Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Sep 23, 2009 6:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Ma nema nista od slicki pa da se posle izbedacite.

Ima jos dana,ne brojim koliko, znam samo koji je datum.

Razmisljala sam o Lilinoj strategiji, prvo test pa onda beta. Ali odustala sam.
Ja uopste nisam nestrpljiva, testovi su mi milion puta bili negativni pa samo izazivaju stres.
Odlazem trenutak istine. Kad primim poslednju injekciju progesterona taj dan cu da vadim betu.

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Sep 23, 2009 7:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
da te podsetim, to je sve bilo istog jutra, u roku od par sati!A niš objavljivala, dok nisam imala papir u rukama..... :D Uradi kako ti dođe, kako osećaš...samo ne hitaj, pre vremena!

Hahahaa...pita mm što se smejem?ajoj, pa kako da ne?Pristojna, duhovita vrcavost, ala ste maštovite!Hihi....kanapče, more crveno!

Ehej, nema izvlačenja :wink: može i ovde da se okači,..ma, može sve, samo , molim bez "bogatog vokabluara, imenicama i glagola"!lepo je razlikovati se..po dobrom.A to je za ovaj forum i ovu temu, bar tako jednostavno!uvek bilo!

Tanja, pa šta draga da ti kažem, kada si propustila čas iz demokracije :wink: ??
Deco, neće me biti neko vreme, idem da uživam u lepoj prirodi, neću dugo!Uh, bar neću spremati hranu, da predahnemo malo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 9:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
Evo clanka iz jucerasnjeg Kurira

VEŠTAČKA OPLODNJA U SRBIJI SE RADI UPRKOS ČINJENICI DA JOŠ NIJE PO ZAKONU
Jajne ćelije ispod tezge
U gotovo svim klinikama poriču da rade intervenciju donacije jajnih ćelija, ali brojne žene koje su svoja iskustva iznele na internet forumu to demantuju. Cena intervencije u Srbiji je, navodno, od 1.000 do 3.000 evra
BEOGRAD - Intervencija donacija jajnih ćelija obavlja se u Beogradu bez obzira na to što nijedan zakon još ne dopušta da se to radi. Iako se u privatnim ordinacijama kunu da to ne rade jer je protivzakonito, njihove pacijentkinje ih demantuju.

Diskriminacija u zakonu

Beogradski advokat Nebojša Anđelković potvrdio je da u ovom trenutku niko nema pravo da se bavi donacijom jajnih ćelija ili veštačkom oplodnjom žena.
- Takođe u zakonu stoji i da na veštačku oplodnju nemaju pravo žene koje su uspele da zatrudne prirodnim putem. Na ovaj način zakonodavac je diskriminisao veliku grupu građanki koje žele da ostvare svoje pravo na roditeljstvo, a ne mogu jer trudnoću koju su ostvarile prirodnim putem ne mogu da donesu do kraja - istakao je on.

Internet vrvi od foruma žena kojima je jedina nada da dobiju bebu upravo donacija jajne ćelije. One međusobno dele informacije i iskustva gde i kada su bile i uradile donaciju. Cene intervencije, prema njihovim podacima, kreću se od 1.000 do 3.000 evra. Neke odlaze čak i u inostranstvo vođene željom da postanu majke. Inače, diskusije na tu temu započele su još pre nekoliko godina. Evo šta jedna od „forumašica“ piše na tu temu:
- Pošto sam ja radila donaciju, mogu sa sigurnošću da tvrdim sledeće: donacija jeste regulisana samo uredbom, ne i zakonom na koji se čeka. Ali, ta uredba se odnosi samo na Višegradsku, nijedna druga ustanova nema pravo da radi donaciju, nijedna privatna klinika. Postupak donacije nije baš jednostavan. Ne donosi lekar odluku sam sa parom, već to sve ide na etički komitet, i još neke druge stvari - istakla je ta žena.
Naši reporteri danima su kao zainteresovani pacijenti istraživali ko od privatnih ordinacija u Srbiji radi intervenciju donacije jajnih ćelija.
U privatnoj klinici „Dinulović“ dobili smo informaciju da oni ne rade, ali da znaju „da se to radi i da je skupo“. Na insistiranje da nas upute na ordinaciju koja se time bavi, oni su rekli da ne znaju. U privatnoj ordinaciji „Stošić“ u Smederevu saznali smo da oni ne rade intervenciju, ali da se „radi u Beogradu“. Na molbu da nam kažu gde, opet smo ostali bez odgovora. U ginekološkoj ordinaciji „Dr Stevan Polovina“ u Vršcu su nam rekli da svoje pacijentkinje šalju u Beograd, ali gde, nisu hteli da preciziraju.
Na forumu žena, međutim, saznali smo da se ta intervencija radi u jednoj bolnici za lečenje steriliteta. Kada smo ih pozvali, na pitanje da li rade donaciju jajnih ćelija, rekli su da „ne daju takve informacije“, ali da treba da „zakažemo pregled kod doktora, pa će nam on sve objasniti“.
Od eminentnih srpskih ginekologa niko zvanično nije hteo da kaže ko su kolege koje se time bave. Jedan od njih je naglasio da „ko god to danas radi, radi ilegalno!“ Na molbu da to zvanično kaže, rekao je: „Nemojte, molim vas, da ja prvi ukazujem na problem“.
Svi stručnjaci kažu da će državne i privatne klinike morati da sačekaju da se formira uprava za biomedicinu i osnuju banke polnih ćelija, što se ne očekuje pre proleća 2010. godine, pa da onda sve zainteresovane pacijentkinje leče u skladu sa važećim zakonom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 10:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Vrti se ovih dana svasta o VTO i to mi se dopada. Iz svega toga ce morati da ispliva nesto dobro.
A zamislite samo naivne novinare iz Kurira koji pitaju tamo neke ordinacije po Vrscu i malom p...
Kao fora ne znaju gde se to radi. Sto nisu napisali koja je to klinika za lecenje steriliteta koju su zvali, a imenuju ordinaciju iz Vrsca.

Zamislite samo tekst Tanjuga koji su prenele Vecernje novosti o VTO, gde tamo neki Obradovic direktor Jevremove prica kako smo najevtiniji u okruzenju i kako eto susedi dodju u zezanje po BGD-u pa svrnu na VTO jer je povoljnije. Rado bi prozborila sa tim novinarcicem, a pouzdano znam da to i jeste, da li se malo raspitala o temi o kojoj daje sebi za pravo da piskara.
Pa ta Jevremova je jedna od najskupljih klinika na Balkanu.

A tek onaj Ljubic, prvo mora da poradi na recniku jer za intelektualca tog kapaciteta nije bas elokventan. Covek sebi prigrabio sve moguce funkcije. Na da je u sukobu interesa nego bre stvarno preterao. Dusa od coveka, predsednik komisije za VTO, direktor Visegradske i radi u Jevremovoj. To apsloutno treba zabraniti i taj covek ne moze da ima toliki uticaj.

Moje misljenje o tom Stojkovicu je onako nedefinisano potpuno, ali kome su sve dali dozvole ne znam sto ne bi i njemu. Pa moze i jug Srbije da ima jednu kliniku. Tolika povika na to sto je on veterinar i stosta jos, a mi uvek dizemo u nebesa ginekologe zanemarujuci koliko je u celom procesu bitan biolog tj. embriolog. To mu dodje kao hirurg i anasteziolog.

I ne znam kad ce u ovoj drzavi da se postavi pitanje kada ce drzavne klinike imati mogucnost zamrzavanja embriona???? Fasciniraju me zene koje sam sretala u Visegradskoj koje nemaju pojma nista o tome, a nije ih ni briga.

BMW ne bacaj me u iskusenje, moram da budem opustena, a ne mogu da ne reagujem.

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Ned Sep 27, 2009 7:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 10:14 am
Postovi: 63
Bokice jel pao neki testic? Ajde nas obraduj, odavno nije bilo nove trudnice. Ti si na redu! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 8:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Nista nema, negativna beta.

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 9:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 10:14 am
Postovi: 63
Bas mi je zao :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 9:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Joj boze kad ce kraj ove agonije.
Zvala sam da im javim negativan rezultat i posto jos nisam prokrvarila rekli su mi da nastavim terapiju jos sedam dana i da opet ponovim betu.

Sto sam imala simtoma da cu da dobijem kada sam saznala rezultat potpuno su nestali. Ocigledno su bili posledica prenapete psihe. Pocela sam da se ponasam normalno, a ne kao da sam od stakla.
Taman sam poskidala sve zavese i bacila se na sredjivanje kuce i ima da nastavim.
Sutra idem i na posao.

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 11:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 10:14 am
Postovi: 63
Bokice jel znas sigurno kad je bila ovulacija?
Sto su ti rekli da nastavis sa terapijom? Jel ti beta 0 ili?
Bilo bi mi zao da ti daju laznu nadu, a i glupo je da se bezveze kljukas hormonima ako je beta 0.
Ali ja nisam doktor, samo glasno razmisljam, nadam se da se ne ljutis.
Ako bar malo ipak ima nade, drzim ti palceve jako jako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 12:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Kristina beta je manja od 1. Sto je jedno veliko nista. O ovulaciji ne znam pouzdano kad je bila jer nisam primila pregnil, a Cetrotid sam primala do 12. dana ciklusa, 13-tog je radjena inseminacija.
Gledao me je taj dan na UZ i rekao da su folikuli jos tu.
U svakom slucaju spermatozoidi ne zive deset dana. Imali smo odnose sutradan i to je bilo to jer sam bila pocela da krvarim. Dakle, nisu imali sa cime da se oplode naknadno.

Slazem se sa tim da davati laznu nadu nije uopste fer.
U svakom slucaju ne nadam se vise uopste. Nema nikakvog osnova.
Ali ovo dodatno zavlacenje mi uopste ne prija.


Kristina, sta se kod tebe desava? Jel planiras neke akcije?

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 12:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 10:14 am
Postovi: 63
Ja sam jos uvek na cekanju. Do skoro sam bila ok, sad vec polako pocinjem da sizim, sto uopste nije dobro. Letos posle spontanog mi je proradila tiroida i nikako da se smiri, a dok se to ne sredi nema nista od postupaka.
Ja sam i dalje kod Goce. Bila sam u septembru na kontroli i rekla mi je da se javim u novembru.
I sve sam ja to lepo podnela tada, ali sad vidim da kod mene nema ni O sto se ranije nije desavalo, pa sam se unervozila.
Ma valjda ce biti bolje uskoro...
Ne mogu sve da popamtim pa ne znam koji vi imate problem i da li ga imate?
Uf ti nasi doktori, mnogo puta nam nisu jasna njihova razmisljanja, kad bar ne bismo nista znale, manje bismo se nervirale :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 1:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Kristina nije novembar tako daleko. Sredice se i stitna i cim krenes u novi postupak bices bolje. Nije ni cudo sto je proradila kroz sta si prosla.
Ovaj put je red da bude prava dobitna kombinacija na pravom mestu.

Kod nas problem, meni zapusen jedan jajovod a mm blaga astenoteratospermija.

Skroz si u pravu da je bolje da nista ne znamo.
Zene koje sam upoznala za ovo vreme toliko nemaju pojma ni o cemu da im se divim. Jednoj nikako nije jasno zasto ne moze na aspiraciju u pizami kad su jos bas siroke nogavice. Druga ne zna da li ima prohodne jajovode. A o zamrzavanju viska embriona nikad cule. Uglavnom ne umeju ni da procitaju sta primaju od terapije itd. Mozda je bolje i tako, ali ja nisam takav tip.

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 2:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 26, 2008 10:14 am
Postovi: 63
Bokice jel TM nesto uzima od vitamina? MM se vec 2,5-3 godine kljuka uz kratke pauze sa Bioastinom, E vitaminom, Omega 3,6,9, Cinkom, Selenom i povremeno multivitaminima Centrum. Od kada pije sve ovo spermogram je uvek odlican, pre toga je bio onako na granici (tada jos uvek nisam bila opsednuta..., pa se ne secam dijagnoze :D ) U svakom slucaju ovi vitamnini ne mogu da smetaju, a u nekim slucajevima mogu da pomognu.
Dobro je da imate sanse i za prirodno zacece, to mu onda dodje kao da ste svaki mesec u postupku... :wink:

Uvek sam volela da znam sve :evil: a kad bih mogla bar ponekad da se opustim i ne razmisljam..... mozda bi sve bilo drugacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 3:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 6:19 pm
Postovi: 234
Kris pije on vec godinu dana bez prestanka Arginine, Karnitine, vitamine C i E. Isli smo dugo kod dr Vinke u TTC.
Bilo je pomaka, ali nista spektakularno.
Sada vec skoro sest meseci ne pusi, ali od tada nismo vise isli da proveravamo.
Na IUI biolog nam je rekla da se tokom obrade ne ponasaju bas sjajno, ali da u svakom slucaju ima sasvim dovoljno za inseminaciju.
Dogovorili smo se da za sada prestane da koristi te vitamine, predugo ih je koristio i da se malo odmori.

_________________
Vaš potpis za vise beba možete dati ovde http://formular.srb.rs/view.php?id=1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Sep 29, 2009 6:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
Boki,mislim da beta<1 znaci da trudnoce nema,a i da je ne moze biti,ni sa tim dodatnim kljukankjem,meni proslog puta rekose,a bio je 12-ti dan od et,da je beta bar 7,8 pa da nastavim sa terapijom,jer do tada bi vec trebalo da je preko 5.

Zato ti prestani sa hormonima,jer stvarno se samo dodatno stresiras i kljukas,a i odlazes ciklus koristeci ih.
Kakvi su to lekari Boze,kao da dele bombone,a ne hormone!!!

Kris,zar ti nisi imala vanmatericnu i operaciju,nije mi jasno,sad spominjes spontani?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: