Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 17, 2007 11:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Nabla, bravo za hrabrost, a i za rezultate! Pod kakvim si stresom bila zbog tih analiza bila, verujem da su inace i bolji!!! Bas mi je drago zbog tebe!

Ja opet variram... 2.d.c :
FSH 11.4 (3.5-12.5)
Estradiol 27 (25-195)

Strasno...Ja mislim da je meni stres JAKO bitan faktor koji utice na moj FSH...Ovog meseca sam imala strasne lomove -
prelomiti ponovo : ostati na poslu ili razgovarati jedan jako stresan razgovor sa direktorkom;
prelomiti u sebi strah i dvoumljenje - da li je doktor kod koga idem nekomunikativni genije u oblasti lecenja steriliteta ili ja imam problem u komunikaciji?

I naravno, FSH skace...
Inace, u obe zapetljancije koje zivot znace /posao i doktorka koja nas vodi ka porodici/ sam odlucila (do daljnjeg):
Ostajte ovde! Sunce tudjeg neba
nece vas grijati ko sto ovo grije...

I jos nesto... Iako smo ovog meseca trebali krenuti sa kontraceptivima, dr je odlucila pricekati jos jedan mesec s tim, jer je na oba jajnika (3.d.c.) videla po jedan napredujuci folikul ... Pa je resila da vidi sta su jajnici planirali za ovaj mesec svojom voljom...Idem opet 9. d. c.na UZ.

Antimullerian i inhibin B ce biti naredne nedelje...pisem vam cim mi ih posalju, da mi ih protumacite...Nadam se da je 2.d.c. u redu dan za analizu ta dva hormona?

Do tad, TRI drage devojcice, budite mi dobro, i javite mi TRI lepe vesti!!!

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 5:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Branka, javi nam sta si uradila kod Radulovica kad budes isla :D

Kikice, zaboravi na fsh, nemoj njime vise da se opterecujes. On je sasvim pristojan. On sam po sebi ne pravi problem, bitno je da imas ovulacije. Ja sam s mojim rezultatima izuzetno zadovoljna. Pre godinu dana sam bila neskromna pa sam se bespotrebno nervirala sto mi je fsh takav kakav je, jer sam ja zelela da on bude oko 4-5. A nerviranje me je samo dovelo do toga da sam u svakom ciklusu bila u grcu- prvo do ovulacije a onda tokom onih tegobnih dve nedelje do testa. Ne znam sta mi se desilo, ali sam prilicno smirena i uverena da ce sve biti OK. Bila sam uverena i pre rezultata fsh, jedino me nervirala potencijalna situacija da je fsh skocio (zbog klomifena) pa da ce mi zbog toga reci da malko pricekam.
U sredu sam kod Ljubica na pregledu i dogovoru, pa javljam sta smo "skuvali" :D

ps. Nemas problem u komunikaciji, ali ako ces da ostanes tamo, da se ne bi nervirala, moras da se prilagodis i prepustis. A da bi se prepustila moras da imas vere da je to pravi izbor. Slusaj svoj instinkt :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 5:19 pm
Postovi: 19
Lokacija: beograd
cao buduce mame!odradila sam uz dojki{ok} i kardiologa.Pronasao mi je urodjenu srcanu manu!? ali mi ne smeta.Zakazala sam u januaru kod endokrinologa,pa cemo da vidimo sta je.Internista misli da to sto sam naglo smrsala{8 kg} moze da bude uzrok nestanka menstruacije.Na kraju lepa vest:moja prijateljica,40 god. radila je pocetkom decembra drugu vantelesnu i izgleda da je uspelo :D Ubacili su joj cetiri embriona ali je jos rano da se vidi koliko se primilo.Javicu vam sta je bilo.Pozdrav svima,budite mi lepe i hrabre!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Branka, cestitaj drugarici u nase ime :D i bravo za akciju, samo da se krene s mrtve tacke!

Ja bila kod Ljubica, malo smo se natezali- on ne bi, ja bi :D . Na kraju kad sam mu rekla da imam zakazano kod Vujovicke onda je rekao "e to je pravi put- sta ona bude rekla tako cemo postupiti, ako ona kaze na IVF nema problema".
Naravno, rekao je da sam preterala sa pricom o menopauzi, da nisu hormoni jedini parametri, vi imate folikula bla, bla, bla.
Istu pricu sam dobila od doce iz Hrvatske- i on me je odgovarao od VTO.

Jedino gde smo se slozili jeste da bi na eventualnom VTO-u mogli da vidimo kakve su mi kvalitete jc!

Eto toliko za sad :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 20, 2007 11:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Branka, cestitamo drugarici, bas mi je drago!!Neka im je sa srecom, i neka im sve tece "skolski" dobro! To je divna vest, narocito za nas sa ovim problemima!
I drago mi je zbog tvog pokretanja po tom pitanju, za svaku pohvalu! Samo napred!

Nabla, divno je cuti da se dva strucnjaka tako postuju! Cini mi se da si ubola pravu - DOBITNU kombinaciju doktora!!! (pu, pu, pu!!! da ne ureknem)
Ti sama najbolje znas sta i kako, mogu ti samo reci da bih ja insistirala i kod Vujovicke u januaru da se ide na VTO, posle ce za drugo dete (mozda trece -ako sad budu blizanci, za sta se molim) biti vremena da se jos malo pokusava prirodno...
Takodje mi je drago sto Ljubic tako misli o tvojoj umisljenoj menopauzi...Bas bas divan covek, iz njegovih usta - u Bozije usi - sto se kaze...
Super, super, lepe vesti, lepe vesti!!!

Mini, ti si na redu, ja cekam lepe vesti i od tebe!

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 8:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Drage moje, sad su mi stigli rezultati iz Konzilijuma , vidim da su u referentnim vrednostima, ali cu ih napisati pa mi ih prokomentarisite, ako imate vremena , please, please!!!

Inhibin B 73.45 (5-6dan ciklusa 10.0-262.0) (Cut off 80.0-80.0) (Reproduktivno doba 15.0-200.0)
AntiMullerian hormon 0.095 (5-6 dan ciklusa 0.000-5.290) (Cut off 0.100-0.100)

izvinite sto pisem sve ref. vrednosti - malo sam se zbrzala pa ne znam sta da napisem...
Da napomenem, analizu sam radila 3. dan ciklusa...

Odgovorite mi da je sve to u redu...
Please?...

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 21, 2007 10:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 5:19 pm
Postovi: 19
Lokacija: beograd
draga Kikice koliko vidim svi su ti rezultati super,mada da budem iskrena ne znam o cemu se radi.Bitno je da je sve u okviru referentnih vrednosti i samo napred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 22, 2007 1:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Vrednosti amh i inhibina ti odgovaraju vrednostima fsh i otprilike su slicni mojim vrednostima. Znam samo ono sto je meni Vujovicka rekla na osnovu svih tih vrednosti zajedno a to je da sam u I fazi smanjenja rezerve. Nisam skorije proveravala inhibin i amh ali verujem da i oni mogu varirati iz ciklusa u ciklus ka dole ali i ka gore. Meni je prvi put inhibin bio 120 (fsh 10), a posle 2-3 meseca oko 30 i nesto (fsh 7, odnosno sutradan 13). Ali, sve su to u principu neznatne varijacije. Ja se vise time ne opterecujem, znam da mi je smanjena rezerva i tu se nista na bolje nece promeniti. Ono na sta treba da se fokusiras to je sadasnjost i to su folikule- i Ljubic, a i Vujovicka su napomenuli "nije bas sve u hormonima, bitno je da ima folikula u svakom ciklusu", trenutno me ne zanima sto cu za jedno 10-tak godina u menopauzu- bavicu se tim problemom tad! :D Eh, da sam tako gledala na taj problem pre godinu dana, mozda bih sad vec bila ponovo trudna!
Poruka izmedju redova :D : sad si kompletirala markere rezerve i potvrdila si pocetnu pretpostavku i zatvorila poglavlje dijagnostike. Hormoni ce varirati ali ta variranja ce biti u sklopu normalnog raspona u okviru te nase I faze. To nece znaciti da je doslo do poboljsanja ili pogorsanja rezerve. Zato fasciklu dijagnostike odlozi ( u prevodu nemoj vise da se opterecjues analizama) i preusmeri se na akciju- stepenicu po stepenicu :)

BTW i Tamaris je imala slicne rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 5:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Hvala ti, nabla... Te veceri kad su mi stigli rezultati mail-om, JEDVA sam ih otvorila, Marfijev zakon proradio zesce, i onda kad sam najzad uspela da ih otvorim, - ja nista nisam videla! Sve je bilo tu, ali kao da je ispisano arapskim pismom, ja nista nisam STVARNO videla od uzbudjenja!
Hvala ti na tumacenju, mnogo mi znaci, od kad sam saznala sta znaci visoki FSH, samo sam se molila da bar budem u I fazi... Hvala Bogu - rezultati kazu da jesam... Mada, ne znam jos uvek sta znaci CUT OFF vrednost u zagradi...jel to neka posebna granica ispod koje rezultat ipak nije dobar, iako je u "nekim uslovnim" okvirima?

Sad cemo videti...Ako ovog meseca ne bude nista, od januara sigurno pijem kontraceptive do aprila - BAR! Ali sad sam mirna...Citala sam mnoge lepe stvari o kontraceptivima, cak ima dosta primera prirodnih trudnoca nakon njih (koje se inace pre njih nisu desavale dugo vremena),onda, nisam znala da se za vreme uzimanja kontraceptiva stede jajne celije - pa to onda meni dodje ko stednja sa dobrom kamatom...ne odlaze j.c. uzalud... tako da sam sve te argumente slozila lepo u jednu fioku, da bude spremno kad mi zatreba...
Fascikla dijagnostike (nabla, hvala ti na tome) je odlozena, necu se vise bockati svakog meseca, i sad se okrecem Novoj godini, doceku, druzenju - naime imacu nekoliko slobodnih dana - kud ces lepseg provoda...?

Mini je na putu, nadam se da je uspela da se opusti malo i da joj prija promena...
Branka, sta ima kod tebe, javi se izvestavaj nas...

Nabla, ZNAM da ti jedva cekas januar...

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 25, 2007 12:50 pm
Postovi: 19
Znam da sam mozda "mala" za vas, ali bih postavila pitanje...

Da li je neka od vas koja mora na donaciju, porazmislila ili popricala o usvajanju deteta?

Ovo je samo predlog!!!!!!!!! I ono kako ja razmisljam!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 10:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Kikice, ne znam sta znaci taj cut off- moja razmisljanja su isto isla u tom pravcu kojim ti razmisljas, ali sad...pre bih rekla da je to neka njihova interna oznaka za nesto, tako da nemoj da lupas glavom.
Sto se tice kontraceptive- i meni se smese (nadam se uskoro) :D
Ti iskoristi "raspust" na najbolji moguci nacin :wink:

Axel, tesko pitanje!
Da je tako jednostavno odustati od svog bioloskog deteta tesko da bi vrsta opstala. Donacija ti je negde na pola puta izmedju bioloskog i usvojenog deteta. Treba dosta snage i za jedno i za drugo. Nekom je prihvatljivije muciti se na razno raznim postupcima potpomognute oplodnje, neki lakse prelome donaciju a nekima je bliskije usvajanje. Tesko je bilo kome nesto predlagati i gurati ga na jednu od strana. Sto se tice usvajanja, verujem da je svakoj od nas bar u jednom trenutku to proslo kroz glavu.
Jos nesto, verujem da imas dobre namere i srecom nemas nase probleme pa i ne znas da ni usvojiti dete nije tako jednostavan dogadjaj. Oni koji su vec u procesu usvajanja znaju koliko je to mukotrpna borba sa neizvesnim ishodom jer nema toliko dece koliko ima onih koji zele da ih usvoje (prosek 6 parova na jedno dete).
Eto...za sada se borimo za svoju celiju, ako izgubimo u toj borbi krenucemo dalje! 8)
Svako dobro! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 7:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao drage moje,

Vratila se nocas s godisnjeg... Bilo je super i ponekad danima nisam razmisljala o uobicajenim temama...

Menstruacija mi kasni oko 8 ili 9 dana ali nisam trudna.... Testirala sam cim sam dosla.... Bila sam razocarana poprilicno... Bilo je super sanjariti par dana....

No, sad ne znam sta je a nista zivo ne radi preko praznika... Zovem sutra docu da vidim sta da radim....

Nadam se da me nije hitnula menopauza...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 01, 2008 11:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
E pa drage moje - samo da vam pozelim srecnu Novu 2008. Zelim Vam da dobijete vase bebice sto pre...

Ja pocela novi ciklus juce.... Drzite mi palceve. 4 antral folikle, sto je za moje parametre ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 2:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
SRECNA NOVA GODINA, zelim nam puno zdravlja, puno lepih iznenadjenja, puno divnih jajnih celijica koje ce se pretvoriti u bebe!!!
Mini, dobro dosla sa odmora, nadam se da si napunila baterije - i vidi se po broju folikula, necu nista vise da kazem, osim da mislim na tebe i zelim ti ono sto sama sebi najvise zelis!!!!

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 1:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao narode,

Mislim da odbijam da se suocim sa stvarnoscu i jos uvek se nadam nekom cudu. Prosto ne mogu da shvatim da mi se sve ovo desava. Nestvarno je.

Skan za moj novi ciklus je u ponedeljak. Nadam se da je folikula zaostala iz prethodnog ciklusa nestala.

Drzite mi palceve.

Nadam se da ste svi dobro..

Nabla - 9 Jan ako se dobro secam. Nije jos dugo ostalo...

Kikice - samo napred.

Branka - ima li nekih vesti?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: