Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Sep 21, 2012 8:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 28, 2012 1:32 pm
Postovi: 6
devojke ,evo i mene !!! :D konizacija prosla ok..msm da vise nemaju sta da seku jedna za drugom i sad opet cekanje histopatologije ..fuj ....ali sta je tu je !!! pozdrav svima
p.s a sto se tice trudnoce posle konizacije koliko sam shvatila mog docu nikakav problem malo te podvezu (serklaz) i najcesce se trudnoca iznese normalno ...verujte cega sam se sve nagledala u frontu i naslusala konizacija je kao plomba na zubicu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sub Sep 29, 2012 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 3:20 pm
Postovi: 23
Ooooo sto volem kad procitam dobre vesti!!!! Bravo!!!! :lol: :lol: :lol:
Tijance,sada i ti na ''domaci'' 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pon Okt 01, 2012 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2012 1:46 pm
Postovi: 1
ke ve molam pomognete nekoi poiskusni
inaku pravev konizacija pred edna nedela imav cin 3 i hpv16 po edna nedela mi se javi doktorot da mi gi kaze rezultatite od biopsijata po konizacijata i mi rece" deka se dobri toa e cin 3 no najvazno od se ednocervikalniot del e cist " sto toa znaci pomognete VE MOLAM kako se dobri rezultatite koga mi rece deka toa e cin 3 ,a ednocervikalniot del e cist ne razbiram navistina- na kontrola mi rece po eden mesec da vidime kako zarasnuva sluzokozata a inaku za konsultacii e nedostapen .....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Čet Okt 18, 2012 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 28, 2012 1:32 pm
Postovi: 6
Hirem je napisao:
Ooooo sto volem kad procitam dobre vesti!!!! Bravo!!!! :lol: :lol: :lol:
Tijance,sada i ti na ''domaci'' 8)

:D evo jos boljih ..ph nalaz je -konus prosao kroz zdravo :) znaci sve ide po nekom planu :D A sto se tice 'domaceg " radim najcesce iz matematike ,srpskog ubi me svet oko nas ..:) ...ali trece ..nikad ne reci nikad ..mozda se i meni omane jos koja trudnoca mada zaj. ova osnovna skola :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Okt 19, 2012 5:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
crnaaa je napisao:
ke ve molam pomognete nekoi poiskusni
inaku pravev konizacija pred edna nedela imav cin 3 i hpv16 po edna nedela mi se javi doktorot da mi gi kaze rezultatite od biopsijata po konizacijata i mi rece" deka se dobri toa e cin 3 no najvazno od se ednocervikalniot del e cist " sto toa znaci pomognete VE MOLAM kako se dobri rezultatite koga mi rece deka toa e cin 3 ,a ednocervikalniot del e cist ne razbiram navistina- na kontrola mi rece po eden mesec da vidime kako zarasnuva sluzokozata a inaku za konsultacii e nedostapen .....


Koliko sam uspela da dešifrujem imate CIN 3 promenu i pozitivni ste na HPV 16. To je vrsta HPV koja ima onkogeni potencijal. To znači da ćete redovnije nego druge žene ići na kontrole jer imate veće šanse za razvoj malignitetaq. ALI to što imate veće šanse ne znači odmah da će se malignitet i razviti. ALI budite savesni i idete redovno kod ginekologa, kada se završe ove kontrole posle konizacije moj vam je savet da u prvih godinu dana idete bar 3 puta i SVAKI put insistirajte da se radi kolposkopija ali INSISTIRAJTE.
E sad ovaj deo ednocervikalniot del e cist ako dešifrujem dobro kaže da je endocerviks čist tj. da nema patoloških promena tj. da se CIN nije ''popeo'' ka endocerviksu što je jako dobro.
Toliko od mene...
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Ned Okt 21, 2012 9:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav devojke,
ja sam evo slucajno naletela na ovaj tekst i mislim da je jeko poucan, pa bih da ga podelim sa vama

http://.com/tekstovi/unc/cerv ... erice-cin/

http://.com/tekstovi/unc/karc ... -materice/

Pozdrav i svako dobro :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 2:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2012 2:24 am
Postovi: 1
Zdravo! Jako sam preplasena! Prije 3 mjeseca mi je papa test pokazao ASCUS, suspektno na HPV, diskeratoza. Radjeni brisevi (vaginalni i cervikalni) su negativni na glivice i bakterije, a HPV tipizacija nazalost pozitivna na visokoriznicne sojeve. Kolposkopija drugu godinu zaredom pokazala malu ranicu na grlicu, ali sada i nesto vise.

Doktorica je napisala: Porcija konacna, sa ektopijom oko VU koja kontaktno pomalo krvari, rubno u fazi skvamozne epitelizacije, jod negativna. Oko nje uoci se prsten metaplasticnog epitela sa njeznim mozaikom i punktacijama, ostro ogranicen, pomalo prima jod.

Doktorica mi je rekla da lijecim kondilome (vanjske), a da uradim papu ponovo za 2-3 mjeseca, tj. trebala bih ga raditi slj.sedmice i jako me strah.
Nije spominjala konizaciju, a sad kako citam ovaj forum, to mi se cini neizbjeznim i ocajna sam jer me je jaaaako strah svega toga + boli.
Vec sam tri puta isla na laser zbog kondiloma + aldara i ostale kreme i jos se borim s njima, pa se uzasavam jos i konizacije. :(

Sta vi kazete na ovu dijagnozu iznad???? Je li to puno strasno???
Hvala vam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pon Nov 05, 2012 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 1:49 pm
Postovi: 39
Najlica je napisao:
Pozdrav svima! Imam jedno pitanje i molila bih nekog strucnog da odgovori ili nekog ko je imao iskustva sa istim... Interesuje me kada se moze planirati trudoca nakon loop-a (da li postoji neko pravilo tipa 5godina da bude sve bude ok ili nekoli8ko uzastopnih papa testa da budu ok) dg:cervicitis chronica cum epidermisatio glandulis endocervicis et dysplasionem epithelii planocellularis gradus III (cin3,hsil) praecipue regionis junctionalis (30novembra 2011 je uradjena konizacija koliko sam skontala ultrazvucnim nozem,a na nalazu i pise indikovana elektrokonizacija) Hvala puno unapred!


Pozdrav svima!

Redovno vas pratim.
Ja sam bila u sličnom problemu. Pre tri godine uradjen mi je loop zbog IIIa grupe na papa testu. Mnogi dr kazu da je u mom slučaju primenjena suviše invazivna metoda s obzirom da nisam imala nikakav cin, već samo cervicitis chronica (potvrđeno ph nalazom isečka). Ali šta da se radi, u tom momentu je dr smatrala da treba tako da se radi, jer je bila baš jako velika upala koja je lečena godinama.
Od tada sam ok... papa ok... jedino uvek imam neke infekcije i pojačan sekret...
Elem, tzv. konizacija omčicom mi je rađena 20.5.2009. godine (dr kaže da su mi otfikarili 5 mm grlića, ne nešto puno), na kontrolu sam otišla krajem juna 2009. godine... rana je bila odlična, dr kaže slobodno trudnoća. Test za trudnoću je pokazao da je pozitivan krajem krajem jula 2009. godine... dakle posle 2 meseca od intervencije!!!!
Da sam znala, sačekala bih još koji mesec da rana zaraste bolje, jer u 11 nedelji počnem slabo da krvarim... brzo kod dr, kaze krvarim iz grlića (vidi se tačno i mesto odakle), jer grlić je u trudnoći baš prokrvljen, natečen + intervencija koju sam imala... Dr kaze izbegavaj odnose nekoliko nedelja. Odem u 21 nedelji na ekspertni ultrazvuk, beba ok, posteljica ok itd, itd, ajd da vidimo grlić... opaaa, skraćen VEOMA, otvorena za prst!!! Dr me pita hoću li serklaž ili da mirujem, ja reko daj oba, samo da me zavežu dole i da ne mrdam... najvažnije mi je da trudnoću iznesem do kraja.
Tako i bi... eto, sad imamo 2,5 godine!!! : )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Ned Nov 25, 2012 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 3:41 pm
Postovi: 1
Zdravo svima!

otisla sam na kontrolu posle 1,5g kod ginekologa i zatice me papa test III I naravno biposija. Da bi sok bio jos veci rezultat bipsije cin3 hsil i to na cervikusu grlica i na grlicu. Obavezna konizacija.
A planirala sam drugo dete.
brine me to koliko je duboko otislo, koliki deo grlica skidaju?
Na mom nalazu ne pise da postoji hpv, vec displasticni epitel koji cine rupne hiperhromaticne celije sa izrazenim pleomorfizmom, anizociozom, diskariozom i patoloskim mitozama u gorjem delu epitela.
da li je to hpv virus?
inace je to korak do karcinoma tj da se ne leci za nekoliko godina bi preslo u karcinom
Ocajna sam, nikada nisam imala problema sa tim. najgor sto mi se desavallo je kandida.
da li imam hpv?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pon Nov 26, 2012 8:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2012 8:27 pm
Postovi: 2
Želim da podelim sa svima vama moju priču o konizaciji. Biću detaljna jer dok sam ja prolazila kroz sav ovaj pakao od najveće pomoći su mi bili komentari koji su bili precizni i detaljni. Elem 2002. pojavi se meni čudan sekret, uradim mikrobiološki bris koji pokaže enterokok (normalnu bakteriju crevne flore) u velikom broju. Razlog-besomučno nošenje tangi tog leta koje kao što znate prijanjaju uz sam analni otvor i taj deo pri hodanju ide gore dole i prelazi i preko vaginalnog otvora . Tako vi hteli ne hteli rasejavate crevnu kulturu tamo gde je ne bi smelo biti. Kolposkopija pokaže „ranicu“. Najdebilnniji i najnetačniji naziv za promenjene ćelije. Posle toga sam bila na oralnoj kontracepciji godinama, nalazi uvek Papa druga grupa, kolposkopija uvek pokazuje ranicu ali „ništa strašno“ (išla kod više različitih ginekologa). Poslednje dve godine se kod ginekologa nisam pojavljivala. Ne znam šta mi bi da ove jeseni odem ponovo. Neki glas mi je stalno kljucao „idi, idi, nešto nije u redu“. Papa 3 grupa, L SIL- intraepitelijalna promena niskog stepena, kolposkopija pokazuje ranicu „u zarastanju“. Moja doktorica kod koje sam bila privatno je insisitirala na biopsiji. Kad sam čula reč biopsija pola sveta mi se srušilo. U međuvremenu odem ja u državnu ustanovu sa nalazom L SIL da otvorim karton i da me pregleda još neko da vidim da li je stvarno potrebna biopsija. Tamo su me umirili da mi „nije ništa“, ma kakva biopsija , odakle uopšte mi da uzmemo taj uzorak, on može biti i pogrešan. Ova vam dijagnoza ne znači ništa nego da ćemo se družiti na vašim čestim kontrolama. Međutim mene dr privatna isforsira na biopsiju i...CIN III. Srušila mi se druga polovina sveta. Ovo se sve dešava u Podgorici. Uradila sam konizaciju skalpelom u GAK u Višegradskoj u Beogradu, platila sam jer nisam više osiguranik republike Srbije. Danas sam dobila rezultate sa čistim marginama, a promena se hvala Bogu nije širila dalje od bazalne membrane. O klinici, osoblju, čistoći, ljubaznosti i uopšte o GAK-u imam samo reči hvale. Procedura: prime te na kliniku ujutro, ne doručkuješ, konzilijum u 10 gde te pregledaju i malo ispituju o alergijama itd. Jedeš samo supu u podne i to je to. Od 10 uveče ni voda. Presudno-jer bi u suprotnom dušu ispovraćao posle anestezije. Uveče klistir, uopšte nije strašno, sestre su ljubazne tako da na kraju sve prođe kroz zezanciju. Onda dođe anesteziolog da popričate, vrlo su veseli i lepo raspoloženi. Dobiješ injekciju Fraxiparin u stomak protiv zgrušavanja krvi (komarac više boli) i tabletu Bromazepama pred spavanje da bi se odmorila, a ne tripovala celu noć. Ujutro dobiješ gumene čarape da obuješ pre ustajanja iz kreveta, ponovo klistir. Vodu u sebi treba probati što duže držati zbog boljeg efekta, ali ne možeš duže od minut-dva. Nakit ne nosite i lak sa noktiju skinite. Topla preporuka da se izdepilirate/obrijete kod kuće DETALJNO. Onda dobiješ injekciju antibiotika u guzu koja boli  i čekaš da te pozovu. Odeš na reanimaciju, skineš spavaćicu, legneš na sto, pokriješ se spavaćicom i ćebetom. Dobiješ sedativ u venu i baaaaš se opustiš. I na ovom odeljenju su svi divni. Onda te odguraju u operacionu salu. SAVET: pre operacije pitajte DR koji broj katetera vam treba i kupite SILIKONSKI kateter, a ne gumeni koji imaju u bolnici i koji boli. Cena 800din, ima apoteka Sveti Sava kod železničke stanice. SILIKONSKI. Ponesete ga u op.salu sa sobom. Onda vam zavežu noge za držače i dobijete fentanil u venu od koga vam je sve lepo, počnete da se smejete, ruke i noge su vam tople i mravi vam mile po telu, ali prijatno. Ja sam počela da se kikoćem. Anesteziolog me pita hoćemo li da spavamo? I tu se ukinete. Uključenje u realnost je bolno jer vas teraju da iskašljete cevčicu iz grla što i nije strašno, ali boli vas rana. Odguraju vas na reanimaciju gde dobijete nešto protiv blova i odmah je lakše. Ja sam povraćala non-stop i plakala,ali ne od bola nego sam se nešto jadno osećala. Kateter je postavljen, a unutra vam je natrpano dosta gaze. Totalno ste ošamućeni. Mene je svaki bol/pritisak/nelagoda prošla 5h nakon operacije i to bez lekova protiv bolova. Sutra su me pustili kući, pila sam Pancef (jak antibiotik) 10 dana. Krvarenje traje dve nedelje, a može i duže, svetlo rozikasto, malo ide, malo stane i sve tako. Lezite, izbegavajte sedenje. Sve vreme sam čekala rezultate i hvala Bogu dočekala dobre vesti. Svima vam želim sreću i pre svega snagu za dobro raspoloženje koje će vam doneti i ozdravljenje. Verijte onim doktorima koji vas prepadnu, a ne onima koji vas škartiraju. Vaša Apotekarica (skraćena za grlić).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pon Nov 26, 2012 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2012 8:27 pm
Postovi: 2
@Tuznazz nemoj da si tužna, budi srećna što si otišla na vreme i što nisi rođena 1850. kad nije postojala konizacija već je bilo po principu ko živ-ko mrtav. CIN znači da u epitelu (sluzokoža koja oblaže cerviks) postoje ćelije koje su PLEOMORFNE imaju različit oblik, ANIZOCITOZNE-nejednake veličine, DISKARIOTIČNE-promenjenog jedra sa deobama koje nisu karakteristične za nornalne ćelije. I da, to jesu "one" ćelije koje ne volimo ni da čujemo, ALI ispod sveg tog haosa leži bazalna membrana koja štiti ceo organizam od pošašavelih ćelija. Čim je CIN 3 to znači da te ćelije stoje na mestu i da nikuda po telu ne mogu da idu, ni u matericu ni nigde. Nisu invazivne još uvek. Zato treba što pre konizovati da se sve to makne da ne bismo gatali kada će i da li će bazalna mambrana popustiti. Ne bojte se konizacije, samo je bitno da vam odstrane dovoljno tkiva. Kad se radi skalpelom najviše se odstrani. Ako radite laserom ili omčicom onda se te granice kuda je sečeno sprže što zaustavi krvarenje, ali onda patolog pod mikroskopom ne vidi jasno da li vam je sve uklonjeno ili nije. Zato sam se ja odlučila na skalpel i patolog je video da mi je isečeno "do u zdravo tkivo" i da sam se radosiljala bede. A 80% svih ljudi na svetu ima HPV, oni kojima je dokazan visokorizični tip posle uspešne konizacije postanu negatini na HPV. Bitno je da jačate imunitet jer se organizam često sam izleči od HPV-a. Znači konizacija/vitamini/minerali/zdrava hrana i sve će biti super.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Uto Nov 27, 2012 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 7:12 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima
evo i moje price o konizaciji....naima,na redovnom sistematskom pregledu (januar 2011)kolposkopija savrsena(tako se izrazila doktorka),da sacekamo papu ali generalno sve je ok.Papa test stize L-sil....ja u soku,posebno da pomenem da uopste nisam bila opterecena kakav ce mi nalaz stici,verovatno je u svemu tome moj sok bio jos veci.Doktorka mi kaze da to nije nista strasno,praticemo moze da se desi da se papa sam vrati na 2 grupu.U maju ponavljam papa test on je ASCUS-US ili ASC-H vise neznam ni ja. dr. predlaze da uradimo bakterioloske briseve na Mycoplasmu,Ureaplamu i Clamydiu.Brisevi negativni,u medjuvremenu terapija Fitovagom.Moram da napomenem da su u pitanju misljenja 2 lekara.Koliko sam ja shvatila posto je kolposkopija uredna,nikad nisam imala nikakvu ranicu,pratiti.
U oktobru ponovo radim papu i on se ponavlja kao prethodni,tada dr.odlucuje da uradim biopsiju i endocervikalnu kiretazu.Nalaz biopsije stize CIN 3,dr. kaze mora konizacija.Naime,promena je bila na ulazu u kanal,tako da kolposkopija to nije mogla da pokaze.Moram da napomene svima koji budu citali,da papu i kolposkopiju obavezno raditi u kompletu i onda ste mirni odredjeno vreme.
Posle takvog nalaza i soka i cele godine maltretiranja bila sam ocajna zasto sve to nisam mnogo ranije odradila i naravno u strahu sta ako sam zakasnila....
Odlucujem da odradim intervenciju u N.frontu,prikupljajuci sve analize ponovo kocnica.Sada mi je bakterioloski bris pozitivan na Ureaplasmu,doktorka kaze naj pre da izlecimo to,i onda krece tura antibiotika i vaginaleta,ciklusa svaki mesec to da ne pricam koliko dodatno usporava sve....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Uto Nov 27, 2012 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 7:12 pm
Postovi: 2
....posle tura lekova,ponovo bris na Ureaplasmu koji je ponovo pozitivan,ponovo antibiotik,vaginalete,ponovo bris i konacno negativan bris.Sve je spremno da mogu da odem na intervenciju.
U maju odradim konizaciju,.Sto se tice same intervencije,nije bolna,sve se brzo zavrsi 3 dana ste u bolnici,sve se odvija kao na nekom filmu,i eto Vas kuci.Onda ste malo kilavi,nista ne boli,ali prosto postoji taj neki pritisak u donjem delu stomaka,i verovatno sugestija jer znate da Vam je tamo dole nesto radjeno.Sve u svemu,naj gore je iscekivanje histopatoloskog nalaza,onaj ko nezna nemoze da shvati....to je drama za sebe.Bar sam ja sve to tesko podnela.Nalaz je stigao,Bogu hvala dobar,ivice konusa prosle kroz zdravo tkivo,promena nadjena samo na 1 mestu.Naravno,sreca ali i bojazan jer znate da tu stvar nije gotova.
Pre same intervencije sam se konsultovala sa doktorkom da li da uradim hpv-tipizaciju,medjutim ona mi kaze kad si dosla do cin 3,hpv je sigurno prisutan.
I tako 4 meseca posle intervencije ja odlazim na kontrolu,kolposkopija uredna,papa stize 3 grupa....cini mi se da je to bio veci sok za mene nego kad mi je prvi put stigao takav nalaz.Doktorka kaze da se to desava,histopatoloski nalaz je naj bitniji,i da sacekamo ponovo da uradimo papu.U medjuvremenu ja privatno uradim hpv-tipizaciju gde mi je utvrdjeno prisustvo hpv 16 - to je onaj naj opasniji tip virusa.Ponovo sok,mada neznam zasto jer kad sam otisla na tipizaciju pretpostavljala sam da imam hpv,ali verovatno postoji nada valjda nije onaj naj gori.
Tada mi doktorka objasni da to ne menja stvar nista,virus je u organizmu,sama konizacija nemoze otloniti virus vec promenu koju on napravi....sve je stvar organizma kada ce ga izbaciti tj.stvoriti antitela.I naravno nikad neznas kad mozes ponovo da ga pokupis i da se zarazis.To tek zvuci porazavajuce,jer prosto htela ne htela to me odbija od svakog moguceg fizickog kontakta.
Ponovo radim papu i stize nalaz 2 grupa i sad ponovo ostaje da se prati i prati....
naprosto mi se smucilo za skoro 2 godine toliko odlazaka kod ginekologa i toliko stresova....ponekad se pitam da li ce za mene odlazak kod ginekologa dozivotno prestavljati takav stres.....
Eto,to je moja prica,nadam se da ce nekom biti korisna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pon Dec 17, 2012 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2012 12:42 am
Postovi: 6
Drage dame molim za pomoc,u avgustu ove god mi je papa pokazao IIIb grupu i predlozena mi biopsija,odem ja na biopsiju patoloski pokaze da nij dobro tj CIN2 blaga displazija (il tako nesto),dr mi kaze da radimo loopekciziju,uradim i to i nalaz patoloski stize sa CIN3 teska displazija!! E sad kaze dr da ona misli da je sve te promene ona uklonila loopom i da me ona nebi podvrgla konizaciji ngo da sacekam 4-6meseci pa da dodjem sa novim nalazom pape i na kolposkopiju!!Strasno sam uplasena neznam sta da radim bila sam kod par dr i oni se nebi slozili sa njom iako je ona vrh dr radi u vise privatnih ordinacija!!Neznam sta da radim da idem da zahtevam da mi odmah radi konizaciju ili da cekam? Neznam koliko se moze promeniti sve to za toliko meseci!! POMOC!!! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Uto Dec 18, 2012 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 3:20 pm
Postovi: 23
To je nesto sto moras odluciti sama. Moja dr kad je rekla seci ja sam samo legla i rasirila noge. Premda sam navijala da me lepo ''ocisti''.
Inace, konizacija me je nacisto unakazila, tj. stresovi koje sam od cele stvari dobila. Poremetili su mi se hormoni stitaste zlezte pa sada moram da ih pijem, pored toga imala sam neka krvarenja od kojih sam dobila jaku anemiju. Pritom i dalje imam bol pri odnosu i kontaktna krvarenja. Ciklus kreni stani, nikad ne znam da'l je poso il' je doso. Kontrole su skoro pa mesecne, polako postajem inventar na GAK-u. Ali sta da se radi.
Pitanje: gde mogu da uradim tipizaciju HPV-a?
Savet: ni u ludilu nemojte uzeti njihov kateter!!!!!!!! Nisam znala da mozes ''svoj'' da doneses, mene je to uzasno bolelo, pritom su mi ga stavili jos preoperativno jer mi se piskilo posto su me napunili infuzijom jer mi je pozlilo od antibiotika koji su mi dali u venu.
Kad sam se probudila najveci problem mi je bio taj grbavi kateter za koji sam im rekla ukoliko mi ga ne izvade da cu ga iscupati sama. Srecom pa su pretnju shvatili i izvadili ga a ja sam onda otisla da piskim zilete. Umesto 3 dana ostala sam 7(!!!) od kojih sam 6 dana cekala operaciju (?????) bez ikakve potrebe. Pozitivno je sto mi je drustvo u sobi bilo super i sto stalno ima tople vode pa smo se kupale do besvesti.
Generalno, ne ocekujte neki poseban tretman, ja sam se pripremila na borbu za zivot i tako je i bilo. Ako ne vodis racuna sama o sebi niko nece. |Eventualno dodju da provere da li si ziva.
Jos jedan savet: do 10 uvece mozes da pijes sok,jedes med i bombone a supu onu iz kesice mozes do 18. Tako sam ja uradila i nista mi nije falilo. Pitala sam dr da li tako moze,on rekao da moze a sve ostale koje su ''postupile po protokolu'' su umrle od gladi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: