Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Uto Mar 17, 2020 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Može li mi neko pojasniti nalaz ultrazvuka.

Želudac sa naglašenim izoehogeni sluzničnim naborima I naglašenije zadebljanim piloričnim zidom, promjera do 13,5mm."

Imam 32 godine.

Simptomi: Povratio neki dan i uhvatila me groznica, drhtavica ili visoka temperatura na nekih 24 sata. Izgubio apetit.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Sre Mar 18, 2020 3:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Који су те то дебили послали на ултразвук? Логично би било да су те послали да провере да ниси запатио Корону.

Иначе то је или стомачни грип који си брзо савладао (ако јеси) или лоша храна коју си тешко повратио па добио температуру.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Sre Mar 18, 2020 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Hvala na odgovoru, Aco.

Pretpostavio sam i ja da je stomacni virus ili akutni gastritis.

Ali sad mi nabaciše brigu sa zadebljanom i neravnomjernom sluznicom, odnosno zidom želuca.

Radio sam prije pet godina gastroskopiju na kojoj piše eritematozna, edematozna i ne ravna sluznica zeluca, sa hemerogicnim erozijama I dijagnoza je bila ch. gastritis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Pet Mar 20, 2020 10:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зар ниси средио гастритис за све ове године?

Какве проблеме имаш сада?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Uto Mar 24, 2020 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Aco, druže, bio sam zauzet i na dvije gastroskopije u međuvremenu.

Na prvoj napisano gerb 2, na novoj gerb a, sa klizajućom hh 4cm.

Želudac kaskade forme sa mnoštvom erozija antralno.
Hiperemična I peptično promijenjena sluznica bulbusa sa masom erozija.

Silazni duodenum uredan..

Uzet uzorak za biopsiju.

H.Plyori iz krvi negativan.

Povraćao sam, to je bilo razlog pregleda.

Sad se sekiram i čekam rezultat biopsije, mada mi je doktor rekao da ću ovo nositi sa sobom 120 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Čet Mar 26, 2020 10:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нећеш носити тако дуго јер ће ти много пре истека тог рока доћи главе. Немој да се зезаш са тим иако ти је лекар будала.

Ниси ми рекао да ли си ишта радио по питању гастритиса ових година?

Шта си повраћао и зашто?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Čet Mar 26, 2020 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Prvi put, te 2015 godine, sam dobio trojnu terapiju za svaki slučaj, bio je erozivni gastritis kao dijagnoza bez biopsije I bila je kila 2cm.

Ispio sam trojnu terapiju i nastavio piti dosta kafe i pušiti ovih godina, jer nisam imao tegobe izražene.

E, sad, zašto sam povratio, ne znam.
Bila je srijeda, probudio sam se sa mučninom, nisam povratio tada iako sam pokušao, ali sam izvršio veliku nuždu i sve ok.
Nakon par dana, pritisak nekakav u prsima, lagana mučnina i kad sam naveče legao nagete glave, tada mi je došla muka, natjerao sam se s dva prsta da povratim, a pojeo sam dosta čokolade taj dan.

Da se zaključiti da sam povratio zbog gerda ili hernija uz gastritis koji se aktivira obično u ovim periodima godine.
Da sam samo povratio, krivio bih kilu, ali sam imao drhtavicu 24h, što odgovara akutnom napadu gastritis a.

Da napomenem da godinama patim od usporenih crijeva, ili cijelog digestivnog trakta, isto tako i hemeroida još od 15 godine.
Radio sam i kolonografiju, sve je bilo čisto.
E, sad, usporen probavni trakt je rezultirao gerdom/hernijom i gastritisom (Previpe se zadržava hrana i kiselina u želucu).

E, sad, shvatam tvoje mišljenje da gastritis nije za zezanja, ali se ne bih složio s tim da doktor nešto lupa, jer je imao uvid u stanje iz 2015 i pregledao me je lično sada, te uvidjevši da nalaz krvi ne pokazuje h.pylori i vjerojatno nadutost i gasove, te žučni sekret koji je bio u želucu i 2015 i sad, bez obzira na to što nisam jeo duži period, mogao je zaključiti da je usporen cijeli sustav i predpostaviti da je to neki oblik zadržavanja želučane kiseline koji se s vremena na vrijeme aktivira kad padnem imunološki, ali s obzirom da nema bakterije i da su erozije brojne kao i prije 5 godina zaključio je da to sve nema neki preveliki učinak na životni vijek, i da je baš locirano antralni i na dvanaestopalačnom dijelu, gdje mnogi imaju slične probleme.

Možda griješim, ali to je neka moja logika.
Doktor vjerujem, želi još biopsijom ispitati da li ove erozije mogu formirati čireve, pa to na vrijeme zaustaviti.

Opet kažem, shvatam te u potpunosti da gastritis nije bezazleno stanje, ma kakav on bio, i bez bakterije, ali ja na svoj nemam neki veliki uticaj, osim naravno, prestaću pušiti i smanjiti kafu na minimalno, te jesti manje a više puta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Čet Mar 26, 2020 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Zaboravih odgovoriti, povratio sam čokoladice, bananice, s želučanom kiselinom.

Trenutno imam apetiti, jedem sasvim dobro, nemam problema osim što sam izmučen gastroskopija, I teže gutam suvu hranu zbog kile.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Pet Mar 27, 2020 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 27, 2020 12:23 am
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Нећеш носити тако дуго јер ће ти много пре истека тог рока доћи главе.

Ti tvrdiš da je gastritis smrtonosna bolest?
Ti tvrdiš da je doktor budala jer je pacijentu u prevodu rekao: "Većina osoba nosi gastritis i to nije ništa strašno."?

Koliko se ja razumijem, imao ili nemao gastritis šanse za ozbiljniju bolest su podjednake i kod jednih i kod drugih, možda čak i više kod onih koji nisu pregledani i koji nisu dijagnosticirani s gastritisom, jer ovi pregledani promijene prehranu, navike i dobiju lijekove, ali eto, ti se razumiješ bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Pet Mar 27, 2020 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 27, 2020 12:23 am
Postovi: 2
A sada moje mišljenje.

Ljudi koji imaju gastritis godinama sa h.pylori, a da to ne znaju su u najvećoj opasnosti.
Ljudi koji imaju h.pylori su druga grupa, i ako nemaju gastritis.
Ljudi koji imaju gastritis godinama sa h.pylori, i liječe se su treća grupa.

Ti nemaš h.pylori i ne znam čega se bojiš, sve što treba da radiš, je da izbaciš duvan, kafu i začinjenu hranu, a naročito te slatkiše, vidiš i sam da ti prave problem.

Ljudi koji imaju gastritis bez h.pylori kroz dugi niz godina mogu razviti čir, ili čireve zbog oštećenja sluznice.
Po tvom opisanom stanju, imaš erozije zbog kiseline duži niz godina, moguće da se smjenjuju, pa još nisu napravile čir, mogle bi, a vjerovatno si odreagovao na vrijeme, pa neće ni napraviti ako koristiš lijekove, to će zacijeliti i promijeniš način ishrane i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Pet Mar 27, 2020 1:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма да, баш те брига, није теби ништа што рек'о онај малопре. А лекар ће се много потрести ако ти се шта лоше догоди. Све ће му тећи крокодилске сузе низ леђа. Чуј, да провери ерозије желуца да не би прешле у чир. Будала. Ерозије су изразито опасне јер представљају отворена врата за све могуће микроорганизме директно у крвоток. Плус могућност гадног крварења.

Нагледао сам се таквих, превише. Ено неки су на гробљу одавно. Да ли су имали унутрашње крварење па их развлачили по болницама док нису добили сепсу или су добили рак желуца или дебелог црева - нема везе. Све је то случајно и никакве везе нема са желуцем јер су криви вируси и ванземаљци и Морона вирус. Ионако нико није преживео свој живот.

Ако те занима шта да радиш, иди на мој сајт http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/uputstvo па прочитај здравствене савете а после питај ако шта треба и ако те занима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Pet Mar 27, 2020 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
aaaca je napisao:
Нећеш носити тако дуго јер ће ти много пре истека тог рока доћи главе. Немој да се зезаш са тим иако ти је лекар будала.

Ниси ми рекао да ли си ишта радио по питању гастритиса ових година?

Шта си повраћао и зашто?


Stigao nalaz...

Metaplazija enterocita u gastrične mukusne stanice...
Skraćenje vilusa bez limfoepitelijalne lezije I reaktivne kriptalne hiperplazije.
Hiperplazija brunerovih žlezda prisutna svuda.
Hp asocirani gastritis bez intestinizacija.

Duodenitis ch. Erozivni
Aktivni atrofični hp gastritis antruma bez intestinizacija, uz reaktivni refluksni gastritis
Neaktivni afrotični hp gastritis antruma bez intestinizacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Sub Mar 28, 2020 12:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ништа ти ја то не разумем али све ми делује лоше. Погледај ти оне моје савете јер их има доста везаних за желудац, црева и исхрану.

У сваком случају мораш радикално да мењаш исхрану.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Uto Mar 31, 2020 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
aaaca je napisao:
Ништа ти ја то не разумем али све ми делује лоше. Погледај ти оне моје савете јер их има доста везаних за желудац, црева и исхрану.

У сваком случају мораш радикално да мењаш исхрану.


Rečeno mi je da želudac ne smijem držati nikako prazan zbog refluksni gastritisa.
Vrsta hrane je važna za sve, ali kod mene je to manji uzrok, refluksni gastritis + hp je načinio atrofiju.
Hvala Bogu, pa sam otkrio sve ovo u laganoj fazi, dobio sam terapiju da istjeram hp, poslije ću pitati doktora koje lijekove da uzimam doživotno jer uzrok kod mene je refluksni gastritis. I to je napisano hemijske prirode, to je kafa... pio sam je umjesto vode, bez vode.

A vidiš zbog jednog povraćanja sam otišao na dvije gastroskopije, dok mnogi ne bi ništa uradili, eto zašto doktori kažu da su pregledi obavezni, ja da nisam otkrio ovo sad, ko zna za koliko godina bi me ubio Gastritis za koji sam mislio da ga više nemam, 2015 uspio trojnu za ch gastritis, doduše i tad je ličio zadebljanim na atrofični erozivni, jer je sluznica bila edematozna, i vjerujem da imam sreće što napada dvanaestopalačno i antrum a ne korpus želuca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk želuca
PostPoslato: Čet Apr 02, 2020 10:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Лекари су погрешно научени тако да праве велику штету организму наопако га "лечећи". Колико знам нико се није излечио од тог проблема а пре или касније добију неки канцер желуца, једњака, црева...

Буди добар па прочитај бар текстове здравствених савета са мог сајта везане за исхрану, желудац...

Веома лош квалитет хране узрок је највећег дела здравствених проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: