Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Svetla krv u stolici
PostPoslato: Pon Avg 04, 2008 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 04, 2008 11:47 pm
Postovi: 16
E ovako
Molim za sto brzi odgovor ako je moguce jer za 2 dana idem na godisnji odmor a moj kucni lekar je nedostupan(na odmoru)
Ne znam da li da odlozim odmor?!

Naime, pre 2 dana sam video krv u stolici
Krv je bila svetlo crvene boje i bilo je i na wc papiru a i na samom...kako da se izrazim..i na samom kraju izmeta. Ne radi se o velikoj kolicini..cak nije uspelo ni vodu da ofarba. Nisam imao nikakve bolove prilikom vrsenja nuzde, niti sada imam bol u stomaku niti bilo sta drugo. Boja izmeta je takodje sasvim normalna, nikakve nejasnoce nisam dalje primetio. Posle toga sam jos 2 puta vrsio veliku nuzdu i na svu srecu(nadam se barem da je to sreca) nisam video tragove krvi.
Nema ni svraba(koji, ako sam dobro razumeo, karakteristise hemoroide)
Ovo mi se dosuse nije desilo sada po prvi put, slicno je bilo pre otprilike 6 meseci stim da se tada pojavila krv posle dosta naprezanja i bola prilikom nuzde(tvrda stolica)
Da li imam hemoroide, ne znam!?
Pogledao sam na ogledalcetu svoj anus i video sma kao male izraslinice, kao da iz creva izlaze, tacnije 1..malo naduivena, i blago boli(mada to i ne bih nazvao bol, pre neprijatnost) kada ih dodirnem
Dalje, nisma izgubio na tezini(videh da je to slucaj kod karcinoma debelog creva), imam Ok apetit.
I da, imam 31 godinu, relativno zdravo zivim, jedino je jos duvana :( nisam resio ali dalje poprilicno zdrav zivot vodim

Moze li neko molim vas napisati da li treba da otkazem odmor ili ne?
Da li ovo zahteva hitan odlazak kod doktora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 1:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
To da li treba da otkazete odmor ili ne ,to morate sami da procenite.Da sam na Vesem mestu ja bih isla na odmor.Ponela bih neki lek za regulaciju crevne flore tipa 'Probiotik" ili 'FLONIVIN BS",ali bih odmah po povrtaku isla na detaljnije pretrage.Ovo sto ste Vi napisali nije nista toliko opasno koliko sam ja uspela da zapazim.Mozda imate neki unutrasnji hemoroid,mozda Vam je stolica bila tvrdja,pa je isti pukao prilikom izlaska iz anusa.A to sto ne svrbi,pa nisu svi simptomi uvek prisutni.

U svakom slucaju odluka je na Vama,smatram da ne bi trebalo da se panici za ovako nesto...Pokusajte pa iidite kod nekog drugog doktora,ako uspete,ako ne odlucite sami.Nezahvalno je davati savete takvog tipa,nadam se da razumete zasto!?

Lep i ugodan put Vam zelim ,ako se odlucite da odete... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 8:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 04, 2008 11:47 pm
Postovi: 16
Hvala na brzom odgovoru.

Sada sam imao telefonske konsultacije sa drugim doktorom.
odgovor je tipa ako ne boli, ako nisi naduven, ako nije dijareja, ako nisi malaksao-nikakav problem, mzoe da ceka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 8:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 04, 2008 11:47 pm
Postovi: 16
Zaboravih da pitam..
Da li je dobar znak sto sada nemam krv u stolici ili to nema nikakve veze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Svasta je napisao:
Zaboravih da pitam..
Da li je dobar znak sto sada nemam krv u stolici ili to nema nikakve veze?

Normalno da je dobro!Ne bi valjalo da je nastavilo !Ovako mozda je bio pukao neki manji kapilaric ili prehlada bila !A dok se vishe ne pojavljuje ?Verovatno nije nishta strasno !Samo ne panichi ,koliko vidim da nemash potrebu za tim!Mada svi smo isti i odma pomislimo na ono naj gore!S`nadom da je sve u redu pozdravljam te i SRECNO!
P.S
I ja bi otishla na G.Odmor da sam na tvom mestu !Svuda ima lekara ZLU NE TREBALO!A nece bit ce to sve u redu ,dok se ne pojavljuje vishe a i stolica ne menja boju u crnu !
SRECAN PUT :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 04, 2008 11:47 pm
Postovi: 16
Hvala Mikalja puno na brzom odgovoru.
Mislim da je moja greska sto sam ukucao na google "krv u stolici" i u 80% slucajeva pise da moze biti rak debelog creva :(
Iskreno, mene je najvise uplasilo sto nemam nikakve bolove
Vise puta sam cuo da je rak podmukla bolest i da ne boli dok se ne dodje do zadnje faze.
Kada citam o hemoroidima svuda pisu bolovi pri stolici, tvrta stolica itd
Kod mene je 99% sve normalno, od mekoce/cvrstoce, bez ikakvih bolova...
Pih...
U svakom slucaju, hvala puno na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Ma razumem te potpuno !Jer kod nas je to tabu tema i ako neko kaze ispljunuo je malo krvi ili?E gotovo ima RAK PLUCA!Zakljuchi se odmah bez pregleda a ne mora da bude ,moze da bude klasichna prehlada ili kod duzeg periodskog kaslja !Mada nije loshe pregledati se !U ostalom zato i jesu struchna lica !Mada i oni pogreshe a kako nebi laici !Samo ja to onako iz nekih iskustava meni dragih osoba sam iznela njihova iskustva!Premrli zivi ,na kraju nishta hvala Bogu!A znam sigurno da je dobro shto ti se ne pojavljuje vise krv !To je super !A ljudski je da se chovek i uplashi ZIVOT JE JEDAN zato ga treba chuvati ako se moze ikako u ova suluda vremena :wink: !Zelim ti SVU SRECU !
I lepo nam se provedi ,chuvaj zivtze :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 04, 2008 11:47 pm
Postovi: 16
Ma ja sma pre 4 godine ispregledoa sve
imao krv u morkaci, jednokratno
i uzmem i sve pregledaj, od prostate mokracnih nakala, besike...
i jos mi je kucni doktor pricao da to ne radim, da nema potrebe, krv stala...ali ja se uspanicio i zahtevao
pretrpeo sam poprilicnu bol..pa sam sada malo oprezniji...otici cu kod kucnog ali sigurno necu zahtevati da mi sve oko debelog creva pregleda.
mada, ako ne bude narednih 10 dana, pitanje je i da li cu ici. Njegova sekretarica je kao zapisala broj, kao mzoda mi se i sutra javi sa odmora...
Svi tvoji prijatelji su imali dakle hemoroide(ti koje spominejs da su bili prestravljeni)
Svi isli na preglede?

Jos jednom, hvala puno na javljanju
znaci mi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Krv na izmetu znak je hemoroida(hemeroida).Pojava sluzi u stolici pomijesana sa krvlju zahtijva hitno kolnoskopiju jer onda postoji sumnja na rak debelog crijeva i polipe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 04, 2008 11:47 pm
Postovi: 16
Nikakvu sluz nisam primetio
Jel to bele boje ili?
Jos jednom(i danas sam isao u wc) nema ni krvi niti sluzi...a u nedelju je bilo samo krv na izmetu i to na samom kraju kao i na wc papiru...
Ako sam dobro razumeo, ako je krv pomesana sa stolicom i ako je tamnije boje onda je problem.
No kako mi djavo enda mira :) ja sam rpegledoa i dalje po netu i pise da i svetla krv mzoe ukazivati na rak debelog creva
jedino sto onda uz krv u stolici ide i mucnina, malaksalost, naduvenost itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 5:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Neki nisu imali nishta !Ni hemeroide, nishta pojavila se krv soproshtenjem ukakili se od straha i nishta sve u redu!Pojedini su imali chak i par puta krv .A jedna moja prijateljica sad izvini shto pishem ovakve banalnosti ali znam kako se osecash pa? :-? Kaze ,jaoj ja neznam da li sam dobila tj da li mi je pochetak menstruacije :o Od straha nije mogla da ,prepozna da li je pochetak menz.Ili iz stolice !I kad treba da ide u vc ona se tresla kao prut i njoj se pojavilo dva tri puta pomalo !I hvala Bogu sad jok ,e ona nije htela ici ni lekaru !Terali je molili Ma JOK :cry: Uplashila se bila da je karcinom!Od toga ima bas sam je pitala kaze juche bilo tachno 4 godine !Nikad nishta se nije pojavilo!I pre mesec dana morala nositi stolicu radi drugih stvari !Kaze da im je napomenula tad za ono shta joj se pojavilo,malo su vikali na nju (etika) i rezultati super :D
A moj svekar je podlegao na zalost od karcinoma debelog creva :cry: i nebih se slozila sa tvojom konstatacijom da ne boli nishta (on je otkidao od stomaka) bolova mislim pogotovu pri tom kad ide u wc :-? !Stolicu je imao neredovnu ,zatim je pocela da menja boju i onda je poceo da krvari ,svaki put kad je isao u wc :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 5:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Prvo ti urade one banalne preglede ,krv vaditi mokracu a do kolnoskopije 100 pregleda nekih!Da nisi uzimao od skoro neke lekove ?Hoce i reakcija na neke lekove da se manifestuje tako !Ali vidim nisi imao ni do sad vishe to nit sluz nit krvarenje i NEBOJ SE BRE :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 5:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Koloproktologija je grana medicine koja se bavi bolestima debelog creva, a obuhvata četiri velike grupe oboljenja debelog creva - bolesti završnog dela debelog creva (rektuma) i anusa koje su uglavnom benigne, funkcionalne poremećaje, zapaljen-ska oboljenja i maligne bolesti. Srećna okolnost je da je benigna patologija završnog dela debelog creva i anusa u koju se ubrajaju hemoroidi, fisure (napukline), peri analne fistule i kondilomi (bradavice), i najčešća među pacijentima. Poslednjih godina u stalnom porastu su i zapaljenska oboljenja kao što su Kronova bolest (zapaljenje koje uglavnom pogađa tanko crevo) i ulcerozni kolitis, i u tom smislu sve smo bliži zapadnim zemljama - pre svega SAD, Velikoj Britaniji i Izraelu. Međutim, najozbilnjije oboljenje s kojim se koloproktolozi i najviše bave jeste karcinom debelog creva.
Mozda si bio prehladjen ili sedeo na hladnom, te tom prilikom prehladio analni otvor i debelo crevo koje je jako osetljivo na prehlade?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 04, 2008 11:47 pm
Postovi: 16
heheheh
slatko si me nasmejala
Hvala puno na odgovorima
Sutra ce me ipak zvati kucni doktor pa cu napisati sta je rekao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 05, 2008 6:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
A shta bih ti Lekar mogao reci na pamet?Kao prvo On nit sme nit ce zeleti na sebe preuzeti bilo koji rizik !I reci ce ti ,pod hitno na preglede!Kao prvo da zashtiti sebe i svoj posao ,da je ON SIGURAN 8) Hipokratovu je on polagao :wink: Zato ne ochekuj da ce ti reci ,nije to nishta .A zashto onda nisi ishao kod nekog lekara koi je tu ?Ili shta je taj lekar ?Da li je on specijalista za te bolesti koloproktolog ili sl ?Ili si imao nekih problema pre pa "tvoj lekar" on te vodi? :roll: Mislim chemu neizvesnost tolika?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: