Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 22, 2008 4:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Vredi pročitati.Pominje se i ulcerozni kolitis, ali vredi je pročitati ne samo zbog toga.

http://rapidshare.com/files/101490098/N ... olesti.doc

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 9:23 pm
Postovi: 2
Nisam nista pisala dok nisam procitala celu temu i malo se informisala o ovoj bolesti koja je i mene zakacila...vidim da je sve toliko individualno, da nekome ovo pomaze, nekome nesto drugo.. ja sam jos uvek u aktivnoj fazi, lecim se kortikosteroidima i imala sam bas problema dok nisam nasla odgovarajucu terapiju. Interesuje me da li se stanje remisije odrzava lekovima ili samo pravilnom ishranom? Ta faza me tek ceka, pa se nekako psihicki pripremam za nju..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 1:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Pa Boga mi, ako se lečiš steroidima znači da baš ne spadaš u lakše bolesnike, pa će ti lekari verovatno reći da ćeš i u remisiji morati da piješ lekove. Mada će te sa steroida skinuti sigurno, u to budi sigurna. A što se tiče hrane i načina života to ćeš u svakom slučaju morati da prilagodiš bolesti.
Pozdrav

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 29, 2008 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 9:23 pm
Postovi: 2
Problem je u tome sto sam ja prvo pila Salofalk tablete i koristila iste i klizme,da bi se posle nedelju dana meni samo pogorsalo stanje jer sam osetljiva na salicinsku kiselinu ili kako se vec zove. Zato su mi prepisali kortikosteriode,jer kao nisu imali nista drugo. Za ishranu i nacin zivota sam vec spremna da treba da promenim. Hvala u svakom slucaju na komentaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BETA - 1,3 D GLUCAN
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 10:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Mislim da je Ejmi negde pomenula BETA - 1,3 D GLUCAN, ali ne znam gde?
Da li ga je neko koristio i gde ima da se nabavi. Upravo čitam tekst o jednom proizvodu koji u sebi sadrži tu supstancu + Cordyceps biljku - zove se Immune Assist 247.
http://www.my-immunity.com/aloha_proizvodi.html

Cena mu je malo jača 3300 din.

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BETA - 1,3 D GLUCAN
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 10:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
mm

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 10:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Pa dobro gospodo administratori i moderatori kako ja da izmenim ili obrišem svoju poruku, kad vidim da sam pogrešio :evil: . Malo ste ipak neprofesionalni.

Drugovi forumaši zaboravite moje predhodne dve poruke, evo ispravke:

Mislim da je Karmelas negde pomenula BETA - 1,3 D GLUCAN (http://www.zdravljeizivot.com/hrv/index ... 3_d_glucan), ali ne znam gde?
Upravo čitam tekst o jednom proizvodu koji u sebi sadrži tu supstancu + Cordyceps biljku - zove se Immune Assist 247.

http://www.my-immunity.com/aloha_proizvodi.html

Radi se o proizvodu koji dosta jača imuni sistem. Da li ga je neko od vas možda koristio, ili znate nekoga ko jeste. Hitno mi treba da znam, pošto opet imam probleme sa kondilomima, a oni su posledica lošeg imunog sistema. Interesuje da li bi mi taj proizvod pogoršao UK?

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Beta Glukan
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 10:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Evo šta sam se raspitao o Beta glukanu:
- Karmelas mi javlja da ga u Hrvatskoj prepisuju uz terapiju, znaci da valja. On je imuno modulator, znači pojačava imunitet ako treba, a ako je suviše jak on ga snižava.
Poručio sam lek napravljene od gljive Cordiseps Sinepsis, a ona sadrži beta glukan. Uvoznik je Pharmanova http://my-immunity.com/aloha_proizvodi.html tel.011/24 22 967, i to Immune Assist 247
Poručio sam ga, sutra mi stiže pa javljam rezultate. Imaju doktora koji odgovara na pitanja, rekao mi je da je taj proizvod odličan za UK.
Inače tekst o tim glivama sam video u novinama koje se zovu Top Zdravlje, a tu su i reklame ovoga proizvoda.

Pozdrav.

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 30, 2008 12:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:25 pm
Postovi: 13
pa kako se sada osecas ikar? ima li rezultata?nama je isto pa sum nam dali pronizon a pijemo i salofalk 1750mg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 01, 2008 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 8:45 pm
Postovi: 26
Lokacija: beograd
Ikar je napisao:
Pa dobro gospodo administratori i moderatori kako ja da izmenim ili obrišem svoju poruku, kad vidim da sam pogrešio :evil: . Malo ste ipak neprofesionalni.

nisam ni gospodin a ni administrator.
ovako,mozes u roku od 1h od postavljanja poruke da je izmenis ili obrises.nakon toga gospodi uputis pm i kazes sta treba.
nadam se da znas kako se brisu ili edituju poruke!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 11:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Pa evo posle dve nedelje korišćenja beta glukana nisam primetio nikakvo posebno poboljšanje kolitisa. Svaka greška u ishrani mi napravi problem (počeo i jogurt da mi škodi na moju veliku žalost), pa sam ove dve nedelje na dijeti i pijem dosta čajeva + sulfasalazin od 500 mg 2x2 dnevno. Postigao sam neku klimavu remisiju mada mislim da je ona više plod dijete, čajeva i lekova nego beta glukana.
A što se tiče kondiloma, njih za sada, hvala Bogu nema, lepo se osećam, pa bih to možda mogao pripisati beta glukanu.

Znači za sada ništa posebno, malo sam i razočaran s` obzirom koliko su ga hvalili, mada možda mu je potrebno više vremena da bi ispoljio svoje dejstvo na UK.
U svakom slučaju ne škodi pa ga vredi probati. Ja nastavljam da ga pijem, a poručiću sigurno i za još jedan mesec.

Pozdrav

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 11:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Draga gospođice Ceco, znam kako se edituje tekst, ali ne znam kako da ga prevedem u prozorče u kome mogu da ga editujem. Na koju ikonicu da kliknem ili šta već? Na mnogim forumima postoji ikonica u okviru poruke na kojoj piše IZMENI - klikneš na nju i vratiš poruku u ono prozorče u kojem si je i napisao pa je lepo izmeniš. A kako to ovde funkcioniše ? :o

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 7:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 18, 2008 6:21 am
Postovi: 5
Kakvo je iskustvo smemo mi sa UC da pijemo kafu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 18, 2008 10:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Meni ne škodi, ali pijem uvek jednu do dve dnevno. Mada uvek me potera u wc, ali to je normalno, to se dešava i ljudima sa zdravim stomakom.
Ako imaš nizak pritisak pa ti zbog toga treba kafa, kao u mom slučaju, a škodi ti, odlična alternativa je žen-šen.
Pozdrav

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 08, 2008 1:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Pozdrav svima.
Evo mene opet, ali ne da pametujem kao do sada već da tražim savet. U svojoj prvoj poruci sam se hvalio da se već 8 godina uspešno nosim sa UK, međutim zadnjih nekoliko meseci imam stomačnih problema koji ne reaguju na moju standardnu terapiju čajevima, dijetom, klizmama... I kad sam već upao u žestoku depresiju zbog svega toga saznam uzrok mojih muka - dobio sam KANDIDU. U stvari ona uvek postoji u crevima, ali kada se pretera sa antibioticima (što je kod mene bio slučaj jer sam celu zimu vukao neke prehlade) gljivica kandida se mnogo razmnoži i izaziva proliv.
Sutra idem kod Dr da mi prepiše neki lek za to, a pitanje za one koji su imali i UK i kandidu je sledeći:

- ŠTA JESTI? Za uništavanje kandide se preporučuje jogurt, jabukovo sirće i integralni hleb između ostalog, a to nikako ne prija UK u akutnoj fazi. Jedino što je zajedničko u ishrani za te dve bolesti je izbegavanje slatkiša i gaziranog pića.

Ako je neko imao istih problema molio bih za savet. Unapred hvala :D

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: