Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 9:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
RedSonya je napisao:
girl_from_nowhere je napisao:
Rizikujem da ispadnem glupa, ali zar ne mozete da pokusate par puta da izadjete sa nekim tipom i imate one nigt stand? :o
I ako zatrudnite super-eto vam besplatno seme. A dete i u slucaju sa bankom ne bi znalo ko mu je otac, pa ne mora ni ovako.
Mislim, kako znate ko je potencijalni otac iz banke? Moze da bude najveca rugoba i najgori tupson. Pa da vam dete bude... znate vec


Bilo bi sjajno da to moze tako lako. Principijelno, ti si u pravu. Ali realno - ako Plan A ne radi, pocnes da razmisljas o Planu B, zar ne? :wink:


U kom smislu ako ne radi? Pa od 5 pokusaja jedan ce valjda uspeti :lol:

Nemam ja nista protiv vaseg plana, da me ne razumete pogresno, al mislim da je klasican plan bolji... I jeftiniji i sigurniji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Ljudi moji,al je ova prica otisla daleko.Poceli smo od banke sperme,a zavrsismo na predlozima tipa night stand?Daleko bilo,da tako resavamo problem.Al,definitivno po cim se ovoliko ljudi javlilo na ovu temu,bice da nesto gadno nije u redu,odnosno da je postao pravi podvig dobiti bebu.sto me ni malo ne ohrabruje kao nekog ko izuzetno zeli da bude majka u sto skorije vreme...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: AUUUU.........
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 9:50 pm
Postovi: 10
Lokacija: nis
Zaista nisam ocekivala ovakav razvoj dogadjaja za 24 casa. Ocigledno je ili da imam vise hrabrosti od ostalih ili..da mi je dogorelo do nokata Da objasnim ukratko-imam 46 godina, vec 6 godina razmisljam o svemu i cak sam uradila vecinu potrebnih pregleda za ovakav vid intervencije-mislim na donatorstvo(HSG, razna snimanja i analize i probe). Sve je u redu...Pre 5 godina srela sam mladica koji je od prvog trenutka bio upoznat sa celom situacijom (do tada sam i uradila vecinu analiza) i kazala sam da sam ozbiljna osoba a ne neko za zabavu. da skratim pricu, nakon toliko vremena sam opet sama, jer se doticni pokazao kao krajnje nepouzdan tip (obecavao i brak i da cemo na vantelesnu otici-sutra). Svelo se na -malo SUTRA. A verovatno zbog godina i stresne situacije, nista posebno se nije desilo prirodnim putem (neke subklinicke trudnocice). Napominjem da i dalje BEZ STIMULACIJA imam 1-4 zrela i odgovarajuca folikula svakog meseca!
Banka sperme MORA postojati, ali verovatno je sve to prilicno inkognito(kako onda oplodjuju parove kod azospermije?).
Kod nas je zaista velika kriza...Ko to ne vidi, ponasa se kao noj...Mnogo mladih zena je samo...
A iskreno ona ideja o"nadjes nekog za jednu noc" mi se ni malo ne dopada. Nije rec o moralisanju, daleko od toga , ali zaista ne zelim da rizikujem svoje dobro zdravstveno stanje, bez klamidija i svega ostalog, i da upropastim svoje i onako male sanse. RAdije bih isla na vantelesnu, ako je to ikako moguce.

Inace, napominjem da sam pre 20 godina bila udata i da tadasnji suprug nije zeleo decu! (Iz krajnjie sebicnih razloga-omelo bi ga u pripremi doktorata!).

HMM...imam iskustva i po pitanju "pomoc prijatelja". Pitala sam svog skolskog druga, udovca bez dece, da li bi bio voljan da imamo dete, kad smo vec oboje sami! Rekao je da ce razmisliti i odgovoriti mi... nikad mi nije nista rekao, a onda smo se oboje pravili da to pitanje nikad nije ni postavljeno.
Jos jednom pozdrav svima koji citaju ovo i razumeju moje (nase) patnje. A za drzavu, psihologe i cociologe: razmilsite o svemu ovome! O ocaju zena koje nemaju druge nade ni mogucnosti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Draga sonia777,
zaista mi je zao zbog takvog spleta okolnosti koje su vas snasle.Zato sam i ja pitala kako pitati prijatelja,jer ne verujem da bi to bilo ko olako prihvatio i ma koliko dobar prijatelj bio,treba ga upitati da bude otac vaseg deteta!I da posle toga pristao ili ne bude sve u redu.Shvatam da kad vise nema vremena za gubljenje,pribegava se svim mogucim nacinima(zdravim naravno),ali to je sve veoma nezgodno,jos kad naletite na nekog takvog koji obecava kule i gradove...Ne znam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: proba
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2007 12:12 am
Postovi: 12
proba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vec dva puta kucam isti tekst
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 12:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2007 12:12 am
Postovi: 12
Imam 33 god.Razvedena, muz nije hteo tada decu.Dve godine pokusavala sa deckom sa kojim zivim.Nije uspevalo. Lecila se svakojako.Pre dva meseca operisana u Visegradskoj.Ishod-samo vantelesna. Uradjena resekcija na desnom, cista sa levog, dva mioma skinuta i 100% ostali zacepljeni jajovodi. Moj decko sad izjavljuje da nece na vantelesnu, hoce dete ali ne tako.Moje vreme istice jer resekcija priprema telo za Vantelesnu koja treba po doktorima da se uradi u septembru, inace sam dzabe isla da me seku.I sta sad da radim, a od prijatelja nema vajde. Totalno sam ocajna.Pozdrav svim i hvala na paznji.Ako imate nekih pitanja slobodno pisite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: vec dva puta kucam isti tekst
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2007 12:12 am
Postovi: 12
Imam 33 god.Razvedena, muz nije hteo tada decu.Dve godine pokusavala sa deckom sa kojim zivim.Nije uspevalo. Lecila se svakojako.Pre dva meseca operisana u Visegradskoj.Ishod-samo vantelesna. Uradjena resekcija na desnom, cista sa levog, dva mioma skinuta i 100% ostali zacepljeni jajovodi. Moj decko sad izjavljuje da nece na vantelesnu, hoce dete ali ne tako.Moje vreme istice jer resekcija priprema telo za Vantelesnu koja treba po doktorima da se uradi u septembru, inace sam dzabe isla da me seku.I sta sad da radim, a od prijatelja nema vajde. Totalno sam ocajna.Pozdrav svim i hvala na paznji.Ako imate nekih pitanja slobodno pisite.Nabacala sam informacije jer vec dva puta kucam, i ne mogu da posaljem poruku, i sve se obrise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 1:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 9:50 pm
Postovi: 10
Lokacija: nis
Draga Sanja, evo i ja drugi put kucam...nesto nas nece...
Price su nam i slicne i razlicite u isti mah... u boljem sam zdravstvenom stanju, ali i 13 godina starija. Pa kad se uzme sve u obzir, na istom smo. Slican nam je i odbir partnera (ili su svi muski u ovom nasem okruzenju na isti kalup?).
Meni je draga Sanja, trebalo pune 2 godine da svog (sada vec bivseg) nagovorim samo na ispitivanje spermograma! i TU SE SVE ZAVRSILO..A NEKE KLAMIDIJE, UROPLAZME I SLICNO, AHA, STA PA TO BESE?
Drage dame, koje ste neudate, pokusajte da kazete partneru da hocete dete i pobeci ce glavom bez obzira.
A naci sada nekog ko svesno zeli da udje u celu pricu oko vantelesne (a u sustini ne mora...) gotovo je nemoguce! Shvatila sam iz svih ovih pisanja (a i citajuci razne forume na temu vantelesne oplodnje) da muskarci pristaju na to samo pod uslovom da MMNOOGO vole svoje partnerke(?) ili u slucaju da sa njima ponesto nije u redu. A ako neki muskarac i hoce decu nece se zamajavati sa mnom u 46 ili sa Sanjom sa gomilom briga na vratu (i telu), vec ce uzeti neku mladu od 19-20 ili neku "proverenu" koja vec ima dece. Pa slobodno me ispravite ako gresim. Znam da mozda zvucim ogorceno, ali kako zvuci SAnja? Ili ostale osobe sa ovog foruma.

pozdrav svima
LAku noc.
Valjda ce sutra bar nesto biti bolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 2:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
OK, evo da se i ja umesam, mada sam puno mladja(20). Prvo izvinjavam se ako vas je onaj moj predlog za jednu noc uvredio, to mi nije bila namera. Da sam znala vase probleme ne bih tako pisala.
E sad, mene je moja mama rodila sa 40 i to kad je vec mislila da nece imati dece, jer je imala potpuno miomatoznu matericu. Ispricala mi je kako se pre trudnoce osecala i sve to, tako da vas donekle mogu razumeti.
Posto vam obema gori pod nogama od kuknjave nista. Kako ne prihvatate onaj moj predlog(iz ocitih razloga) a prijatelji ne zele tu odgovornost, mislim da vam je resenje da se raspitate u nekoj od susednih zemalja kako to funkcionise i da li je uopste moguce za strance. Valjda je moguce, pa neverovatno mi je bas ni jedna zena u Srbiji nije na taj nacin zatrudnela. Jer dok sacekate otvaranje banke ovde, osedecete :roll:

Zelim vam obema puno srece i po kojeg bebca :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 11:33 am
Postovi: 11
:lol: Dajem vam sajt: www.cercounbimbo.it gde cete naci sve moguce opcije:popis klinika koje rade donaciju sperme, jajnih celija, embriodonacija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 9:43 am
Postovi: 14
Lokacija: Novi Zeland
sonia777 je napisao:
Shvatila sam iz svih ovih pisanja (a i citajuci razne forume na temu vantelesne oplodnje) da muskarci pristaju na to samo pod uslovom da MMNOOGO vole svoje partnerke(?)

ili sam ja pala s Marsa ili bi ovo i inace trebalo da bude razlog da dvoje ljudi odluce da imaju dete. sve ispod toga je meni neprihvatljivo. dete bih imala samo sa nekim ko bi ostao ceo zivot sa mnom i bez dece...ili sama (znam, znam...nisam pala s Marsa, samo prosto necu da prihvatim neke stvari kao 'normalne' kada to ocigledno nisu...)
a vantelesna oplodnja spermom davaoca bi trebala da bude pravo izbora svake zene a ne samo spas za 'ocajne'. ali - ovo je Srbija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 11:33 am
Postovi: 11
[quote="marina mea"]:lol: Dajem vam sajt: www.cercounbimbo.it gde cete naci sve moguce opcije:popis klinika koje rade donaciju sperme, Austria
Centro IVF prof. Szalay (Krumpendorf)
Centro Eubios (Bregenz)


Belgio
Centro AZVUB (Bruxelles)
Hopital Erasme (Bruxelles)
Centro LIFE (Leuven)


Finlandia
Centro Fertinova (Helsinki)


Francia
Hôpital Cochin (Parigi)


Gran Bretagna
CRM London (Londra)
Lister Hospital (Londra)


Grecia
Iakentro (Thessaloniki/Salonicco)
IVF & Genetics (Atene)
Pedieos IVF Center (Cipro)


Israele
Dor Center (Tel-Aviv)


Olanda
Ivfkliniek (Leiden)


Repubblica Ceca
Centro Eubios (Pilsen)


Spagna
Cefer (Barcellona)
Eugin (Barcellona)
Fertinova (Malaga)
GINEFIV (Madrid)
IVI (Valenza)
MAR&GEN (Granada)
Marqués (Barcellona)
Tambre (Madrid)


Stati Uniti
St. Barnabas (Livingston, New Jersey)
American Fertility Services (New York e New Jersey)



Svizzera
Centro Endomed (Bellinzona)
Centro Eubios (Niederuzwil)
Centro PROCREA (Lugano e Bellinzona)
IIRM (Lugano)
Ospedale La Carità (Locarno)


Turchia
Memorial Hospital (Istanbul)


Ucraina
Centro Isida (Kiev)

Zeljenu adresu ukucati na google.





:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: !
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 12:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 2:17 pm
Postovi: 48
girl_from_nowhere je napisao:
OK, evo da se i ja umesam, mada sam puno mladja(20). Prvo izvinjavam se ako vas je onaj moj predlog za jednu noc uvredio, to mi nije bila namera. Da sam znala vase probleme ne bih tako pisala.
E sad, mene je moja mama rodila sa 40 i to kad je vec mislila da nece imati dece, jer je imala potpuno miomatoznu matericu. Ispricala mi je kako se pre trudnoce osecala i sve to, tako da vas donekle mogu razumeti.
Posto vam obema gori pod nogama od kuknjave nista. Kako ne prihvatate onaj moj predlog(iz ocitih razloga) a prijatelji ne zele tu odgovornost, mislim da vam je resenje da se raspitate u nekoj od susednih zemalja kako to funkcionise i da li je uopste moguce za strance. Valjda je moguce, pa neverovatno mi je bas ni jedna zena u Srbiji nije na taj nacin zatrudnela. Jer dok sacekate otvaranje banke ovde, osedecete :roll:

Zelim vam obema puno srece i po kojeg bebca :wink:


Mislim da ste sami sebi odgovorili na pitanje (a).
Nije mi jasano da ocekujete od "prijatelja" tako nesto ???!!! :o
Pa nije to pozajmica para, vec nesto mnogo ozbiljnije.
Tek mi nebi bio jasan lik (prijatelj) koji bi usao u tako nesto :o

A sto se tice banke sperme .... :o :o :o
pa to je tek rulet ... 8)
pa sta vas zakaci ...

Usmerite svoju energiju i pokusajte naci nekog normalnog partnera (znam da nije lako) ... mislim da je to najbolji odgovor na sve vase probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 11:33 am
Postovi: 11
[quote="Dark Angel"][quote="girl_from_nowhere"]OK, evo da se i ja umesam, mada sam puno mladja(20). Prvo izvinjavam se ako vas je onaj moj predlog za jednu noc uvredio, to mi nije bila namera. Da sam znala vase probleme ne bih tako pisala.
E sad, mene je moja mama rodila sa 40 i to kad je vec mislila da nece imati dece, jer je imala potpuno miomatoznu matericu. Ispricala mi je kako se pre trudnoce osecala i sve to, tako da vas donekle mogu razumeti.
Posto vam obema gori pod nogama od kuknjave nista. Kako ne prihvatate onaj moj predlog(iz ocitih razloga) a prijatelji ne zele tu odgovornost, mislim da vam je resenje da se raspitate u nekoj od susednih zemalja kako to funkcionise i da li je uopste moguce za strance. Valjda je moguce, pa neverovatno mi je bas ni jedna zena u Srbiji nije na taj nacin zatrudnela. Jer dok sacekate otvaranje banke ovde, osedecete :roll:

Zelim vam obema puno srece i po kojeg bebca :wink:[/quote]

Mislim da ste sami sebi odgovorili na pitanje (a).
Nije mi jasano da ocekujete od "prijatelja" tako nesto ???!!! :o
Pa nije to pozajmica para, vec nesto mnogo ozbiljnije.
Tek mi nebi bio jasan lik (prijatelj) koji bi usao u tako nesto :o

A sto se tice banke sperme .... :o :o :o
pa to je tek rulet ... 8)
pa sta vas zakaci ...

Usmerite svoju energiju i pokusajte naci nekog normalnog partnera (znam da nije lako) ... mislim da je to najbolji odgovor na sve vase probleme.[/quote] Ali zar stvarno mislis da je lako naci zeni od 46g.partnera za jednu noc? i ja sam pokusavala pa nije islo. Na kraju sam uradila, ilegalno inseminaciju pomocu donorakod moje ginekologinje. Znam da je otac student elektrotehnike, 20 g mladji od mene. Prelep je, ali ne zna da se njegovo seme koristi za ove svrhe(roditeljstvo), vec mu je receno da doktorka radi ispitivanja na neku naucnu temu, kao "pokretljivost spermija kod mladjeg stanovnistva" ili sl. Znam, roditi na prevaru nije neki dobar start za novo bice, koje je zaceto pomocu "trikova" ane iz ljubavi. Ali, on ce se roditi (za 2meseca, ako Bog, da, a dace, jer zivot treba da pobedi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !uradila sam inseminaciju
PostPoslato: Sre Avg 08, 2007 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 11:33 am
Postovi: 11
[quote="Dark Angel"][quote="girl_from_nowhere"]OK, evo da se i ja umesam, mada sam puno mladja(20). Prvo izvinjavam se ako vas je onaj moj predlog za jednu noc uvredio, to mi nije bila namera. Da sam znala vase probleme ne bih tako pisala.
E sad, mene je moja mama rodila sa 40 i to kad je vec mislila da nece imati dece, jer je imala potpuno miomatoznu matericu. Ispricala mi je kako se pre trudnoce osecala i sve to, tako da vas donekle mogu razumeti.
Posto vam obema gori pod nogama od kuknjave nista. Kako ne prihvatate onaj moj predlog(iz ocitih razloga) a prijatelji ne zele tu odgovornost, mislim da vam je resenje da se raspitate u nekoj od susednih zemalja kako to funkcionise i da li je uopste moguce za strance. Valjda je moguce, pa neverovatno mi je bas ni jedna zena u Srbiji nije na taj nacin zatrudnela. Jer dok sacekate otvaranje banke ovde, osedecete :roll:

Zelim vam obema puno srece i po kojeg bebca :wink:[/quote]

Mislim da ste sami sebi odgovorili na pitanje (a).
Nije mi jasano da ocekujete od "prijatelja" tako nesto ???!!! :o
Pa nije to pozajmica para, vec nesto mnogo ozbiljnije.
Tek mi nebi bio jasan lik (prijatelj) koji bi usao u tako nesto :o

A sto se tice banke sperme .... :o :o :o
pa to je tek rulet ... 8)
pa sta vas zakaci ...

Usmerite svoju energiju i pokusajte naci nekog normalnog partnera (znam da nije lako) ... mislim da je to najbolji odgovor na sve vase probleme.[/quote] Ali zar stvarno mislis da je lako naci zeni od 46g.partnera za jednu noc? i ja sam pokusavala pa nije islo. Na kraju sam uradila, ilegalno inseminaciju pomocu donorakod moje ginekologinje. Znam da je otac student elektrotehnike, 20 g mladji od mene. Prelep je, ali ne zna da se njegovo seme koristi za ove svrhe(roditeljstvo), vec mu je receno da doktorka radi ispitivanja na neku naucnu temu, kao "pokretljivost spermija kod mladjeg stanovnistva" ili sl. Znam, roditi na prevaru nije neki dobar start za novo bice, koje je zaceto pomocu "trikova" ane iz ljubavi. Ali, on ce se roditi (za 2meseca, ako Bog, da, a dace, jer zivot treba da pobedi.[quote][/quote]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: