Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 6:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
Bravo za LM baby!!!!!
Da nisi to sto jesi,bila bi odlican novinar.
Danas se u zemlji Srbiji mnogi nazivaju "novinarima"...eno i onaj Pile-Tele Sop kaze da je zurnalista,odnosno novinar.
Licno,mislim da ih ima nekolicina,ostali.....? Gde su? Po raznim Kuririma,Skandalima,Svetovima,Story-jima,Blicevima.....i o cemu pisu?O raznoraznim glupostima,koje na zalost vise interesuju sire narodne mase,od problema koje ima nekih,sta tricavih 100-tinak hiljada! Jer sta je to naspram toga da li se, ili ne udaje Seka,ili koje su trade mark naocare male Karleusice,koliko se kg ugojila koja pevacica,kako se leto provodile zvezdice Granda,kako skinuti fleku,isplesti sal,sta je u modi ove jeseni/zime.....a sto je najgore,izgleda da ove teme interesuju vise i nase ministre i vladu,jer da je suprotno, ja,a i mnogi drugi ljudi sa razlicitim oblicima steriliteta,ne bi cekali godinama i godinama i godinama....da nas problem konacno dodje na dnevni red,a resenje....e pa za to cemo jos poprilicno pricekati.Jer "samo" je 10 meseci trebalo da se Zakon usvoji,a kako je napisan i propisan trebace jos vremena da zazivi,a nama idu i idu godine.I onda,tamo za neku godinu,kad se oformi uprava za biomedicinu,banka jajnih celija,prodju sve procedure....imas jedno 45 i .....otpadnes zbog godina!!!

Pravo pitanje Lily....kome clanak ide u prilog? Nama,tim 100.000 parova koji ocajnicki i na sve nacine pokusavaju da postanu marsovci,kako rece Mina, ili.....?Da li ce neko ko je prosao donaciju u nasoj zemlji, i prosao k'o bos po trnju,ili mu je cak i uspelo,mozda istupiti i svedociti protiv ili u korist tih doktora.Mnogi , na zalost,u takvom nacinu vide svoju jedinu sansu,jer im drzava nije omogucila neku drugu.Mnogi su nedovoljno obrazovani ili nedovoljno imucni da bi razmisljali o inostranstvu i klinikama i zemljama u kojima se donacija radi po ps-u.

I sta da mislimo mi "obelezeni" kada gledamo i citamo o postupcima VTO koje finansira drzava,kada citamo o iskustvima parova koji prolaze i o tome kako prolaze kroz postupke, o neadekvatnim terapijama za stimulaciju,o hiperstimulacijama,o jurnjavama po hodnicima za savete,o endokrinolozima i ginekolozima koji pre podne rade u drzavnim institucijama,a po podne imaju vise vremena da te iste pacijente posavetuju za lepe svotice evrica u svojim prvatnim bolnicama.Kada citamo o sporosti postupaka,njihovoj traljavosti.....da li treba da se nadamo da ce ovim zakonom sve krenutii na bolje.Svakako,jer u drzavu i zakone treba verovati, ali svako,iole pametan,zakljucice da ce do tada mnogo vode proteci ispod pancevackog mosta,ili savskog ili moravskog ili .....bilo kojeg u nasoj lepoj zemlji.

Na sajtu jedne nase privatne klinike,koja se bavi sterilitetom,kao jedna od ponudjenih usluga stoji i donacija jajnih celija,ali uz napomenu da se ocekuje dozvola Ministarstva Zdravlja.Koga interesuje,nacice ili istrazice o kojoj je klinici rec.Znaci,sve po ps,jos ne rade....cekaju.
I naravno,ja ih kontaktiram i dobijem odgovor da ne znaju kada ce poceti i kako ce se uopste sam proces odvijati,iako je zakon donet i naravno...preporuce mi Prag!!!
Ejjjjjjjjj,zemljo Srbijo!!!!

Zakljucak:ja ga nemam,mozda neko ima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 10:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
BMW dobro si shvatila da zakljucka nema.
Na nama je da se borimo na ovaj ili onaj nacin, a ovaj forum je odlicno mesto da hrabri ljudi otvoreno kazu sta misle. Bez cenzure.
Dakle, ja razumem novinarsku profesiju. Ne mogu ja da samostalno istrazujem temu dodjem kod urednika i kazem objavi. Nece moci. Postoji uredjivacka politika, a lobi G17 plus je toliko jak da ne znaju sta ce od vlasti i moci. I cik nek im se neko zameri. Pa ni taj nesrecni Kurir nije smeo valjano da pricu istera do kraja. Izmedju ostalog novinari uglavnom imaju veoma niska primanja, a oni koji dobro zaradjuju zna se na koji nacin dolaze do pozicija. I od takvih ne ocekujte pomoc.
Zato svako terba da se INFORMISE, istrazi svoje mogucnosti i prava i bori se za svoje potomstvo.
Mininu pricu ne treba shvatati suvise ozbiljno. Cisto se osetila prozvanom i nista vise od toga.
Ako je zainteresovana, samo od ove teme moze da se napise knjiga.

Lily pozdravi bepca.
Nesto mi pade na pamet da li si morala da imas punu besiku kad si isla na transfer?

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 9:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
...rekla sam da ima razloga da budemo ponosne što nas ova tema iznedrila..... :D Jake, rečite, snažne, misleće...naravno, oko lepote se nemamo šta sporiti! :wink:

Svakako, ovaj forum, okuplja ljude " sa resursom", sa potencijalom...spontano ili ne, to je činjenica, a nama su dali šansu, na ovoj temi, ..hm..ili smo se mi nametnule ...to pravo je, čini mi se, nepovratno..Pa, hvala moderatorima. :D

Bokice,u vezi bešike: po Olgi je bilo ovako- ujutro sam išla u toalet, jedanput, i to je bilo sve do odlaska na kliniku,nikakvu vodu nisam ispijala, niti drugu tečnost. Nakon 20tak min, posle Et, leženja na gin. stolici, tada sam mogla otići ponovo, kasnije sve redovno...

Imam mnogo posla, za nepoverovati, za trudnicu na bolovanju :roll: ...to samo ja sebi mogu da priredim :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 12:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 10:01 pm
Postovi: 111
Pozdrav svima,
dugo nisam mogla nesto pisati,samo sam citala,naravno strepila i radovala se zbog novih trudnica.Zapostavila sam skoro sve pa i to da nisam radila nalaze , a vec je godina otkako sam na cikloproginovi, osim papa testa i uzv. prije par dana.Zanimljivo. endom. 10mm, ali jajnici mrtvi totalno,ali nisam ni ocekivala nesto.........iskreno.Sad samo razmisljam o tome da li da napravim malu pauzu od tableta ?Osluskjem organizam i pitam se sto je bolje ,a sto gore kako uzimam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 2:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Hej , hej....kakve li ja debate propustam .... Tccc....


Lilika - svaka cast na recitosti... lepo si ga to srocila....Lilika - kako bepce i kako se osecas... Kako Liliman.... Jesi li spremila sobicu i robicu , ha.... E Lilika.... cudo jedno sve ovo sto nam se desava... I ponekad su ta cuda vrlo lepa i mocna... Uzivaj draga moja... i polako s poslom... Bice posla.... Kazem ja....Uups...

Mina 08 - ko bi u zaostaloj i palanackoj Srbiji izneo za novine pod imenom tako nesto licno....Ja to iskreno ne bi uradila u Engleskoj a kamoli u Beogradu... To je previse licno za roditelje i za dete posle.... Zamisli bulying u skoli... pa ti nemas pravu mamu....ili tatu itd... Kad je to tek tako lako sto te nase glumice/pevacice itd koje imaju dete sa 44 i 5 ne kazu kako su dosle do trudnoce...Kao prirodnim putem? Sa IVF-om...?
Da li bi ti izisla sa takvom pricom u javnost da si ti to uradila? I da li bi pomenula dr koji ti je u tom pomogao? To je mislim kljucno u odgovoru na tvoja pitanja.....

Cao svima... nemam bas mnogo inspiracije ovih dana...radim ko stocina.... i jedva stignem bilo sta drugo....
Ali mislim na vas cesto i evo ponekad i svratim kad nisam u totalnoj komi.... Borba za opstanak na zalost me tera da radim do iznemoglosti ali evo bas se razmisljam koliko je to pametno... i sta da promenim...
Bas su me natovarili onako eksploatatorski i kapitalisticki...a treba mi posao i muzica nema da priskoci... Odgodila sam kvalifikovanje jer nemam slobodnog vremena nimalo... Pozdrav od vecitog djaceta... Bas ga dodjem 'sad'.





Ajd ljubim vas sve... cudo.... :lol: :wink: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Okt 06, 2009 10:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Gde ste zenske, nema vas?
Izgleda da pisete novinarske clanke.

Lily procitah na onoj tvojoj temi da jedva cekas Novu godinu. Tako volim sve te zimske praznike, ja sam jedno bozicno dete. Poslednjih godina su mi ti praznici bas onako prazni jer moju porodicu cinimo samo mm i ja. Ja ipak uvek okitim jelku i cekam da bebu donese Deda mraz.

Obratite paznju na temu na SC (Stigle i moje trojke). Provalili da zena sve izmislila. Nemam reci kakvih sve umova ima.

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Okt 06, 2009 2:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Boki bolesnika ima svuda a tamo tek... :roll: .
Na nekom bosanskom forumu riba se upoznala sa frajerom ...posle par meseci osvane vest da je ubio.
Ima svega i svacega.

Kako si mi ti sad? Odmori i opusti se pa...znas sta ti je ciniti :wink: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Okt 07, 2009 7:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
jbg i ja sam samo zena,tako da dodje ono vreme kad zapadnem u jedno od "onih nasih,samo nama znih "stanja i to zestoko protutnji kroz mene,dobro me prodrma i pomeri iz ravnoteze....ali eto polako prolazi...i eto me, ponovo"jasem" :P hmmm,ne na metli,ako je neko pomislio!!! :wink:
Boki,nadam se da si i ti ponovo "uzjahala" i sibas napred :wink:
A Lily uveliko.......
Tanja....sta ima u Sabcu?Gledala neke reportaze sa vasara,hmmmm,bilo tamo svasta...toga nema na nasem vasaru.
Anibla,gde si ti? Ima li sta novo?
Mishesa,ja ti poslah pp na K jos pre sto godina,mozda ces ovde videti da te dozivam :(
Mini,ima li bre neko musko tamo u toj Engleskoj za tebe?!!!

Pozdrav za sve,i one koje nisam spomenula,ne zamerite...jednostavno ne javljate se,pa polako gubim kontakt.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Okt 07, 2009 8:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Drage moje mene nece nikakvo stanje, nit sam trudna nit sam dobila.
Kud sve primila sam bila jos tri boce, bete naravno negativna.
Dali su mi sad sedam dana fore pa ako ni tada ne dobijem da dodjem.
Interesantno, onaj dan kad nisam primila progesteron, pojavilo se malo braon. Registrovao mozak da mu nesto fali. Ali dalje od toga nista.
Nadam se da ce vestica da dodje sto pre.
pozdravljam vas sve

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 08, 2009 7:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Lutkice, samo da vam se javim... :D

U gužvi, neke obaveze, tu sam :D ...
Boki, rekla sam: samo je pitanje redosleda, ajd, boga ti, vas dvoje omladinci, tek!!!!!
BMWita :wink: nema "zapadanja"...ni ukakva stanja...koja nisu poželjna...hmm..kažem samo... tako...iako mislim da je najprirodnije proći ..sve, fazno...srećom što kod svih nas to ne traje dugo!to je dobra karakterna osobina!
BMW, dobro pitanje za Mini....ja ga okrenula , na po Tanjino Šabačko "naopako"..pa me interesovalo šta radi Minin dh,... po tom pitanju, ali ko njega šiša, važna nam je Minka!

Lisy, moj stav u odnosu na horm. supst. je: ne više od 5god. u kontinuitetu, pa pauza...No, nemoj prekidati sa CP, ipak!još uvek nemaš neki konačan stav...šta ćeš...shvataš..Ako bi se odlučila na DE, u ovom času bi mogla da ideš odmah!Endo ok..mada on ume da usled hormon. menopauzalne supstituicije pređe i u neadekvatno zadeblljanje...ali, to još uvek, sigurna sam, nema veze baš nikakve sa tvojom pričom..

Anibla, da li je bilo poziva sa Gak-a? hvala na sugestijama o literaturi! :D

Uh,... još mlatim sa stvarima koje ..se , eto, ne odnose na trudnoću...Ponekad... tako /neopravdano/ zavidim ..hmm..skoro da prezirem ..slučajeve trudnica sa" 1001 crncem" koji im titraju..a one se izmotavaju.... no...neka....

kada stignem pisaću vam bisere mm...za naše Milče :wink: mnogo mi pomaže..da ne kažem da ga razvaljujem od obaveza trči tamo-vamo...
pzz, drage devojke :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Okt 13, 2009 12:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Samo da vam mahem :D

na ff, još jednoj uspelo kod Olge, iz prvog puta!Stvarno, fasciniraju me!
Isto je išla sa proven donorom, gde je već bila uspešan DE!


BMW, BMW.....pomislila sam na tebe....na proleće..... :roll: ???

Inače, bezobrazno su podigli cenu za embrio adopciju, dok je za DE ista i dalje.....eto, čitavu godinu...niti se može ići gore sa cenom, mislim da je jednostavno nemoguće, obzirom na cene drugih klinika....ali, imaju rezultate!

Šta radite?

...ja ....stavljam i zimnicu...nešto malo, ali ipak veliki posao... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 7:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao drage moje,

Nisam se javljala... Umrla mi je mama... Nije se mucila bar tako kazu... Bila sam na funeral. Vratila se juce. Jos onako nisam sve ukapirala... Cudno je sve to...

Lilika javicu se na pp . Hvala za poruku....

Sve naj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 2:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 10:14 am
Postovi: 63
Mini bas mi je zao :cry:
Saosecam sa tobom.
Moja najbolja drugarica je izgubila mamu, ali je ubrzo zatim dobila dete... to isto i tebi zelim, jedno malo bice koje ce makar malo popuniti prazninu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 12:33 pm
Postovi: 42
moja sucut. ne mogu ni zamisliti kako ti je. Tesi to sto nije patila. Poljubac


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 2:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Uh Mini strasno mi je zao.
Znas da u ovakvim situacijama nema utehe ni olaksanja, probaj da ne zadrzavas suze ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: