Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SIBO i nedovoljno kiseline u zeludcu
PostPoslato: Ned Feb 17, 2013 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2012 6:55 pm
Postovi: 4
Pozz svima!!!
Resila sam da otvorim ovu temu posto vidim da se vrlo malo prica o ovom problemu kod nas u zemlji i da svi mi koji smo dijagnostikovani kao Ibs, mozda ipak i nismo u toj grupi i da se iza svega krije drugaciji problem.
Pocecu od svog stanja.
Godinama se mucim sa stomakom, a simptomi su ogromne kolicine nadutosti, prolivi, kasaste stolice.
Nakon mnogo pretraga utvrdjeno je da nemam ni Kron ni Ulcerozni kolitis i hvala bogu na tome i pripisana je dijagnoza Ibs.Ok ali mislim da ipak tu nesto nevalja.Naravno doktori se nece mnogo zauzeti za vas ili bilo ko drugi dok to sami neuradite.
Istrazivajuci o svemu tome, dosla sam do informacija da odredjene bakterije koje se razvijaju u organizmu prouzrokuju bas takvo stanje.A kod nas u zemlji se retko ko bavi time.Upravo te bakterije koje se stvaraju posledica su drugog problema, nedovoljnog nivoa kiseline u zeludcu.Kad nema dovoljno kiseline u zeludcu,koja sluzi kao zastitna barijera i prirodni odbrambeni mehanizam za ove vrste bakterija desava se da se bakterije u takvoj sredini namnoze i prave bas takve probleme.
Sibo(Small Intestinal Bacterial Overgrowth) je nesto cemu se neposvecuje dovoljno paznje u ovoj zemlji, svi su okrenuti Helico bakteriji koja stvara upravo druge efekte.
Na stranim sajtovima ima dosta informacija o ovoj dijagnozi a na nasim nista.
Slucajnom analizom stolice otkrivena je kod mene Clostridium difficile, pokusana terapija orvazilom popijeno par tableta, tesko podnosim lek, na testu posle nedelju dana pokazano da je nema, malo se smirio stomak, ali ubrzo je poceo opet da divlja.
Ova vrsta bakterije i mozda imam jos neku takvu ko ce ga znati i nebi mogle da se namnoze da imam dovoljno kiseline u zeludcu.
Kad vas pitaju kod gastroenterologa da li vam se javlja kiselina u zeludcu, pecenje, ja stvarno nikad to nisam osecala.
Htela sam da pokrenem ovu temu da bi se ljudi osvestili, jer nisu svi problemi isti.
Mozda neko od vas ima neke informacije o analizi o SIBO putem izdisajnog testa i nacinu utvrdjivanja visine kiseline u zeludcu kod nas u zemlji.
SIBO se leci antibijoticima, velikim kolicinama probiotika i povecavanjem kolicine HCL-a(kiseline u zeludcu)suplementima.

Ako je nekom kod nas uspostavljena ova dijagnoza molim vas da podelite iskustvo sa nama

Stavicu par tekstova o ovom problemu i uspostavljanju dijagnoze

http://www.dailymail.co.uk/health/artic ... anage.html

http://www.gidoctor.net/small-intestina ... growth.php

http://www.livestrong.com/article/29306 ... -and-diet/

http://www.livestrong.com/article/49356 ... e-stomach/

http://www.livestrong.com/article/55011 ... mach-acid/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SIBO i nedovoljno kiseline u zeludcu
PostPoslato: Ned Feb 17, 2013 9:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да немаш можда кандиду?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SIBO i nedovoljno kiseline u zeludcu
PostPoslato: Ned Feb 17, 2013 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2012 6:55 pm
Postovi: 4
Imam i kandidu.Ona ide u paketu sa ovim :(
Sto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SIBO i nedovoljno kiseline u zeludcu
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 9:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мораш веома озбиљно и што пре да кренеш са елиминацијом кандиде из организма јер она прави веома велике проблеме. Кандида је чак узрочник тумора. Нешто сам о томе писао на мом сајту (адреса у профилу), а имаш и линкове према одговарајућим сајтовима и књигама. Нарочито обрати пажњу на књигу "Алкализуј се или умри" и сајт доктора Симонцинија.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SIBO i nedovoljno kiseline u zeludcu
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 6:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2012 1:16 am
Postovi: 53
Tesori2012 je napisao:
SIBO se leci antibijoticima, velikim kolicinama probiotika i povecavanjem kolicine HCL-a(kiseline u zeludcu)suplementima.



Upotreba antibiotika je najveca greska kod resavanja bilo kojih problema digestvnog trakta pa i pomenutog. Upravo isti ti antibiotici dovode do disbalansa digestvine flore i pospesuju ravoj candide i ostalih patogena.

Ono sto mogu da potvrdim iz licnog iskustva , a pomenuh pre mozda 10-tak dana cini mise na temi o UC, da je caj od idjirota (lat. - Acorus calamus) u kombinaciji sa cvetovima nevena dobitna kombinacija kada je u pitanju problem smanjene HCL a i nekih drugih problema digestivnog trakta. Koren idjirota je upravo magicna biljka iz razloga sto regulise nivo HCL bilo da je ima previse ili premalo. Betaine Hydrochloric Acid meni nije ni izbliza pomogao kao pomenuto lekovito bilje, idjirot je za svega tri nedelje koriscenje resio sve problem gasova, nadutosti, nevarenja hrane. I dalje ga koristim kao meru odrzavanja sa odredjenim pauzama, recimo 5 dana koriscenja, dva dana pauze i recimo posle 2 meseca, cela nedelja pauze.

Takodje je bitno pomenuti da se idjirot mora upotrebljavati tacno po propisanoj recepturi jer je potencionalno opasan za srce ako se konzumira u vecim kolicinama tako da treba biti oprezan pogotovu ako se koristi extract/tinktura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SIBO i nedovoljno kiseline u zeludcu
PostPoslato: Sub Dec 10, 2016 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2016 9:49 pm
Postovi: 11
Dali se negde u Srbiji moze uraditi test na sibo ? Imam ogromnu nadutost stomaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SIBO i nedovoljno kiseline u zeludcu
PostPoslato: Sub Jun 24, 2017 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2017 7:04 pm
Postovi: 2
SIBO nastaje iz mnogo razloga, prvenstveno dugotrajni stres, nakon uzimanja antibiotika duze vreme itd. Tek sam juce otkrila jedan sajt gde jedan doktor koji je i sam bio zrtva ovog stanja pise nadugacko o toj temi. Evo linkova
http://www.holistichelp.net/blog/sibo-1 ... vergrowth/
http://www.holistichelp.net/blog/balanc ... checklist/
http://www.holistichelp.net/blog/sibo-t ... intenance/

a evo i jedan .hr link http://www.em-zdravlje.com/imate-napuha ... ja-u-sebi/

kod nas nema jos uvek ti izduvnih testova na metan i hidrogen/jako vazan jer on odredjuje tip terapije/ , ima DAO test i IGA na transglutaminska antitela u krvi, ali treba videti sa laboratorijama. test na clostridium difficile putem stolice /ima 3 vrste testa, koji je najpouzdaniji znaju laboratorije.

Po svim simptomima, rekla bih da sam nasla diagnozu koju trazim vec deceniju, cak sam dogurala do nespecificne urinarne sepse /propustljivost tankih creva/. Antibiotici su me unistili, ta poznata glavna bakterija clostridium difficile se hrani probioticima a narocito prebioticima. Ukoliko je pozitivan rezultat, efikasni su Rifaximin and Neomycin za oba tipa /metan i hidrogen. Vazno je reci da probiotici niposto, dodatni enzimi da, biljni preparati da i DIETA koja lici na candida dijetu /nista psenica cak ni integralna, mesiti hleb od svih ostalis brasna sa dodatkom semenki lana i dr BEZ KVASCA, pola soda bikarbona pola prasak za pecivo, peci tanko, bez secera i zasladjivaca, banane i ananasa, bez mlecnih proizvoda itd. Bilje - (Kao cimet, berberin, mačja kandža, origano ulje, tanilbit, pau d arco/Tahebo/, ekstrakt semena grejpfruta) koji će biti efikasni i protiv Candide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SIBO i nedovoljno kiseline u zeludcu
PostPoslato: Ned Jun 25, 2017 8:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 1:49 pm
Postovi: 52
Odlična tema,gomila korisnih informacija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SIBO i nedovoljno kiseline u zeludcu
PostPoslato: Ned Jun 25, 2017 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2017 12:54 pm
Postovi: 32
Da li su za analizu klostridije uzimana tri uzastopna uzorka stolice? Klostridija izaziva gasove, mekse sluzave stolice i prolive, nadimanja, opstu slabost, temperature, bolove u zglobovima i misicima. Terapiju bi trebalo da popijes do kraja, da klostridija bude potpuno izlecena. Ona se obicno javlja nakon dugotrajne antibitotske terapije i boravka u bolnici. Bitno je da u svakom slucaju uzimas neki dobar probiotik kao Bulardi npr svakodnevno. Probaj i sa ciscenjem creva mlevenim semenom lana sa kefirom. Doktori tesko da ce ti pomoci posebno za stanja koja nisu svakodnevna i uobicajena i za sta je potrebno vremena da s otkrije sta je tacno, najlakse im je da kazu da je stanje prolazno i da je od stresa i da te otkace a problem i dalje imas i posle se cude i bune zasto ljudu traze alternativne lekove i terapije i lutaju po internetu. Da li si radila testove tolerancije na gluten i laktozu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: