Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 192 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Hvala Kaca i tebi. Devojka je juce plakala sto puta, ceo dan. Ne plasi se ona operacije, nego toga da nece moci da ima decu. Jos vidi da sam i ja smoren zbog toga i da i ja verujem tako i onda place jos vise. Ali onda sam ja realno razmislio i dosao do sledeceg zakljucka. Glupo je sada razmisljati o tome, ali stvarno! Ljudi pokusavaju godinama, idu na preglede, probaju razne varijante, hocu da kazem da je potrebno stvarno mnooogo vremena da bi neko mogao da konstatuje totalni sterilitet, zar ne? U kranjem slucaju, postoji ta inseminacija, VTO, svasta... tako da... je***a, mozda ce nam biti manje sanse a mozda i nece... valjda je takav zivot... nikada se ne zna... je l' sam u pravu?

Nadam se da ce sve da bude u redu jer bi sve ostalo trebalo da bude zdravo, postoje folikuli na drugom jajniku sto bi trebalo da znaci da je tu sve u redu, i ovaj sto ima cistu ima deo koji je zdrav tako da se nadam da ce sve biti ok. Mada to se nikada ne zna. Sto kazes, ima ljudi koji su potpuno zdravi a ne mogu da imaju decu. Zasto? Ne zna se. Uostalom, to zavisi i od moga zdravlja, za bebu je potrebno dvoje. :)

A i u pravu si kada kazes - na forumu sve izgleda katastrofalno i beznadezeno ali nije bas tako. Ovde uglavnom dolaze ljudi sa problemima, oni koji su to resili ne dolaze ovde.

Jedini problem u svemu ovome je psihicko opterecenje koje imam i koje cu nositi sa sobom verovatno do momenta dok ne budem dobio dete (ili dok ne budem obavesten da nema nista od toga) i sto ce mi jako smetati u normalnom zivotu, tu nema sta, ja sam psiholoski jako slaba osoba.

Ali... life is a bitch, ain't it? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 7:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
U celoj toj vasoj frci i muci, ne mogu da ti ne cestitam, prvo sto brines o devojci (trebas joj mnogo), a drugo sto tooooliko zelis da budes tata (sva se raznezim kad vidim da muskarci toliko zele dete, roditeljski instikt je osobina koja se obicno pripisuje zenama). Svaka cast! I SIGURNA SAM da ce sve dobro da se zavrsi i da ce te, i pre nego sto se nadas, buditi bebin plac. Drzim vam palceve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 27, 2005 11:55 am
Postovi: 26
Morate biti ograniceni da biste uzeli zdravo za gotovo sto vam neko nesto napise putem interneta, foruma(trenutno mislim da vam uspostavi dijagnozu i prepise terapiju) ali ja u svom obracanju nisam htela da "velicam, procenjujem i sudim" o Obgyn, nego samo iznela na inderektan nacin moje iskustvo, a ko nije shvatio... Ja sam pisala o uspesnosti nasih lekara i njihove "idi mi dodji mi" dijagnostike. Tvoj je problem sto neces da prihvatis da je takvo stanje u nasem zdravstvu. Znam da u mom slucaju se desilo bas to da od 10 ginekologa, 9 je "mahalo sondama". Odreagovala sam cisto zato sto je Ka1 na neprimeran nacin blatio po imenu i radu Obgyn i to bespotrebno. Znam i da ovaj forum posecujem vise od godinu dana, svaki odgovor Obgyn sam procitala i za sebe mogu reci da sam dosta naucila. Meni konkretno nije nista odgovorila, nisam ni pisala ali kao sto sam vec napisala dosta sam naucila iz odgovora koje je napisala drugima. A sto se tice izrazavanja Ka1, svaka cast!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 8:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Lala, o uspesnosti nasih lekara isto ne mozemo tako lako i jako da sudimo: slazem se da ima onih koji mlate sondama kao sto si rekla ( i sama sam naletela bar na dvoje takvih ) ali izvini ja sam sada zadovoljna i prezadovoljna svojim ginekologom i ako DrObgin za njega kaze da je maltene primitivan sto isto , nadam se slozices se, nije u redu. A ni oci mu nije videla :lol: A covek je bas simpatican :lol: :lol:
Ali moj stav je bas me briga: ja ovde samo pitam ili procitam ono sto me zanima a za raspravljanje stvarno nemam ni zivaca ni vremena. Verujem da si i ti istog misljenja pa da zavrsimo ovu raspravku.
Sve najbolje! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 09, 2007 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
@Iksa :lol: E kad' se sada nisam rasplakao... Jako mi je drago sto si me razumela kad' neki drugi nisu... i da, tooooooliko zelim da budem tata, valjda zato sto sam se celoga zivota zbog nekih umisljenih bolesti tripovao da bih mogao doci u situaciju da to ne mogu biti i onda sada kada nam se ovako nesto desilo sam osetio nevericu - kao da je to tripovanje postalo java! :o Stvarno je cudno, priznaces! Kao da sam slutio... ok, ne desava se licno meni ali kao da se desava... moze sutra i meni da se desi neki problem...

Znam da joj trebam i u pocetku sam bio stvarno negativan jer sam onako malo pesimista generalno ali popravljam se i pocinjem da shvatam da nije sve tako crno, svaki dan slusam razne price pa sam tako cuo i mnogo prica koje se nisu zavrsile tako tragicno kao neke koje sam ovde procitao.

Inace, u ponedeljak idemo u Front, operacija ce biti u utorak 99% a ako ne onda najkasnije u sredu. Naravno da cu da obavestim sta je bilo, hteli vi to ili ne. :lol:

@Lala Nikada nisam blatio po RADU ObGyn u smislu da sam rekao da je los lekar ili tako nesto. Dobar je lekar, to je sigurno. Ali da mi se ne dopadaju neke njene ljudske osobine - ne dopadaju mi se. Ali ne bih da analiziram, to se sve lepo vidi ko otvori oci.

A sto se recnika tice, sta da ti kazem, izbacila si me iz takta u najgorem mogucem momentu. Bas ovo sto su Kaca i Milka rekla. Naravno, to sto sam rekao i dalje stoji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 5:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Ka1 je napisao:
U pravu si, sve je u Bozijim rukama iako mi nije jasno zasto je odredio da bas nama to mora da se desava.

Mozda zato da bi proverio da li verujete :lol:
Ako ne, onda ce vas mozda ovo probuditi da pocmete..
Nemoj samo ovo da shvatis kao kaznu za neki greh i da se pitas zasto bas nama.
On zna razloge, uostalom i sam kazes:
Ka1 je napisao:
ja sam psiholoski jako slaba osoba

kroz ovo ces sigurno ojacati..
Da ne pomisli neko da sam pocela da drzim veronauku, ne, samo iznosim svoje iskustvo.
Jer osecala sam se isto tako jadno i slomljeno, mozda jos i gore od vas jer sam tada imala puno vise godina nego vi i bile su mi jaaako male sanse da zatrudnim, a silno sam zelela..
Vera mi je pomogla da ostanem prisebna tokom svega sto mi se izdesavalo..
Jos samo da kazem, blago tvojoj devojci pa te ima takvog briznog i osecajnog :lol: :lol: .
Ponekad me podsetis na mm..
Ja sam operisana u Subotici, a on je tada bio jako daleko od mene i sms-ovi su nam bili jedini kontakt, mozes da zamislis kako nam je bilo..
Ali proslo je, izasli smo iz toga jaci i zreliji..
Gandi je rekao: Udarac koji te ne slomi cini te jacim!

Ka1 je napisao:
Svi govore samo o laparoskopiji kao najboljoj varijanti. Moja devjojka (a i ja) imamo vise poverenja u klasicnu te cemo ici na tu varijantu. Kakvu si ti imala?

Ja sam imala laparoskopsku samo zato sto ju je moj ginekolog preporucio, a sa raznih strana sam cula da je on radi jako dobro i da je tada bio medju najboljima u Srbiji.
Ako vam vasa intuicija govori da treba da uradite klasicnu-onda tako i uradite-mislim da ova druga duze traje jer je sve to mnogo komplikovanije uraditi pod nadzorom kamera u nekoj "kesi" kako mi je doca opisao.. Moja operacija je trajala 2 sata.

Ka1 je napisao:
Jedino me brine da li ce kroz rez koji ce hirurg napraviti moci sve da se vidi, znaci i drugi jajnik i da li ima mozda negde jos necega, ako je endo da li se mozda prosirila negde itd. Sta mislis?

Ovo zaista ne bih znala da ti odgovorim, ali nemoj tako da razmisljas, DRUGI JAJNIK JE ZDRAV-zasto bi ga gledali-pa ima unutra jos milion drugih organa koji ne daj Boze mogu imati nesto. Kumim te nemoj biti taaaako crn :lol:

Ka1 je napisao:
Verujem da se u toj varijanti moze lepo odstraniti sama cista ali da li se moze prici nekim nepristupacnim mestima kojima se moze prici laparoskopskim aparatima?

Licno mislim, ako gresim neka me strucnjaci isprave, laporaskopija je dobra za dijagnostiku (zaviris kamerom unutra pa osmotris situaciju da bi bio siguran o cemu se radi) ali za operacije je mnogo jednostavnije klasicna metoda gde brate vidis sve u normalnoj velicini i moze osoblje ba ti pomogne. Za laporaskopiju je zaosta potrebno da bude veoma vest hirurg. Ponekad pomislim da li bi mi odstranili skoro ceo jajnik da je bila klasicna operacija :o , mozda je nesto krenulo po zlu pa se doktor odlucio za najjednostavniju varijantu..


Ka1 je napisao:
mnogo se plasim povratka ciste.

Opet ti :roll: , pa stvarno cu te tuci :evil:
Ima onih kojima se vratila, ali evo meni nije-znaci ima i pozitivnih primera. Ne crtaj vraga na zidu!

Ka1 je napisao:
Iako ce 6 meseci biti na terapiji smirivanja jajnika i tada nece moci da se vrati (valjda), nakon toga cemo da gledamo hitno da zatrudnimo. ;)

Jedva cekamo da te vidimo na pedijatriji da nam razbijes monotoniju :wink: .

Ka1 je napisao:
postoje folikuli na drugom jajniku sto bi trebalo da znaci da je tu sve u redu, i ovaj sto ima cistu ima deo koji je zdrav tako da se nadam da ce sve biti ok.

Ma sta se onda tripujes bezveze!
Da li se ti to brines sto necete moci da napravite blizance :lol: , ma i za to se onaj odgore pobrinuo - ima i jednojajcanih!!!
Mi imamo cetvoro blizanaca u familiji, pa smo se iskreno nadali da ce nas to cudo zadesiti ali eto nije, mozda drugi put ha, ha.

Ka1 je napisao:
Inace, u ponedeljak idemo u Front, operacija ce biti u utorak 99% a ako ne onda najkasnije u sredu. Naravno da cu da obavestim sta je bilo, hteli vi to ili ne.

A pre toga tj. sutra da poslusate tetka Milku i blago meni odete u crkvu Sv. Petke i da znate da niste sami, da ima neko ko odgore vidi sve!

Ljubimo vas oboje i zelimo da se sto pre javite sa lepim vestima!
mama & Tetan

PS. Pogledaj na BEBE SA FORUMA nasu fotkicu-kad smo bili maji :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 6:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Jos nesto RODA je super!!!
Dodjite na tortu, mami danas rodjendan.
Jutros smo je ukrasavali, pravo remek delo!
Mali nestasko je sve morao da pipne :P .
A sto pricaaa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 7:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
vmilka je napisao:
Mozda zato da bi proverio da li verujete :lol:
Ako ne, onda ce vas mozda ovo probuditi da pocmete.. Nemoj samo ovo da shvatis kao kaznu za neki greh i da se pitas zasto bas nama.


Kao sto sam ti rekao na PM, ja nisam vernik. Ili bolje da kazem - nisam jos uvek. Mozda ce zvucati krajnje pretenciozno, ali ja u zivotu nisam imao grehova. Ni moja devojka. Tako da ja ne mogu da se pitam da li je to kazna za nesto sto nisam ucinio.

Citiraj:
Vera mi je pomogla da ostanem prisebna tokom svega sto mi se izdesavalo...


Ali sta da radimo mi koji nismo vernici? Nisam ja losiji/manji covek zato sto nisam vernik.

Citiraj:
Jos samo da kazem, blago tvojoj devojci pa te ima takvog briznog i osecajnog


Ovo cu joj pokazati vec veceras! :)

Citiraj:
Ako vam vasa intuicija govori da treba da uradite klasicnu-onda tako i uradite-mislim da ova druga duze traje jer je sve to mnogo komplikovanije uraditi pod nadzorom kamera u nekoj "kesi" kako mi je doca opisao.. Moja operacija je trajala 2 sata.


Ona vise veruje klasicnoj. I meni je nekako logicnije da njome moze bolje da se odradi... jedino me malo brine ono sto sam pitao... inace, traje 30-45 minuta.

Citiraj:
Ovo zaista ne bih znala da ti odgovorim, ali nemoj tako da razmisljas, DRUGI JAJNIK JE ZDRAV-zasto bi ga gledali-pa ima unutra jos milion drugih organa koji ne daj Boze mogu imati nesto. Kumim te nemoj biti taaaako crn


Trebalo bi da je zdrav. Iako kaze lekar da je i on malo veci nego sto bi trebalo. Pazi, ako je endo u pitanju, plasim se da i na drugom jajniku mozda postoji zariste koje se ne vidi na UZ-u a onda iz njega moze ponovo da se pojavi cista ako se ne ocisti.

Citiraj:
Ponekad pomislim da li bi mi odstranili skoro ceo jajnik da je bila klasicna operacija :o , mozda je nesto krenulo po zlu pa se doktor odlucio za najjednostavniju varijantu...


To ti kazem!!!




Citiraj:
Ma sta se onda tripujes bezveze!


Znaci, dobro je kada na jajniku postoje folikuli?
Da li to znaci da je ciklus ovulatoran?

Citiraj:
Da li se ti to brines sto necete moci da napravite blizance :lol: , ma i za to se onaj odgore pobrinuo - ima i jednojajcanih!!!


E koja je to fora? Za blizance su potrebne 2 jajne celije? Kako se desi da budu 2?

Citiraj:
A pre toga tj. sutra da poslusate tetka Milku i blago meni odete u crkvu Sv. Petke i da znate da niste sami, da ima neko ko odgore vidi sve!


E pa tetka Milka :lol: , prenecu joj ovo! Mozda te i poslusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 10:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
"...valjda zato sto sam se celoga zivota zbog nekih umisljenih bolesti tripovao da bih mogao doci u situaciju da to ne mogu biti i onda sada kada nam se ovako nesto desilo sam osetio nevericu - kao da je to tripovanje postalo java! :o Stvarno je cudno, priznaces! Kao da sam slutio... ok, ne desava se licno meni ali kao da se desava... moze sutra i meni da se desi neki problem..."

ka1, pa cemu tolike zle misli? Kao sto su neki pametniji ljudi od mene rekli, zivot je onakav kako se prema njemu postavite. Zato,osmeh na lice :D i nemoj ti dodatno da unosis nervozu, optimizam je pola izlecenja!


"...Inace, u ponedeljak idemo u Front, operacija ce biti u utorak 99% a ako ne onda najkasnije u sredu. Naravno da cu da obavestim sta je bilo, hteli vi to ili ne. :lol: "

naravno da hocemo!
Ljubi devojku sada najvise!
Pozdravljam tebe i "teta" Milku :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 12:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Hvala iksi :lol:

Ka1-nisam dobila pp-izvini ako sam te gnjavila sa necim sto ti je daleko..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 12:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Ka1 je napisao:
Ali sta da radimo mi koji nismo vernici? Nisam ja losiji/manji covek zato sto nisam vernik.

U pravu si, s tim sto za mene biti vernik ne znaci ne izlaziti iz crkve i biti zaostao covek sto se kod nas cesto povezuje.

Ka1 je napisao:
Znaci, dobro je kada na jajniku postoje folikuli?


Naravno, sve je spremno samo tebe nema.. :lol:

Ka1 je napisao:
milka je napisao:
Da li se ti to brines sto necete moci da napravite blizance :lol: , ma i za to se onaj odgore pobrinuo - ima i jednojajcanih!!!


E koja je to fora? Za blizance su potrebne 2 jajne celije? Kako se desi da budu 2?


Malo sam se nasalila :lol: . Znam da blizanci mogu biti jednojajcani (iz jedne jajne celije koja se podeli na dve) to su oni koje je tesko razlikovati i obavezno su istog pola; ili dvojajcani - oni koji cesto nisu ni nalik, ali ne znam da li obe jajne celije nastanu iz jednog jajnika ili po jedna iz svakog.

Pozdrav i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 11, 2007 1:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Milka, dve privatne poruke za tebe i dalje stoje u mom ZA SLANJE folderu. Pretpostavljam da ih jos nisi procitala ali da su ti stigle. Jer, cim ih ti procitas, one bi trebalo da se premeste u folder POSLATO.

Sto se vere tice, sve je to ok, ne mislim ja da su to zaostali ljudi ali ja nisam krsten i samim tim se ne nalazim u carstvu Bozijem sto znaci da me Bog "ne vidi" i zbog toga ne volim ni da idem u crkvu jer "nemam pravo". Ali definitivno cu se krstiti, to planiram vec duze vreme, u krajnjem slucaju, zelim da imam i crkveno vencanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 12, 2007 4:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Operacija ce biti sutra.

Stice se utisak da je 90% sestara bezobrazno i drsko.

Danas su je pripremali za operaciju. I ajde sto je ona plakala sto su joj brijali stomak do pupka (valjda tako rade svima) nego sto se ja najiskrenije nadam da ne briju dve zene istim brijacem/ziletom... mislim, ne bih ni da pomisljam da nije tako... ali ne izgleda da nije...

I jos jedna stvar koja me ja blago sablaznula... imas neki papir da popunis na kraju koga se nalazi recenica PRISTAJEM NA TOTALNU ANESTEZIJU i to moras da potpises. Sto coveku moze da ulije samo dodatnu nesigurnost i ja bih to interpretirao: "Ako se ne probudis, ko te jebe, mi nemamo nikakvu odgovornost, evo ti si ovde potpisao" . Nikada hvala Bogu nisam bio u bolnici pa ne znam da li je takva praksa oduvek.

Takodje, iznenadio sam se zahtevom da dva coveka moraju da daju krv u zavodu na njeno ime. Prvi put u zivotu cujem za tako nesto. Na taj nacin oni valjda dopunjavaju zalihe krvi koju potrose prilikom operacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 12, 2007 4:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Operacija ce biti sutra.

Stice se utisak da je 90% sestara bezobrazno i drsko.

Danas su je pripremali za operaciju. I ajde sto je ona plakala sto su joj brijali stomak do pupka (valjda tako rade svima) nego sto se ja najiskrenije nadam da ne briju dve zene istim brijacem/ziletom... mislim, ne bih ni da pomisljam da nije tako... ali ne izgleda da nije...

I jos jedna stvar koja me ja blago sablaznula... imas neki papir da popunis na kraju koga se nalazi recenica PRISTAJEM NA TOTALNU ANESTEZIJU i to moras da potpises. Sto coveku moze da ulije samo dodatnu nesigurnost i ja bih to interpretirao: "Ako se ne probudis, ko te jebe, mi nemamo nikakvu odgovornost, evo ti si ovde potpisao" . Nikada hvala Bogu nisam bio u bolnici pa ne znam da li je takva praksa oduvek.

Takodje, iznenadio sam se zahtevom da dva coveka moraju da daju krv u zavodu na njeno ime. Prvi put u zivotu cujem za tako nesto. Na taj nacin oni valjda dopunjavaju zalihe krvi koju potrose prilikom operacije... Tako da moram da idem sada da dam krv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 12, 2007 5:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
:o E ovo jos nisam cula! Znaci menja se termin DOBROVOLJNI davaoci krvi, a mozda ih i nema vise pa moraju da se dovijaju na razlicite nacine... ili je potraznja velika :cry: 'ajde Ka1, obavi taj plemeniti zadatak pa javljaj sta se desava. :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 192 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: