Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Gestacijski mesak se vidi, embrion ne
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 12:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 14
Molim vas da mi neko objasni, uzasno sam uplasena. Bila sam na prvom uz i dr mi je rekla da se vidi gestacijski mesak, ali embrion jos ne i rekla mi je da dodjem za nedelju dana opet, jer ce se tad mozda videti. PO njoj ja sam u 6 nedelji +4 dana. Ali ono sto mene brine je sto sam je razumela da ako se pojavi embrion onda ok, a ako se ne pojavi, a razumela sam da i to moze, onda valjda nikom nista, ne razumem?!
Meni je test na beta hcg pozitivan i visok, malo mi je muka, grudi me bole, ne krvarim ni kap, ne razumem uopste, mislila sam da je to normalna trudnoca. Zar postoje i te mogucnosti da se embrion ne pojavi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 11:38 am
Postovi: 47
Lokacija: BG
Ako se pojavi embrion, tj. primeti se srcana radnja - to je bolja solucija, tj. starost trudnoce ti je samo pogresno izracunata.
Ako se na sledecem ultrazvuku ne pojavi eho ploda ==> postoji mogucnost da ce doci do spontanog pobacaja. Smanjivanje vrednosti beta HCG-a ce to i dokazati. Ne moras da krvaris da bi se spontani, sam od sebe, desio.
Ovo ti pisem iz sopstvenog iskustva, nisam strucno lice.
Drzim fige da se eho ploda nazire pri sledecem ultrazvuku!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 31, 2007 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 02, 2007 1:40 am
Postovi: 23
Ni ja nisam strucno lice,ali sam imala slicnu situaciju nedavno...Isto kao kod tebe,ali sam posle vadjenja krvi i kontrole u sedmoj nedelji imala srece,registrovala se srcana akcija i izmerili si duzinu ploda...Mislim da ces posle krvnih analiza biti mirnija i drzim ti palceve!!!Javi sta ima novo:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 26, 2007 11:52 pm
Postovi: 6
Kod mene je ista situacija bila ali je na kraju ipak ispalo
da je blighed ovum. Beta je bila više nego dobra.
Držim fige da se kod tebe pojave srčani otkucaji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 14
Najgore mi je ovo cekanje. Jedino sto nikako ne razumem, zar je moguce da se ne pojavi nikakav znak, da se to ne vidi ni po cemu? Imala sam jednu vanmatericnu trudnocu i malo sam braonkasto krvarila, tako da sam tada pretpostavljala da nesto nije ok. Sada sam zaista sludjena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 01, 2007 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 02, 2007 1:40 am
Postovi: 23
draga lavinija,nista se ne sekiraj,vec sledece nedelje bi trebalo da se vidi ,odn regisrtuje srcana radnja...Ponovi hcg za tri dana i videces da li raste,ako DA-onda si sigurno trudna i sve je ok...Javi se...navijamo :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 03, 2007 4:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
I kod mene je bilo tako samo sto se u 5 nedelji meni video embrion,ali je u 10 nestao,mehur je ostao i nastavio da se puni vodom ali mi je plod uginuo,mozda ti samo nije dpbro izracunat termin ali na dobrom UZ aparatu se vidi velicina trudnoce,mozda bi i ti trebala da znas kada je beba zaceta :oops: otprilike,a moze da bude i da je aparat los,ali ne obracaj bas mnogo paznje na nase komentare i iskustva tvoj lekar ce ti najbolje objasniti,nadam se da ce sve biti uredu,pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 03, 2007 4:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:39 pm
Postovi: 118
Lokacija: Beograd
I kod mene je bilo tako samo sto se u 5 nedelji meni video embrion,ali je u 10 nestao,mehur je ostao i nastavio da se puni vodom ali mi je plod uginuo,mozda ti samo nije dpbro izracunat termin ali na dobrom UZ aparatu se vidi velicina trudnoce,mozda bi i ti trebala da znas kada je beba zaceta :oops: otprilike,a moze da bude i da je aparat los,ali ne obracaj bas mnogo paznje na nase komentare i iskustva tvoj lekar ce ti najbolje objasniti,nadam se da ce sve biti uredu,pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 03, 2007 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 31, 2007 12:09 pm
Postovi: 14
A da li moze da mi kaze neko kod koga rezultat na kraju nije ispao dobar, da li ste imale mucnine, da li su vas grudi bolele i sl. i dalje za to vreme dok niste saznale da nema ploda ili su ti simptomi u medjuvremenu prestali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 03, 2007 9:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Upadam :-)

Ti subjektivni simptomi trudnoce su jako individualni i nekada se pojacaju ili slabe na psihickoj bazi. Dugo vremena treba i posle abortusa i pobacaja da se beta vrati na normalno - iako ploda vise fizicki nema, telu treba da sve hormone vrati na svoje, tako da verujem da simptomi mogu da se nastave, bez obzira na to da li je ishod trudnoce pozitivan ili ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 9:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 10:05 pm
Postovi: 3
lavinija i meni se upravo isto desava.....ne znam sta ce biti do kraja.za deset dana treba opet da se javim.mada ja bi rekla da mozda nije dobro izracunata trudnoca jer mi je m neredovna.ja se jos uvek malo vrlo malo nadam da ce biti u redu. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 11, 2009 8:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Opusti se curo. Sto vise razmisljas u negativnom smeru samo ce po tebe biti gore. Oticices za 10 dana pa ces videti. Pa i ja kada sam posle mesec i nesto otisla kod lekara prvi put nije bilo srcane radnje. Rekao mi je da dodjem za 10 dana i srcane radnje je bilo, ali za to vreme apsolutno nisam razmisljala da nece doci do toga i to sto se meni sredinom prvog meseca javilo blago krvarenje pa kada sma otisla kod prvog ginekologa rekao mi je da je to u pitanju rizicna trudnoca da moram da lezim i pijem neke hormone za odrzzavanje i sl. a ja nisam zelela da cekam i otisla kod svog sadasnjeg lekara koji mi je objasnio da to nazovi krvarenje je u stvari neka stara menstruacija i da se javim za 10 dana da se vidi srcana radnja. i kazem ti bilo je sve ok. Samo je bitno da o tome ne razmislajs uopste. opusti se i bice sve u redu. Psiha je cudo!! pozz pa javi lepe novosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 10:05 pm
Postovi: 3
jaoj,hvala ti puno na lepim recima.ne razmisljam o tome,mislim trudim se stvarno......prva je trudnoca pa sam inace malo zbunjena ali bice ok.
nada poslednja umire... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 10:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
i meni je bila prva i jos uvek traje, tako da KOLEGNICE treba biti samo opusten.pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 13, 2009 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 10:05 pm
Postovi: 3
:D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: