Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Jun 15, 2012 9:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
cao drugari, kako ste, ne javljate se :-?
zanima me posle koliko vremena od konizacije ste radile kontrolni papa test?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pon Jun 18, 2012 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 10:13 pm
Postovi: 20
Cao Kaputicu :) Papu sam radila nakon cetiri meseca i rezultati su mi dobri,ali sledeceg meseca idem opet na kontrolu jer mi postoji ono jod negativno polje... Sta si ti uradila? Jesi ti morala opet na konizaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pon Jun 25, 2012 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2012 10:23 pm
Postovi: 4
Cure, upravo sam se registrovala jer bi htjela da podijelim sa vama svoje iskustvo.

Imam 23 godine. Do sad sam uradila tri operacije na grlicu materice.
Prvi papa je pokazao cin II/III, uradila sam klasicnu konizaciju. PH nalaz nije bio dobar i morala sam uraditi REKONIZACIJU, znači sve ispočetka.
Dve godine za redom, dve operacije. i evo prije pet dana sam uradila trecu operaciju.
Jer mi su mi se ponovo pojavile neke promjene na grlicu.
Ovaj put nije bila klasična , vec letz konizacija električnom omčom.

Nemam djece, i najvise me boli ta pomisao da mi vrijeme prolazi i bojim se da ce HPV kod mene uzeti jos vise maha i da ovo nije kraj mojim operacijama.

Ako ikko ima ikakvo slično iskustvo ili savjet neka mi pise, jer sam psihički jako lose :((((


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 2:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Malina nemoj da se brines.

Ja sam radila prvo loop konizaciju pa posle 10 meseci klasicnu konizaciju.
Takodje sam imala HPV virus za koji sam procitala da sam spontano iscezne iz organizma posle dve godine ali moras raditi na svom imunitetu.

Meni su prvo radili eksplorativnu pre 2 godine i sve je bilo uredu bez CIN-ova da bi posle godinu dana imala CIN II Hsil.
Pa sledi loop konizacija pa klasicna konizacija.

Mozda je kod tebe problem kao kod mene . Meni se jedan kondilom sirio od pocetka grlica pa skoro do kraja ne u dubinu i u stranice levo i desno nego po duzini. Loop konizacijom zato nisu uradili nista jer je islo u duzinu a ne u sirinu.

Nemoj da se brines samo bez stresa i poboljsaj imunitet i bice sve ok.


Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2012 10:23 pm
Postovi: 4
Hvala ti mnogo.

Ne samo da se plasim da ovo nije kraj operacijama, nego se plasim da nakon dve klasične i ove sad letz necu moci da iznesem trudnocu.

Znam da je to sve individualno ali ipak ne mogu da ne razmisljam..

Ne znam vise ni sta da radim na imunitetu, jer sam se mnogo trudila, da bi na kraju opet ispala ova promjena treci put ..

tesko nama zenama :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sub Jul 28, 2012 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 28, 2012 1:32 pm
Postovi: 6
cao svima!! ja sam isto bas u psihickom problemu .... :cry: stigli su mi rezultati papa 4 i HSIL ..na kolposkopiji nikakva promena ,ja nisam imala nikakav problem ..redovna kontrola i rezultat :-? ..kazu moram na biopsiju ..zna li neko sta me ceka realno i koliko to sve stvarno moze da bude lose ....?? pozz za sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Avg 10, 2012 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:26 pm
Postovi: 29
Pozdrav Tijana...Pa ovako..Ja ti mogu preneti svoje iskustvo,u kratkim crtama..meni je Papa test novembru prosle godine pokazao IIIc..Biopsija prakticno potvrdila- CIN III HSIL (nju radila u decembru)..Odmah mi je zakazana konizacija,koja je odradjena pocetkom februara.Sto se konizacije tice o njoj imas zaista detaljno sve objasnjeno na ovoj temi (puno nas je nazalost proslo kroz to)...Meni je u celoj prici vezanoj za konizaciju bilo najteze cekanje ph nalaza..(za desetak dan je bio gotov,iako se meni cinilo kao vecnost...)Inace,konizacija je uglavnom krajnja dijagnosticko-terapijska procedura,kad je rec o grlicu.. Dakle,za pocetak sacekaj rezultate biopsije i dalje sve zavisi od nje...Samo se opusti,bice sve OK


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Uto Avg 14, 2012 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 28, 2012 1:32 pm
Postovi: 6
Hvala Rossa ...na dan kada mi je zakazana biopsija uradjena mi je i letz konizacija omcom . Sad cekam rezultate :o :wink: Trudim se da ne razmisljam puno o tome . Dosta sam citala o tome i jedino sto sad radim je podizanje imuniteta ..sirovom hranom i cajevima..resila sam da pobedim hpv. Hvala puno ,forum stvarno pomaze pogotovo kad ne znas sta te realno ceka !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Uto Avg 14, 2012 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 3:20 pm
Postovi: 23
Tijana,pokusaj da se ne nerviras jer nista ne mozes promeniti a samo stetis svom imunitetu. Obavezno javi cim dobijes rezultate!!!!
Inace ja sam bila na prvoj kontroli nakon loop konizacije,kao deluje ok ali me je vraski bolelo dok mi je uzimala za papa. Rekla mi je da se bacimo na pravljenje dece dok cekamo rezultate sto nam,naravno,ne pada na pamet. I meni su se pokarambasili hormoni i ciklus ali mi je ona rekla da je to normalno posle ove intervencije i da cemo raditi hormone kad se vrati sa odmora a do tada da radimo na ''domacem''. Sada jos samo treba docekati papa pa nju pa hormoni... Ovde kad jednom krenes po lekarima ko zacarani krug. U medjuvremenu cekanja konizacije radila sam i UZ vrata gde su mi nasli i zlezde koje ''nisu dobre''!! Bolje da su me odmah maljem udarili u glavu i zavrsili. Isla sam i na hematologiju a posle i privatno da snimim ponovo vrat i ispostavilo se da su mi zlezde uvecane od stresa i urnisanog imunog sistema.
I od junaka i dobrog djaka napravise seprtlju i nespretnjaka 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pon Avg 20, 2012 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 28, 2012 1:32 pm
Postovi: 6
Cao devojke jos jednom ,reko da se javim jer dobila sam rezultate loop-a i biopsije ..hm isto..cin3 hgsil...kaze doca moramo hirusku konizaciju malo opsezniju ..dokle bre vise ljudi ..ima li kraja ?zna li neko ? :( :( :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pon Avg 20, 2012 8:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:26 pm
Postovi: 29
znam da ti sad deluje kao da kraja mukama nema ali,veruj ima...Konizacija (klasicna,kao sto je i meni radjena) obicno bude krajnja metoda do potpunog izlecenja.Najvaznije je da posle konizacije dobijes nalaz "ivice konusa idu kroz zdravo tkivo"..Posle toga mozes konacno da odahnes..Istina,ides malo cesce na kontrole,ali Boze moj...Veruj mi,znam apsolutno kroz sta prolazis...Apsolutno isto sam prosla..Probaj da se opustis i glavu gore!!Bice to sve OK,videces...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Čet Avg 23, 2012 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 28, 2012 1:32 pm
Postovi: 6
rossa je napisao:
znam da ti sad deluje kao da kraja mukama nema ali,veruj ima...Konizacija (klasicna,kao sto je i meni radjena) obicno bude krajnja metoda do potpunog izlecenja.Najvaznije je da posle konizacije dobijes nalaz "ivice konusa idu kroz zdravo tkivo"..Posle toga mozes konacno da odahnes..Istina,ides malo cesce na kontrole,ali Boze moj...Veruj mi,znam apsolutno kroz sta prolazis...Apsolutno isto sam prosla..Probaj da se opustis i glavu gore!!Bice to sve OK,videces...

Hvala Rossa!!
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sub Avg 25, 2012 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 3:20 pm
Postovi: 23
Uh....zao mi je zbog takvog rezultata. Znam da je tesko i strasno ali pozitivna stvar svega je sto kad sa svim tim zavrsis bices zdrava i gledaces drugacije i pozitivnije na zivot. Drzi se!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sub Avg 25, 2012 11:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Tijanabgd sa papa testom IV ti si dobila ph nalaz cin III koji govori da ti je promena uhvacena na vreme i da se moze popraviti.
Meni takodje loop konizacijom nije odstranjena u celosti promena pa sam radila klasicnu koja uopste nije strasna i veruj mi bices popravljena skroz :D

Zato osmeh na lice i bez nerviranjam. Znam da je to tesko cekala sam 5 ph nalaza i znam kako je to tesko ali stres ima dosta uticaja na zdravlja a pogotovo na ove nase probleme.

Pozdrav i pisi.


Hirem nadam se da si dobro i pozzz za tebe i ostale drugare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sre Sep 19, 2012 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 10:13 pm
Postovi: 20
Pozdrav svima! Imam jedno pitanje i molila bih nekog strucnog da odgovori ili nekog ko je imao iskustva sa istim... Interesuje me kada se moze planirati trudoca nakon loop-a (da li postoji neko pravilo tipa 5godina da bude sve bude ok ili nekoli8ko uzastopnih papa testa da budu ok) dg:cervicitis chronica cum epidermisatio glandulis endocervicis et dysplasionem epithelii planocellularis gradus III (cin3,hsil) praecipue regionis junctionalis (30novembra 2011 je uradjena konizacija koliko sam skontala ultrazvucnim nozem,a na nalazu i pise indikovana elektrokonizacija) Hvala puno unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: