Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Okt 27, 2009 6:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Hi Pretorija

Evo Lili me je kao i obicno preduhitrila. Da svakako probaj novu kliniku ako nisi happy. Pripreme su zvucale malo traljavo to say the least.... good luck u svakom slucaju.... Jedna riba je sad uspela u Zlinu nakon dve chemical pregnacies - jedna Kod Stepana i jedna u Zlinu... Slozila bih se s Lili da je Stepan sad too busy... i ja licno vise ne bih radila donaciju ako nije sa proven donorom...Ima nesto u tome... Moja donorka nije bila proven... i da nisam bila u tolikoj agoniji oko toga da li cemo ici ili ne zbog zezanja mm ja bih defo tome posvetila vise paznje...onako sam prihvatila prvo sto su mi ponudili iz ciste desperacije da go ahead jer je bio summer hols.

Lisy - dearest... Nikako nemoj da se predas... Ti si mlada i ako zelis biti majka a tm ne... to je malo too much od njega da trazi tako nesto od tebe... Mislim da bi morao uzeti tvoje emocije more on board...kazem ja... a znas i sama koliko je meni trebalo da dodjem dovde gde jesam... Alli veruj mi vazno je... Mislim da tm kad shvati koliko je to tebi bitno da mora imati drugaciji stav inace ne znam da li ces moci da zivis s tim long term... Ja sam shvatila da ne mogu... i da mi je bolje da budem bez mm... No, mislim da ti moras staviti svoje potrebe na prvo mesto i nikako da ih zanemaris... Ja bih pricala o ovom otvoreno... Malo take time out,... malo se odmori, stabilizuj pa onda razmotri sta ti je vaxno...

Lilika - bravo, bravo... odusevljas me.... Sve to stoji lepo izrezovano... A za drugog bepca... why not? go for it....

BMW - razumem tvoj stav... najbolje je da svako uradi ono s cim je comfy... Ne vredi da nam niko drugi pametuje.. Svi mi imamo neke svoje razloge i arsine...

Mene je mm interesantno pitao sta bih radila sa bebom u scenariju nege moje majke posto je donor beba bila njegova itd... Ja sam mu rekla da bih je naravno vodila sa sobom ... i briga izmedju jedne i dve bebe nije big difference... posto je mami zaista trebala nega te vrste... Mislim da bih se ona tako radovala da me je videla s detetom pre nego sto je umrla...Mislim da bi... Pricale smo na tu temu i ona mi je rekla da nikako nisam stara i da nikako ne treba da obracam pazju na svet i da nikako nije kasno itd.. I interesnatno pocela je mm da zove po prezimenu a ne imenu a njih dvoje su nekad bili vrlo bliski...kao da je na neki nacin uspostavila neki distance u glavi... MM sad oko mene nesto ipet titra ali mislim da je to zato sto mu nije lep zivot sa samim sobom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 6:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 10:59 pm
Postovi: 24
Ćao devojke,

Dugo me nije bilo... Mislim da sam bila malo deprimirana ovih meseci... Zavaravala sam se da ću prirodnim putem ostati u drugom stanju ali ništa naravno, nešto sam se osećala dobro ali kad sam pre par dana potišla da vadim krv, ono ponovo visok fsh 68, lh 29, prolaktin duplo uvećan. Sve me to jako brine, ali šta da se radi.. Ne znam..
Razmišljamo muž i ja i o donaciji... Razmišljam i da odem do Vujovićke o kojoj pišete dosta. Ipak postoji nada u meni da sa 28. godina mogu još nešto uraditi...
Dajte mi neki savet ako možete jer eto baš kad ne možeš ja bar stalno razmišljam o tome da imam dete...
Drago mi je zbog Lilly, nadam se da će mi i ona dati neki savet oko donacije!!
Pozdrav i Mini i Nabli i svima ostalima...
Nadam se da me se sećate! :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 9:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Mini, primila...javiću se za koji dan....

Citiraj:
MM sad oko mene nesto ipet titra


Možda ti ne vidiš samu sebe, ali mene ni malo ne čudi da titra, ponovo!WOW! Vidi se da si postigla neki inside balans! Ako je ono svežijeg datuma, naprosto zračiš!Teško da to i drugi ne primećuju...stvarno!A decentnost....čista 5! :wink:

Citiraj:
Nadam se da me se sećate

Balerinica? :D Iskreno, ne bih bila optimista sa ovakvim fsh.......

Boki, nemoj da te dugo nema :wink:

Filippa,javi nam se, čekam vesti! :wink:

Ja...radila test opterećenja ..gestacijski dijabetis...Pripremila se na navodno fuj, bljak itd...ispijanje te tečnosti, kada ono, sasvim prihvatljivo, skoro i prijatno...a toliko je pisano na našim forumima kako je to neugodno...
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 10:59 pm
Postovi: 24
Lili,

Drago mi je da me se sećaš....
U kom smisli ne bi bila optimista??? ni oko donacije???

Pozzz!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 1:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Mayice - koliko ti bese fsh...? Pogledaj ff - bilo je na ovu temu dosta toga... bilo je i nekih neverovatnih prica ... Mislim da s tvojim godinama svasta je moguce, ali pogledaj ARGC link - visok fsh - bilo je puno case study na ovu temu... Nadam se da engleski nije problem.... Ja licno sam srela ribu koja je imala ispod 30 visok fsh ...oko 42 mislim i uspela je nakon neuspesne donacije da ostane trudna sa svojim jajima putem ivf... Ovo jesu pre izuzeci nego pravilo though... Isto tako ... da li ti imas redovne menstruacije, da li koristis neku terapiju itd...?

jedna riba opet je sa 40 uspela ...imala fsh reading oko 20 .... sa blagim ivf-om... Ja opet imala super fsh u poredjenju pa nisam uspela... AMH je bolji test realnih sansi... Mislim da ga ima i kod nas...

Hvala Lilika :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:Pozdrav
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 12:33 pm
Postovi: 42
Zdrave mi bile lepotushke,
Moja akcija je posle NG, ali o tom potom. Imala sam trzavica, hvala Bogu (vidi mene ateiste) vidi im se kraj, pomogao mi je brat, ali dugo vremena sam se snebivala da ga gnjavim mojim problemom, a on mi je bez po' muke sredio, Nije jos sve gotovo ali kako rekoh ide ka tome.
Lilika, negde sam procitala da je ovo ljubicasta era...... a, vidi nase simbolike?! Po entuaijazmu iz tvojih postova rekla bih da je Milce ipak curetak? Kako god bilo bice to jako srecno dete.Pozdrav od forumske tete iz Sk.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 10:01 pm
Postovi: 111
Maya,
ja mislim da bi trebala prolaktin malo da sredis, idi endokrinologu i vjerovatno ce te uputiti da odradis neke pretrage:magnetnu rezon. i druge pretrage.........


Nabla, samo pozdrav od mene.........nadam se da ce stici tamo gdje si se sakrila :wink:

Mini,samo naprijed...........

Lily,
ti uvijek stavis sve na pravo mjesto........stvarno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 10:59 pm
Postovi: 24
Mini,
moj fsh je 68 sada... 2002. prvi put mi je bio 111, zatim mi ginekolog prepisuje terapiju cicloproginovom i posle nekih šest meseci terapije pada mi fsh na 12. Jako mi varira, ne znam. Do dan danas sam ja na cicloproginovi, pravila sam manje pauze. Ono što sam primetila je da kad sam na terapiji manji mi je fsh, čim prestanem da je pijem nemam ciklus, a fsh divlja...Bio je i 30 i 104, sad 68...
Najverovatnije ću ići kod endokrinologa pošto do sad nisam išla, samo kod ginekologa...
Cikluse imam najredovnije dok uzimam terapij.. Eto...

Pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 5:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Myica - zvuci vro granicno.... Vidi sa endo pa onda odluci... Ja mislim da mozes da uspes sa donacijom easily... sa tvojim godinama iz prvog puta jer i sa doncaijom godine izgleda imaju veze, jer mldadje zene lakse ostanu trudne prvi put...

Vredelo bi ispitati imunologiju mozda, pa uzeti odgovarajucu terapiju sa donacijom. Uz redovnu terapiju tebi se mozda desi Cokolada scenarij... ona je sa 38 ostala u drugom stanju sa svojim detetom...jer je odavno digla ruke i desilo se eto jedno dobro jaje... Medicinski govoreci... tebi se desava neka rana menopauza...Donacija ima jako dobre izglede, a mozda i prirodno zacece se pospesi posle donacije... ko zna... Sanse izgledaju relativno male sa tolikim fsh reading.... On jeste veliki.... Ali ja bih na tvom mestu nastavila sa terapijom, sa dobrom ishranom, vezbom i puno sexa...:)

Pogledaj Inconceivable - knjiga napisana by Julia Indichova... Ona je imala fsh 42, 40 tak godina.. ostala u drugom stanju prirodnim putem ....s econdary infertility, kad su joj svi drs rekli da je to nemoguce... Priroda nekad cini cudne stvari... Mozes da proveris njen website i na google search mislim da mozes da pogledas poglavlja njene knjige.... Ovo nisam proverila, ali ja cesto koristim facility za moj school work, pa mislim da je moguce.... Njen website se zove fertile heart.com Mozes naci i druge price i predloge....

Sve naj... Nista nije izgubljeno ... Donacija isto nije bad resenje... Pogledaj samo nasu Liliku i Ivanu... :)

Philippa - jes ti bila kod Stepana i sta su ti sledeci koracci...

Cuvaj se.... all the best,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 5:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Lisy -ne daj se dear... Nesto ces ti vec da smislis... Pazi na sebe....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 10:59 pm
Postovi: 24
Mini,
Hvala ti na opširnim predlozima.. Poslušaču te u svakom slučaju.

Lisy,
da li taj prolaktin stvarno može biti opasan???

Pozzz svima :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 5:19 pm
Postovi: 9
Mini hvala na savjetima zadnje vrijeme samo citam o ivf klinikama pa odem na FF i tamo ostanem satima
nije lako odluciti se kamo poc jer mislim da ce nam ovo biti final attemt jer financijski nije moguce
tako posto sam ja poseban slucaj zbog tih kemo terapija koje sam imala mslim da mi treba malo drugaciji pristup mislim na protokol mozda malo duza priprema.A vidim da vrcina klinika imaju isti protokol za sve mislim na pripremu prije ET.
Tako sve vise razmisljam o AVI jer mislim da ako imam sanse za uspjeh da su mi u Avi najvece.
Ovaj mjesec cu radit sve moguce blood test tako da znam gdje sam ako se sta da popravit
Tako posle nove im planiram pisat jer su mi tako rekli tri mjeseca prije da im se javim.

Lily draga uzivaj mogu mislit kako ste sretni ti tvoja jaca polovina nadam se da cemo i mi sve sa ovog foruma uskoro biti sretne kao ti,
:wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 1:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Vredi mozda da pogledas Zlin i Grcku... Dosta su dobri reviews. Repromeda isto ima dobre rezultate. Ava je atraktivna ali i dosta skupa pogotovo kad dodas cenu smestaja koja je dosta skuplja nego elsewhere... Sta god da uradis trebas ici tamo gde te srce vuce.. Meni je zao zasto nisam otisla na Reprofit dok jos nisu postali tako busy i kad su liste cekanja bile svega 3-4 meseca a cena 2800 evra....Pricam o zadnjih 18 meseci or so...

U Grckoj ima neka dr Penny o kojoj se razglaba na ff kako je divna, temeljna itd... (proveri profile Lucy morgan ) J a ne bih cekala na Reprofitu vreme koje sam nekad cekala, tako kad bih ja bila u prilici proverila bih Zlin ...Ako idem na embryo adoption, Reprofit mi je najpriustiviji... No kao u svemu u ovoj igri nema garancija nigde...samo je matter sta mozemo priustiti i gde nam se cini naj... No u nasim godinama ne vredi cekati too long... Nadam se uspehu gde god se odlucis... Meni je Rusija privlacna sa jednog kulturoloskog aspekta ali finansije svakako igraju ulogu...i za mene samu to je prohibitivno skupa opcija... I zvuce vrlo temeljno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 3:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 10:01 pm
Postovi: 111
Mayice,
molim te malo je nezgodno reci nekome sto neko treba raditi, ali prolaktin jeste bitan, moze biti posljedica terapije, ali i ne mozda si ga i prije imala tako visoko pa naravno da ima velik znacaj.Da sam prije imala ove mogucnosti vjerovatno bi neke stvari drugacije napravila, jer nisam bila informirana, totalno izgubljena , a ti sad zaista imas hrpu info. pa to iskoristi.Dovoljno je da sam pojam prolaktin potrazis na net-u i bice ti jasnije, da sad ne pametujem.........a onda ces znati sto trebas i nemoj se plasiti pretraga koje moras napraviti.
Kako god , ja cu poceti s Trisequensom(i Cokolada ga je uzimala :lol: ) salim se ........ali mislim da je bolji za nas s tako visokim fsh.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Nov 03, 2009 3:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
....eto, pada i prvi sneg...
I pre toga, zamišljala kako će Milče ugledati ovaj(ipak lepi svet) dok budu vejale krupne, velike, lagane i spore,..suve pahulje :D


...spremala ručak, baš se umorila..pri tom, sinoć sam, a odavno nisam imala neku spec. želju, kao jedna trudnica, za nečim posebnim od hrane, poželela da jedem šne -nokle.... Valjda će i dete voleti ono u čemu ja uživam, mora da oseti to lučenje endorfina...mora...a ja ne mogu da dočekam da odstoje :wink: Baš odjednom napad trudničkog apetita...njam-njam...kilaža ide ..onako po planu, a sve mi je više teže da nosim sopstvene kilograme...postajem troma, spora, ...dok se sredim u kupatilu..ih...silno vreme potrošim........a malo se osećam i nekako zarobljenom u kući....najveći problem mi je obuća, nisam u stanjui da budem duže od sat-dva van kuće..skoro nemoguće...zbog toga...Panični i paranočni strah imam od ovog gripa...baš....ianako sam u nekoj vrsti izolacije, a tek sada....veoma me brine...

...eto, malo zavirila....čitaću vas kasnije...pozz devojke :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: