Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Beta HCG
PostPoslato: Pon Jun 11, 2012 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 14, 2010 12:27 pm
Postovi: 10
Postovani,

zbog pojave krvarenja 05.06. upucena sam da radim beta hcg cija je vrednost tada bila 381. Zbog male trudnoce doktor nije preporucio nikakvu terapiju vec samo kontrolu beta hcg za dva dana. Kada smo je ponovili 07.06. u 13h njena vrednost je bila 323. Lekar nam je saopstio da je to biohemijska trudnoca i da ce sama proci i da betu ponovimo 11.06. Krvarenje traje sve do sada (kao menstruacija prvi dan), a ponovljena beta od 11.06.2012 u 10h iznosi 1251.
Imam 27 godina, nisam radjala do sada, a moja majka je 2 puta zacinjala blizance , u jednoj trudnoci ni jedan plod nije opstao, u drugoj trudnoci jedan plod je otisao, a ostala sam ja.
Takodje napominjem da mi je 05.06. radjen ultrazvuk, na kojem se trudnoca nije videla, a sve ostalo je bilo u redu.
Koji sve uzroci mogu da budu ponovnog pravilnog dupliranja bete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Pon Jun 11, 2012 10:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
IvannaSu je napisao:
Postovani,

zbog pojave krvarenja 05.06. upucena sam da radim beta hcg cija je vrednost tada bila 381. Zbog male trudnoce doktor nije preporucio nikakvu terapiju vec samo kontrolu beta hcg za dva dana. Kada smo je ponovili 07.06. u 13h njena vrednost je bila 323. Lekar nam je saopstio da je to biohemijska trudnoca i da ce sama proci i da betu ponovimo 11.06. Krvarenje traje sve do sada (kao menstruacija prvi dan), a ponovljena beta od 11.06.2012 u 10h iznosi 1251.
Imam 27 godina, nisam radjala do sada, a moja majka je 2 puta zacinjala blizance , u jednoj trudnoci ni jedan plod nije opstao, u drugoj trudnoci jedan plod je otisao, a ostala sam ja.
Takodje napominjem da mi je 05.06. radjen ultrazvuk, na kojem se trudnoca nije videla, a sve ostalo je bilo u redu.
Koji sve uzroci mogu da budu ponovnog pravilnog dupliranja bete?

Ili je neko pogrešio u laboratoriji (ili niste radili b-HCG u istoj laboratoriji) ili ste trudni ali je trudnoća verovatno ektopična - ovo su scenariji koji nisu povoljni po vas
Bilo bi najlepše da je trudnoća vitalna i da je na pravom mestu u materici. Uzimajući u obzir krvarenje koje ne prestaje predležem da otvorite "četvoro očiju" kako vam ne bi promakla neka vanmaterična trudnoća koja bi mogla da vam ugrozi život... i naravno ponovite b-HCG 8obavezno uvek u istoj laboratoriji). Ako se bude opet duplirao plod će morati da se vidi u materici... Ako se ne bude video opet ste pod velikim rizikom od vanmaterične trudnoće...
Nadam se da vas nisam prepao, alivas molim da budete oprezni... Želim Vam sve najbolje... Javite se sa novim detaljima... Pozz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Pon Jul 16, 2012 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 14, 2010 12:27 pm
Postovi: 10
Postovani doktore,

Evo posle mucnih mesc dana javljam vam se ponovo.
Nazalost radilo se o vanmatericnoj trudnoci. Primila sam dve doze metotreksata koje nisu pomogle pa sam 09.07 operisana laparaskopski Laparascopia facta est. salpingectomia l. dex. lavage. drainage cavi douglasi.

Ne razumem u potpunosti sta to znaci.

Za 4 nedelje treba da mi stigne hp nalaz. Sta on u stvari pokazuje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Pon Jul 16, 2012 11:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
IvannaSu je napisao:
Postovani doktore,

Evo posle mucnih mesc dana javljam vam se ponovo.
Nazalost radilo se o vanmatericnoj trudnoci. Primila sam dve doze metotreksata koje nisu pomogle pa sam 09.07 operisana laparaskopski Laparascopia facta est. salpingectomia l. dex. lavage. drainage cavi douglasi.

Ne razumem u potpunosti sta to znaci.

Za 4 nedelje treba da mi stigne hp nalaz. Sta on u stvari pokazuje?

Odstranili su vam desni jajovod... :cry: A HPP treba da dokaže da je to bila vanmaterična trudnoća... Pozz
Bitno je da je glava na ramenima, idemo dalje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Uto Jul 17, 2012 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 14, 2010 12:27 pm
Postovi: 10
Pa naravno da idemo dalje :D
Za 6 meseci krecemo ispocetka....nikad nije kasno i nikad se neodustaje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Uto Jul 24, 2012 7:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 7:15 pm
Postovi: 2
postovani,
posto nema razloga da otvaram novu temu, nadam se da cete mi odgovoriti na ovoj.

poslednju mesntruaciju sam imala 15.06.
Poslednji seksualni odnos 7.07.
Menstruaciju jos nisam dobila, zvanicno kasni 9 dana.
Beta HCG je juce bila 5.4.
Ciklusi od 28-34 dana.
Ginekolog mi je na odmoru do 20.08.
Neki savet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Uto Jul 24, 2012 11:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
cokacha je napisao:
postovani,
posto nema razloga da otvaram novu temu, nadam se da cete mi odgovoriti na ovoj.

poslednju mesntruaciju sam imala 15.06.
Poslednji seksualni odnos 7.07.
Menstruaciju jos nisam dobila, zvanicno kasni 9 dana.
Beta HCG je juce bila 5.4.
Ciklusi od 28-34 dana.
Ginekolog mi je na odmoru do 20.08.
Neki savet?

Ponovite b-HCG sutra u istoj laboratoriji pa ako raste javite se na pp...
A kad se dr vrati uradite ultrazvuk (just in case) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Sre Jul 25, 2012 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 7:15 pm
Postovi: 2
postovani, menstruacija je stigla. sasim obicna, normalna i obilna kao i uvek. hvala na odgovoru u svakom slucaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Sre Avg 22, 2012 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2012 3:57 pm
Postovi: 1
Pozdrav! Nova sam ovde, pa ne znam da li sam odabrala pravu temu da postavim ovo pitanje, ako nisam izvinite :)
Naime, poslednju menstruaciju sam imala 5.7. ciklus imam na svakih 29-30 dana, ali mi je puta izostao (kasni me vec 18 dana).
Radila sam kucni test pre 8 dana, negativan je. Na opstem ginekoloskom pregledu pre 4 dana je sve bilo u redu. Na savet svog ginekologa radila sam betu hcg i rezulat je <0,1.
Posto sam mlada (22 god) i nikada do sada nisam imala trudnocu niti bilo kakvo kasnjenje menstruacije, htela bih da Vas pitam sta moze da bude uzrok kasnjenja i da li beta hcg moze da otkrije vanmatericnu trudnocu? Moja majka je imala jednu vanmatericnu trudnocu pa sam uplasena da genetika nema neke veze sa tim.
Hvala Vam unapred na odgovoru. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Sub Avg 25, 2012 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 25, 2012 12:12 pm
Postovi: 1
imam pitanje za drZli
poslednju menstr. imala sam 16.7.uradila sam kućni test koji je bio negatian,radila betu hcg koja je < 0,1 .imam li razloga za brigu pošto nemam nikakih uobičajenih simptoma da ću dobiti.da li je rano uradjena beta i da li rezultat bete moze da se promeni ? šta savetujete sledeće ukoliko uskoro ne dobijem ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Sub Avg 25, 2012 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 11:56 pm
Postovi: 10
Pozdrav svima,
a jel može jedno malo objašnjenje!?
Pre par meseci mi kasni veštičara,i ja uradim kućni test (jedan od osetljivijih) i ništa ne pokaže.Đavo mi nije dao mira i ja isti dan uradim BHCG i pokaže 1021!!! Nažalost od ove trudnoće nije bilo ništa ali me sad muči verodostojnost testova? Nemam baš za svako kašnjenje da dajem po 1200 din za betu. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Čet Mar 12, 2015 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 12, 2015 11:40 am
Postovi: 1
cao
molim vas da l ineko moze da mi malo pomogne.raadila sam beta hcg pre dva dana,bio je 5,67 mU/ml.receno mi je da je pozitivan,menstruacija mi nije kasnila,vec sam u dan dobila.
da li je trudnoca moguca?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Sre Nov 09, 2016 7:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:22 am
Postovi: 175
Lokacija: subotica
Radila sam vto.zadnji ciklus bio 22.09.2016.transfer uradjen 06.09.2016 prva beta 18.10=780 druga beta 20.10=950 na ultrazvuku nije bilo meska beta ponovljena 3.11=0 doktorka i ja ostale u soku na ultrazvuku.kaze biohemijska trudnoca.ciklus dosao 8.11.2016.u soku sam jos uvek nakon prve dve bete jer su bile visoke pa sam do ultrazvuka bila 100%sigurna da sam u drugom stanju.mojoj sreci nije bilo kraja zbog osam godina borbe i odricanja.rekli smo samo nasim porodicama da bi podelili srecu sa njima i sada se osecam i dalje kao da sam omanula.ne znam gde sam mogla da pogresim da tolike bete padnu na nulu.pred vto sam sve moguce analize odradila sve je bilo u savrseno normalnom redu.

_________________
kada se desi nešto loše ko zna zašto je to dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Sre Nov 09, 2016 7:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:22 am
Postovi: 175
Lokacija: subotica
Radila sam vto.zadnji ciklus bio 22.09.2016.transfer uradjen 06.09.2016 prva beta 18.10=780 druga beta 20.10=950 na ultrazvuku nije bilo meska beta ponovljena 3.11=0 doktorka i ja ostale u soku na ultrazvuku.kaze biohemijska trudnoca.ciklus dosao 8.11.2016.u soku sam jos uvek nakon prve dve bete jer su bile visoke pa sam do ultrazvuka bila 100%sigurna da sam u drugom stanju.mojoj sreci nije bilo kraja zbog osam godina borbe i odricanja.rekli smo samo nasim porodicama da bi podelili srecu sa njima i sada se osecam i dalje kao da sam omanula.ne znam gde sam mogla da pogresim da tolike bete padnu na nulu.pred vto sam sve moguce analize odradila sve je bilo u savrseno normalnom redu.

_________________
kada se desi nešto loše ko zna zašto je to dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beta HCG
PostPoslato: Sre Nov 09, 2016 7:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 04, 2008 12:22 am
Postovi: 175
Lokacija: subotica
Radila sam vto.zadnji ciklus bio 22.09.2016.transfer uradjen 06.09.2016 prva beta 18.10=780 druga beta 20.10=950 na ultrazvuku nije bilo meska beta ponovljena 3.11=0 doktorka i ja ostale u soku na ultrazvuku.kaze biohemijska trudnoca.ciklus dosao 8.11.2016.u soku sam jos uvek nakon prve dve bete jer su bile visoke pa sam do ultrazvuka bila 100%sigurna da sam u drugom stanju.mojoj sreci nije bilo kraja zbog osam godina borbe i odricanja.rekli smo samo nasim porodicama da bi podelili srecu sa njima i sada se osecam i dalje kao da sam omanula.ne znam gde sam mogla da pogresim da tolike bete padnu na nulu.pred vto sam sve moguce analize odradila sve je bilo u savrseno normalnom redu.

_________________
kada se desi nešto loše ko zna zašto je to dobro!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: