Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:15 pm
Postovi: 16
Raspitaj se tamo koliki su troskovi. Takodje se raspitaj o hirurgu koji bi te trebao operisati, odnosno o uspesnosti operacija koje je on izveo. Npr. ovaj sto je mene operisao, samo u novembru 2009 je izvrsio 50 operacije te vrste, to mu je zapravo specijalnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 2:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Da napisem i ja. Ja sam se operisao na I hiruskoj u BG-u. Jos uvek imam povremene probleme sa gutanjem, ponekad imam reflukse (dosta redje nego ranije), ali ono sto meni stvara dodatne velike probleme je spusteni zeludac koji proizvodi vise kiseline nego sto je potrebno i sporo vari, pa jedem cesce po malo. Pomazu i neki cajevi. Bio sam na prvoj kontroli i hirurg kaze da je sve sto mi se desava sasvim normalno i da se pravi efekti (misli se na gutanje svega sto "normalni" ljudi gutaju, prestanak i najmanjih refluksa u mom slucaju) vide nakon 6 meseci. I zaista jeste bolje. ali nije bas kao rukom odneseno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Ma meni ne smeta ni kiselina ni refluks,nego sama hernia koja kad se popne krene da mi pritiska srce i pravni tahikardije,i kad legnem da spavam konstanto me gusi. Ranije sam taj osecaj mogao da izbegnem ako pazim koliko i sta jedem,ali sad vise nema veze sa hranom,ako napregnem stomak,zeludac se popne gore i gusi... Sta su vam rekli hirurzi za bavljenje sportom,da li cete smeti da se bavite nekim tezim fizickim akotivnostima posle postoperativnog oporavka??? To me posebno interesuje posto imam 20 god i ceo zivot sam nesto trenirao,tako da bih voleo posle opoeracije i da nastavim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 10:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Pa, 3-6 meseci nakon operacije ti je maksimalno dozvoljeno setnja i lagano prsno, nakon toga, kako mi rece hirurg, ponasas se kao svi normalni ljudi. Znaci nema ogranicenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Uto Feb 09, 2010 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:15 pm
Postovi: 16
Evo, ja sam proslog cetvrtka bio na kontroli. Proslo je tacno 56 dana od operacije i doktor mi je rekao da slobodno mogu vec sada da pocnem sa sportom. Naravno, to ne bi smeo biti body building ili neki sport gde se podizu velike tezine, vec trcanje, kosarka, fudbal; slobodno bez predumisljanja, tako mi je rekao. Doduse, hladno je i ja jos uvek nisam probao ni da potrcim da bih sada ovde mogao napisati iskustvo, ali cim mi se ukaze prilika, obavezno cu napisati kako se osecam.

Inace, ovo pritiskanje srca je tipicno. Tako je kod mene bilo gotovo konstantno dobrih 6 meseci pre operacije. Nema tu nekog saveta, ako ti vec ni redukovana ishrana ne pomaze. Pazi, mnogo je bitno da ne stvaras paniku. Ljudi uglavnom pomisle da ce imati infarkt srca i onda mozak stvori paniku, pa napad bude jos jaci i duzi. Samo razmisljaj da to nije nista opasno i da je normalno, i da se sa srcem nista nece dogoditi. Ja sam tako uspevao da iskontrolisem i bivalo mi je bolje. Ljudska psiha je cudo...

Pozdrav
Srdjan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Nemam ja paniku,vec 2 god vucem ovo cudo i navikao sam se,ali me to pritiskanje iziuzetno nervira posto mi ubija kondiciju... A inace sam se bavio bodybodi bildingom,tako da moram da nadjem resenje da opet pocnem da vezbam... :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 12:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Da li si bio kod hirurga? Da li si radio manometriju i ph metriju? To odlucuje da li si za operaciju ili nisi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Nisam,sad treba da odem kod svog gastroenterologa da popricam sa njim,da vidim koje je njegovo misljenje. Nije mi jasno zbog cega bi ph materija odlucivala da li sam za operaciju ili ne. Pre god. dana sam radio gastroskopiju i tada su mi koliko se secam radili ph materiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Sre Feb 10, 2010 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 25, 2010 5:15 pm
Postovi: 16
Obicno se manometrija i phmetrija rade zajedno. Prvo, u bolnici, putem sajle sa sondom koju spustaju kroz nos u zeludac, mere sve sto im je potrebno da bi dobili sto vise informacija o samom ostecenju, zatim izvuku tu sondu i ubace ti drugu koju fiksiraju flasterima i prikljuce je na jedan mali uredjaj koji 24h nosis sa sobom. Na njemu imas razne komande, koje po potrebi ukljucujes (to ce ti objasniti). Nakon 24h izvadis sondu, a uredjaj, koji je zapisao sve informacije za poslednjih 24h odneses nazad tamo gde si ga i dobio. Nakon 2-3 sedmice budu gotovi rezultati i na osnovu njih doktor moze da ti kaze da li je operacija zaista neophodna ili se mozes leciti drugim metodama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 9:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Imao sam ja zapaljenje zeludca i jednjaka,ali meni to ne smeta mnogo... Meni smeta sama hernia i ocu nje da se otarasim,jer ne mogu vise da trpim da mi zeludac non stop izbija u gornji deo grudnog kosa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 10:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Iskreno, bez lose ph metrije i manometrije jednjaka, ne verujem da bi ti radili operaciju na drzavnoj klinici. Jedino ukoliko imas veliku herniu uocenu na gastroskopiji ili na RTG-u zeludca. Ja sam recimo imao malu herniu, sfinkter mi je zjapio (non stop je bio otvoren), kada sam gurao svoje jednogodisnje dete u kolicima, to me je gusilo i stvaralo bol u jednjaku... Sa tom pricom sam dosao. I onda sam morao da odradim manometriju (merenje pritiska u jednjaku, rezultat je bio los tj. jednjak je bio inefektivan), jer ti naravno hirurzi ne veruju, zatim ph metriju (imao sam patolosko prisustvo kisline u jednjaku) i tada o trosku drzave dobijes operaciju. Za privatno neznam, ali mislim da je to isuvise ozbiljna operacija da bi je radio negde privatno. Za mog hirurga imam samo reci hvale...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Meni kardija zjapi,imam klizajucu hiatus herniu,refluks zuckastog sadrzaja sve do zdrela,GERB B(erodiroao mi je zeludac)... I iamam cesta zapaljenja jednjaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 1:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Ok. Onda odes na I hirursku, V ili VI odeljenje i dalje si u njihovim rukama... Oni ti dalje govore sta da radis. Prethodno uput od tvog gastroenterologa i iz doma zdravlja. Srecno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Čet Feb 18, 2010 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 18, 2010 5:21 pm
Postovi: 1
Citiraj:
Ok. Onda odes na I hirursku, V ili VI odeljenje i dalje si u njihovim rukama... Oni ti dalje govore sta da radis. Prethodno uput od tvog gastroenterologa i iz doma zdravlja. Srecno...


Zdravo svima,

manje više sve simptome vezane za aksijalnu hiatus herniju o kojima ste već pričali imam i to već godinama. Vremenom su se samo još intenzivirali, do te mere da sam prelomio i da sam se odlučio za operaciju (da ne zalazim u detalje, svako ko je na žalost imao prilike da se sa tim suoči bar iole vremena, znaće o čemu govorim). Probao sam sve počevši od dijeta, promene načina života i sl., ali slaba vajda što bi se reklo. Takođe koristio sam u kombinaciji lekove Controloc i Motilium (preporučene od strane doktora baš sa VI. odeljenja I. hirurške) ali oni su mi samo privremeno pomagali, što u prevodu znači da bi morao kontinuirano da ih koristim i trujem se čitav život ako bih želeo, uslovno rečeno, trajno a opet prividno da izbegnem pomenute tegobe. Dakle, zamolio bih te Jovpek da malo detaljnije opišeš svoja iskustva vezana za samu operaciju na I. hirurškoj. Da li su u tvom slučaju koristili operativni zahvat, tj. metodu laporaskopske fundoplikacije (tzv. Nissen metodu), koliko je trajala sama operacija, koliko su trajale pripreme za istu i da li su prethodno izvršili ozbiljne provere, zatim da li je upotrebljena totalna anestezija (pretpostavljam da jeste), da li su ti ostali ožiljci nakon operacije i kakvi (možda malo smešno pitanje ali što da ne, koliko znam, nakon laporaskopije bi trebale da ostanu samo 3 tačkice:)) i najvažnije kako se zvao tvoj hirurg (ako nije tajna) i kako bih mogao da ga kontaktiram. Zapravo, hteo sam da te pitam ako znaš, da li bih uz odgovarajući Uput mogao da tražim pregled baš kod njega (tog tvog doktora ili o tome odlučuju sestre na šalteru prilikom samog zakazivanja). Alternativa bi bila neki njegov privatni/službeni email ako imaš, možda čak i telefon. Ako bi hteo da mi pomogneš i ako uopšte imaš neki kontakt bio bih ti izuzetno zahvalan. Naravno sve te informacije (ukoliko smatraš da su privatnog karaktera), možeš poslati kao "private message" na moj profil.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi nakon operacije
PostPoslato: Pet Avg 15, 2014 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 29, 2014 5:32 pm
Postovi: 8
Da vam napisem ja zivu istinu o ovoj paklenoj bolesti ili stanju HIATUS HERNIJI.
Ovako... prvo sam se mucio 2 godine sa ovom hiatus hernijom, posle dvije godine muka mislio sam da ce operacija biti moj spas.
Operisan sam metodom laparaskopije 31.07.2014 godine, operisao gerb, i aksijalnu ili takozvanu klizajucu hiatus herniu.
- Za sad proslo je 15 dana od operacije a meni nije nista bolje nego mi je cak i gore.
Sad imam jos vise mucnine, podrigivanje, kiselinu, a uz sve to sad ne mogu ni da gutam kao covek, svaki zalogaj koji progutam zaglavi mi se u grlo i onda mi proradi refluks pa ocu da umrem, ne daj boze ovo nikome!
Pod broj 2: Bolovi posle ove operacije nisu bas mali kao sto pojedini kazu, nego boli prilicno jako. Ja nisam prvih 10 dana mogao da se ispravim nego sam isao iskrivljen ko neka baba, tako ne tjesite se sa tim da su bolovi posle laparaskopske operacije jako mali.
Onda, uz to sto bole rane i zeludac, posle te operacije bole ramena, rebra, ledja, kicma, grudi, vrat, i naravno zeludac jer je zategnut. Cim uzmem da jedem jos vise me zabole ledja i ramena.
Pod broj 3: Posle te laparaskopske operacije vam ostane stomak nadut, promeni oblik, barem je meni tako bilo, stomak mi je promenio oblik, vise nije zategnut kao pre operacije, nego se sad koza razvukla mi mi celi stomak visi i nadut je.
- Eto ovo je sve ziva istina o toj laparaskopskoj operaciji i postoperativnim bolovima, tako se ne zavaravajte da je to maciji kasalj.
Iskreno, ne bih nikome preporucio da ovo operise vise, jer posle te operacije coveka ne zna sta vise boli, da li ramena, da li ledja, da li rebra, da li vrat, znaci sve zivo boli, pogotovo kad se najedete onda se bolovi jos vise pojacavaju, a onda otezano gutanje, zaglavljuje se hrana u grlu.
Ako vas jos sta interesuje, mozete me kontaktirati na mejl: [email protected]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: