160 cm.).Suprug 33 god (95kg,195cm).U avgustu je bilo kako smo u braku.On zapošljen ja ne.Ne pusim,suprug umereno(10-15cig dnevno).Nisam imala ranije trudnoce,ni on dece.prvi je brak i meni i njemu.On takodje alholol umereno(slavlja itd) ja i tad malo.
Mens.ciklus: prva mens. Sa 14 god. Od početka neredovan, od 40 do 60 dana. Nije bolan, krvarenje od 5-7 dana.
Pila sam cikloproginovu nekoliko meseci.Nakon toga jadan ciklus na vrme,bez ovulacije zatim opet neredovno.Takodje posle upotrebe klomifena nije bilo ovulacije.
Kulturom vaginalnog brisa izolovana je ne hemolitična E.Coli u 1/3 kulture. Trichomonas vaginalis- nije pronadjen
Kulturom cervikalnog brisa žive klice nisu izolovane.Zasejane podloge su ostale sterilne.
Trichomonas vaginalis- nije pronadjen
U direktnom preparatu:1-2 leukocita,epitelne ćelije.
Chlamidia trachomatis, mycroplasma hominis,ureaplasma urealyticum-nisu prisutne u uzroku.
PAPA test : II b
Hormoni>
Insulin> 13.3 (5-25), TSH> 2.95 (0.3-5.5), FSH> 5.1 (2-15), LH> 8.3 (1-10)
Kortizol> 836 (154-638), Prolaktin> 499 (do 800), PRG> 5.9 (1-9.5),
TESTO> 0.7 (0.2-1), E2> 87 (36-251)
Radjeni 15. dana ciklusa.
Sve ove predhodne rezultate sam radila do sada redovno jednom,dva puta godisnje.
Nalaz sa laporaskopije>
Uterus normalne veličine, ružičaste seroze ,slobodan.
Obe tube vidljive celom dužinom,slobodnih fimbrija. Oba jajnika lako uvecana,beličaste bolje, zadebljale capsule, bez znakova ovulacije.
Duglasov I vezikouterini proctor slobodni.
Transcervikalno iniciran indigokarmin prolazi kroz obe tube u trbusnu duplju I oskudne priraslice.
DG: Sterilitas prim.
Ovarii sine stigmata ovulationis
Svi ovi rezultati su radjeni krajem oktobra.
Imamo redovne odnose( 3-5 nedeljno).
Suprug:
St localis penis b.o.
Testis sin vol 20 mldx 22 ml
Epididymi sin et dx b.o.
Spermogram:
Kulturom sperme zasejane podloge ostale su sterilne.
Volumen:4 cm3
Izgled: beličast
P.H. :allalir (ako sam dobro prepisala)
Br. Sperme u ccm3: 250 000 000
Pokretnih sper.posle 0.5x : 70%
Slabo pokretnih 20%
Nepokretnih 10%
Likveor. je potpuna posle ½ h termoct.
Zelimo bebu??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 15, 2006 9:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 02, 2004 11:21 pm
Postovi: 50
:cry:
Cekam vas odgovor


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: