Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 01, 2008 12:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Iskreno sumnjam i da si ga imao ako nisi imao krvi, ne znam da li si imao okultno krvarenje. Descedens je levi deo kolona koji silazi a 20cm zahvata rektum i sigmu. Fecal calprotectin sluzi za markirtanje polipa, tumora, ulceroznog i Krona. Radis na Zvezdari II sprat ili na VMA. Super je test, iz stolice. Bez detaljno napisnaog kolonoskopskog nalaza i PH bioptiranih uzoraka od ranije nema ni govora o IBDu. Morao bih videti prethodne nalaze da bih veoravo da si imao UC, ovo pre lici na IBS + neka neidiopatska inflamaicija. Ako imas napsisi nalaz za kolonoskopiju i patohistologiju kada ti je bilo najgore tj. kada si bio u ajutnoj fazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 01, 2008 2:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Pregledao me je dr. Stojan Lukačević, tada načelnik gastroenterologije na VMA. U svom nalazu je napisao: PHN nalaz odgovara ulceroznom kolitisu u fazi remisije (mada ja tad nisam bio u remisiji već sam imao tri neformirane stolice dnevno). Nalaz irigografije je bio da je debelo crevo očuvanih haustracija i kalibra bez vidljivih patohistoloških promena. To je sve od nalaza što imam u otpusnoj listi.
Hvala na objašnjenjima.

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Reci mi da li si za lokalno lecenje debelog creva koristio neke cajne mesavine koje bi se ubrizgavale kroz rektum? Mislim na npr. zalfiju, kantarion, neven, kamilicu, koprivu? Koja kombinacija je najefikasnija? Isto tako koje su ti cajne mesavine bile najefikasnije za debelo crevo a koje si pio, mislim pre svega na umirivanje upale, protiv gasova i redjih stolica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 9:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Što se tiče klizmi jedino sam koristio čaj od koprive 10-tak dana uz hidrokortizonske klizme i ništa više. Ona se i preporučuje u literaturi, a može se probati i kantarion, i sve drugo što deluje protivupalno. A šta sam sve od čajeva koristio imaš detaljuno u mojim prethodnim tekstovima :o
Pozdrav

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 4:29 pm
Postovi: 33
Ja sam pre nekih pola godine poceo sasvim slucajno da pijem caj od maticnjaka ujutru i uvece i mogu reci da sam osetio blagotvorno dejstvo na moja creva i UC. Sto se tice poliklinike InterTim koliko vidim tu su gastroenterolozi sa VMA (Lukacevic, Tarabar). Kolika je cena kolonoskopije sa anestezijom i da li raditi to kod njih ili na VMA?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 6:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Privatno doc. Tarabr ne radi endoskoipije, samo u okviru VMA.n U InterTim i UNA preporucujem dr.sci.med. Nenada Perisica i doc. Dodera. Na KCS (nadjite privatno) najbolji kolonoskopisto si prof. Milenko Ugljesic, ass. Djordje Culafic i prof. Mirko Bulajic. Cena je 100e bez i 150 sa analgosedacijom. PH nalaz radite ako radite nedoskopiju na VMA ili KCS jer imaju odlicne patohistologe ili privatno saljite (InterTim salje) u Histolab.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 4:29 pm
Postovi: 33
koja je cena kada se radi na VMA npr. kod Dina Tarabara i da li mogu da nastanu neke komplikacije prilikom kolonoskopije zbog kojih je mozda bolje raditi u nekoj (drzavnoj) Bolnici nego po raznim privatnim klinikama i poliklinikama?
Ja bih mozda prvo uradio jedan konsultativni pregled pa tek onda u zavisnosti sta doktor kaze uradio kolonoskopiju ili neku drugu proceduru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 9:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
E vidiš, ja sam prvo hteo da na VMA odradim pregled, imao sam i uput, ali su mi zakazali tek za kraj januara sledeće godine (a bio sam tamo krajem avgusta). A pored toga, ono glavno zbog čega sam i odustao od pregleda kod njih je to da ga uglavnom rade bez anestezije :( . Imao sam sreću da sam naleteo na sestru koja učestvuje u tom pregledu pa mi je ona lepo objasnila da na VMA nema dovoljno anesteziologa, te da su oni uglavnom po operacionim salama a ako nekad imaju manje posla oni dođu na gastro. Što znači u većini slučajeva pacijenti izigravaju Tarzana. Jbg, nije ni VMA kao što je nekad bio. Ležao sam tamo 2000-te, znam o čemu pričam. Tada se teško dobijao uput pa oni nisu imali mnogo pacijenata i mogli su da se lepo posvete svakom. Sada su prebukirani i nervozni kao i u običnim bolnicama :( .
E kada sam to saznao, ja ljubaznu i lepu sestricu upitam za savet gde lekari sa VMA rade privatno i ona me uputi u Intertim. Odem tamo i oni mi zakažu pregled za nekoliko dana. Mislim da me je pregled koštao 13 000 + 1500 prva biopsija + 600 svaka sledeća.
A ako nešto krene naopako, ništa se ne brini, odlično su opremljeni.
Kada je zdravlje u pitanju ne treba štedeti pare, veruj mi više će te koštati čekanje pregleda i stres, ako bude bio mnogo bolan.
Pozdrav...

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 1:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 4:29 pm
Postovi: 33
Ikare, hvala na ovim informacijama. U svakom slucaju sam spreman da platim, jedino sam podozriv u pogledu tih privatnih klinika koje mogu da budu opremljene kako treba i da postuju procedure, ali i ne moraju kako to praksa pokazuje (recimo ona devojcica sto je umrla nakon rutinske operacije oka zbog neispravnih sprava koje se koriste tom prilikom). Ali ako kazes da je sve u redu onda je ok.
Ja bih prvo zakazao obican konsultativni pregled kod njih (samo ne znam kod kog lekara od 4 koja su nabrojana na njihovom sajtu):dr Stojan Lukačević, prof. dr Radoje Doder, dr sc. med. Nenad Perišić ili dr sc. med. Dino Tarabar. Nakon toga bih u skladu s tim sta mi doktor kaze uradio kolonoskopiju. Treba li mozda pre tog pocetnog konsultativnog pregleda uraditi neke analize? (krv i urin, npr. ili sl).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 1:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Rekao sam ti da doc.dr. Dino Tarabar ne radi privatno kolonoskopiju (samo na VMA, ima i za civile) a on je zaista najbolji od svih jer je i gastroneterolog i onkolog specijalizent, on, prof. Zoran Krivokapic, prof M. Ugljesic, prof. Misa Krstic, prof. Aleksandar Nagorni i prof. Njegica Jojic smatraju se najvecim autoritetima za IBD. Privatno su dobri doc. Radoje Doder, dr.sci.med. Nenad Perisic, prof. Milenko Ugljesic, prof. Mirko Bulajic i ass. Djordje Culafic. Za ostale ne znam. Ako ides drzavno samo KCS ili VMA. Privatno: Intertim/UNA (VMA kadar), Colo Intemredicus (najbolji kolo-rektalni hirurg, prof. Zoran Krivokapic)...imas podatke na google pa kucaj imena i firmu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 8:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Dr. Stojan Lukačević je mene lečio 2000- te, a u penziji je od 2003-će. On pripada starijoj generaciji lekara, fin, uglađen, detaljan, smiren - baš onakav kakav bi lekar trebao da bude. Ima pravi odnos prema pacijentima. Sećam se da je uvek pre svih dolazio na posao i svraćao u moju sobu (a možda i u ostale) i raspitivao se da li mi je bolje. Izuzetan čovek! E sad pitanje je koliko je on u toku sa novijim otkrićima u medicini, ima on lepih godina.
Dr. Doder je nasledio dr. Lukačevića na mestu načelnika gastoenterologije na VMA pa prema tome važi za izuzetnog stručnjaka, ali njega ne poznajem kao Lukačevića.
Cene običnog konsultativnog pregleda kod njega u Intertimu su , mislim, preko 2 ili 3000 din, nisam siguran pošto sam to obavio na VMA, a što se tiče lab. nalaza meni to u Intertimu nisu tražili. Nazovi telefonom pa se raspitaj.
Pozdrav...

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 8:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
Da li mislis da su za lokalnu primenu kao hidrokortizonske klizme najbolje cajne mesavine kombinacije neven+kantarion+zalfija ili umesto zalfije ubaciti kamilicu??? Mislim na zaceljenje sluzokoze posto imaju jak pritivupalni efekat na edeme, eriteme, afte, ulceracije, ranice...cak i bez kortikosteroida daju solidan efekat.



Ikar je napisao:
Dr. Stojan Lukačević je mene lečio 2000- te, a u penziji je od 2003-će. On pripada starijoj generaciji lekara, fin, uglađen, detaljan, smiren - baš onakav kakav bi lekar trebao da bude. Ima pravi odnos prema pacijentima. Sećam se da je uvek pre svih dolazio na posao i svraćao u moju sobu (a možda i u ostale) i raspitivao se da li mi je bolje. Izuzetan čovek! E sad pitanje je koliko je on u toku sa novijim otkrićima u medicini, ima on lepih godina.
Dr. Doder je nasledio dr. Lukačevića na mestu načelnika gastoenterologije na VMA pa prema tome važi za izuzetnog stručnjaka, ali njega ne poznajem kao Lukačevića.
Cene običnog konsultativnog pregleda kod njega u Intertimu su , mislim, preko 2 ili 3000 din, nisam siguran pošto sam to obavio na VMA, a što se tiče lab. nalaza meni to u Intertimu nisu tražili. Nazovi telefonom pa se raspitaj.
Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: @IKAR
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
@IKAR

Reci mi zasto si koristio kortikosteroide u caju kao klizme? Jesi li imao problem sa rektumom (krvarenje i sluz)? Da li si imao gnoja u stolici ili analne bolove?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 12:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Hidrokortizonske klizme su mi prepisali na VMA (prave se od inekcija i vode ili čaja). Našao sam u jednoj stručnoj medicinskoj knjizi (udžbeniku fakulteta) da hidrokortizon samo smanjuje simptome ali ne leči upale. Tako je, od prilike i meni delovao, bilo mi je bolje samo dok sam ih koristio. Mada je knjiga iz 60-tih godina, možda su se neka saznanja o hidrokortizonu promenila. Inače imao sam ponekad sluzi i ništa više osim proliva, ni bolove ni krvarenja.
Kicho, što se tiče klizmi od čajeva slabo sam upućen u to, ali u svakom slučaju sve bilje koje si pobrojao deluje protivupalno, pa kombinuj.

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 06, 2008 7:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Da li je neko imao iskustva sa lekom Todoxin 1 u lečenju zapaljenskih bolesti creva i kandide?
Na sajtu dr. Todora Jovanovića sam pronašao tvrdnju da taj lek leči ulcerozni kolitis, kronovu bolest, bolesti jetre, kandidu i mnogo toga još. Dr. Jovanović je imunolog i njegovi preparati u osnovi deluju tako što pojačavaju imunitet. Pošto sam 8 godina bolovao od ulceroznog kolitisa, a zadnjih 10-tak meseci imam probleme sa kandidom poznat mi je stav zvanične medicine da je UC autoimuna bolest, te da se mora lečiti smanjivanjem imuniteta. Kod kandide je obrnuto, ona je između ostalog, posledica slabog imuniteta pa je treba lečiti jačanjem organizma.
E sad ja bih rado uzeo Todoxin 1 da uništim kandidu ali se plašim da ne isprovociram pojavu UC . , pa mi mi dobro došao savet nekoga ko je imao dodira sa tim lekom.

Pozdrav

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: