Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Syndroma intestini irritabilis sine diarrhoea K58.9
PostPoslato: Pon Okt 29, 2018 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2018 1:13 pm
Postovi: 11
Bio sam kod gastroenterologa, dijagnoza Syndroma intestini irritabilis sine diarrhoea K58.9
Moji simptomi su sledeci: nadutost stomaka, skoro non stop, dok se nekako ne ispraznim skroz kako treba..al to je bas muka...stolica je retka i to konstantno tako...kad mi se naduva stomak imam i bol u zadnjem delu ledja.. Moze li mi neko reci nesto vise o ovom? Da li moze da mi smeta nesto od hrane ili pica? Inace, od lekova sam dobio Rudacol i probiotik Multilac. Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Syndroma intestini irritabilis sine diarrhoea K58.9
PostPoslato: Uto Nov 27, 2018 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 3:48 pm
Postovi: 21
Uradi stolicu na Candidu i Clostridijum dificille (ako imaš i sluz u stolici), traži isključivo na ove mikroorganizme. Candida daje nadimanje i prolive, Clostridija je još gora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Syndroma intestini irritabilis sine diarrhoea K58.9
PostPoslato: Sre Nov 28, 2018 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2018 1:13 pm
Postovi: 11
Samo pozitivno je napisao:
Uradi stolicu na Candidu i Clostridijum dificille (ako imaš i sluz u stolici), traži isključivo na ove mikroorganizme. Candida daje nadimanje i prolive, Clostridija je još gora.

Radio sam, sve je negativno...a sluz me ubi, ne znam vise sta da radim...da li da ponovo nosim stolicu na analizu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Syndroma intestini irritabilis sine diarrhoea K58.9
PostPoslato: Čet Nov 29, 2018 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Слуз је од упале црева или од паразита.

Можда да почнеш терапију белим луком јер је то уједно лек за многе проблеме: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kandida_2

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Syndroma intestini irritabilis sine diarrhoea K58.9
PostPoslato: Uto Feb 05, 2019 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2018 1:13 pm
Postovi: 11
Evo mene ponovo, da ne otvaram novu temu...

Bio sam na kontroli kod gastroenterologa i sada sam dobio sledecu terapiju: Normix 2x200 sedam dana, pa onda multilac 1x1 mesec dana, a onda 7 dana mesecno multilac narednih 6 meseci, do sledece kontrole...
Da podsetim, dijagnoza K58.9 iritabilni kolon, rezultati na parazite, kandidu i sve moguce sto sam radio je negativno..fekalni kalprotektin 17,55...na ultra zvuku sve u redu..
Problemi koji me muce su sledeci, i dalje imam sluz u stolici ali sada povremeno za razliku od pre par meseci...sada me najvise muci nadutost u donjem delu stomaka, to je katastrofa, cela ledja me bole kad se naduvam i ne znam vise sta da radim..i kada stisnem stomak u donjem delu duz celog stomaka imam po malo bolove i tvrd stomak...voleo bih ako neko moze da mi da neki savet, sta i kako dalje...da li moze da mi smeta nesto od hrane, pica itd..pokusavao sam da gledam na to, ali ne mogu da provalim da li mi ista smeta..nekad nemam nadutost par dana i posle opet iznova..

Kontrola mi je za 6 meseci sa nalazom ukupnih lgA i lgA antigijadinskih AT, tako pise ..mozete mi reci sta je to? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: