Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pon Jun 02, 2014 5:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
pozzz druze,ja nisam jos nista resio,nisam imao vremena,sad planiram da odem na ORL da se pregledam,krajnije cu morati da vadim 99 % a verovatno i neku sitnu operaciju u nosu
kao sto je FRANCESKO napisao to moze biti CONHA BULOSA,to je mala izraslina u nosu koja je gnojava i curi u grlo
ja imam problem i sa krajnicima,kad procakam krajnik imam uzasan smrad u ustima,to je TONSIL STONES,leci se jedino vadjenjem krajnika,nadam se da cu do jeseni sve da sredim.
reci mi nesto vise o tvom problemu,ja sam dosta napredovao u lecenje,mozda mogu da ti pomognem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Čet Jul 10, 2014 9:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 09, 2014 10:47 pm
Postovi: 2
Cao svima, slucajno sam nasla ovaj sajt i ovu temu trazeci resenje za moj problem. Imam 21 god. i imam zadah iz usta sigurno vec 5 god. i sa tim se borim vec duze vreme ali bezuspesno. Kada sam citala vase komentare zacudila sam se da ima jos ljudi sa ovim problemom jer sam mislila da sam jedina.., imam sve iste simptome kako i vecina sto je pisala samo sto ja nemam to slivanje sekreta niz grlo. Probala sam razne cajeve i tecnosti za ispiranje usta, kapi ali nista od toga nije pomoglo. Posto mi je beo jezik mislila sam da imam kandidu jer su mi bili skoro isti simptomi kao kod drugarice kojoj su to dijagnostikovali kandidu, Pa sam ja pocela sama na svoju ruku da drzim djetu ubedjena da je to kandida...Dva meseca sam jela samo ribu, piletitu, jaja i nista slatko...Naslage na jeziku su se povukle skoro upola, djeta mi je stvarno prijala. Konacno sam otisla da uradim analize, krv i stolica su mi bili dobri nisam imala kandidu, imala sam eserihiju u mokraci ali nista puno rekli su mi da to moze i cajevima da se ukloni. Osta sam bez teksta jer sam bila ubedjena da imam kandidu..., i mislila sam da je ona uzrok mog zadaha... Odrzavam dobru hifijenu usne duplje, zubi su mi zdravi sto znaci da je broblem nesto drugo jer se te naslage na jeziku stvaraju iznova i iznova bez obzira sto ih uklanjam. Pijem dosta tecnosti u zadnje vreme i to mi dosta pomaze jer se usta tako stalno ispiraju a i voda je dobra za ceo organizam. Ne znam ni sama vise sta da radim i da probam kad nista ne pomaze ili je sve trenutno. Ako zna neko resenje ili ideju molim vas da se javi. Hvala unapred! Pozdrav svima. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Čet Jul 10, 2014 12:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pa jel si radila bris grla i jezika da se vidi ako je kandida u kolikoj je količini?
Orl pregled? Gastroenterolog?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Čet Jul 10, 2014 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 09, 2014 10:47 pm
Postovi: 2
Nisam, radila sam samo analize stolice i bilo je sve dobro, mislila sam da imam crevnu kandidu i da mi je od toga beo jezik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Ned Nov 16, 2014 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2014 8:57 pm
Postovi: 1
Moj 15godisnji sin je imao problema sa losim zadahom. Jako puno sam istrazila i proucila sve sto sam mogla naci na tu temu. Ako imate imalo bijel jezik to je garantovano candida

candida se vrlo tesko lijeci i nije dovoljno samo uzimati probiotike. Morate uraditi sljedece:

1. morate totalno prestati uzimati secer prvo (ali mislim totalno, to znaci i voce jer je voce puno secera iako onog zdravog) jer candida bakterija se hrani secerom.
2.u isto vrijeme uzimati nesto sto 'dezinfikuje' zeludac. Ja zivim u Londonu veoma dugo tako da neznam da li se kod nas mogu kupiti na primjer kapljice ulja od origana koje je vrlo efikasno (Ja dajem mom sinu nesto sto se zove 'CandiGONE' i sadrzi izmedju ostalih sastojaka bijeli luk, pepermint, oregano, caprylic acid koji se nalazi u kokosovom ulju koje je odlicno). Kokosovo ulje je fantasticno i uzimati 1 kasiku dnevno.
3. za vrijeme ovog perioda ciscenja (intenzivno ciscenje 14 dana)ne uzimati probiotike. Moraju se prvo stvoriti uslovi u zelucu.
4. nakon 14 dana poceti uzimati probiotike ali one najkvalitetnije. Kefir takodje jer je super.
5. nazalost, nesmijete unositi secer dugo, dugo najvjerovatnije godinu dana nikakav secer jer zaista se vrijedi odreci secera, koji inace nije dobar za nas, da bi se osijecali bolje.
Uspijeh ce doci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Feb 03, 2015 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 8:10 pm
Postovi: 5
Imam već dugo ovaj problem, u pitanju su anaerobne bakterije. Jedino što mi pomaže jeste TheraBreath ili TetroBreath (ime za Evropu). Preparat proizvodi dr Howard Katz, ukucajte i pročitajte. Jedino što ovo ne možete nabaviti u Srbiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Feb 03, 2015 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 8:10 pm
Postovi: 5
Ups, Harold Katz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 18, 2015 10:48 am
Postovi: 1
Budući da sam i sama imala ovaj problem želim vam prenijeti svoje iskustvo. Dakle, u svega 7 dana riješila sam problem zadaha. Naravno sa terapijom nastavljam dalje. Samo da pojasnim, problem zadaha je trajao cca 2 godine. Niti jedna vodica nije davala rezultate, osim kratkotrajno. Naišla sam na slijedeći link:
http://www.zeleni-klorofil.info/los-zadah.html
Pogledajte "Narudžbe" - Paket protiv lošeg zadaha 1X, dakle uzela sam Kapsule Klorofila i Probiotik, cijena 259,00 kn.
Vjerujte za tjedan dana je posve nestao zadah, ali i dalje nastavljam piti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Ned Jun 21, 2015 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 4:55 pm
Postovi: 12
Ima li ziviiiihhhhh.... :)))) Mene muci zadah jedno 10 godina... imam beo jezik obicno ujutru... mozda i preko dana ali samo ga ujutru osmekam 8) Problemi sa zadahom su poceli u srednjoj skoli, jedva sam preziveo skolu -.- Najgore sto se oseca iz mene dok disem kroz nos, sto znaci da se oseca samo iz usta mogo bi da cutim i drugima da ne zagorcavam zivot :D Cesto imam retku stolicu, znaci hrana samo prodje kroz mene... jedem i za 10 min sam u kupatilu :o Mislim da imam probleme sa kiselinom... posto je cesto povracam. Zbog cega mi se stvara kiselina to ni sam Bog ne zna.. doktori kazu da sam zdrav. Gorusica me muci po nekad... smeta mi skoro sva hrana. Citao sam ostale komentare i isti slucaj je sa mnom, kad neko udje u moju sobu kaze da je zagusljivo. Mislim da je to sve nekako na psihickoj bazi, da je problem poceo tako sto sam nervozan, nisam opusten, kao da sam uvek pod tenzijom.. i tako krene i zdravlje da propada. Kao sto rekoh to je pocelo u srednjoj skoli, znate ono kad vas zaboli stomak pred kontrolni... a i gladovao sam dosta pa je sve to rezultiralo nekim kvarom u meni. Planiram ovih dana opet da idem kod doktora i sam da trazim da me iskljocaju svim mogucim aparatima jer ovako da se zivi i nije bas lako. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pon Jun 22, 2015 9:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Џабе ће да те "ишкљоцају" јер неће ништа наћи. Већина нас је имала "нервозан стомак" пред контролне и испите али није се даље развијало а мислим да то и не може да буде узрок твојих садашњих проблема.

Непријатан мирис из носа значи да имаш гљивичну инфекцију у њему или у синусима што је тешко за лечење. Проблеми са варењем указују на смањено лучење желудачне киселине, а проблеми са дебелим цревом на његову упалу и вероватну инфекцију кандидом.

Колико имаш година и да ли се стресираш због свачега?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pet Jun 26, 2015 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 4:55 pm
Postovi: 12
Kad su krenuli ti neki problemi snimao sam zeludac sondom i imao sam ostecenu sluzokozu zeludca i nesto oko dvanaestopalacnog crevceta...zeludacnu kilu.. dali su mi panklav, bromazepan i neke velike zelene tablete da pijem, popio to i rekli su sve je ok. Medjutim nikad nije nestao taj zadah... mada devojke koje su bile sa mnom nikad nista nisu osetile kazu, ni kad me ljube. Vremenom je pocela da mi smeta sva hrana pa i od vode me hvata gorusica nekad. Za zeludacnu kill sam nasao vezbe na internetu pa sad mogu normalno da funkcionisem, a bio sam bukvalno invalid, nisam mogao ni da cucnem pa ustanem... da sednem i ustanem a da mi srce ne preskci, spavao sam striktno na ledjima jer kad se okrenem na stranu gusim se. Medjutim sad me ne muci vise to pomeranje zeludca jer sam ga izgleda vratio koliko toliko na mesto... samo tog zadaha nikako da se resim.

Naravno da ima puno stresa, pa zivimo u Srbiji :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pet Jun 26, 2015 1:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па једно је стрес а друго је твоја реакција на њега. Још ако се нервираш због свачега, ето великих проблема.

Нос, уста и грло можеш да испираш воденим раствором соде бикарбоне (пуна мала кашика на два деци воде).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 4:55 pm
Postovi: 12
Potrazio sam po internetu o sodi bikarboni... nisam znao da ovako dobro utice na zdravlje.. mislim da cu probati taj tretman, ujutru i uvece se pije na prazan stomak, posto imam problema sa kiseloscu ocigledno. Kazu da da leci i rak... i kiselost... i kandidu... tacnije zvuci mi kao da te izriba iznutra. :D Idem mesec dana u maline... na planinu, tako da cu za to vreme primeniti ovaj tretman. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sre Jul 08, 2015 10:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Није баш да изриба изнутра, већ убија бактерије и гљивице.

Не заборави да се пије на празан желудац да не би пореметила варење. Било би добро да пола сата после соде бикарбоне попијеш пробиотик. Мислим да је Мултилак довољан само један дневно. Сода бикарбона ће да побије и корисне бактерије у цревима па је потребно да се надокнаде.

Обавезно соду бикарбону прво раствори у чаши воде и тако растворену је попиј.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pon Jul 13, 2015 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 05, 2015 2:27 pm
Postovi: 5
Sto se ovog problema tice, mogu da vam potvrdim da koriscenjem Aloe Vera gela neprijatan zadah nestaje. Za oko tri dana redovnog koriscenja gela. A kako je njeno dejstvo vezano za podizanje imunog sistema i uravnotezenje PH vrednosti organizma, verovatno deluje na uzrok loseg zadaha. To je moje licno iskustvo. Pogledajte pod Telemedicinu, tamo cu objavljivati svoja iskustva o koriscenju Aloe vera gela.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: