Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 5:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
poz quince...kod mene sve isto...ne znam vise sta da radim...opet poceli i proljevi...mucnine...ma ne znam uopste kako vise imam imalo snage za sve ovo...
drago mi je da si ti ok...znaci sad nemas nikakvih simptoma???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 5:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ma kakvi,jos uvek imam Kandidu u crevima i obavezno jednom u deset dana imam bilijarnu dijareju.Ne znam da li je to od Kandide ili je jetra problem,jer mi je bilirubin povisen,a 2 dana posle pola tanjira spanaca dobila sam 6 stolica sa grcevima,a kad sam vadila krv gvozdje mi je bilo dosta poviseno.Znaci da se u jetri nakuplja gvozdje.Videcu da li je to bilo samo trenutno ili nesto ne valja sa jetrom.
I mene posle tih proliva boli dvanaestopalacno i zeludac.Sutra idem na VMA kod dr.Tarabara da vidim sta ce on da mi kaze.
Ja bih ti savetovala da sto pre zakazes i ti na VMA kod dr.Jovic.Ona se bavi jetrom i trebalo bi da ti pomogne.Nemoj vise cekati.Na VMA je pregled oko 18 evra,iskukaj tvojima da te dovede neko.Mislim da ona radi ponedeljkom,ako ti treba telefon,poslacu ti.
Muci me i stitna zlezda i neki kamencic,da li u bubregu ili u uretri,ne mogu da otkrijem.Uglavnom me pece i boli uretra s vremena na vreme.
Da li si primetila mozda da imas prolive posle nekih lekova?
Jel si davala stolicu na analizu? Na Kandidu? Da li si izgubila na tezini?
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Pet Nov 26, 2010 6:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
[quote="quincekap"]Ma kakvi,jos uvek imam Kandidu u crevima i obavezno jednom u deset dana imam bilijarnu dijareju.Ne znam da li je to od Kandide ili je jetra problem,jer mi je bilirubin povisen,a 2 dana posle pola tanjira spanaca dobila sam 6 stolica sa grcevima,a kad sam vadila krv gvozdje mi je bilo dosta poviseno.Znaci da se u jetri nakuplja gvozdje.Videcu da li je to bilo samo trenutno ili nesto ne valja sa jetrom.
I mene posle tih proliva boli dvanaestopalacno i zeludac.Sutra idem na VMA kod dr.Tarabara da vidim sta ce on da mi kaze.
Ja bih ti savetovala da sto pre zakazes i ti na VMA kod dr.Jovic.Ona se bavi jetrom i trebalo bi da ti pomogne.Nemoj vise cekati.Na VMA je pregled oko 18 evra,iskukaj tvojima da te dovede neko.Mislim da ona radi ponedeljkom,ako ti treba telefon,poslacu ti.
Muci me i stitna zlezda i neki kamencic,da li u bubregu ili u uretri,ne mogu da otkrijem.Uglavnom me pece i boli uretra s vremena na vreme.
Da li si primetila mozda da imas prolive posle nekih lekova?
Jel si davala stolicu na analizu? Na Kandidu? Da li si izgubila na tezini?

pozdrav...tebe ta knadida bas muci...
ja bilijarne dijareje imam cesce od tebe,,,to ti je zbog operacije...pcs sindrom...
i ja imam neko grcenje i krkljanje u crijevima...mene boli nesto s lijeve strane ponekad lagana svrdlajuca bol u predjelu zeluca ili pankreasa...
obicno poslije jela se javlja...ili cak ponekad na prazan zeludac...
ali mene vrtoglavice,mucnine i otezano disanje..slabost muce od svega najvise...
nisam radila nikakve nalaze...jako sam lose i nemam snage nizasta...
nisam primijetila da imam proljeve od nekih lijekova...proljevi su tu neovisno o lijekovima...explozivni proljevi...posebno ako ne uzmem questran...
to su takvi zvukovi u stomaku ne mogu ti opisati...da se prepadnes...
na tezini sam malo izgubila...jedem dosta laganu hranu...jedino mi se cini da mi je stomak malkice splasnuo...i to je jedina pozitivna stvar...
ma sve je ovo zbog operacije...uradi uz mokracnog mjehura,,,nisam jos davala stolicu na analizu...
pocela sam piti pankreatin...pijem cajeve...(majcina dusica,kamilica,nana,...uzimam djumbir protiv mucnine...)
poz i cujemo se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Pet Nov 26, 2010 9:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Pa,to ti je bar najprostije,da das nalaz stolice na analizu.I ne verujem da ce to da te kosta puno.
Nemoj se zezati,uradi to, jer obicno posle operacije udju neki mikroorganizmi.Nijedan proliv nije sam od sebe nastao.To ti je poremecaj flore tankog creva,zato nastaje lose varenje,grcevi,mucnina.
Danas me pogotovo boli mokracni kanal,poludecu.Posle tvrdje stolice koju sam imala,odjednom me posle napona zaboleo mokracni kanal.Da li je kamencic ili Candida,Boga pitaj!
Rekli su mi na VMA da posle operacije zuci,treba da prodje i do 5 godina da bi se stomak adaptirao.
Uradi te analize stolice,da bi bila sigurna sta je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sub Nov 27, 2010 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 8:13 pm
Postovi: 5
quincekap je napisao:
Questran se razmuti u vodi,ali probaj prvo sa pola kesice,jer se meni stvrdla stolica i od trecine kesice i dobro ga razmuti i sacekaj jos 15 min. da ostane u casi.
WIZARD: nije Dapcevicka,mada zamalo da budem poslata kod nje preko veze,vec Jojicka koja vazi za najbolju kod nas.Nisam isla kod njih privatno,jer ne radim,vec sam ih jurila po klinikama i po hodnicima.Doder je OK,mada nema vremena da saslusa,svi ga salecu,nije skoncentrisan.Pitala sam ga da lezim tamo kod njih,a on je rekao da nema potrebe da lezim zbog Kandide.Mada kad je video koliko je imam,cudio se da nisam imala temperaturu.U pocetku je bio siguran da je Kron i to nedokazan,pa me je poslao na MR enterografiju,ali su radiolozi napisali da je sve u granicama normale i da se ne uocava nista.E,tu su mi uzeli pare,a snima se samo MR tankog i debelog creva,a ostali organi se ne vide. Da ne pricam da sam od manitola koji se daje kao kontras ceo dan imala grceve i oko 15 stolica.Mislila sam da cu zavrsiti na urgentnom.
Kod mene je problem nastao iznenada,prosle godine u junu,posle scintigrafije radioaktivnim tehnicijumom kojim je trebalo ustanoviti imam li nesto na paratiroidnoj zlezdi.Vec pri tom snimanju osecala sam da mi "gori" zeludac.Posle par dana i jedenja "prvog" paradajza pocinju bolovi u zelucu,pa sam tad nasla Dapcevicku koja se spremala na more i rekla mi da uzmem Omeprol,pa da dodjem kad se vrati sa odmora.I ja sam sa porodicom otisla na more i to u bolovima.Omeprol mi nije prijao,pa sam uzimala Ranisan koji je ublazavao moje tegobe.Kada sam uzela jednom smokve,imala sam uzasan proliv i grceve. Tegobe su postajale sve gore i gore.Otisla sam na KBC Bez.kosa kod neke babe gastroenterologa i ona mi je dala Controloc.Pila sam ga skoro 2 meseca,ali bolovi su postajali sve gori.Nocu me je bolelo,narocito sa desne strane u predelu zuci i dvanaestopalacnog.Ujutru mucnina.Kad pojedem nesto smirivalo se.Ako bih pojela nesto sto iritira zuc,dobijala bih odmah napad i bol se protezao i u pankreas,a ja sam sve vreme mislila da je to od dijafragmalne kile.Imala sam i nadimanja,ujutru gasove,ali u to vreme sam pila u par navrata i antibiotike,pa sad mislim da je vec tada Kandida bila dominantna. Imala sam zastoj u crevima.
Radjena je gastroskopija,vidjena je upala zeluca ,ali bez cira i Helikobakteri.Doktorka nije znala sta ce sa mnom,napisala je posto ne reagujem na terapiju,da operisem zuc.
Mislila sam da ce sve proci tom operacijom.Posle operacije sam dobila 3 Longacefa i Nexijum koji mi je smetao,jer me je bolelo na sredini stomaka od njega,dubinski(verovatno pankreas).Radjen je hormon Gastrin koji je bio ispod donje granice.
Moj uzas je poceo prvom stolicom (posle 4 dana) kada su krenule tecne stolice i to vise puta na dan posle svakog obroka.Tesili su me da je to normalno,jer je radjeno laparoskopski.Niko se nije setio da mi odmah da Creon ili Festal za varenje.Ali nije to bilo najgore.Najgore je kad sam prvi put uzela kiselo mleko,koje sam sve do tada sasvim normalno podnosila.Odjednom nastaje HAOS,cim se to spustilo u creva,pocelo je uzasno da me pece rektalno.Tad sam ukapirala da nesto opako nije u redu.Posle voca,slatkog,makar bio griz,sutlijas,pecena jabuka,ta pecenja su se javljala.Bol u sredini zeluca nije prestajao.Dali su mi lekove za Helikobakteri.Bol se malo smirio,ali posle par dana krecu uzasni grcevi,posle svakog obroka i prolivi.Pecenje rektalno.PAKAO nad PAKLOM.12 stolica,mucnina,depresija,bol u predelu srca,malaksalost.Dam stolicu na analizu i nadju mi Kandidu.Pocnem sa Nistatinom i probioticima,bude mi bolje.Smanje se mucnine,bol u zelucu,ali krece da me pece jos vise rektalno.Da li od lekova ?Kao da mi je sluzokoza izjedena.Analna fisura,ragade,hemoroidi.Crevne bakterije prodiru vaginalno,a osim njih Ureoplazma,bakterijska vaginoza,svrab,urinarne infekcije,herpes na usni svakih mesec dana.HAOS!!!!!
Kolonoskopija OK,CT abdomena OK.Testiranje na HIV i Hepatitis=negativno.Na celijakiju,na sto djavola.Sve je OK,a meni creva u raspadu.Tek kad su mi dali Creon(pankreatin) pocela sam bolje da varim.Ali od Nistatina su mi skocile transaminaze,a Gama GT nije ni spadao.Bol u zelucu od lekova,gori mi stalno sa desne strane.Samo sam se vrtela u krug .Ponovili su mi gastroskopiju i sondom videli atrofiju zeluca koja na histopatoloskoj analizi nije potvrdjena.Skraceno dvanaestopalacno,a ne znam zasto.Jedino je ono imalo + kao inflamatornost.Sve je bilo OK.
Ja i dalje imam Kandidu povisenu,prija mi Enterofuril koji mi je sveo stolice na 2-3 dnevno,a imala sam ih po 5-6. Posle Diflukana spao mi je malo Gama Gt,ali je poceo zeludac da me boli,neki zastoj u tankom crevu.I sad kad jedem kasno,nocu me boli zeludac i tek kad imam ujutru stolicu,taj bol prodje.Kao da imam nesto u tankom crevu.I dalje mi krklja,a uzas je sto je ponovo pocelo da me pece rektalno.Upaljena mi je analna regija,ne mogu ni da sedim.Da li je opet fisura (ne vidi se toliko spolja,nema vidljivog krvarenja),da li su hemoroidi od Kandide ili je izjedena sluzokoza,ne znam?
Brate ,covece,prijatelju,kako god,ako mozes da pomognes,ti pomozi.Gde da idemo i sta da radimo? Smrsala sam na 48 kg.Za 3 meseca 17 kg,a sad je 24 ukupno.Kako da utvrdim sigurno da nije Kron?Da li je samo Kandida uzrok? Ne zelim da mi izjede totalno creva,pa da posle stvarno zavrsim sa dijagnozom Krona i bez dela creva.Gastroenterolozi nece da mi pomognu da je lecim.To je najnoviji stav na simpozijumima,a meni je sve gore.Znam da je u Americi obavezno lece,jer ona pravi HAOS u celom organizmu.

IZVINITE na ovako opsirnoj zalopojci,ali ja ne znam STA DA RADIM? I KADA CE OVAJ PAKAO PRESTATI? Bar da me ne pece rektalno?!
PH stolice je pokazala da je kisela,a i test na okultno krvarenje je bio granicno pozitivan.
Sta mislis o tom Ursofalku ili Ursosanu? Da li bi mi on smirio to rektalno pecenje?


Draga moja,sasvim slucajno udjoh na ovu temu(zanimalo me nesto u vezi zuci,moj muz ima problem),citam sve ovo i ne verujem da se nekom desava pakao kroz koji sam i sam prolazila.
Sve,ali bas sve sto si navela su simptomi kandide.Mesec i po dana sam imala temperaturu,po 10-15 sluzavih dijareja dnevno,mucninu,krkljanje u crevima,malaksalost,za mesec dana smrsala sam 10 kg.,nesnosne bolove u zeludcu u predelu pupka sa leve strane,na kraju sam pocela i da povracam jer je doslo do upale zeludca(izgubila sam apetit i vrlo malo sam jela).Na kraju sam 24h. provodila u krevetu i wc solji.Obilazila sam razne gastroenterologe(Doder,Tarabar,Jojicka i jos masu znanih i neznanih...),niko nije pridavao znacaj kandidi a mene je razarala,jednom recju unistila.Kao sto si ti rekla,govorili su mi da se ona u principu ne leci vec organizam sam treba da se izbori.Na kraju sam u toku jednog dana dva puta zavrsila u Urgentnom centru i hitnoj na Zvezdari,bukvalno na izmaku snage,nisam mogla da hodam ,dehidrirana....Naravno posle 4 infuzije sa buskopanom,ranisanom i klometolom posalju me kuci.A meni vec posle nekoliko sati opet isto..Od lekova koji su mi prepisivani nista nije pomagalo.Govorili su da izbacim slatko,tj. secere,mleko i ml. prizvode,belo brasno i sve sto ima veze sa tim.E tu je nastao haos,onako bez apetita i ikakvog izbora hrane ja sam se sve vise susila.Radila sam kolonoskopiju,gastroskopiju,preglede barijumom...nadjena je samo hijatus hernija i hemoridi(sumnjali su na Krona).Receno mi je da imam hemoroide kao osoba od 70 god.,a ja imam 31.I oni su stigli zaslugom kandide,tj. od silnih dijareja.Mislila sam da cu umreti,al iskreno,
jer stvarno nisam videla izlaz iz te agonije.
Na kraju sam shvatila da je jedini nacim da je ublazim iskljucivo i samo dizanje imuniteta.U apoteci Lama vita sam nabavila neke konjske probiotike,Candida clear tablete,,vitamin C od 1000mg. i 10 dana Diflukan,i da,ishranu sam vratila u potpuno normalnu,jer mi je dr. u KBC Dragisa Misovic rekao nastavim li po rezimu kandida dijete necu dugo ostati na ovome i da ce onda nastati i jos novih problema,i to ozbiljnih.
Posle nekih 3-4 nedelje osetilo se da ide na bolje.Posle tih 5 meseci pakla,mislila sam da cu umreti od srece!Stolica se nekako normalizovala,bolovi su se znatno smanjili,jedino cega i dan danas ne mogu da se otresem to je mucnina,Ali nju pripisujem hijatus herniji.
Od tada je proslo godinu dana,cim mi malo padne imunitet eto i kandide,ali hvala bogu ne u onim razmerama.Mada mi je i receno da ce se ona uvek vracati sa padom imuniteta.
Jedino sto mogu da kazem da kandida uopste nije naivna stvar kako svi lekari govore,i ko nije imao ovakvih problema ne moze ni da zna.Meni je razorila organizam,jer posle toga vise nisam potpuna zdrava osoba kao sto sam bila pre godinu dana..Na nervnoj bazi,od silnog stresa i nerviranja,proradila je stitna zlezda,dobila sam varirajuci secer,tahikardije,anksioznost...tako da danas imam probleme druge vrste.
Ono sto sam htela je da ti kazem da i pored svih problema koje si navela ja sam 1000000% sigurna da je u pitanju ta napast zvana kandida,kojoj nazalost niko ne pridaje mnogo znacaja.
I naravno htela sam da ti kazem da u potpunosti razumem kako se osecas,jer kao sto rekoh,i sama sam prosla taj pakao.A ono sto mi je smetalo je da niko nije mogao da razume i shvati kako se osecam.Citajuci sve sto si napisala veruj mi da sam sa tobom sve prozivela ponovo u ovih 5 min. citanja.
Ne znam sta da ti kazem na kraju,probaj sa podizanjem imunita,mozda bar malo pomogne.Meni jeste,ali treba vremena.
Od srca ti zelim sve najbolje i da se nakako izboris!!!
Pozdrav!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Uto Dec 14, 2010 5:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
pozdrav quince...sta ima novo kod tebe...ima li poboljsanja?
samo da ti javim da sam bila kod dr dodera i da mi je dao da uzimam ovaj ursofalk...samo molim boga da mi pomogne...
kod nas taj lijek nije na esencijalnoj listi...dakle mora se kupiti a nije bas jeftin...50 tableta po 250mg kosta oko 26 eura (a terapija mi je 3 tbl dnevno 3x1)...koliko taj lijek kosta kod vas u srbiji?
tacnije to je cijena ursosana (rekli su mi da je to zamjena za ursofalk)...ali ja cu da nadjem ursofalk i njega cu uzimati kako mi je i propisao...
takodje mi je rekao da moram da uradim kolonoskopiju :(...jako se plasim ove pretrage...jer se fizicki ne osjecam dobro i ne znam kako cu je podnijeti...
i to cu da uradim kod njega sljedeci mjesec...ako bude dolazio ovdje...
takodje moram uraditi i neke analize krvi...sto mi je on napisao...malo sam se zbunila kada sam bila kod njega...a htjela sam ga zamoliti da mi napise preporuku da uradim stolicu na kandidu itd...to sam zaboravila...
a ljekar opste prakse nerado daje te uputnice ako nemaju preporuku...ali pitacu ovu svoju dr opste prakse da mi da...
a imala sam milion pitanja u glavi da mu postavim ali to sam zaboravila...inace je jako prijatan ciko :)...i smiren...
a nije uopste skup...skuplji su ovi gastroenterolozi kod nas...sto me je iznenadilo...u stvari bitno je da pomogne...neka kosta koliko god hoce...snaci cu se nekako...
a da si me vidjela...:)u jednom momentu zablokirala skroz...inace kad odem kod doktora vazda nesto zaboravim da pitam...pa mi poslije bude krivo...
ti si u jednom postu napisala da si radila pretragu na hormon GASTRIN ...mozes li mi molim te objasniti kako se radi ta pretraga...putem krvi ili???
takodje si rekla da si uzimala neko ulje (cini mi se bijase origanovo)...je li to ulje lijek za kandidu ili za nesto drugo???
uzimas li ti ursofalk...ja mislim da bi ga trebala uzimati jer covjek zna zasto ti ga je propisao...u krajnjem slucaju probaj pa ces vidjeti kako ce reagovati...ja cu se strogo drzati svega sto mi je propisao pa cemo vidjeti...
rekao mi je da jedem 5 obroka dnevno i da smrsam...
inace sam onako slicno...nema nekog poboljsanja...lijepo te pozravljam...i javi se kad budes imala vremena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sre Dec 15, 2010 4:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Izvini,nisam stizala da se javim,jer spremamo slavu Sv.Nikola,pa sam evo nasla malo vremena.Bas sam razmisljala o tebi i drago mi je da si bila kod dr. Dodera.I ja cu ovih dana u Bg,pa cu verovatno svracati kod njega,jer ova Kandida me ubi.Kad ne pijem nista od lekova muce me grcevi u crevima od Kandide.Sad sam opet uzela Diflukan od 150 mg,ali me od njega muci jetra,pa me pece analno posle stolica.Valjda i od zeluca.Uretra me pece takodje,nekad vise,nekad manje.Ko zna sta je sve u pitanju?
Ulje divljeg origana je za sve moguce bakterije,prirodni antiseptik,a takodje pise da ubija i Kandidu,ali meni nista zivo od prirodnih preparata ne pomaze.
Citala si prethodnu poruku od ZVEZDICE i vidis koliko nas unisti ta Kandida.Kad budes isla kod Dodera ponovo,stavi sva pitanja prethodno na papir.Tako ja radim jer sigurno se nesto zaboravi,a do njega se tesko dolazi.
I kod nas nema Ursosana,nego Ursofalka,cini mi se da kosta oko 17 evra. Moze da se kupi i na tablu.Plasila sam se da ga probam,kao i ti ,zbog tih dijareja bilijarnih koje izaziva.Jel si ga pitala da li sme da se uzima kod Krona,jer na njemu pise da oni koji imaju problema sa crevima treba da budu obazrivi.
ZVEZDICI: Hvala ti na podrsci! Ne mogu da verujem kakvi su ovi lekari,ovi gastroenterolozi laici.Sve vise je nas koji samo sto ne umremo od Kandide,a njih je bas briga.Posebno Jojicka nema razumevanja,sve svoje pacijente salje kod psihijatra.Valjda mi sami znamo kako nam je bilo pre,a kako sada. Uzela sam sada da pijem Ekomer,jer on podize imunitet,a pise da se uzima i kod gljivicnih,bakterijskih i virusnih infekcija.
Na svu srecu ima par lekara koji veruju da Kandida i te kako stvara probleme,ali oni svi rade privatno,a ja nemam toliko para da idem kod njih,nego se sama snalazim.
A,to da se Kandida vraca,to sam i sama ukapirala,jer poznajem zenu koja je mislila da je izlecila,pa joj se posle 2 god. vratila.Cim malo stresa prezivimo,ona odmah buja.
AZRA:drzi se i obavezno napisi kako si podnela Ursofalk?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sre Dec 15, 2010 8:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Gastrin se radi putem krvi i kosta kod nas nesto oko 15 evra.Ako je povisen,pokazuje da nesto nije u redu sa pankreasom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sub Dec 18, 2010 8:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
poz quince...
tebe bas slomi ta kandida...
evo nasla sam neki link pa procitaj...
http://www.alternativa-za-vas.com/index ... dida-test/
a nisam ga pitala za ursofalk...smijem li uzimati ako imam crohnovu bolest...mada sam rekla da imam...
hvala ti za informacije...vidjecu da li ovdje rade taj gastrin...
vidi quince...meni je stolica ovih dana nekako cudna...tacnije zuta pa cak ide i na svijetlo zutu boju...vidi se da je hrana nesvarena pa me i to zabrinjava...a stolica je mekana,proljevasta ili tecna...nekad bude i malo cvrsca...kako kad...
zabrinjava me i to sad...prestala sam da uzimam questran...uglavnom moze biti i od tog da sam jela 1 dan 3 kuhana krompira sa jogurtom a drugi dan palentu...al valjda ce biti ok...uglavnom hranim se prilicno zdravo...nekad sebi priustim i meso peceno ali rijetko...
citala sam poruku od zvjezdice...i vidis zena kaze da prvo moras poci od dizanja imuniteta...to i jeste ok...
e tako sam ti ja odlucila provesti jedan program ciscenja jetre po metodi hulde clark...
evo tu imas vise o tome...

http://www.alternativa-za-vas.com/index ... nje-jetre/
http://www.alternativa-za-vas.com/index ... i-program/

prvo sad laganom hranom pripremam organizam za ovu metodu...
sljedeci korak je da se raspitam oko ovog antiparazitnog programa i da ga probam nabaviti (ovdje kod nas niko nema pojma o tome koliko sam se raspitala)
onda ide ciscenje jetre...
a vidi na ovu ideju sam dosla tako sto sam citala ovaj clanak i obzirom da se uklanjanjem zuci rjesava samo jedan dio tegoba a to je npr. bol...
dok druge tegobe ostaju a povezane su sa jetrom...
rekla sam ti ranije...da sam poslije op uradila 3x uz abdomena...i posljednji uz je pokazao masniju jetru...
postoji mogucnost da su mi masti u jetri opteretile rad jetre ili mozda u gorem slucaju zacepile jetrene vodove...i slicno...
uglavnom pocela sam da jedem puno voca i povrca svjezeg...
svaki dan po malo bijelog luka,limunadu bez secera,jabukovo sirce sa vodom...zeleni caj,majcinu dusicu,kantarion...(sve ove trave su prirodne...moj svekar svake godine ide na planinu,bere i susi ih...)
uglavnom na meniju su mi (riza,piletina,puretina,krompir,domace corbice i supe,riba,svjeze povrce i voce i kuhana jela od povrca..kompoti...,od ulja maslinovo,hljeb od heljde ali malo hljeba,grickalice tipa (cips,grisini itd..uopste ne jedem)...slatkise jako volim ali sam i njih izbacila...povremeno popijem po pola soljice kafe...neki dan sam pojela hamburger...ali sa puno salate...sokove u tetrapaku i pod razno...samo svjeze cijedjene,vodu,
nego jesi li ti radila uz abdomena???kakva i je jetra?
citala sam da nadutost moze biti i zbog preopterecene jetre...
uglavnom ja sam slicno...najvise me muci disanje...pa ona i vrtoglavice...umor i mucnine...
uglavnom i ja povremeno imam to pecenje rektalno...ja nekad imam osjecaj da mi vrela stolica izlazi...to je kad imam proljeve...
ali veci problem mi je taj sto imam osjecaj da imam malpsorpciju...imam osjecaj da mi crijeva ne uzimaju i ne iskoristavaju sve potrebne sastojke iz hrane koju jedem...stolica izgleda cudno...nesvareno...neprobavljeno...
uzimam i vitamin b jer kad sam radila vitaminsko mineralni status test je pokazao da imam veliki manjak vitamina b komplexa posebno vitamina b6 i b9...b12 nisam provjeravala...
moze li se vitamin b dovesti u vezu sa kandidom???nesto mi ocigledno crpi vitamin b iz organizma ili crijeva iz nekog razloga nisu sposobna da ga apsorbuju...
a stalno sam naduta kao balon...kao da sam u 6-tom mjesecu trudoce...imam osjecaj da u stomaku imam 5 litara tecnosti...
poz i cujemo se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Pet Dec 24, 2010 4:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ti verovatno imas malabsorpciju,mada su i kod mene to sumnjali,ali mi je B 12 bio dobar.Ja imam manjak vitamina D,a citala sam da on moze da nastane kod ostecenja jetre i bubrega.Sve vreme pricam lekarima da mi je jetra glavni problem,ali oni se stalno hvataju samo za laboratorijske analize.Iako mi je blago povisen bilirubin,holesterol,hemoglobin i Gama GT (jetrin enzim) oni to zanemaruju.
Sad moram da primam Gentamicin,jer mi je krenuo pesak i nasli su mi svezu krv u urinu,aceton ,hemoglobin.Pre par dana morala sam na Urgentni zbog bolova i pecenja u besici i uretri.Imam i bakterija ginekoloski,a cekam i nalaz urinokulture.Tako nikad necu srediti Kandidu,ali sta cu ,toliko me je peklo da nisam imala kud.Sad opet pijem Nistatin,a odmah reaguje jetra i zeludac.
Dr. Doder mi je sad rekao da ne pijem Ursofalk,jer cu piti Meteospazmil,mada on ima soli limunske kiseline,a to nije dobro za Kandidu.
Pocela sam i sa Ekomerom,mada sam cula da u nekim zemljama ga vise ne prodaju.Svi kazu da je Ehinacea dobra za imunitet,a u uputstvu pise da treba biti obraziv kod imunosupresivnih i crevnih bolesti.Vise ne znam sta da radim?
Mozda ti i imas prolive,jer si alergicna na gluten i belo brasno.To moraju da ti utvrde.Jedino je cudno sto ne mrsavis. Ja imam 47,7 kg.Strasno! Juce sam bila u Zavodu za higijenu,kod nutricionista,pa su me merili i rekli da belezim nedelju dana sve sto sam pojela da bi videli sta se dogadja.Da li gresim u necemu,mada ne verujem da je greska do mene,vec do jetre,varenja i apsorbcije hranljivih sastojaka + stitna zlezda.
Jel si pocela sa Ursofalkom?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: