Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 14, 2009 11:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 3:20 pm
Postovi: 18
I kod mene je identicna situacija... cekam sledeci cetvrtak da vidim srcanu akciju. Srecno dame :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 17, 2009 9:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 10:05 pm
Postovi: 3
bice sve o.k nadamo se.skoljka koja si nedelja?
:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 19, 2009 4:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 19, 2008 3:20 pm
Postovi: 18
E pa to ne znam tacno, po doktorki sam sedma ali je nemoguce, prema hcg-u sam 4-5, imam 4600 beta hcg, tako sam procitala u referentnim vrednostima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 20, 2009 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 9:32 am
Postovi: 26
I ja sam imala prvi uz gde se nije video plod a bila sam po njoj 6+2, otisla sam za dve nedelje i video se i plod i srcana radnja. Tako da se ne brinite bez potrebe, uvek se desi greska u racunanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gestacijski mesak se vidi, embrion ne
PostPoslato: Uto Sep 08, 2015 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 08, 2015 3:06 pm
Postovi: 1
Jao ljudi, pomagajte! Ja sam prestravljena!
Pre nekoliko dana sam prokrvarila i momentalno odvezena u opstu bolnicu gde su mi prepisali utrogestan s objasnjenjem da se to jednostavno desava ali da nije normalno, takodje su mi utvrdili da nisam imala spontani.
Danas sam imala kontrolu, doktorica me pregledala vaginalnom sondom i nije videla embrion, manja ali pravilna gestacijska vreca je prisutna ali bez jasnog odjeka embriona. Rekla mi je da nam daje poslednju sansu, odnosno jos 2 nedelje da se beba pocne nazirati ili me salje direktno na kiretazu. Na sam pomisao na kiretazu nije mi dobro!
Sumnja na blighted ovum iliti praznu trudnocu, a ja se i dalje nekako nadam da ce sve biti uredu. Po njenom racunanju ja sam u 6-oj nedelji trudnoce. Da li je neko imao slicno iskustvo i kakav je ishod bio? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gestacijski mesak se vidi, embrion ne
PostPoslato: Sre Apr 19, 2017 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2017 2:07 pm
Postovi: 2
Postovani, prosle nedelje sam bila na ultrazvuku, beta hcg je bio 1320 ali nije bilo meska. Ove nedelje mi je bhcg 7562, mesak je 11m vodim se trudna 6+2. Nema ploda a doktor je bio vrlo suzdrzan sa komentarima. Samo mi je rekao da pijem folnu kiselinu 0.4 i dodjem sledece nedelje. Inace pijem lekove za srce i insulinsku rezistenciju (lodoz i glukofaz). Da li treba da se zabrinem? Unapred zahvalna na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gestacijski mesak se vidi, embrion ne
PostPoslato: Sre Apr 19, 2017 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2017 2:07 pm
Postovi: 2
Setenity je napisao:
Postovani, prosle nedelje sam bila na ultrazvuku, beta hcg je bio 1320 ali nije bilo meska. Ove nedelje mi je bhcg 7562, mesak je 11m vodim se trudna 6+2. Nema ploda a doktor je bio vrlo suzdrzan sa komentarima. Samo mi je rekao da pijem folnu kiselinu 0.4 i dodjem sledece nedelje. Inace pijem lekove za srce i insulinsku rezistenciju (lodoz i glukofaz). Da li treba da se zabrinem? Unapred zahvalna na odgovoru


Izvinjavam se, spazila sam gresku u kucanju, mesak je, razume se, 11mm, ne 11m


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gestacijski mesak se vidi, embrion ne
PostPoslato: Čet Maj 10, 2018 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2018 2:15 pm
Postovi: 2
E ovako cao svima....ostala sam trudna krajem Decembra prosle god 9.feb sam imala pobacaj ove god nakon toga u martu nisam imala men samo neko tamni iscedak ali nesto malo 3dan to je bilo u maru ..takodhe sam radila krajem marta pest i bio je negativan cekala da dobijem sad u aprilu ali nista bila do ginekologa ali ona je bila na odmoru rekla da vadim betu ali nisam to je bilo 28.apr sad 2.maja uzem i uradim test i on ne pozitivan jedna linija crvena a druga bleda ali vidi se dve linije nakon toga danas 10.maj isla na UZ i doktorka kaze mesak se vidi ali plod ne sad me to plasi sta znaci to rekla mi da dodjem za 7dana da vidimo dal ce se videti..molim neke zene nesto da mi kazu jel neznam vise sta da mislim...ludim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gestacijski mesak se vidi, embrion ne
PostPoslato: Ned Maj 13, 2018 7:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2018 2:15 pm
Postovi: 2
Neko da pomogne???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gestacijski mesak se vidi, embrion ne
PostPoslato: Čet Mar 14, 2019 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 14, 2019 10:28 am
Postovi: 3
Imam jedno pitanje, 5 nedelja sam trudnoće i sinoć mi se pojavio kao braonkasti iscedak koji se i jutros nastavio, od straha sam otisla na pregled kod doktora koji nije moj jer moja doktorka radi tek od 12h . Na prvom ultrazvučnom pregledu moja doktorka je videla mešak od 3,6mm i embrion 1,8mm ali ovaj doktor je video samo mešak od 6,3mm bez embriona... Da li je moguće da je došlo do spontanog pobačaja ili doktor nije dobro video? Uradila sam betu i sad čekam rezultate ....jako sam se uplašila pa bi mi značilo neko mišljenje , pri tom nisam imala nikakve bolove osim bola u glavi...Da li je moguće da dodje do spontanog pobačaja bez većeg krvarenja?

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: