Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 237, 238, 239, 240, 241
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Jun 09, 2010 4:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 3:20 pm
Postovi: 15
Da BMW, u pravu svi, sve znam... ali jednostavno, poražavajuće mi je sve to... i svi ti silni hormoni... i konstantan strah od njih i nedajbože nekih nuspojava.... na stranu što nisam sigurna da li mi je od njih, ali... masno lice, masna koža, par kg više, razdražljivost, promene raspoloženja, konstantan umor i pospanost..... toga nije bilo pre nego što sam ih pila... (vrlo lako može biti i depresija koja je uzročno posledična sa ovim stanjem) ... jednostavno, ne postoji dan kad ne mislim o svemu tome, i to me ubija, ne mogu ni da se opustim, da ne mislim.... pitam se samo dal' bi mi bilo lakše da ih ne pijem. Volim da mislim da imam izbor da bar nešto dovedem u red na taj način
Ali piću ih znam, nemam ni petlju da prestanem.... Na lekarske kontrole idem naravno, to je usputno i to mi ne zadaje muku, bar ne za sad...
Šta si ti rešila? Planiraš li donaciju, imaš li neki konkretan plan?
Ljubac za sve hrabre!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Jun 11, 2010 8:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 3:28 pm
Postovi: 37
Rolnice, BMW ti je vec rekla sve u vezi cikloproginove a ja samo da dodam:pijem je skoro 20 godina i,da kucnem u drvo, nema nikakvih nuspojava! Samo opusteno! Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Jun 30, 2010 1:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 10:51 pm
Postovi: 16
Rolnice ,sa tolikim fsh samo se cudo moze desiti da ostvaris trudnocu sa svojom celijom.
Meni ni donacija nije uspela iz prvog puta vec sa smrzlicima posle godinu dana,a u medjuvremenu sam imala jos jedan stimulisani pokusaj i opet nista.Tad sam pukla,imala sam napade histerije,pa placa,samosazaljevanja,nesanicu,i onda je bilo sve gore,gubila sam ravnotezu,oticala,nisam mogla da se popnem uz deset stepenika srce bi mi iskakalo.Onda sam lepo otisla kod neurologa koji mi je prepisao terapiju za depresiju i vec za dva meseca mi je bilo bolje.Endokrinolog mi je prepisao jos ranije ciklo proginovu tako da sam istovremeno bila i na njoj i ne verujem da su ove nus pojave od nje
jer sam je koristila nekoliko meseci ranije.Jos uvek se psihicki nisam osecala najbolje ali sam morala da prekinem terapiju jer smo odlucili da odemo po smrzlice.Sada gledam kako moja beba raste sto i tebi i svima vama zelim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pon Jul 05, 2010 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 3:20 pm
Postovi: 15
Devojke, hvala na odgovorima i na podršci... Svega sam toga i bila svesna, ali valjda je ljudski da se čovek nada, da će baš kod njega biti drugačije... ali kad - tad ti realnost zalepi šamar.... onda boli još jednom... možda i jače nego prvi put kad ti saopšte dijagnozu.

Sa donacijom polako počinjem da se mirim kao opcijom, mislim da ću se u skorije vreme baviti ozbiljnije time, veliki sam laik za ta pitanja. Brigu su mi stvarali ti hormoni, nisam znala nikoga ko je baš dugo pod terapijom, Anibla ohrabrila si me, to me je baš brinulo. Naravno, sve je individualno od organizma do organizma, ali lakše je kad čuješ dobru prognozu :)

Luna, nisam ispratila tvoju priču da sad, neopisivo mi je drago kad pročitam happy end u ovim našim pričama. Ljubi bebu najviše, a ja se iskreno nadam da ćemo i mi ostale to činiti čim pre :P
Ja naravno imam mnogo dilema po pitanju donacije, ali i kroz to moram da prođem, biću slobodna pa ću postavljati moje brige u vezi sa njom.
Pozdrav svima i pišite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Jul 17, 2010 3:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 10:01 pm
Postovi: 111
Pozdrav svima,
danas sam čitala stare postove i nekako mi je žao da smo se povukle s ove teme.Ja prva ni sama ne znam što mi se dogodilo, ali htjela sam napokon napraviti nešto pa prijaviti ovdje......Sad mi je sve jasnije, pa možda je tako i trebalo.
Odluku o donaciji mm je najednom iz normalnog razgovora prihvatio,stvarno ne znam zašto mu je toliko trebalo, ali znala sam da je bolje pustiti ga nego forsirati.Kontaktirala sam Repromedu i odmah dobila odgovor ,13.07.smo bili na konsultacijama ,moglo je i ranije samo me posao kočio i plan odmora.Mm je ostavio spermu , dao krv i zahtjevali su kariogram , možemo im poslati poštom, a od mene još serologija i mikrobilološki nalazi,mjesec pred transfer koji smo planirali u 11 mjesecu.Ja se moram ravnati prema planu god. odmora tako da je malo nezgodno,oni su se složili i rekli da je dovoljno 2 mjeseca ranije da znaju tačan termin .Dobila sam protokol za pripremu endometrija, ljekove odmah dobila .Sve skupa smo platili 380eur.Čitala sam negdje da ne primaju rado kartice, ali u Repromedi nije taj slučaj.Sve je bilo mnogo lakše nego sam pretpostavljala.
Ako se zavaram molim vas recite mi vi koje ste prošle sve ovo......
Kako odjednom sve postaje lakše i normalnije?Dok smo bili u klinici ni u jednom momentu nikakve dileme, kao ni sada .Kao da živim drugi život......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Avg 10, 2010 9:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 10, 2010 8:29 am
Postovi: 1
Pozdrav svima,
jedno pitanjce-kada ce se kod nas (u BG-u) poceti raditi legalna donacija jc? Nesto se spominjalo na tv-u u zadnje vreme, a i zakon je donesen. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Avg 21, 2010 11:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
zara77 je napisao:
Pozdrav svima,
jedno pitanjce-kada ce se kod nas (u BG-u) poceti raditi legalna donacija jc? Nesto se spominjalo na tv-u u zadnje vreme, a i zakon je donesen. :-)



Ej drage moje... evo da se javim nakon sto godina.. Srela Lilce i njeno bepce... Klinac je presladak.... Drzim vam sve palceve..... Big ljubac.... Minika....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 9:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 5:19 pm
Postovi: 9
Drage moje da vam javim lijepu vijest da je moja beta pozitivna bila sam u PF C u Pragu.
Nadam se da ce ko procit ovu moju dobru vijest.
Vidim da niko vise ne pise na ovoj temi,jedva sam ju pronasla,
Ljubim vas sve i zelim vam uspjeh u daljnim postupcima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Mar 18, 2011 12:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Pretorija, naravno da ce neko da procita ovako lepe vesti :D
Neka je srecno i polako bez straha.
Pozdrav svim misicama :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Apr 10, 2020 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2020 9:52 pm
Postovi: 4
Mini je napisao:
Da li neko zna imena klinika u Beogradu ili Novom SAdu koji rade donacije jajnih celija. Hvala

Ja znam u Rusiji Olga klinika https://olgafertilityclinic.com/ a imaju predavanja po celom svetu https://aggdonationideas.se/
Možete komunicirati i preko skypa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 237, 238, 239, 240, 241

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: