Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 04, 2006 11:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 10, 2006 6:21 pm
Postovi: 113
Za nas koji bismo pili pre trudnoce folnu kiselinu, da li postoji period koji se pije, posto negde na forumu pise da se napravi pauza posle 3 meseca, ili se pije neprekidno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 04, 2006 12:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 18, 2006 2:32 pm
Postovi: 21
Napisala sam na osnovu svog iskustva. Naime, sada sam u 10 nedelji trudnoce. Kako na prvom pregledu nisam pitala svoju doktorku da li i koliku dozu treba da uzimam, resila sam da se infromisem na ovom forumu. Negde sam procitala da je uzimanje folne kiseline u trudnoci sasvim normalna i uobicajena stvar. Iz tog razloga pohitah u apoteku....
Tamo su mi ponudili FOLAN od 5 mg. Kad sam procitala nacin doziranja shvatila sam da je doza za trudnice 400 mcg/dan. E sad, posto nisam znala kako da ovako malu tabletu podelim tako da dobijem odgovarajucu dozu vratila svratila sam u nekolikop apoteka i pitala. Svi farmaceuti (tacnije njih cetvoro) su mi rekli da se uzima jedna tableta dnevno na sta sam ja pitala da li tako velika doza moze da steti bebi. Svi su rekli isto: folna kiselina ne moze da steti, moze samo da je ne bude dovoljno.

Postovana Obgyn, ja bih sada jako bila zahvalna ako bi ste mi Vi, kao stucniji od mene, objasnili kako da uzimam FOLAN od 5 mg ili da predlozite nesto drugo.
U svakom slucaju sutra idem na redovnu kontrolu pa cu se posavetovati i sam mojim ginekologom.

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 04, 2006 1:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Mene isto zanima..sta ako pijem 3 meseca i ne zatrudnim...kolika je pauza...i kad opet da pocnem...obzirom da uveliko planiramo bebu ali imamo problema sa začećem....

hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 07, 2007 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 29, 2006 1:42 am
Postovi: 8
Mene zanima,posto vidim da svi pricate o tabletama folne kiseline a niko ne pominje pravu hranu,tj. da se folna kiselina uzima iz hrane.Gde je ima najvise i sta treba jesti da bi se unelo tih 0.4mg dnevno,jer ja nisam pobornik vestackih vitamina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: