Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Enterococcus spp. u trudnoci, molim savet dr Pedje ili Obgyn
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 9:36 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Zamolila bih dr Pedju ili Obgyn da mi odgovore.

Trenutno sam u 19. nedelji trudnoce. U 16+4 mi je stavljen serklaz. Pre stavljanja serklaza brisevi su bili negativni. Pre 5 dana je uzet vaginalni bris, i u njemu je izolovan Enterococcus Spp. u velikom broju, po antibiogramu osetljiv na Penicillin G (visoka doza), Ampicillin, Amoxycillin i Erythromycin.

Ginekolog u domu zdravlja mi je prepisao da 12 dana stavljam Macmiror vaginalete, i misljenja je da ne treba da pijem nikakav antibiotik.

Da li je moguce iskoreniti Enterococcus ovim vaginaletama?
Da li da se obratim drugom ginekologu za misljenje?
Brine me da ne izgubim dragoceno vreme ako je terapija pogresna i da mi pomenuta bakterija ne ugrozi trudnocu.

Unapred se zahvaljujem na utrosenom vremenu. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 11:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Arwen
Odakle ideja vašem ginekologu da vam uzima vaginalni bris? :-?
Da li vi imate neki simptom koji bi govorio u prilog vaginoze (kolpitisa), ako nemate nemate ni razloga za zabrinutost, niti za terapiju. Ako ima određenih simptoma mnogo je važniji bris grlića negoli vagine. Ova bakterija sem kod imunodeficijencije nemože ugroziti vašu trudnoću, zato opušteno!!!


Pozdrav Dr Peđa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 21, 2006 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 9:36 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Dr. Pedja, hvala na brzom odgovoru. :D

Vas odgovor me je umirio s obzirom da sam bila ocajna kad sam dobila rezultat brisa (u jednoj od prethodnih trudnoca zavrsna dijagnoza je bila Chorioamnionitis).
Sekret mi je nesto pojacan, mada je bio pojacan i kada su mi radjeni prethodni brisevi koji su uredni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Enterococcus spp. u trudnoci, molim savet dr Pedje ili Obgyn
PostPoslato: Sub Avg 06, 2011 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 7:46 pm
Postovi: 3
Molim vas za pomoc! Osmi sam mesec trudnonce a u vaginalnom i cervikalnom brisu nadjena mi je bakterija enterococcus spp-veliki broj,patogene gljive nisu izolovane. Problem je da sam ja alergicna na penicilin tako da nemam izbor sa lekovima,ginekolog mi je dao samo polyginax vaginalete,jer kaze da ne zna koji lek da mi da. U Pa
nici sam,jer sam negde procitala da je ova bakterija opasna u trudnoci i da ako udje u plodovu vodu moze izazvati smrt bebe. Molim vas za pomoc!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Enterococcus spp. u trudnoci, molim savet dr Pedje ili Obgyn
PostPoslato: Pon Avg 15, 2011 1:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
vesnaHU je napisao:
Molim vas za pomoc! Osmi sam mesec trudnonce a u vaginalnom i cervikalnom brisu nadjena mi je bakterija enterococcus spp-veliki broj,patogene gljive nisu izolovane. Problem je da sam ja alergicna na penicilin tako da nemam izbor sa lekovima,ginekolog mi je dao samo polyginax vaginalete,jer kaze da ne zna koji lek da mi da. U Pa
nici sam,jer sam negde procitala da je ova bakterija opasna u trudnoci i da ako udje u plodovu vodu moze izazvati smrt bebe. Molim vas za pomoc!!

Polako, gde odoste? Bakterija koju ste spomenuli nije strašna i daleko od toga da može izazvati smrt bebe. A to što ste alergični na penicilin ne znači i da ne postoje drugi lekovi koji se mogu koristiti u trudnoći. Za sada se slažem sa koleginom terapijom. Ništa se ne brinite bice sve u redu... AKO POLYGINAX NE POMOGNE NEKA KOLEGA NAGLASI DA KODA BUDE RADIO KONTROLNI BRIS DA SE URADI I PROŠIRENI ANTIBIOGRAM I NEKA NAGLASI DA STE TRUDNI... toliko :)
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Enterococcus spp. u trudnoci, molim savet dr Pedje ili Obgyn
PostPoslato: Sre Jul 10, 2013 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 10, 2013 3:41 pm
Postovi: 1
Postovani, bila bih Vam zahvalna da mi napisete da li je ova bakterija opasna ako se ne izlijeci prije poroda? Naime radila sam cervikalni bris a trudna sam 36+3 i ne znam hocu li se prije poroda stici rijesiti ove bakterije. Ovih dana cu posjetiti svog ginekologa ali sam jako nestrpljiva i zabrinuta. Unaprijed Vam hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: