Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Neeeee Oljaaaaaaaa :-? ..... opet nisi pazljivo citala........
izgleda da si ti svoj moral ipak bacila u kontejner :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 15, 2007 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
I sta cemo sad???Posto smo se svi lepo isvadjali,raspravljali,prebacivali"loptu"jedni drugima?Sta da radimo bez banke sperme?Ocigledni je,da je mnogima ovde stalo do toga,a samo mali broj nas zna za ovu raspravu.Sta bi bilo kad bi se javno"potegla"prica,kao sto smo mi ovde?Da li bi mogli da ovu energiju iskoristimo za nesto korisno,da li neko mozda zna nacin,kako mi obicni"smrtnici" da pokrenemo interesovanje javnosti za ovaj ne mali problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 15, 2007 12:46 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Sonia777
i dalje je odnos uzroka steriliteta 40-40% muškarci-žene, a 20% su nepoznati razlozi!
Jedino što raste je broj steriliteta nepoznatog uzroka! Razlozi za neuspeh sigurno postoje ali je naša tehnika ispitivanja nesavršena za njihovo otkrivanje.
To ne umanjuje potrebu da se u našoj zemlji Srbiji ovaj životno važan problem već jednom ne reguliše zakonski i ne formiraju banka sperme i jajnih ćelija!
Sve dok se ovo pitanje ne reši na adekvatan način slično kao u drugim zemljama biće predmet zloupotreba sa svih strana, jednih iz očaja a drugih na žalost iz pohlepe.

Sve što je ljudska genijalnost smislila, sva naučna otkrića brzo su postala i izvorom zloupotreba.

Jedino je Arijana pravilno shvatila moje pisanje čestitam! Ostalima u afektu očigledno to ne uspeva (na žalost)!

Još jednom da ponovim:
"Ko je bezgrešan neka se prvi baci kamenom!"
Trudimo se da se ovako ne začinju i rađaju deca, a kad se rode moramo ih ljuljati!

PS. U SAD su pre izvesnog broja godina iz naučnih razloga radili masovno ispitivanja očinstvo, kada su utvrdili da u maltene 30% biološki očevi ne odgovaraju to je ispitivanje postalo tajno. Nadam se da je ovaj procenat kod nas manji?
Pozdrav i srećno DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 15, 2007 6:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
kaca 33 je napisao:
Neeeee Oljaaaaaaaa :-? ..... opet nisi pazljivo citala........
izgleda da si ti svoj moral ipak bacila u kontejner :lol:


Zašto Kaćice???

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 16, 2007 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 2:17 pm
Postovi: 48
PedjaDj je napisao:
PS. U SAD su pre izvesnog broja godina iz naučnih razloga radili masovno ispitivanja očinstvo, kada su utvrdili da u maltene 30% biološki očevi ne odgovaraju to je ispitivanje postalo tajno. Nadam se da je ovaj procenat kod nas manji?
Pozdrav i srećno DrPeđaDj


Mislim da gorepomenuti podatak dovoljno govori o opsteprihvacenom (ne)moralu :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 22, 2007 6:39 pm
Postovi: 7
Lokacija: Novi Sad
Evo jos jednog novog misljenja!
Ne podrzavam postupak prevare, ali ne zbog same prevare i nekog morala, vec zbog rizika kakav taj postupak nosi sa sobom. Neko je o tome vec govorio, ama ljudi pa u svetu su banke sperme regulisane sigurno tako da u jednom gradu ili cak i pokrajini ili drzavi postoji SAMO sperma uzeta iz drugih gradova, pokrajina, drzava... bas da bi se izbegli eventualni susreti i polni kontakti bioloske brace i sestara! Pa nijednoj drzavi ne ide u prilog veci stepen dece s raznoraznim deformitetima i anomalijma, kakva se u visokom procentu radjaju iz incesta! Dakle, ne pricam o moralu ni o ilegali, vec iskljucivo o medicinskim razlozima za osudu!
I jos jedna stvar koja mi je digla kosu na glavi - Treba li da se zapitam sta se dogodilo sa mojih 5 embriona, preostalih od vantelesne oplodnje od pre 4 godine? Da ne idu mozda u vrtic s mojom decom???????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2007 12:12 am
Postovi: 12
Potpuno se slazem sa show bussines. Ja bi trebalo uskoro da idem na vantelesnu oplodnju, dosta sam razmisljala o svemu i svacemu i pomislila sam na tako nesto. I onda se pitamo zasto ljudi gledaju spanske serije, pa zato sto se to desava stvarno i ljudima nisu strane takve stvari-ovaj je sin od onog, a brat od ovog itd.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 9:50 pm
Postovi: 10
Lokacija: nis
Da li se neko ikada pitao, pre ove price, cija su deca zaista i ko sa kim ide u vrtic., Pa ranije je bilo svega i svacega, narocito po selima, sa konacnim brojem stanovnika.
Da li zaista smatramo da su svi bili vekovima krajnje neporocni i da ne postoji onih tih pribliznih 30 %.

Skoro se u Nisu dogodilo, (nije trac, znam porodicu) pred vojsku jednom mladicu, da mu je iz nekih razloga nije bilo dobro i uzeta mu je krv sa proverom krvne grupe.
Ispostavilo se da "otac" nije i bioloski otac mladica (roditelji su A, a mladic B grupa). Grdna bruka je ispala, mozete misliti...
toliko o tome...
pozdrav
svima.. Za Sanju 74, puno srece na vantelesnoj (nadam se da je mladic pristao, tj da je uvideo koliku gresku cini svojim stavom)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 5:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Ne znam za druge,ali ja uopste nisam iznenadjena cinjenicom da ima puno dece,ciji ocevi nisu oni za koje se misli!Dovoljno je da se vidi i cuje,kako se ljudi ponasaju,kad su seksualni odnosi u pitanju,broj partnera(usputnih),ne koriscenje kondoma,abortusi kao vid kontracepcije i sl
Pa se onda pitam,kako neki ljudi prakticno arce svoje zdravlje i svoju plodnost,a neki bi dali sve sto imaju za jedno dete?!I gde je tu pravda???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 02, 2007 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Ako nema u Srbiji imate u Ceskoj. Klinika se zove Reprofit i rade razne vrste donacija ukljucujuci i jaja i spermu. Cena 2800 evra. Dr jako sposoban. Komunicirala sam s njim preko emaila. Mogu da dostavim podatke ako nekog interesuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 22, 2006 10:30 am
Postovi: 20
Ajde molim te ostavi podatke o lekaru i klinici.Iva cena 2800 E je za sta?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 4:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Dr se zove Stepan Machac i ima fantasticnu kliniku u Brnu. Mozes da nadjes sajt na internetu. Zove se Reprofit. email adresa: [email protected] . Cene zavise od tog da li se radi vantelesna sa tvojim jajima/spermom ili donacijama. 2800 je za VTO sa donacijom jaja. Nisam sigurna o spermi. Mislim da je manje posto je procedura jednostavnija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 5:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Mozes da ukucas IVF Reprofit team i trebalo bi da mozes da vidis slike, kvalifikcacije itd...Pokusala sam da ti posaljem link ali mi nije poslo za rukom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 2:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 2:03 am
Postovi: 1
Ima i nas koje su muzevi ostavili zbog neplodnosti, tako da meni odgovara donator, posto imam zapusene jajovode i 0 sansi da ostanem trudna prirodnim putem.
Bilo bi ok da nastavimo sa ovom temom, ja sam cula da kod Radulovica u Jovanovoj moze tako nesto da se izvede, ako neko nesto zna o tome neka javi. Pozdrav za sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 11:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Pa zar zapušeni jajovodi ne mogu da se produvavaju ako je samo to problem?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: