Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 12:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Na SC saznadoh da je kod Ivanovica ICSI u prirodnom ciklusu 750 eura + folikulometrije (jedan UZ kosta oko 20 eura).

Kod mene trenutno pauza dok ne dobijem pa cu onda da odradim bar folikulometriju i pregnyl dok se ne iskonsultujem s endokrinologom.

Sto se tice Ceske, toga sam se i plasila. Za Pronatal sam znala cenu i cula sam da se ceka do godinu dana- evo sad si i ti to potvrdila. Nisu ni oni ludi da drze toliko niske cene kad je svuda okolo bar duplo skuplje. Steta!

Mini, ako sebi postavis da ce te jedino dete izvaditi iz "bedare"...nevalja. Onda si konstantno pod stresom. Ali nemam pametan savet. I ja imam faze totalne opsednutosti i takodje moje okruzenje koje nema taj problem ne razume zasto sam toliko u grcu. Ali nekako guram...
Zao mi je sto se tako osecas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 2:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Draga Nabla, citam sta ti se sve desava i zelim ti puno srece, a najvise - jedno lepo PRIRODNO iznenadjenje!
Evo mene opet sa pitanjem:
Sta znaci prirodni ICSI? Jel to ICSI bez prethodne stimulacije, ide se na to sa jednom jajnom celijom?
I ja sam kod Ivanovica,btw, radila sam u proslom - prirodnom ciklusu inseminaciju - na zalost- neuspesno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 5:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Kikice, hvala na prelepim zeljama :D

Da prirodan ICSI jeste bez prethodne stimulacije, mada moze i neka lagana stimulacija da se podvede pod to kojom se takodje ide na dobijanje jedne jc ili eventualno dve. Tako laganom stimulacijom ide se ustvari na dobijanje sto kvalitetnije ovulacije odnosno jc. Za tu laganu stimulaciju sam cula od Mini a i od jedne moje "sajber tetke" :lol: kojoj je zajednicki endokrinolog slicno preporucila.
Goca slovi za odlicnog strucnjaka. Mozda je ipak bolje da se okusate s vantelesnom (zbog spermograma) nego da idete na inseminacije. Sta ti je Goca preporucila, a posebno me interesuje kako ona gleda na tvoj fsh?
Jedna devojka sa SC-a (34 god, max fsh 34) upravo kod Goce ide na ICSI u prirodnom ciklusu (trenutno je "cekalica" bete). Izgleda da je jedino Goca htela da se pozabavi njenim slucajem. Pre nego sto su dosli do nje dobijali su predloge za donaciju jc.

Vibriram ~~~~~~ da se i tebi uskoro desi pozitivna beta :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 6:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Hvala ti sto si mi tako brzo odgovorila!!!
Kao prvo, ja sam tad prvi put merila FSH (15.1), i nikad pre toga. Gocin stav je da ce stimulacija "sprziti moje jajnike", (strasno zvuci, znam!) i ma koliko to zvucalo strasno, ja imam poverenja u nju, i mislim da je ona JAKO dobar doktor!!!
Posto je ovo sad tek treci ciklus kako me ona prati, ona bi zelela da me jos malo prati pre neke VTO...a u proslom sam imala jako lep folikul pa ona nije htela da ga propusti - inace inseminacija nije uopste bila planirana.
Sad moram da napomenem, da sam mesec i po dana jela one smokve u maslinovom ulju, med sa mlecom i propolisom i polenom, bila sam na bolovanju mesec dana - posao mi je katastrofa, i merila sam FSH - 7.46!!!
Jos uvek nisam rekla doktorki, idem kod nje u sredu, mada sam to na svoju ruku iskontrolisala - jer sam morala da se vratim na posao - pa rekoh - da vidim vredi li sta to bolovanje!
Znaci, idem ponovo na 9 dc na pregled, mozda cemo,ako ponovo bude neki folikul, ponoviti inseminaciju, ne znam...
Ne bih ni ja da cekam, ako sam vec uspela da spustim FSH, razmisljam se da li je najpametnije pozuriti sa VTO...
Sta ti mislis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 6:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Iako Gocu nisam nikad videla, stvarno imam veliko poverenje u nju (citala sam razna iskustva, kako vodi posao, slusala strucne komentare njenih kolega koji prate njen rad). A i nekako mislim da su zene koje su uspesne u ovom poslu (kao sto ona jeste) temeljitije i obazrivije nego muskarci. Samo se opusti i veruj joj. I ja razmisljam o njima, ali ono sto me koci jeste to sto mislim da ona ne bi saradjivala sa mojim endokrinologom kojoj neizmerno verujem. Zato sam i odabrala Ljubica jer on hoce da saradjuje s njom. Ako bih krenula na IVF ona bi mi odradila stimulaciju, a on bio obavio tehnicki deo posla.

To sto ti je fsh pao toliko to je odlicno. Bitno je da nije konstantno visok- znaci da jajnici jos uvek rade. Sto se stimulacije tice, ako ima potrebe moze se ici na blagu stimulaciju ali ona klasicna stimulacija kojom se podvrgavaju ostale devojke koje nemaju problem s fsh, za nas ne dolazi u obzir. Iscrpilo bi i to malo sto imamo.
Sto se tice tih smokava- ja sam ih probala, meni u tom ciklusu nisu dovele do poboljsanja, ali nekako mislim da one ustvari bas i nemaju neki uticaj na fsh. Kad si u prvoj fazi smanjenja rezerve fsh cesto varira gore- dole i bez smokava. Ali posto one ne skode , slobodno ih uzimaj- mogu ti pomoci u opstem blagostanju organizma. Uzimacu ih i ja ponovo iako onaj racionalni deo mene kaze da to nema uticaja na fsh.
Ovih dana se kanim da podjem na akupunkturu i jogu da poboljsam dole cirkulaciju.

Kad se vratis od Goce, molim te napisi kako je odreagovala na pad fsh. I ako se odluci na stimulaciju kakav protokol misli da je dobar za nas s takvim vrednostima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 7:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Nabla, mozda te smokve i nemaju uticaja , kako tvoj racionalni deo kaze...Ali ima jos jedna cinjenica. Pre nego sto sam pocela sa smokvama, lice mi je bilo konstantno kao premazano zejtinom-MASNO, bubuljicavo...strasno!!! Ne gledaju mi se neke slike na kojima se vidim sa takvim licem - ocajno sam izgledala - nekoliko meseci! Sad, od tih smokvi, lice mi je suvo, bez bubuljica, ostao je po neki oziljak od onih krupnijih - ne prolazi to tek tako!

Eto, pokusaj ponovo, i veruj!

A sto se Goce tice, javljam ti se kad zavrsim ovaj pregled!
Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 04, 2007 9:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao

Kikice - nemoj da gubis vreme mnogo sa inseminacijama... Super sto ti se spustio fsh... Izgleda da stres ima poprilican uticaj.

Nabla - sta ima kod tebe novo i da li si resila sta ti je sledeci korak.

Ja pocela moj novi tretman. No umesto prirodnog ipak cu da radim blago stimulisani jer sam resila da mi je ovo poslednji pokusaj sa mojim jc. Protokol: buserelin + 150 gonal Fl. Bila sam na max stimulaciji u Junu, a sad me zanima da li cu uspeti da dobijem 2 folikule sa ovim umesto jedne... Mislim da bi to bio uspeh.. Od moje 3 folikule u junu, dve su se oplodile ali nije bio neki kvalitet. Ako sad uspem da dobijem 2 uz bolji kvalitet... bingo --- nikad se ne zna...

Bilo bi to jedno prelepo cudo da uspe... Do kraja ovog meseca znacu na cemu sam.

Citala sam jutros da jedna riba sto je radila donor jc pocela da traumi sa 18 nedelja da li ce dete da joj bude ruzno...??? :roll: :roll: :roll: Mislim da mm ima iste dileme... Ja nesto mislim da su sva deca svojim majkama lepa ...

Sve naj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Ahoj, :D

Super za stimulaciju- mozda se i iznenadis i bude vise fol. :D !

Koliko si imala antral. folik.?

Potpuno je besmisleno razmisljati o lepoti vs. ruznoci. I bioloskom detetu moze da se zalomi da bude ruzno a oba roditelja su lepa. Iskreno, meni ta dimenzija uopste nije bitna. Bitno je kakvu harizmu osoba nosi u sebi. Napomeni tvom muzu da to dete moze da povuce i na njegovu familiju.

Trenutno razmisljam o inseminaciji i tragam ko bi mogao da bude "majstor".

Pozdrav za obe :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Nabla

Sto ne probas blago stimulisani ivf s ciljem da dobijes mozda 3 ili 4 folikule? To ti nece afektirati kvalitet? Jutros sam bas citala da je jedna riba ostala trudna is prvog puta sa 35 god...

Ja sam imala samo 2 antral folikle, tako da ako mogud da dobijem 2 ja cu biti happy.... Nocas sam sanjala da sam imala dva lepa embrija...pa me je moj muz probudio i rekao da sanjam...

Da mi je bar 5 godina manje a da znam sve sto sad znam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 05, 2007 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Nabla

Sto ne probas blago stimulisani ivf s ciljem da dobijes mozda 3 ili 4 folikule? To ti nece afektirati kvalitet? Jutros sam bas citala da je jedna riba ostala trudna is prvog puta sa 35 god...

Ja sam imala samo 2 antral folikle, tako da ako mogud da dobijem 2 ja cu biti happy.... Nocas sam sanjala da sam imala dva lepa embrija...pa me je moj muz probudio i rekao da sanjam...

Da mi je bar 5 godina manje a da znam sve sto sad znam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 11:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Mini, sve sam bliza odluci- ipak IVF. Sinoc sam razgovarala sa jednim mojim starijim rodjakom koji je lekar i on isto savetuje IVF. Sad jos samo da sacekam koji dan da mi se endokrinolog vrati, pa cu znati sta i kako.

Navijam za tvoja dva buduca prelepa embrioncica :))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 2:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
nabla je napisao:

Kad se vratis od Goce, molim te napisi kako je odreagovala na pad fsh. I ako se odluci na stimulaciju kakav protokol misli da je dobar za nas s takvim vrednostima!

Volela bih da mogu da ti odgovorim na ova pitanja...Jutros sam bila na pregledu, ali nisam ni uspela da ih postavim, bila je neka strasna guzva... Kako opet, hvala Bogu, imam lep folikul, ocekivala sam da cemo ponovo pokusati sa inseminacijom,medjutim - dr kaze da ovaj ciklus idemo prirodno!
Ne znam cemu to, kad sa rezultatima mm nema smisla pokusavati prirodno, a sa mojim FSH nema smisla gubiti makar jedan uspesan ciklus...
Nije mi jasno!
Dr je malo nezgodna kad se mnogo pita, a i totalno me je iznenadila rekavsi da ovog puta ne radimo nista, tako da sam bez reci, u nekom blagom soku izasla iz ordinacije... Zakazala mi je samo kontrolni pregled u petak da vidi da li je folikul pukao (danas, 9dc. on je 19mm) i rekla da pokusamo prirodno...
U petak moram, ma kolika guzva bila, da je pitam sta planira sa mnom, valjda ima neki plan koliko cemo sta pokusavati...
Zao mi je sto nemam neki odgovor, pre svega zbog mene, ali volela bih da i tebi mogu da dam neki odgovor!
Ponavljam, imam beskrajno poverenje u njenu strucnost, samo, nije mi sad jasno cemu ovo cekanje... :-?

Mini i Nabla, puno srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 2:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
nabla je napisao:

Kad se vratis od Goce, molim te napisi kako je odreagovala na pad fsh. I ako se odluci na stimulaciju kakav protokol misli da je dobar za nas s takvim vrednostima!

Volela bih da mogu da ti odgovorim na ova pitanja...Jutros sam bila na pregledu, ali nisam ni uspela da ih postavim, bila je neka strasna guzva... Kako opet, hvala Bogu, imam lep folikul, ocekivala sam da cemo ponovo pokusati sa inseminacijom,medjutim - dr kaze da ovaj ciklus idemo prirodno!
Ne znam cemu to, kad sa rezultatima mm nema smisla pokusavati prirodno, a sa mojim FSH nema smisla gubiti makar jedan uspesan ciklus...
Nije mi jasno!
Dr je malo nezgodna kad se mnogo pita, a i totalno me je iznenadila rekavsi da ovog puta ne radimo nista, tako da sam bez reci, u nekom blagom soku izasla iz ordinacije... Zakazala mi je samo kontrolni pregled u petak da vidi da li je folikul pukao (danas, 9dc. on je 19mm) i rekla da pokusamo prirodno...
U petak moram, ma kolika guzva bila, da je pitam sta planira sa mnom, valjda ima neki plan koliko cemo sta pokusavati...
Zao mi je sto nemam neki odgovor, pre svega zbog mene, ali volela bih da i tebi mogu da dam neki odgovor!
Ponavljam, imam beskrajno poverenje u njenu strucnost, samo, nije mi sad jasno cemu ovo cekanje... :-?

Mini i Nabla, puno srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 07, 2007 2:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
nabla je napisao:

Kad se vratis od Goce, molim te napisi kako je odreagovala na pad fsh. I ako se odluci na stimulaciju kakav protokol misli da je dobar za nas s takvim vrednostima!

Volela bih da mogu da ti odgovorim na ova pitanja...Jutros sam bila na pregledu, ali nisam ni uspela da ih postavim, bila je neka strasna guzva... Kako opet, hvala Bogu, imam lep folikul, ocekivala sam da cemo ponovo pokusati sa inseminacijom,medjutim - dr kaze da ovaj ciklus idemo prirodno!
Ne znam cemu to, kad sa rezultatima mm nema smisla pokusavati prirodno, a sa mojim FSH nema smisla gubiti makar jedan uspesan ciklus...
Nije mi jasno!
Dr je malo nezgodna kad se mnogo pita, a i totalno me je iznenadila rekavsi da ovog puta ne radimo nista, tako da sam bez reci, u nekom blagom soku izasla iz ordinacije... Zakazala mi je samo kontrolni pregled u petak da vidi da li je folikul pukao (danas, 9dc. on je 19mm) i rekla da pokusamo prirodno...
U petak moram, ma kolika guzva bila, da je pitam sta planira sa mnom, valjda ima neki plan koliko cemo sta pokusavati...
Zao mi je sto nemam neki odgovor, pre svega zbog mene, ali volela bih da i tebi mogu da dam neki odgovor!
Ponavljam, imam beskrajno poverenje u njenu strucnost, samo, nije mi sad jasno cemu ovo cekanje... :-?

Mini i Nabla, puno srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 1:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
'cao

Bila na skanu - 6 dan - 3 folikle. 2 ok i jedna mala. Ovo je za mene dobar rezultat jer sam na 600 iui imala isto tri folikle. Sad sam na 150, sto pokazuje da ja bolje reagujem na manje lekova... Steta sto potrosi toliko para uzalud... Mogla sam uraditi 3 prirodna/blago stimulisana za cenu jednog ivf.a..

No negde potkraj sledece nedelje cu videti da li cu imati dva ili mozda i tri jajca...

No ova dva dobra jajca su iz mog crknutog jajnika sto je cudno.. a moj dobar jajnik ne napravi nego ovu malu foliklu... STa mu bi.....Strah me je da nesto nije u redu s foliklama jer desni jajnik je bio mrtav skroz od pocetka i sad odjednom napravi 2 folikle a levi koji je radio sve vreme aman bas nista sem ove male foliklice i zilch..

Drzite mi palceve... Imam skan u ponedeljak. Pocela sam da imam malo i nade pa nisam razmisljala o doniranim jc vec dva dana. Jos se nadam nekom cudu...

No sanjala sam lepo da cu imati dva embrija...pa bi bilo super da nesto ispadne...

Nadam se da ste vas dve dobro... Sto ne probate ovaj lagano stimulisani ivf... Cak i ja evo napravi 3 folikle, sto je za mene mega rezultat...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: