Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 1:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
--milana-- je napisao:
ZDRAVO SVIMA OPET JA, MUKU MUCIM I DALJE MADA SE SVE STISALO OD SIMPTOMA. STIGLI SU MI NALAZI TESTOSTERON MI JE 1,4 NORMALNE VREDNOSTI U NEMACKOJ 0,2-0,8; DOBILA SAM SAMO METFORMIN, 4 NEDELJE DA PIJEM 3X1 500MG PA KONTROLA, DA LI IMA NEKO ISKUSTVA---- MOLIM POMOC; SVE DRUGO OK, MARKERI: DA LI JE MOGUCE DA MI JE IZOSTALO OVAJ MESEC PRVI PUT U ZIVOTU, I POCS IMAM GODINU I PO DANA..... OVULACIJU SAM IMALA U APRILU RADIM GA UVEK KUCI BAS ZBOG POCS-A; CITALA SAM NA FORUMIMA I REKLI SU MI DA SU SANSE ZA BEBOM 10%.... IMAM 25 GOD.... CULA SAM DA MATARUSKA BANJA POMAZE.... HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP??????????????????????????????

MAtaruška Banja je pomagala pre II svetskog rata dok je tamo bio stacioniran konjički puk... (vojska je čudo) :)
ŠaLA mala... :wink:
Metformin Vam je odličan lekić. A PCOS imate duže nego što mislite (to je urođen poremećaj)...
Bitno je da izbegavate hranu sa visokim glikemijskim ideksom i da redovno vežbate(teretana, plivanje...). U tom slučaju ovulacije ce biti redovnije i samim tim šansa da ostanete trudni daleko veća...
Pozz
P.S. Ako ste gojazni, možda bih Vam preporučio da uzimate Metformin 2 x 1000 mg, uz doručak i večeru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
Postovanje dr.Zli,poslala sam Vam dve PP poruke,ali mislim da nisu stigle,da mi to ne saljemo kako treba. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 9:30 pm
Postovi: 9
Cao svima!Posebno veliki pozdrav za Amsterdam!Sada sam dobro,vjerovatno zato sto sam prestala vise da se toliko opterecujem sa cistama.Poslije par Orgametril tabletica (od kojih sam imala temperaturu,vrtoglavicu,mucninu i td) dobila sam ciklus mnogo ranije ali ni to nije bilo dovoljno da cista nestane!Navodno se malo smanjila i to je to.Otici cu uskoro na kontrolni pregled,pa cemo vidjeti :) Zli doktor je u pravu i nije zao kada kaze da treba otici kod drugog doktora ,ukoliko terapija ne odgovara.Ne znam sta da radimo, niti kome da vjerujemo?Pitam se da li ce mi od deset doktora barem dva reci istu terapiju....Moj problem i nije bas toliko ozbiljan kao kod pojedinih ljudi,pa se necu zaliti vise :D veliki pozzzzzzz za sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 5:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
E,hvala na pozdravu Danimarko.Istu muku mucim sto se tice misljenja lekara,terapije itd.Sada se nerviram,pored svega,taman mi je dr.Zli odgovorio,a ja izgleda na mogu da posaljem na PP poruku,jos smo suprug i ja sastavljali post dugacak kao za diplomski,izgleda da se nekako izbrisalo.Ovo na forumu sam ukapirala,ajte pomozite kako se salju te PP poruke!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2011 5:43 pm
Postovi: 14
Zdravo, i ja sam jedna od NAS imam ciste na jajnicima odnosno policisticne jajnike i disbalans hormona, e sada da li se nekome desavalo da mu menstr. kasni a kasnije dobije umesto menstr braon iscedak, kao vodenkasta zuckasto-smedja ispirka, to traje par dana i jace je uvece i rano ujutru ali na vesu nema nicega, vec na papiru kada se obrisem. Ujutru je krv kao na menstruaciji tamno crvena??? Plasim se i cekam cetvrtak jer mi je lekar rekao da je to normalno, de je menstruacija ili cista je pukla, to traje 5 dana vec, i neuzimam nikakvu hormonsku terapiju, a kosa mi jako :oops: :oops: :oops: :oops: ispada i maljavost je izrazena?? pomozite. HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Jun 08, 2011 10:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
vrlo zabrinuta je napisao:
Zdravo, i ja sam jedna od NAS imam ciste na jajnicima odnosno policisticne jajnike i disbalans hormona, e sada da li se nekome desavalo da mu menstr. kasni a kasnije dobije umesto menstr braon iscedak, kao vodenkasta zuckasto-smedja ispirka, to traje par dana i jace je uvece i rano ujutru ali na vesu nema nicega, vec na papiru kada se obrisem. Ujutru je krv kao na menstruaciji tamno crvena??? Plasim se i cekam cetvrtak jer mi je lekar rekao da je to normalno, de je menstruacija ili cista je pukla, to traje 5 dana vec, i neuzimam nikakvu hormonsku terapiju, a kosa mi jako :oops: :oops: :oops: :oops: ispada i maljavost je izrazena?? pomozite. HVALA

Vi bi trebalo da počnete sa terapijom....
Koliko sutra kod endokrinologa koji ce Vam uraditi hormonski status i ostale potrebne analize i na kraju preporučiti adekvatnu terapiju... :)
Verovatno će Vam dati Diane 35 (prva tri meseca, a nakon toga nema potrebe da je uzimate ako Vam nije neophodna kontracepcija) i metformin (2 x 1 g, verovatno čitavog života) uz doručak i večeru. Potrebno je i da promenite ishranu (bez slatkiša i hrane sa visokim glikemijskim indeksom) i redovno vežbanje (teretana 3 -4 puta nedeljeno) :)))
Budite strpljivi, prvi rezultati će se videti za par meseci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Jun 08, 2011 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2011 4:00 pm
Postovi: 26
Poštovani,imam 36 godina, 1 porođaj carskim rezom, 0 abortusa. Na uz radjenom 29.11.2010. godine pronađena je folikularna cista na desnom jajniku koja je izlečena. Na levom jajniku nije bilo ničega (levi ovarijum 25x20mm).
23.05.2011. godine urađen je i uz preko stomaka i vaginalni uz (zadnja menstruacija 14.05.2011):
Uterus u RVF 53x43x33mm. endometrijum 7mm. Endocervikalna sluznica crtasta. Duglas prazan.
Desni ovarijum 35x23, policističan sa nizom folikula promera 3-4-5-6, periferno fokalizovanih.
Levi ovarijum pretvoren u unilokularnu cistu gustog sadržaja, loptastog oblika promera 55x45mm. Sutradan sam ponovila uz posle pražnjenja creva jer se taj jajnik nije dobro video.
uz:Uterus u RVF 55x43x33mm. Endometrijum 8mm. Endocervikalna sluznica crtasta. Duglus prazan. Desni ovarijum 35x25mm, policističan (periferno venac malih folikula)
Levi ovarijum uz i ispred uterusa pretvoren u cistu gustog sadržaja 58x49mm (jedanaesti dan ciklusa). Doktorka mi je usmeno rekla da se radi o cisti žutog tela.
DG Cystis ovarii lat.sin
Odmah sam uradila ca 125 (48,76 normalno je do 35) i sedimentaciju (10, normalno je do 15).
Uradila sam i kolposkopiju (pre 3 godine rađena konizacija (h sil, cin III) pa otada redovno pratim): Epitel preostalog dela porcije skvamozan, homogeno se boji jodom i papa test: PA II, ćelije su površne i intermedijalne uredne morfologije. na razmazima nema eritrocita, leukocita, detritusa. Uz dojki pokazao je da je sve u redu (Ja sam samo otišla na svoj redovni šestomesečni pregled pa zato i nabrajam sve što je urađeno)
Terapija:
Orgametril 3x1 dvanaest dana, posle toga Marocen 2x500mg deset dana uz tečnost.
Doktorka je rekla da ćemo uz određenu terapiju dati cisti neko vreme da se sama povuče (koliko sam razumela radi se o par meseci).
Ono što me brine je blago povišena vrednost tumor markera. Ne mogu da verujem da i pored šestomesečnih detaljnih kontrola dobijem takav rezultat. Interesuje me da li je mogući neki malignitet i da li ću morati na operaciju(doktorka je rekla da nije ništa strašno)?

Molim vas, zli doktore, da li biste prokomentarisali moj nalaz? Ja se plašim operacije....valjda neće morati... Orgametril sam ispila, sada sam na Marocenu, a uz to pijem i čaj od koprive, hajdučke trave i nevena, kljukam se vitaminom C, E, ne jedem slatkiše, masnu hranu...ma živim na voću, povću i barenom mesu (jedino što doručkujem pecivo) i ne znam šta bih još mogla da uradim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Čet Jun 09, 2011 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2011 5:43 pm
Postovi: 14
Sonja01 je napisao:
Poštovani,imam 36 godina, 1 porođaj carskim rezom, 0 abortusa. Na uz radjenom 29.11.2010. godine pronađena je folikularna cista na desnom jajniku koja je izlečena. Na levom jajniku nije bilo ničega (levi ovarijum 25x20mm).
23.05.2011. godine urađen je i uz preko stomaka i vaginalni uz (zadnja menstruacija 14.05.2011):
Uterus u RVF 53x43x33mm. endometrijum 7mm. Endocervikalna sluznica crtasta. Duglas prazan.
Desni ovarijum 35x23, policističan sa nizom folikula promera 3-4-5-6, periferno fokalizovanih.
Levi ovarijum pretvoren u unilokularnu cistu gustog sadržaja, loptastog oblika promera 55x45mm. Sutradan sam ponovila uz posle pražnjenja creva jer se taj jajnik nije dobro video.
uz:Uterus u RVF 55x43x33mm. Endometrijum 8mm. Endocervikalna sluznica crtasta. Duglus prazan. Desni ovarijum 35x25mm, policističan (periferno venac malih folikula)
Levi ovarijum uz i ispred uterusa pretvoren u cistu gustog sadržaja 58x49mm (jedanaesti dan ciklusa). Doktorka mi je usmeno rekla da se radi o cisti žutog tela.
DG Cystis ovarii lat.sin
Odmah sam uradila ca 125 (48,76 normalno je do 35) i sedimentaciju (10, normalno je do 15).
Uradila sam i kolposkopiju (pre 3 godine rađena konizacija (h sil, cin III) pa otada redovno pratim): Epitel preostalog dela porcije skvamozan, homogeno se boji jodom i papa test: PA II, ćelije su površne i intermedijalne uredne morfologije. na razmazima nema eritrocita, leukocita, detritusa. Uz dojki pokazao je da je sve u redu (Ja sam samo otišla na svoj redovni šestomesečni pregled pa zato i nabrajam sve što je urađeno)
Terapija:
Orgametril 3x1 dvanaest dana, posle toga Marocen 2x500mg deset dana uz tečnost.
Doktorka je rekla da ćemo uz određenu terapiju dati cisti neko vreme da se sama povuče (koliko sam razumela radi se o par meseci).
Ono što me brine je blago povišena vrednost tumor markera. Ne mogu da verujem da i pored šestomesečnih detaljnih kontrola dobijem takav rezultat. Interesuje me da li je mogući neki malignitet i da li ću morati na operaciju(doktorka je rekla da nije ništa strašno)?

Molim vas, zli doktore, da li biste prokomentarisali moj nalaz? Ja se plašim operacije....valjda neće morati... Orgametril sam ispila, sada sam na Marocenu, a uz to pijem i čaj od koprive, hajdučke trave i nevena, kljukam se vitaminom C, E, ne jedem slatkiše, masnu hranu...ma živim na voću, povću i barenom mesu (jedino što doručkujem pecivo) i ne znam šta bih još mogla da uradim...

Znam kako ti je, da li si radila hormone??? Jer su policisticni jajnici uzrokovani poremecajem hormona, necu da te plasim ali poviseni tumor markeri mogu biti iz vise razloga:
1. KOd Endometrijalnih-cokoladnih cisti, i to mnogo vise od tvojih 42.76 gde tumora nema,
2,Kod upale materice i jajnika mogu biti uvecani tumor markeri
3, kod karcinoma, ali markeri CA125 su i za matericu i za jajnike...ali tu idu 100.250,650 vrednosti..
Nemoj da se plasis- sve st to resi ja imam 24-25 godina i HRABRA SAM, ljubim te i pitaj ako te nesto zanima..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Pet Jun 17, 2011 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2011 5:43 pm
Postovi: 14
Ljdi moji, ja stvarno nemam vise snage da se borim, poslusala sam savet od "zli doktor" otisla sam endokrinologu... Hormoni su mi uzas... Radila sam i OGGT, ili tako nesto, imam insulinsku rezistenciju. Kasnije kod ginekologa koji je isto konstatovao, PCOS, sada mi ono dosadno krvarenje jos traje, nisu mi dali nikakve hormone vec, Glukofage 850 tri puta, lekar je rekao da ce krvarenje stati kada se smire hormoni, kada???????????????
Ja sam ocajna, mislila sam da imam karcinom a radila sam PA u decembru I grupa, i kolp, nije bilo ni ranice, ali sam imala spoljne male bele kondilome pre 2 godine i nisu se vratili posle spaljivanja, zvala sam lekara da ponovim testove na cerviks, on kaze da me je gledao color doplerom i da je cinimu se sve uredu, tek u oktobru da dodjem za to.
Aman-pa zasto krvarim tj braon iscedak vec 17 dana ne znam ni da li sam dobila to je toliko malo, pa zuto, pa kao tamna slina, (zivot vam zgadih), pa crvenkasta sluz, pa kao talog od kafe, ali malllllloooo, nema ni na ulosku nista, nesmrdi... doslo mi je 3 puta da popijem ovo za secer i da zavrsim sa sobom, jos kad bih imala one male za secer daonil odoh ja.
Mozda imam i karcinom,
oprosti te ali sama zivim 300km od kuce, nemam vise snage, deset dana nespavam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Ned Jul 10, 2011 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 9:30 pm
Postovi: 9
Cao svima!Moram odmah da vam se svima pohvalim da sam bila na ultrazvuku i da mi je dr rekao da mi je velika cista od skoro 6 cm nestala!Koristila sam jedan pririodni lijek,eto tek cisto onako da probam da li ce mi pomoci.Rekli su mi da pomaze kod svih *zenskih*problema.Radi se o mjesavini maslinovog ulja i kantariona.Kantarion odstojI u ulju 41. dan i onda se ta mjesavina stavlja na tampon i koristi se 20 dana pa pauza i ponovo 20 dana.Meni su to donijeli sa primorija pa nzn tacno da li se ovako pravi,raspitajte se, ne moze da skodi!Veliki pozzzzzzzzzzz za sve! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Pon Jul 11, 2011 11:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
E,Danimarko to su lepe vesti,konacno neko dobro iskustvo.Ja sam ranije koristila nesto slicno,ali nisam bas bila istrajna u tome,mada ako si sve to nabavila iz prirode,eto rezultata.Verovatno je bitno da kantarion i maslinovo ulje budu svezi tj.sto bi rekli domaci,sigurnije je.Pozdrav od mene. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Pon Jul 11, 2011 1:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
danimarko je napisao:
Cao svima!Moram odmah da vam se svima pohvalim da sam bila na ultrazvuku i da mi je dr rekao da mi je velika cista od skoro 6 cm nestala!Koristila sam jedan pririodni lijek,eto tek cisto onako da probam da li ce mi pomoci.Rekli su mi da pomaze kod svih *zenskih*problema.Radi se o mjesavini maslinovog ulja i kantariona.Kantarion odstojI u ulju 41. dan i onda se ta mjesavina stavlja na tampon i koristi se 20 dana pa pauza i ponovo 20 dana.Meni su to donijeli sa primorija pa nzn tacno da li se ovako pravi,raspitajte se, ne moze da skodi!Veliki pozzzzzzzzzzz za sve! :D

Nestala bi svakako... sa ili bez "cudotvornog" leka... Pozz :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: