Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Uto Jun 16, 2015 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2015 11:44 am
Postovi: 2
Gospodine acca, niste u pravu apsolutno. zdrav covek je izlecen covek, a zdrav covek je onaj koji zivi apsolutno normalno kao i pre bolesti. to sto on nema debelo crevo nema apsolutno nikakve veze ako vec zivi normalno kao i ja sto ga imam. on tu bolest vise nema samim tim sto mu je debelo crevo otklonjeno, ali on ima organ koji radi apsolutno kao debelo crevo. stvar je u tome samo kome ce potpuno da uspe operacija i bude kao i pre bolesti i kome ce operacija da uspe ali ce imati mozda s vremena na vreme neke upale i slicno. a sto se te bolnice tice mislim da niste kompetetni da govorite o vrsnim lekarima kao sto su oni tamo. borite se ljudi, ne predajte se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Uto Jun 16, 2015 9:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам компетентан да говорим о тим лекарима али о последицама њиховог лечења сам итекако компетентан.

Осим тога, то горе тешко би се могло назвати "апсолутно нормалним животом".

Дакле када неко не излечи прст од гангрене и потом неће да га одсече, а после месец дана одсече руку, никако не може да каже да је излечио пацијента. Само се може рећи да је забрљао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pet Jul 31, 2015 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2015 10:41 am
Postovi: 1
Ja bolujem od ulceroynog kolitisa 10 godina.

U pocetku mi terapij salazopirinom,salofalkom i kortikosteroidima nisu pomagale. Predlozili su mi da uvedemo terapiju imuranom (nakon 3 godine lecenja) ali ja sam to odbila zbog mogucih nezeljenih posledica uzimanja tog leka.

Tada sam resila da se oduprem i pokusam da uticem na sebe kako bi doslo do poboljsanja. Najvaznije je da sam se pomirila sa sudbinom i prihvatila da se ceo zivot moram boriti sa UC. Pokusala sam ishranom da uticem na tok bolesti ali mi to nije donelo poboljsanje u onoj meri koliko sam se nadala da ce pomoci. Pocela sam da uzimam riblje ulje, da pijem caj iz apoteke Josif Pancic, zatim sam uvela probiotik u svakodnevnu terapiju.

Mislim da mi je najvise pomoglo uzimanje Fermentala (probiotik koji pored dobrih bakterija za creva sadrzi i vitamin B i aloju). Uz to pocela sam da pratim sta mi prija (vrsta hrane, cesci odmori kako bi redukovala stres) i da to primenjujem.

Sada sam vec par godina u remisiji.

Zivim kao sav normalan svet :-) ali uz dozu opreza t.j. pazim sta jedem, ne radim stvari za koje znam da mi nece prijati (kupanje u hladnoj vodi, fizicki rad).

Iskreno se nadam da ce svako od vas naci nacin da sebi pomogne.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kolitis i gentamicin
PostPoslato: Ned Avg 30, 2015 10:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Ni slučajno ne koristite antibiotik Gentamicin, čak ni u obliku mast jer dovodi do aktivacije kolitisa čak i ako ste 10-tak godina u stabilnoj remisiji kao ja.
Prošle nedelje mi se, na poslu, u prst zabode više metalni opiljaka. Jedan izvučem, ove ostale ne vidim. Ubrzo kreće upala i gnojenje na tom delu prsta. Krenem da mažem gentamicin, upala kože na prstu se smiri, ali poče proliv, i to veoma jak. Setim se da sam proletos imao sličnih problema kada sam gentamicinom mazao neku upaljenu bubuljicu. Malo proguglam i imam šta da vidim:

http://www.ehealthme.com/ds/gentamicin/colitis+ulcerative#note_2

http://emedicine.medscape.com/article/927845-treatment

Znam dobro da, ako se ima ulcerozni kolitis, treba izbegavati antibiotike, neki su čak u stanju da stvore UC kod ljudi koji ga nikad nisu imali. Ali stvarno mi je delovalo neverovatno da tako mala količina gentamicina može izvući kolitis iz remisije. Pogledajte i:

http://www.ukuks.org/forum/viewtopic.php?f=5&t=275

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Čet Maj 12, 2016 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 12, 2016 10:13 pm
Postovi: 1
Nadam se da ce moj komentar pomoci jos nekom da se izbori sa kolitisom.
Ukratko cu opisati cetvorogodisnju borbu sa ulceroznim kolitisom.
2012.godine mi je ustanovljen ulcerozni kolitis koji je zahvatio zavrsetak debelog creva 10-15 cm.Otisao sam na kolonoskopiju posle mesecnih problema sa stolicom,desetak dnevni,krv,sluz.Brzo sam gubio na kilazi.Od lekova mi je prepisan salofalk ,pentasa i probiotik.Do 2014.godine sam imao 4-5 kolonoskopija ,uglavnom su bili losiji rezultati sa pojavom pseudopolipa.Iste godine sam krenuo sa alternativnom medicinom ,paralelno sa lekovima.Hajducka trava sveza,300gr sa medom ujutru i uvece po kasika,maslinovo ulje,biljka kacunak,cajevi od kantariona ,hajducke trave ,drace i dren.Sve vreme sam se osecao malaksalo,bolovi u zglobovima jedva sam se kretao uz stepenice ,pri ustajanju sam se pomagao rukama uz veliki bol ,budio sam se mrtav umoran ,nocu sam se budio nekoliko puta od bolova u kolenima i ledjima.Tada sam slucajno procitao o nuspojavama od salofalka i pentase.Odmah sam ostavio lekove .Bolovi su prosli posle nekoliko dana i poceo sam normalno da spavam.Lekove sam prestao piti pocetkom 2015.godine.Na kolonoskopiji 2015.godine je ustanovljeno poboljsanje i nestanak pseudopolipa.Krajem 2015.godine sam poceo da spremam i pijem kefir i caj od kombuhe.Imao sam i jaku zeludacnu kiselinu ,svih godina,koja je nestala posle desetak dana konzumiranja kefira i kombuhe.Danas sam isao na kolonoskopiju kod drugog gastroentorologa i na moju veliku radost doca je zakljucio da ulcerozni kolitis ne postoji vise,i da mi je sluzokoza debelog creva u odlicnom stanju.
Stojim na raspolaganju svima koji imaju iste probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Čet Maj 26, 2016 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2016 6:48 pm
Postovi: 1
gdemoze da se nabavi kefir i caj od kombuhe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Maj 28, 2016 2:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нигде а да ваља.

Треба да набавиш кефир гљиву и комбуху па да сама правиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pet Avg 09, 2019 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:39 pm
Postovi: 9
Da li neko zna koji lekovi protiv bolova se mogu upotrebljavati kod UC u akutnoj fazi? Znam da brufen ne moze ... pa me zanima koji mogu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: