Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 12, 2007 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 9:50 pm
Postovi: 10
Lokacija: nis
Slusala sam danas na TV pricu o beloj kugi, vantelesnoj, merama za poboljsanje nataliteta, i nacrtu zakona. da li postoji mogucnost da se do tog nacrta zakona dodje (treba da znamo da li je stavka o banci sperme ubacena ili ne).
Rekla sam vec, da do 2003-2004 bilo moguca oplodnja spermom nepoznatog donora. zasto je donet zakon koji mesto da resava pozitivno takve stavke, to zabranjuje nije mi jasno. Naravno uvek i svuda postoje zloupotrebe.

Pitacu samo ucesnike ovog Foruma(i svih slicnih), oba pola, sta za vas znaci humanost. Reci cu samo par reci o sebi- decenijama sam davalac krvi, naravno da ne znam ko je sve koristio moju krv (ili derivate). I bicu davalac dokle god mogu!
Imam nameru da napravim ugovor o donatorstvu tkiva i organa (valjda treba sa VMA), a da sam m;ladja i da je nas zakon dao pozitivnu regulativu, donirala bih i jajne celije (malo sam prematora za to, i ovako je kvalitet problematican).

Za sve: pogledajte se u u ogledalo i zapitajte se sta ste spremni da uradite za druge (nepoznate). Nadam se da ja ipak nisam toliko drugacija od drugih.

I jos jednom je Danska na tapetu- kod njih je donatorstvo sperme (verovatno i jajnih celija) najrazvijenije u svetu.

I naravno za kraj, ova tema nije za moralisanje vec z vapaj za pomoc. Kritizerima koji na svaku temu imaju "sta pametno da dodaju" ovde nije mesto!

Iskreni pozdravi dr Pedji- ni ja ne trpim lazne moraliste!

Zdravo svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 12, 2007 11:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
djole71 je napisao:
Pitam se samo jedno,koliko puta tj. kod koliko zena je upotrebljena sperma mladog studenta i koliko je jos takvih ilegalnih inseminacija odradjeno?Koliko ce se brace i sestara neznajuci da to jesu sretati i mozda kroz 20-ak godina uleteti u vezu sa rodjenim bratom(sestrom) ali posto neznaju to onda nije greh????!!!!!!!!!


A zar taj problem ne bi postojao da postoji legalizovana banka sperme? U oba slučaja davalac je nepoznat, čak u ovom legalnom još više!!!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
To sto smo nas nekoliko(i to ne mali broj) osudili doticnu,ne znaci da bi je trudnu obesili na sred Terazija!Ona ce roditi i gajiti svoje dete,zelim joj srece u tome.Naravno da nama nedostaju brojni zakoni,ali ako nema ko da ih se pridrzava i postuje i ako nema onih koji ce sankcionisati prekrsioce,to su samo mrtva slova na papiru!Treba raditi na pobudjivanju svesti kod ljudi i morala,jer zakon propisuje drzava,a ostalo je zivot.Posto je bilo ovde komentara tipa"pa nek je uradila,pa ocaj,pa zelja za potomstvom" i sl,meni to govori da nema tog zakona koji moze da izmeni stvari dok ljudi sami u svojim glavama ne postave stvari pravilno i tome uce buduce generacije.A postovanje zakona ce ici lako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 9:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Jos jedna potvrda da kod nas skoro ma ni u dalekoj buducnosti nece neke stvari funkcionisati je sto se ispravno razmisljanje naziva laznim moralisanjem i svaka greska se opravdava. Interesantno je slusati kako se jedna ocigledna priznata prevara okrece i gleda sa raznih strana ...I kako kod nas za jednu stvar postoji hiljade varijanti i opravdanja pa nesto sto je ocigledno pogresno, moze cak da ispadne pozitivno..kad malo bolje u stvari covek razmisli :wink: ...kako je samo imala hrabrosti... i dole vi koji je osudjujete!Ma ona je jedna izuzetno snalazljiva i sposobna zena koja je eto resila svoj problem i ko ste sad vi da je osudjujete! Lazni moralisti! Fuj...Sta a vi kao ne biste isto to uradili da imate prilike????? Na zalost to je nasa realnost... :-?
Za neke sam mozda lazni moralista ali kod onih koji zivot shvataju ozbiljno taj izraz ne postoji.Moral ili imas ili ga nemas. Za to, hvala Bogu, ne postoje nepresusne varijante.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ?
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 8:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 2:17 pm
Postovi: 48
Neverovatno koliko je ovde tesko odvojiti MORAL od NEMORLA, mada je to toliko ocigledno.

Neverovatno je da se jedan ocigledno nemoralan (a rekao bih i nenormalan), a pre svega sebican i krajnje DRZAK nacin zadovoljenja nekih svojih teznji (instikata) zeli prikazati kao opravdan i moralan ???!!! :o

Najneverovatnije je sto je dati postupak "blagoslovio" i PedjaDj :oops:

Posle ovoga stvarno nemam vise komentara :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Mislim da PedjaDj nije ovo niti odobrio niti blagoslovio.
Po onome sto sam procitala iz njegovih odgovora on je rekao da treba shvatiti te zene i ne osudjivati ih.
zaista je tako, svako ko je suocen sa cinjenicom da nema dete a zeli ga na neki nacin to treba da razume.
Ali sta je sa tom doktorkom to je vec druga stvar. Zaista osudjujem ovaj slucaj ali samo sa strane doktorke. Slazem se sa nekima koji su vec pominjali da joj treba oduzeti dozvolu za rad, ali to se kod nas ne radi.

Buducim majkama zelim svu srecu!
Pitam se jedino sta ce biti prvi put kad njihova deca dovedu kuci momka ili devojku svog uzrasta.Da li ce traziti slicnost u ocima, na licu ili pitati da li im je tata nekada studirao elektrotehnicki fakultet.
Ja sam sigurna da sa tim ne bih mogla izaci na kraj kasnije, ma koliko sad zelela bebu.
Na ovom istom forumu postoji tema o zeni koja je rodila sa cini mi se 65 godina. Procitajte to pa uporedite sa ovime.
Podrzavam otvaranje banke sperme i jajnih celija, ali...

jos jednom kazem dobro dosli u zemlju Srbiju!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2007 12:38 pm
Postovi: 43
Mislim da PedjaDj nije ovo niti odobrio niti blagoslovio.
Po onome sto sam procitala iz njegovih odgovora on je rekao da treba shvatiti te zene i ne osudjivati ih.
zaista je tako, svako ko je suocen sa cinjenicom da nema dete a zeli ga na neki nacin to treba da razume.
Ali sta je sa tom doktorkom to je vec druga stvar. Zaista osudjujem ovaj slucaj ali samo sa strane doktorke. Slazem se sa nekima koji su vec pominjali da joj treba oduzeti dozvolu za rad, ali to se kod nas ne radi.

Buducim majkama zelim svu srecu!
Pitam se jedino sta ce biti prvi put kad njihova deca dovedu kuci momka ili devojku svog uzrasta.Da li ce traziti slicnost u ocima, na licu ili pitati da li im je tata nekada studirao elektrotehnicki fakultet.
Ja sam sigurna da sa tim ne bih mogla izaci na kraj kasnije, ma koliko sad zelela bebu.
Na ovom istom forumu postoji tema o zeni koja je rodila sa cini mi se 65 godina. Procitajte to pa uporedite sa ovime.
Podrzavam otvaranje banke sperme i jajnih celija, ali...

jos jednom kazem dobro dosli u zemlju Srbiju!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 9:50 pm
Postovi: 10
Lokacija: nis
MISLIM DA JE SVE OVO "OF TOPIC"
Nije bila ideja ni moralisanja ni bilo cega slicnog (ne zelim da naglasim, ali ocigledno je nasa sredina ipak previse zaostala, jer ako je svuda u svetu nesto "normalno i moralno", a kod nas se zgrazavaju ljudi nad bankom sperme i jajnih celija).
Htela sam pomoc za sebe i druge osobe u slicnoj situaciji.

UZGRED MALO STATISTIKE: ranijih godina je u sterilitetu bio ovakav odnos:
-zenska "krivica" 40%
-muska "krivica" 40%
-neinditifikovano 20 %.

Sada je negde u oko 60 % uzrok bracne nneplodnosti muska neplodnost.

Molim dr Pedju da me ispravi ako sam u poslednjem slucaju promasila za koji procenat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 9:50 pm
Postovi: 10
Lokacija: nis
MISLIM DA JE SVE OVO "OF TOPIC"
Nije bila ideja ni moralisanja ni bilo cega slicnog (ne zelim da naglasim, ali ocigledno je nasa sredina ipak previse zaostala, jer ako je svuda u svetu nesto "normalno i moralno", a kod nas se zgrazavaju ljudi nad bankom sperme i jajnih celija).
Htela sam pomoc za sebe i druge osobe u slicnoj situaciji.

UZGRED MALO STATISTIKE: ranijih godina je u sterilitetu bio ovakav odnos:
-zenska "krivica" 40%
-muska "krivica" 40%
-neinditifikovano 20 %.

Sada je negde u oko 60 % uzrok bracne nneplodnosti muska neplodnost.

Molim dr Pedju da me ispravi ako sam u poslednjem slucaju promasila za koji procenat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 5:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Da li je moguće da ne postoji niko ko će izbriše po jednu od ovih poruka koje su po dve??? :o

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 5:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
kaca 33 je napisao:
I kako kod nas za jednu stvar postoji hiljade varijanti i opravdanja pa nesto sto je ocigledno pogresno, moze cak da ispadne pozitivno..kad malo bolje u stvari covek razmisli :wink: ...kako je samo imala hrabrosti... i dole vi koji je osudjujete!Ma ona je jedna izuzetno snalazljiva i sposobna zena koja je eto resila svoj problem i ko ste sad vi da je osudjujete! Lazni moralisti! Fuj...Sta a vi kao ne biste isto to uradili da imate prilike?????


Mene u mom okruženju ljudi najviše vole zbog moje totalne iskrenoti, nisam pretesano dobra, ni preterano požrtvovana, ni ništa extra, ali nisam ni loša ali ljudi me najviše cene zbog toga što ja kažem svoje mišljenje.

Evo jedno od tih je da bih ja da sam bila na mestu ove žene koja je tako ostala trudna i da imam preko 35 a kamoli 46 ja bih pristla oberučke na tu varijantu ako nemam drugu.

Moral? pa bolje da ga nemam ni njega ni ponos, mogu da ga i ovako bacim u kontejner ako nemam svoje potomstvo i izgubim ga jer sam čuvala neki moral a imala sam prilike da budem trudna i rodim i imam svoje dete.

Ja u toj situaciji nisam, ja imam 20,5 godina i dete od skoro 27 meseci i ostala sam trudna jer se meni i dečku omakla i naravno na abortus nikada ali baš nikada osim iz medicinskih i zdrvstvenih razloga ne bih otišla, ali stavila sam se na mesto te žene!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 6:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Jos jednom:NEVEROVATNO!Prvo su ovde pojedini opravdavali doticnu,a sada je ipak kriva doktorka!Znaci da ne verujes!Opet cepkamo moral,kako se kome svidja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
Ja samo jos ovo i stvarno necu vise...
Olja ti si stvarno neko interesantno bice! Mozda kada bi procitala pazljivo ono sto si napisala shvatila bi ( opet kazem mozda ) sta si rekla :D
ja imam 20.5 godina i dete od skoro 27 meseci o istala sam trudna jer se decku i meni omakla itd... a onda kazes ali stavila sam se na mesto te zene. :o
Ti kao ni ja ne mozes da se stavis na mesto te zene jer prvo nemas njene godine ( koje izvesno nose neku zrelost ) imas dete i skoro duplo si mladja. Ti samo mozes da pretpostavis sta bi radila a za to ne mozemo reci da bi tako sigurno i uradila jer kao sto rekoh nisi na njenom mestu i ne mozes ni biti. Znaci, glupo je da tvrdis nesto sto nikako ne mozes da dokazes. Ja sebe ne mogu da zamislim u toj situaciji ali sam sigurna da tako nesto ne bih mogla da uradim jer svaka prevara mi je strana. Tu dolazimo do morala oko koga se vode polemike...na zalost. Sa druge strane posto si pokusala da stavis sebe u njen polozaj i dosla do nekog zakljucka budi fer pa sebe stavi i u kozu tog lepuskastog decka koji i ne zna da se ovde vodi ovolika polemika bas oko njega i njegove naivnosti kao i da ce ne znajuci uskoro postati otac.
Ako se i posle ovoga javis sa nekim potpitanjima.... :( dizem ruke.
I jos nesto, zbog cega razmisljas da je bolje nemati moral, ni ponos i da sve mozes baciti u kontejner :o ako nemas potomstvo? Pa zar nije bolje imati i jedno i drugo? Na kraju, to i nije neka mnogo humana poruka svim parovima koji ne mogu imati dece.
Razmisli i o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 1:21 am
Postovi: 46
jel postoji kod nas ustanova gde se moze zamrznuti sperma-cuvati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2007 9:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
kaca 33, eto vidiš razlika između nas je da si ti pretpostavila šta bi uradila i došla do zaključka da na takvu prevaru ne bi mogla da pristaneš a ja kad sam pretpostavila došla sam do zaključka da bih!

Obe nismo na njenom mestu tako da obe samo pretpostavljamo kako bismo postupile :wink:

Parovi koji nemaju dece uglavom ili ih ne žele ili se žestoko bore da ih dobije i uglavnom ako im jako bitno i probaju sve metode na kraju uspeju(uz današnju medicinu).

Ipak, slažem se sa tobom za to što si rekla na kraju, svima koji se bore protiv neplodnosti želim da se uskoro izbore!

Pozdrav

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: