Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: rak zeluca ili...
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Pre 2 meseca isla sam u privatnu kliniku gde mi je radjena gastroskopija usled sumnje da imam čir na želucu. Rađen mi je i test na heliktobakteriju. Ispostavilo se da imam želudačnu kilu i gastritis. Test na heliktobakteriju je bio negativan a rečeno mi je da nemam ni čir. Dobila sam terapiju koju sam pila 2 meseca (neki lek čiji sam naziv zaboravila i controlloc) uz neophodnu dijetu zbog kile. Međutim, čim sam završila sa terapijom, kiselina se vratila. Zvala sam kliniku da se posavetujem sa svojim doktorom, međutim kako je on na putu, drugi lekar je pogledao moju istoriju bolesti i rekao da bi trebalo da uradim biopsiju kojom bi se utvrdilo eventualno postojanje raka želuca. Planiram svakako da odem ponovo na pregled, ali pošto nisam živa od straha od potencijalnog raka, molom vas da mi kažete da li realno postoji takva mogućnost i zašto mi lekovi nisu pomogli?
Još bih vas zamolila da mi kažete da li bi lekar pre 2 meseca gastroskopijom video potencijalnu opasnost od raka i još tada zahtevao biopsiju? VELIKO HVALA UNAPRED! NA SMRT SAM UPLAŠENA... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 2:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 1:45 am
Postovi: 75
pa svakako da bi se tumor morao videti na gastroskopiji........e sad tu bi moralo biti eventualno jos nekih simptoma kao sto su bolovi,crna stolica,gadjenje na meso i mesne proizvode prilikom jela,drastican gubitak na tezni.....................
sto se testova na helikobakter tice postoje dve vrste testa od kojih jedan bas i nije pouzdan,tj,moze da daje lazne rezultate(mislim da kosta negde oko dve hiljade dinara,a onaj od sest hiljada je u potpunosti siguran).......tako da bi test trebalo ponoviti..................
ovde je najverovatnije u pitanju neki hronicni oblika gastritisa koji je ponovo 'buknuo' odmah po prestanku uzimanja terapije koja ga je drzala pod kontrolom........
strah nicemu ne vodi osim u sigurnu propast.........kakva god da je eventualna dijagnoza ona ce ostati takva kakva je nervirali se vi ili ne.......a verujte da ta 'stresogena' komponenta takodje ima velikog uticaja na simptome koji se ispoljavaju..........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 2:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 1:45 am
Postovi: 75
zaboravih da dodam da ne reaguju svi ljudi isto na sve lekove......tako da ukoliko ova terapija nije bila dovoljna da u potpunosti sanira oboljenje treba pokusati sa nekom drugom kombinacijom..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 8:03 pm
Postovi: 4
Lokacija: beograd
To se desilo i mojoj drugarici..isto kila,isto gastritis...terapija i posle prestanka opet se sve vratilo....nemoj da brines njoj su samo promenili terapiju i sad je bolje....za svaki slucaj obavi ponovo preglede ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 6:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Hvala, sad mi je malo lakse :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 7:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
A i taj dr, al' ti je rekao... :evil: :o Neka promena bi se sigurno videla, tako da, karcinom odbacujemo kao mogucnost!
Sanndras, javi sta je bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 25, 2007 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Hvala Iksa, javicu.
Da li znate gde je najsigurnije i najbolje uraditi pregled? Gde rade najbolji strucnjaci?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 26, 2007 8:20 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Samo da pomenem da postoji Mastriski konsenzus o lecenju cireva na zelucu, koji ukljucuje godine zivota lokalizaciju cireva kao jedne od glavnih elemenata u planiranju lecenja. Ukoliko ste mladji od 40 i imate cir na maloj krivini zeluca, sanse da imate rak su iste kao i kod mene, ili bilo koje druge osobe koja nema nikakve tegobe.


Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 26, 2007 5:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Nemoj da brines i ja sam pila te lekove i neodlaze bolovi tako lako.
Ja sam lecila gastritis i helicobacter dva puta od cega prvi put cak 2 meseca.

Na gastroskopiji bi ti sigurno nesto videli .

Nemoj da brines videces da je sve u redu. :D

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ne brini
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 12:09 pm
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
I ja sam par puta radio gastroskopiju i nadjena mi je hiatus hernia i hronican gastristis.Pio sam lekove i dan danas povremeno uzmem Ranisan.
Ali tada kada sam redovno uzimao terapiju bilo mi je super.Lekar rece da mogu da prestanem da je uzimam,sto sam i uradio.Nakon nekoliko dana pocnu svi simptomi da mi se vracaju i to jos gore.Kada sam promenio gastroenterologa,receno mi je da nikako ne treba prestati naglo sa uzimanjem terapije i da terapiju moram uzimati s vremena na vreme.A koliko sam te razumeo,ti si isto prestala da pijes po savetu lekara terapiju naglo.Mislim po istrosenim kutijicama.Dakle ,promeni gastroenterologa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: