Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 4:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 10:01 pm
Postovi: 111
Mini draga,moja sucut i znam da ces naci snage za dalje.........cuvaj se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 7:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Minka, draga,
moje saučešće.Znamo da ti je ovaj gubitak baš težak.


Povedi računa malo o sebi, pls!

javi nam se kada god možeš, piši, izbaci sve...
Big hug!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 11:59 pm
Postovi: 10
Mini,
moje iskreno saucesce. Isplaci se i odtuguj. To je jedini lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 7:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
Draga,niko ko nije doziveo gubitak bliske osobe ne moze znati kako se osecas,ali mozemo da budemo uz tebe,da ti na neki nacin pomognemo,ako je to ikako moguce,da kroz ovaj period prodjes i da ga ostavis iza sebe,kao tuzan,bolan.....i da pokusas da u buducnosti pronadjes srecu za sebe.
Saucesce.....tu smo....pisi kad mozes,zelis...plakacemo zajedno,ali se nadam da cemo se i radovati zajedno...u nekoj bliskoj buducnosti,nekim lepim trenucima koje ce zivot doneti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 7:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Mini,
primi moje iskreno saučešće.Posle najvećih tuga,dolazi sreća,samo je treba sačekati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Ned Okt 18, 2009 8:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Hvala svima na lepim recima.

Cuvajte se... God bless sto kazu ovde... Bice bolje...

Da se malo izvucem od kuce, kupila sam danas an old 'banger'... 6 god star i ne previse skup pa planiram da idem na bazen da se destressiram. Imala sam veoma visok krvni pritisak na rutinskom pregledu kod dr... A to me je nesto bas istraumiralo...pomislila sam kako starim i sve to... I moram i na neke preglede koji su vezani za iste boljke od kojih je mama umrla... Bila me malo stisnula tjeskoba pa sam otisla na retail terapiju i eto kupim autic...

Crveni ford KA - bas nice and girlie....DH je sa mnom ove nedelje ali je miserable gori nego ja, pa nisam sigurna koliko pomaze njegovo prisustvo, ali mi nesto nije prijatno biti samoj u kuci... Moram sad nesto da raduckam jer se prekosutra vracam na posao...Dali mi Englezi velikodusno 10 dana placenog odsustva.... A mojoj sestri u Srbiji 5... Interesantno, zar ne? Uzasavam se od povratka u stres koji sam ostavila pre nego sto sam otisla...

Pozdrav svima... Big hug i ljubac....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 11:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Mini je napisao:
Hvala svima na lepim recima.

Cuvajte se... God bless sto kazu ovde... Bice bolje...

Da se malo izvucem od kuce, kupila sam danas an old 'banger'... 6 god star i ne previse skup pa planiram da idem na bazen da se destressiram. Imala sam veoma visok krvni pritisak na rutinskom pregledu kod dr... A to me je nesto bas istraumiralo...pomislila sam kako starim i sve to... I moram i na neke preglede koji su vezani za iste boljke od kojih je mama umrla... Bila me malo stisnulo pa sam otisla na retail terapiju i eto kupim autic...

Crveni ford KA - bas nice and girlie....DH je sa mnom ove nedelje ali je miserable gori nego ja, pa nisam sigurna koliko pomaze njegovo prisustvo, ali mi nesto nije prijatno biti samoj u kuci... Moram sad nesto da raduckam jer se prekosutra vracam na posao...Dali mi Englezi velikodusno 10 dana placenog odsustva.... A mojoj sestri u Srbiji 5... Interesantno, zar ne? Uzasavam se od povratka u stres koji sam ostavila pre nego sto sam otisla...

Pozdrav svima... Big hug i ljubac....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pon Okt 19, 2009 11:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Sutra back na posao.... Isla danas po moj novi auto i super je.... Eto bar cu biti mobilna...

Nadam se da ste sve ok....

Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Okt 21, 2009 9:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
...ja sam malo nja-nja ovih dana...tako ..smenjuju se ta stanja i raspoloženja...već se navikla.

Očekujem malo detaljnije kontrole i preglede...čak me i prehladica malo capnula, no, nadam se ništa ozbiljnije, srećom.

Bebac je aktivan,trudim se da sa bebom komuniciram, što češće, suzdržavam se od pipkanja, maženja itd...mislim da to nije dobro...mada je tako nešto vrlo teško.

... ušla u 6.mesec! :D

Fizički sam nešto bljak...tja, nisam u stanju ni da dam comentar na ovu celokupnu, napadnu i "ničim izazuavanu" euforiju oko dolaska čika Medvedeva...a Milče :wink: :D bilo hiper aktivno dok smo sve pratili na Tv-u...Lilče-Milče naše je postojalao i kada su oni tamo bili... :wink:

Javim se kada malo budem bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Okt 21, 2009 10:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
..dok sam još na kompu...da vam i ovo prenesem...
Setila se Bokice, gde si nam ti?...elem, zavirila na chat o Avi na ff...ona žena što sam vam je spominjla, skoro, da je trudna, iz prvog pokušaja, imala betu ispod 1 :o ???!!!Olga joj poslala email da obavezno nastavi sa terapijom, a sada je već bila i na UZV-u, čula srčanu radnju, dakle, definitivno trudna!!!Neverovatno!

Da znate kako bih volela da vi koje "znam" uspete!!!!!!!


U međuvremenu, za sve: ne lišavajte se ni sitnih , ni krupnih zadavoljstava za svoju dušu!!!!

Mini, neka si kupila autić, ako!

BMW, bebac se pomera, uglavnom nežno i meko, luka mala :D :D par puta se dogodilo da me iznenadi, tako da mi na čas zaustavi dah, pre od naglog pokreta, od neočekivanog pokreta, a ne toliko od siline...to je valjda sledi kasnije.... :roll:Još ne znamo pol... :wink: Pitaću, sada, na kontroli.

Sve vas mnogo pozdravljam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 14, 2009 5:19 pm
Postovi: 9
Lily-an je napisao:
..dok sam još na kompu...da vam i ovo prenesem...
Setila se Bokice, gde si nam ti?...elem, zavirila na chat o Avi na ff...ona žena što sam vam je spominjla, skoro, da je trudna, iz prvog pokušaja, imala betu ispod 1 :o ???!!!Olga joj poslala email da obavezno nastavi sa terapijom, a sada je već bila i na UZV-u, čula srčanu radnju, dakle, definitivno trudna!!!Neverovatno!

Da znate kako bih volela da vi koje "znam" uspete!!!!!!!


U međuvremenu, za sve: ne lišavajte se ni sitnih , ni krupnih zadavoljstava za svoju dušu!!!!

Mini, neka si kupila autić, ako!

BMW, bebac se pomera, uglavnom nežno i meko, luka mala :D :D par puta se dogodilo da me iznenadi, tako da mi na čas zaustavi dah, pre od naglog pokreta, od neočekivanog pokreta, a ne toliko od siline...to je valjda sledi kasnije.... :roll:Još ne znamo pol... :wink: Pitaću, sada, na kontroli.

Sve vas mnogo pozdravljam :D

Vec par mjeseci vas citam i postale ste dio mojih svakodnevnih razmisljanja,drago mi je da ste tu i da ste mi dale snage da razmisljam i dalje da ima nade za sve nas za neke vise a za neke naravno manje mi koje nazalost nemoremo koristit vlastite
js pa moramo po bijelom svijetu trazit pomoc.
Moja prica
sada su mi pune 42god rana meno pausa u 29 god zbog kemo terapije nije bilo vezano sa reproduktivnim organima
ali je ipak ostetilo jajnike koji se nazalost nemogu regenerirat tako su mi tada objasnili dr
Rekli da budem sretna da sam ziva i da zaboravim na djecu i bilo je tako par godina ovo je bilo 99god.
prije 2god sam pokusala sa doniranim js nije uspjelo i prosli mjesec i opet nista.Tako sada se odlucujem za mislim zadnji pokusaj
i pisala sam na sve ove klinike koje ste vi ovdje spominjale i nadam se da cu se odlucit za pravu. Jako je tesko.
Volila bi otic u Avu ali su jako komplicirani od daljine do njhovih viza i ko zna sta jos ima.
Ja inace zivim u Africi i do sada sam bila u procesu u Johannesburgu RSA.
Ali vidim da mi ovdi nema srece i da nesto moram promjenit Ceska mi je nekako naj jednostavnija za putovanje i nema viza
A citajuci Lili-an i njeno iskustvo me tjera u Rusiju jer ipak treba poc tamo gdje je najbolje a opet nemora znacit da ce i za mene biti tako.
Mini draga - generacijo jako mi je zao za tvoju mamu i razmisljam o mojoj koju nazalost vidam jako rijetko svake 2-3 god
ove god nisam isla kuci zbog ivf a nisam joj ni rekla da idem jer sam se nadala da cu je iznenadit sa velikom betom ali nista
ko zna gdje i u kojem dijelu svijeta me ceka to malo stvorenje.
Pozdrav svima iz vruce Afrike nadam se da vas nisam udavila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 18, 2006 11:29 am
Postovi: 232
Mini, jako mi je zao zbog tvoje mame, puno mslim na tebe i znam da ti je grozno.
Nisam prava osoba da ti pruzi reci utehe jer je ni sama nisam nasla, cak ni u deci.
Treba vremena, puno vremena da prodje.... valjda ?..

Cuvaj se.
Ivana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 10:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Pre svega, Mini moje saucesce.

Pretorija zelim ti puno srece i ne odustaj. Sigurno ces uspeti. Ako si uspela da prebrodis hemoterapiju i pobedis bolest uspeces i da dodjes do toliko zeljene trudnoce. Samo napred, hrabro.

Slabo nesto pisem. Malo pokusavam da se odmorim od svega.
Ta tvoja Olga Lilki je pravo cudo i od negativne bete pravi trudnocu. Svaka cast.
Ne treba odustajati u svakom slucaju.
pozdrav

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 11:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
Pre svega zelim dobrodošlicu pretoriji,i to što si nam se pridružila i "javno " progovorila veliki je uspeh,budući da se mnoge žene dugo kriju ne znajući da se upravo na ovaj način delimično oslobađaju svog tereta....deliti sa nekim problem,biti posavetovan,pročitati nešto korisno u vezi svog problema, a ovde,među nama ,samo pametne stvari možeš pročitati :wink: :lol: podeliti čak i bol i tugu,podeliti kišni ili vreo dan,neko čak i puca u leto,pa mi to podržavamo,naročito ako je to naša Lily....tu su i ostale....
Boki, kakvo je ovo pisanije BRE!!!!Gde nestade ona žustra,oštra uvek na fajt spremna Boki.Ajd,ajd.....što pre na videlo,išutiraj ovu depresivnu.
Retko kome je život posut isključivo ružama.Mi,ovde prisutne,uglavnom smo se ubadale na trnje,srećom nije nas još otrovalo.
Ivana,kako blizanci,pisi nam malo o njima,željne smo takvih pričica....nadam se da ih u budućnosti bude raznoraznih,da jednog dana razmenjujemo iskustva o deci...dosta više o ovim IVF-ovima,neuspesima,razočarenjima....

Ajd ljubac svim mojim dragim devojkama :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 22, 2009 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 3:20 pm
Postovi: 15
Devojke, da vas i ja sve odavde pozdravim.
Vidim da ste ponovo sve ovde, nisam ispratila šta se sve "tamo" dešavalo, ja vas pratim pa sam tu gde ste i vi :roll:
Mini draga, jako mi je zao zbog tvoje mame, na žalost imam takva iskustva, nema utehe... pusti da vreme prodje i da naučiš da živiš sa tim.
Ja ipak verujem da nas sreća čeka, i da ćemo stići do nje. Samo ne smemo odustajati :)

Takođe, i ja sve češće razmišljam o donaciji.. još uvek je sve to u obrisima, ali mislim da ću ubrzo imati jasno izdefinisan stav povodom toga. Moj fsh je i dalje katastrofalno visok, sada se već mirim sa situacijom, samo me nervira pijenje hormona. Evo, sada će biti godina dana kako ih pijem :( Nisam mnogo pametna u vezi sa tim. BMW, čini mi se da i ti pijes cp već poprilično dugo u kontinuitetu? Kakav je tvoj stav povodom toga?

Ljubim vas sve
Rolnica


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: