Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 8:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
francesko kako si?ide li sta na bolje? kako se osecas,kako tece oporavak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Čet Okt 03, 2013 9:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Zdravo drugari,evo me posle duzeg vremena. Ovako,sto se tice nosa oporavio sam se skroz i hvala bogu sad je dobro i nemam vise bolove,fizicki sam dobro. Ali GNOJAVI SEKRET JE I DALJE OSTAO U EPIFARINKSU I DALJE SE SLIVA NIZ GRLO I STVARA MI ZADAH. ZADAH JE BOLJI ZA NEKIH 40% NEGO PRE OPERACIJE STO JE BIO,ALI BICE GA DOK GOD SE BUDE STVARAO TAJ GNOJAVI SEKRET U EPIFARINKSU. Doktorica sto me je operisala ne moze da skonta nikako zbog cega se stvara taj sekret i zbog cega ne reagujem na lekove. Pa mi je rekla da ima jos 2 ideje od cega bi moglo biti,pa ako i od tih ispitivanja ne bude vajde,onda ce me poslati kod nekog ko je strucniji. Sad sledece sto radim je bris grla i nosa,ali taj bris ce mi doktorica raditi,valjda ce mi izvuci sekreta malo pa ca to poslati na ispitivanje. Kao ste vi,jeste li resili ili saznali sta novo? Javljam se cim nesto resim. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Okt 15, 2013 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 03, 2013 7:56 pm
Postovi: 13
Ja se izvinjavam na dugoj neaktivnosti ovde... Imam puno obaveza koje se ne mogu zapostaviti.
Drago mi je za tebe i sto je sve sad dobro :D I nadam se da ces otkriti zasto taj sekret iz nosa.

Sto se tice mene, nista se nije promenilo isla sam kod ORL i nista, sve normalno, nema treceg krajnika, zdravi krajnici, nos dobro. Pa ja stvarno ne znam sta je..
Sta moze sjos das bude? Ja ne vidim promene. A sto je najgore ne znam kad imam zadah jer kako sama sebi da proverim?
Ne iskasljavam one grudvice sto je dobro ali opet sta ako ja uvidjam da imam zadah?

Ne znam kako sebi da pomognem... Pomoc!!
:-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Okt 15, 2013 11:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Zadah može biti i do želuca, jel imaš neke tegobe tog tipa?
Treba možda i gastroenterolog da obavi pregled, zatim zubi da se provere...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Ned Okt 20, 2013 5:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
e francesko sta se desava sa problemom,jesi li resio?
ja jos nisam isao kod orl
ali se nadam da cu uskoro sve resiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Ned Okt 20, 2013 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 20, 2013 10:21 pm
Postovi: 1
Pozdrav
Imam takodje problem sa zadahom,vec 2 god.
Uradio brdo analiza i nista.
Francesko ima li bolijtka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Ned Okt 20, 2013 11:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Nista jos nisam resio,bolje disem na nos i malo mi je bolji zadah,ali u principu je isto kao i pre operacije. Ali sam na doborm putu(nadam se) da ga resim.Naime na Ct snimku sto sam radio u maju,se vidi MASIVNA BULOZNA KONHA,to vam je kao neki krug koji popunjava nos i koji je vrlo verovatno zarazen gnojem tj.bakterijama i iz te tzv KONHE BULOZE i siklja ovaj gnojavi smrdljivi sekret koji se sliva u epifarinks,a iz epifarinksa se sliva niz grlo. Radio sam takodje bris nosa i grla i taj bris mi je vadila dr sto me je operisala i bukvalno je bris uzimala iz epifarinksa u kom se i nalazi taj gnojavi sekret i tu su mi otkrili masu STAPHYLOCOCCUS AUREUS bakterija i u grlo su mi takodje tu bakteriju nasli,ali u manjem broju. Uglavnom doktorica me je poslala sad kod imunologa da ispitam imuni sisitem,da slucajno nemam neki poremecaj u imunom sistemu i kad to obavim,onda idem na operaciju te KONHE BULOZE. Ja se nadam da cu se operisati najkasnije za nekih mesec dana. Pazite sad ovo,guglao sam malo po stranim sajtovima o zadahu i naleteo sam na nekog doktora koji se bavi iskljucivo neugodnim zadahom i koji je napravio kao neki spisak uzroka neprijatnog zadaha,tipa da zadah dolazi xbog jezika,zbog infekcija u nosu(sinusima),zbog zeluca itd. I uglavnom bas je napisao da je najcesci uzrok zadaha koji dolazi zbog nosnih problema je KONHA BULOZA, koja je meni dijagnostikovana CT pregledom i to ja imam neku masivnu koja je najveca i najgora po nekom stadijumu. Tako da se nadam da ce posle te operacije to biti kraj mojih muka,ali necu da se prerano radujem,da se ne bih slucajno opekao kao prosli put. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Uto Okt 22, 2013 11:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
reci mi francesko sta je to kohna buloza i gde se nalazi u nosu
dali je operacija opasna
moram da znam da kad budem ja isao na preglede naglasim lekarima da obrate paznju i na to
mislis li da je to uzrok sikljanja sekreta?zasto ti to nisu odmah operisali kada su ga videli na ct snimku?
jel moze to da se zaleci neki antibioticima
jer to je obicna infekcija,reci mi ti,nisam upucen,prvi put cujem za to
bice sve u redu samo treba biti istrajan
i ja cu uskoro biti novi covek :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sre Okt 23, 2013 12:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
E pa nzm ni ja sta je tacno,to ti je kao neko jaje koje se nalazi najcesce u nivou srednjeg nosnog hodnika,to vrlo cesto pravi devijcije nosa,ometa disanje i vrlo cesto je inficirano. Koliko mi je poznato,to se ne leci antibioticima,vec iskljucivo operacijom. Kucaj na Youtube concha bullosa i videces kako izgleda operacija i koliko sam cuo nrutinska je operacija. E sad,moja doktorica mi nije operisala KONHU BULOSI ,posto na to uopste nije obratila paznju,JER JE TOTALNO NESTRUCNA! Naime,svaki put kad bi isao kod nje na kontorlu ona bi uvek govorila drugacije.npr. cas vidim obilan sekret koji se NE SLIVA,cas vidim manje sekreta KOJI SE SLIVA,cas ga vidm u DESNOJ nozdrvi vise,cas ga vidim u LEVOJ vise,cas je ZELEN,cas je ZUT,a meni je uvek isto.I nikako joj nije jasno odkud toliko tog gnojavog sekreta. Ja sam je onda pitao za tu Konhu bulozu da li bi to mogao biti problem,a ona bi samo nesto prommrljala u fazonu da na to ne obracam paznju i davala bi mi neki lek da pijem. Medjitim kad je videla da na lek ne reagujem,onda tek kaze,da bi KONHA BULOSA MOGLA BITI UZROK SEKRETA i da cemo je operisati,ali prvo samo da obavim pregled kod imunologa,da vidi da nije slucajno problem u iomunom sisitemu. Posle tih svih neuspelih terapija i u jednu ruku neuspele operacije,ja se pocnem malo raspitivati u vezi te doktorice i njene strucnosti i vecina su mi rekli,da dr nema blage veze i da obavezno menjam doktora. Moj izabrani lekar se cak i poceo krstiti kad sam joj rekao ko me je operisao i rekla mi je da obavazno menjam dr,jer em sto nece da radi,em nema pojma. Tako da ja sutra idem kod imunologa,da predjem jos taj pregled,pa onda zakazujem operaciju,ali ne kod ove dr sto me je operisala,vec kod nacelnika klinike,ako slucajno on ne bude hteo da me operise,jer nisam njegov pacijent,onda idem privatno kod dr Novaka Vukoja,koji je najbolji u regionu sto se tice operacija nosa i sinusa. P.S. Nemoj ti gledati na mene i ja sta radim,ja koliko sam shvatio ti nemas problem sa slivanjem smrdljivog sekreta i sa zapusenim nosom. Ima puno izroka zadaha,tako da ne mora da znaci da ti i ja imamo isti uzrok. Probaj sam da se potrudis da saznas nesto,npr O Konhi bulozi,kucaj na googlu concha buloza ili konha buloza,pa trzi malo,a ne da ti ja objsnjavam ovde,jer nisam ni ja dr. Poenta price: Otidi kod ORL specijaliste,kazi mu simptome,slusaj upustva dr i pocnite zajedno da istrazujete uzrok. Ja kad nesto novo saznam ili uradim ja cu se javiti. :D Neka ti je sa srecom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sre Okt 23, 2013 7:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
vazi druze,ja mislim da je i kod mene isti problem,jer i ja imam stalno slivanje sekreta iz nosa u grlo,nekad je redak nekad gust,nekad bude kao neka zilica.ali je neprekidno tu i osecam kako smrdi
on se slije iz nosa u grlo i onda se pojavljuje zadah iz usta
skrenucu paznju na ORL da mi pregledaju sve detaljno i da vide dali i ja imam tu conhu bulossu
ajde resavaj to druze pa javljaj rezultate
napisi povremeno nesto ovde da sam u toku i da vidim kako napredujes
Poozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pet Dec 20, 2013 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 20, 2013 11:53 pm
Postovi: 59
e francesko,desava si sta,jesi li se resio problema ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 03, 2013 7:56 pm
Postovi: 13
Izvinite zbog neaktivnosti...
Proslo je dosta ali i ima promena. Dugo nisam iskasljavala bele grudvice do skoro.
Isla sam na neke preglede, nos, grlo, krajnici, bris, kandida, sve pponovo i nista.
Citala sam neke teme kako ljudima nestane zadah posle jela, a ja kad nesto pojedem, stalno osecam u ustima neki glupi osecaj istog tog jela. Je l se to oseca i kad pricam ili samo ja to osecam? Takodje imam suv osecaj u ustima cak i kada nema zadaha. Popijem dosta vode, posle 2min. presuse mi usta, mozda mi se slabo luci pljuvacka...
Kakav je normalan osecaj u ustima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Pet Maj 23, 2014 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2014 12:58 am
Postovi: 1
Pozdrav drugari, imam isti problem kao i vi. Konstantno slijevanje sekreta u grlo kao i osjecaj zadaha.Uskoro bih trebao da posjetim ORL, mozetel mi reci da li ste rijesili svoje probleme i kako je tekla terapije. Hvala Lp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sub Maj 31, 2014 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2014 6:16 pm
Postovi: 2
Zadah je prirodna pojava i svako ima zadah-barem dok ne opere zube ili ne uzme neku zvaku.Ali,paste za zube zbog raaznih otrova u njima isusuju sluzokozu usta sto vremenom stvara poligon za razvoj bakterija a o zvakama bez secera tek da ne pricamo (zlo,nikako ne koristiti..)

Posto sam i sama dugo godina koristila orbit i pusila cigare, osecam da mi je sluzokoza usta ostecena(suvoca usta) i kao da imam nedovoljno lucenje pljuvacke - koristim Srebrnu vodu i ona mi dosta pomaze (muckam je u ustima)
tako da bih je preporucila i vama ovde.Ima dosta toga na netu o srbrnoj vodi a evo deo o tome:

Način korišćenja
Koloidna srebrna voda treba da se uzima svakodnevno. Može se koristiti kao preventiva, kao dodatni imuni sistem za sprečavanje infekcija ili kao dragocena pomoć u terapiji kod određenih bolesti. Da bi se očuvala njena potpuna efikasnost, koristite plastičnu kašiku, jer ako koristite metalnu, posle izvesnog vremena ona će biti posrebrena, ali će za toliko manje lekovitih čestica stići u vaš organizam. Kao preventiva koloidna srebrna voda odlično deluje kada se uzima četiri do šest puta na dan po jedna plastična kašika na prazan stomak, svakodnevno u periodu od dva meseca. Najefikasniji način je da se stavi ispod jezika i tu drži oko pet sekundi i još oko 30 sekundi grgolji u ustima pre nego što se proguta. Koloidna srebrna voda je bez ukusa i slična je običnoj vodi, a već iz usne duplje ona se direktno apsorbuje u krv. Kao sporedan efekat ovakvog načina primene, primetićete da su vam zubi neverovatno beli i čisti, da na njima više nema ružnih naslaga, da ste se rešili upale desni i lošeg zadaha, a šanse za nastanak novog karijesa biće minimalne. Bićete zaštićeni od epidemija gripa i respiratornih infekcija, očistićete svoj organizam od nagomilanih parazita i mikroorganizama, regulisaćete metabolizam i telesnu težinu. Kod akutnih infekcija preporučuju se tri kašike na svaka dva sata. Ovo je potrebno da bi se održala stalna koncentracija srebrnih čestica. Terapija se sprovodi sve do nestanka simptoma, a to, zavisno od bolesti, može biti veoma brzo - od 24 sata pa do nekoliko nedelja. Imajte u vidu da će srebro pomoći vašem organizmu ne samo da ukloni uzročnike trenutnog oboljenja već će ga očistiti i od svih ostalih patogenih organizama za koje niste ni znali da postoje. Veoma je važno da nastavite uzimanje koloidne srebrne vode i posle nestanka akutnih simptoma u redovnoj dozi (jedna kašičica četiri puta dnevno) da biste definitivno uklonili sva žarišta i ponovo uspostavili stabilan imuni sistem.
Direktna primena
Za sve kožne bolesti i infekcije, rane, posekotine i opekotine, akne, psorijazu, spoljašnji herpes, kožne čireve, bradavice i sve druge promene na koži najefikasnija je direktna primena. To znači da na gazu ili pamučnu vatu sipate koloidnu srebrnu vodu i nanesete direktno na kritično mesto bar tri puta dnevno. Ranu, posekotinu, čir ili opekotinu onda previjte na uobičajeni način. Proces zarastanja će biti mnogo brži i proteći će bez ikakvih komplikacija, infekcija i ožiljaka. Akne i seboreja će se povući vrlo brzo ako ugrožene delove kože tri puta dnevno namažete vatom natopljenom koloidnom srebrnom vodom. Rešićete se i peruti, ako srebrni rastvor utrljate u kožu glave jednom dnevno. Primećeno je da, primenjeno na ovaj način, koloidna srebrna voda pospešuje i rast kose. Kod kijavice i upale sinusa najbolji efekat se postiže ukoliko koloidnu srebrnu vodu upotrebite kao uobičajene kapi za nos - tri puta dnevno po nekoliko kapi u svaku nozdrvu, koje ćete ušmrknuti što dublje možete. Kod upale uha takođe treba upotrebiti srebrnu vodu kao kapi koje se stavljaju direktno u uho tri puta dnevno. Respiratorne infekcije, alergijski kašalj i bronhitis najbrže prolaze inhalacijom - sipajte koloidnu srebrnu vodu u bočicu sa raspršivačem ili inhalator, prsnite nekoliko puta u usta i duboko udahnite. Nemojte je zagrevati!

Puno pozdrava i srece svima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zadah iz usta,lecenje,vma,acidophilus probiotic za zadah
PostPoslato: Sub Maj 31, 2014 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2014 6:16 pm
Postovi: 2
I zaboravih da napomenem,kao sto i pise u tekstu-za lecenje infekcije nosa i sinusa Srebrna voda se usmrkava.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 158 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: