Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Pon Okt 04, 2010 1:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Molim te,obavezno uradi analizu stolice na Candidu i protozoe.
Sticajem okolnosti,sa mnogo ljudi sam pricala i sve ih je vise koji su dobili Candidu posle opearcije zuci,bilo da su operisani laparoskopski ili klasicno.
Od kad pijem lek protiv Candide,moje neraspolozenje je daleko manje,gotovo da ga nema.A Candida i te kako stvara depresije.
Bar to je najlakse,da das stolicu kao koprokulturu,a rade analizu i gledaju stolicu i na Candidu.Ali trazi i uradi bar 2 puta,da budes 100% sigurna.
Veruj mi da je meni mnogo pomogao Enterofuril,a njega mozes i sama da uzmes,on se daje kod nespecificnih kolitisa,ali prvo uradi stolicu.
Mnogo mi je pomogao i Acidofilus(americki),apoteke Cali Vita International.Dve nedelje sam ga pila,a nisam nista koristila za Candidu,i prolivi su prestali.I ti moras koristiti obavezno probiotike,pogotovo sto imas Kronovu bolest i sto su kod Kronove bolesti creva "slaba",podlozna svakoj infekciji.
Meni su dali i enzime za varenje,koje nazalost nisam odmah uspela da nadjem,pa sam se namucila sa varenjem.Prepisali su mi Creon,to je isto uvozni lek,nema ga na listi,ali se isto dobija u apoteci Sveti Sava u Beogradu.Zamena za njega je Pankreatin ili Festal kojeg nema nesto u poslednje vreme.
Mnogi su mi rekli da treba da prodje bar godinu dana od operacije da bi se organizam oporavio i to je tacno.Osmog oktobra ce biti godinu dana kako sam operisana.
Ja najbolje znam kako ti je.Prosla sam PAKAO,sto fizicki,sto psihicki.
Jos uvek ne mogu da jedem pola stvari,muci me jetra i varenje posle masne hrane,juneceg mesa,nekih lekova,iako ne jedem masno.Sve sam svela na minimum,slatkise uopste ne jedem,a pre operacije sam ih jela u ogromnim kolicinama,zato sam i dogurala dovde.
Raspitaj se da li bi smela da uzimas lek Ursosan ili Ursofalk,jer je on za bilijarnu cirozu i bilijarni gastritis.Meni su ga prepisali,ali ga jos nisam probala.Mozda treba njega da pijes,a ne Questran,mada kod dugotrajne upotrebe moze i on da izazove bilijarne dijareje.
Mene,osim hemoroida muci i besika i ginekoloski problem.Lecim Kandidu,a bakterije iz creva "beze" u besiku i ginekoloski.I ja sam dobila hemoroide posle porodjaja,ali to nije ni priblizno bilo ovom sadasnjem stanju.To je nesto vezano za krv,jer su ipak vene u pitanju.Nesto se tu desilo posle operacije,nesto vezano za zgrusavanje krvi.Meni je nos krvario posle operacije zuci i peklo me je mnogo.Onda sam otisla kod ORL i rekli su mi da mi jedan kapilar pravi problem,sprzili su ga nekom kiselinom i to je sve proslo.
Psiha nije sigurno! To pricaju samo oni koji nista ne znaju.Ovo stanje dovodi do poremecaja u psihi,jer tesko je prihvatiti fizicki bol svakodnevno,a par meseci ranije nije ni postojao.
Nadam se da ce nam biti bolje.To mi je jos uvek ostalo.Nada ,da ovo nece vecno trajati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Pon Okt 04, 2010 3:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
quincekap je napisao:
Molim te,obavezno uradi analizu stolice na Candidu i protozoe.
Sticajem okolnosti,sa mnogo ljudi sam pricala i sve ih je vise koji su dobili Candidu posle opearcije zuci,bilo da su operisani laparoskopski ili klasicno.
Od kad pijem lek protiv Candide,moje neraspolozenje je daleko manje,gotovo da ga nema.A Candida i te kako stvara depresije.
Bar to je najlakse,da das stolicu kao koprokulturu,a rade analizu i gledaju stolicu i na Candidu.Ali trazi i uradi bar 2 puta,da budes 100% sigurna.
Veruj mi da je meni mnogo pomogao Enterofuril,a njega mozes i sama da uzmes,on se daje kod nespecificnih kolitisa,ali prvo uradi stolicu.
Mnogo mi je pomogao i Acidofilus(americki),apoteke Cali Vita International.Dve nedelje sam ga pila,a nisam nista koristila za Candidu,i prolivi su prestali.I ti moras koristiti obavezno probiotike,pogotovo sto imas Kronovu bolest i sto su kod Kronove bolesti creva "slaba",podlozna svakoj infekciji.
Meni su dali i enzime za varenje,koje nazalost nisam odmah uspela da nadjem,pa sam se namucila sa varenjem.Prepisali su mi Creon,to je isto uvozni lek,nema ga na listi,ali se isto dobija u apoteci Sveti Sava u Beogradu.Zamena za njega je Pankreatin ili Festal kojeg nema nesto u poslednje vreme.
Mnogi su mi rekli da treba da prodje bar godinu dana od operacije da bi se organizam oporavio i to je tacno.Osmog oktobra ce biti godinu dana kako sam operisana.
Ja najbolje znam kako ti je.Prosla sam PAKAO,sto fizicki,sto psihicki.
Jos uvek ne mogu da jedem pola stvari,muci me jetra i varenje posle masne hrane,juneceg mesa,nekih lekova,iako ne jedem masno.Sve sam svela na minimum,slatkise uopste ne jedem,a pre operacije sam ih jela u ogromnim kolicinama,zato sam i dogurala dovde.
Raspitaj se da li bi smela da uzimas lek Ursosan ili Ursofalk,jer je on za bilijarnu cirozu i bilijarni gastritis.Meni su ga prepisali,ali ga jos nisam probala.Mozda treba njega da pijes,a ne Questran,mada kod dugotrajne upotrebe moze i on da izazove bilijarne dijareje.
Mene,osim hemoroida muci i besika i ginekoloski problem.Lecim Kandidu,a bakterije iz creva "beze" u besiku i ginekoloski.I ja sam dobila hemoroide posle porodjaja,ali to nije ni priblizno bilo ovom sadasnjem stanju.To je nesto vezano za krv,jer su ipak vene u pitanju.Nesto se tu desilo posle operacije,nesto vezano za zgrusavanje krvi.Meni je nos krvario posle operacije zuci i peklo me je mnogo.Onda sam otisla kod ORL i rekli su mi da mi jedan kapilar pravi problem,sprzili su ga nekom kiselinom i to je sve proslo.
Psiha nije sigurno! To pricaju samo oni koji nista ne znaju.Ovo stanje dovodi do poremecaja u psihi,jer tesko je prihvatiti fizicki bol svakodnevno,a par meseci ranije nije ni postojao.
Nadam se da ce nam biti bolje.To mi je jos uvek ostalo.Nada ,da ovo nece vecno trajati.


Poz quince...obzirom da pijem masu lijekova...ne znam da li bi i oni mogli imati neke veze s kandidom...mislim da zamaskiraju stvar i sl...???
Definitivno probleme sa varenjem imam i ja...palo mi je na pamet da zbog moguce malapsorpcije vitamina itd...mozda i imam ove vrtoglavice...
Za taj acidofilus cu da se raspitam...i da ga nabavim...pijem vitamin B komplax sa C vitaminom...
za ursofalk sam cula da je dobar kod bilijarnog gastritisa...a mislim da pomaze i kod bilijarnog refluxa...ali isto tako i ja sam cula da moze da izazove te bilijarne dijareje...
kad smo vec i kod tih analiza za zgrusavanje krvi i meni su to radili 2 mjeseca poslije operacije i nalaz je bio u referentnim vrijednostima...
uradi i to...uskoro cu kod ovog svog gastroenterologa da odem pa cu vidjeti sta i kako dalje...sutra treba da dobijem neke analize krvi...na bolesti koje su povezne s kronom pa sam se sva utrtala...
ja imam i ovaj metalni cudan okus u ustima...a cula sam da i to ima veze sa kandidom mada meni moze biti i od ove kiseline...
znam da oporavak od operacije varira od pacjenta do pacjenta...i da je potrebno vremena...da znam da ce mi biti bolje za pola godine ili sl...
bila bih prepresretna..poz i cujemo se..-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Pon Okt 04, 2010 4:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Mislim da je bilijarni gastritis i bilijarni reflux isto.
Malopre sam bila kod jedne dr. interniste i ona kaze da se zuc izliva kroz dvanaestopalacno i ulazi u zeludac,koji se posle zgrci od te jake kiseline.To se sad kod mene desava.
Danas sam imala uzasne bolove sa desne strane i u zelucu.Jutros mi je bilo muka,a sve sto pojedem jako tesko svarim.Morala sam da uzmem Creon (pankreatin) za varenje,jer mi jedino tako bol malo umine i mogu da pojedem nesto.I ti bi trebalo da uzimas obavezno nesto za varenje,a probiotike sigurno (Acidofilus).To su mi skoro svi gastroenterolozi prepisali kad sam im rekla da imam dijareje.
Da li je od ovih lekova za Candidu ili od toga sto sam pre dva dana jela slaninu,pa neko lisnato pecivo i jos na sve to 2 pohovane snicle.Iako sam popila Creon za varenje,vec uvece je poceo stomak da me boli.
To mi se desavalo i kad sam uzimala Nistatin.Da li je to od toksina,jer Candida kad odumire pusta toksine ili od ovog leka koji je toksican,ne znam? Imam bolove kao da jos uvek imam zucnu kesu i kamen u njoj.
Jel imas ti takve bolove? Gori mi ceo zeludac i to je sigurno taj bilijarni gastritis,nema sta drugo da me muci.
Necemo valjda ovako ceo zivot da se patimo?Resila sam da isteram ovu Candidu do kraja,ne znam samo da li cu izdrzati.
Ta dr. mi je rekla da proverim i da nije bolest koja se zove porfirija,jer kod nje idu bolovi u stomaku,grcevi,poremecaj metabolizma. Smrsala sam 24 kg.Ona se otkriva analizama preko urina.
Koje si analize radila za zgrusavanje krvi?
Sutra cu da dam krv,da proverim transaminaze,jer kad se pije ovaj lek moraju da se kontrolisu transaminaze. Pocelo je da me svrbi po telu,a kazu da to ide sa povecanim bilirubinom.
Moram izdrzati sa ovim lekom za Candidu,ali definitivno kod mene nije samo Candida.
Pozrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Uto Okt 05, 2010 3:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
quincekap je napisao:
Mislim da je bilijarni gastritis i bilijarni reflux isto.
Malopre sam bila kod jedne dr. interniste i ona kaze da se zuc izliva kroz dvanaestopalacno i ulazi u zeludac,koji se posle zgrci od te jake kiseline.To se sad kod mene desava.
Danas sam imala uzasne bolove sa desne strane i u zelucu.Jutros mi je bilo muka,a sve sto pojedem jako tesko svarim.Morala sam da uzmem Creon (pankreatin) za varenje,jer mi jedino tako bol malo umine i mogu da pojedem nesto.I ti bi trebalo da uzimas obavezno nesto za varenje,a probiotike sigurno (Acidofilus).To su mi skoro svi gastroenterolozi prepisali kad sam im rekla da imam dijareje.
Da li je od ovih lekova za Candidu ili od toga sto sam pre dva dana jela slaninu,pa neko lisnato pecivo i jos na sve to 2 pohovane snicle.Iako sam popila Creon za varenje,vec uvece je poceo stomak da me boli.
To mi se desavalo i kad sam uzimala Nistatin.Da li je to od toksina,jer Candida kad odumire pusta toksine ili od ovog leka koji je toksican,ne znam? Imam bolove kao da jos uvek imam zucnu kesu i kamen u njoj.
Jel imas ti takve bolove? Gori mi ceo zeludac i to je sigurno taj bilijarni gastritis,nema sta drugo da me muci.
Necemo valjda ovako ceo zivot da se patimo?Resila sam da isteram ovu Candidu do kraja,ne znam samo da li cu izdrzati.
Ta dr. mi je rekla da proverim i da nije bolest koja se zove porfirija,jer kod nje idu bolovi u stomaku,grcevi,poremecaj metabolizma. Smrsala sam 24 kg.Ona se otkriva analizama preko urina.
Koje si analize radila za zgrusavanje krvi?
Sutra cu da dam krv,da proverim transaminaze,jer kad se pije ovaj lek moraju da se kontrolisu transaminaze. Pocelo je da me svrbi po telu,a kazu da to ide sa povecanim bilirubinom.
Moram izdrzati sa ovim lekom za Candidu,ali definitivno kod mene nije samo Candida.
Pozrav!


Poz quince...mislim da bilijarni reflux i bilijarni gastritis nisu isto...tj...bilijarni reflux je vracanje zuci u zeludac i jednjak...a bilijarni gastritis je posljedica bilijarnog refluxa...izazvan kiselinom zuci...(gastritis je zapaljenje sluzokoze zeluca)...koji moze da dovede do cira na zelucu i raznih drugih promjena...meni nisu spominjali na gastroskopiji da imam bilijarni gastritis...rekli su mi samo da imam mnogo zuci u zelucu...sto ne znaci da ga u medjuvremenu nisam zaradila...
ja bolove imam s lijeve strane...sad moze biti zeludac...ili pankreas...poslije odredjene teze hrane odma me zaboli ali to me ne zabrinjava toliko sad zasad...puno su mi gore ove mucnine i vrtoglavice...
na znam sta je porfirija ali sam cula za nju...ocigledno je da kod nas postoji neki poremecaj metabolizma...poremecaj varenja...gasovi...zuc koja ide u obrnutom smjeru...itd...svrab ponekad osjecam i ja...po rukama..vratu...licu...moguce je da ima veze sa bilirubinom...znam da je svrab tijela kod trudnica povezan za kolestazom...
a testovi za zgrusavanje krvi budu gotovi isti dan...ili drugi...ovdje kod nas je tako...ide nesto INR...APTT...i tako te vrijednosti...akoo se ne varam....
danas sam dobila neke nalaze krvi imunoglobulini ok...samo mi CRP malo povisen...ali ne brine me...
reci mi imas li ti ocjecaj da si puna zraka...ja taj osjecaj imam stalno...u vratu ...grudim..stomaku...izludi me pravo...
meni su prije 3 mjeseca jetrene transaminaze bile ok...a i tebi ce biti vjerovatno...
poz...i cujemo se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Ned Okt 10, 2010 1:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Nemam taj osecaj da sam puna vazduha.Kod mene se stalno nesto smenjuje.Nijedan dan nije isti.Bolovi jesu,ali svaki put na drugom mestu. Recimo danas uopste nisam imala stolicu,ali me je ceo dan bolelo rektalno,kao da imam kolac zaboden.Evo,sad me ne boli,ali me svrbi ginekoloski s vreme na na vreme.Ili me pece mokracni kanal.I tako u krug.
Stvarno je strasno.Ne znam da li mi je i od stitne zlezde,jer vodim neki mini dnevnik,da bih videla sta me muci i da bih otkrila uzrok.Evo,par dana sam izbacila brasnastu hranu,sem testenina i manje sam imala zastoj u varenju.Uspela sam da vratim 2 kg.Stvarno sam jela i imala apetit.
Primetila sam kad je ovulacija da tad imam napad u predelu jetre,zucnih kanala ili je to slucajnost? Ne znam da li mi Kandida sve to pravi ili je jos nesto u pitanju.
Ti bi definitivno trebala da uzimas nesto za varenje.Ja vec par dana uzimam ujutru Creon (ima pankreasne enzime) i drzi me skoro ceo dan bolje varenje.Valjda mi je zato i bolje,a i danas mi je bio 13 dan kako uzimam Mikoseb (tablete za Kandidu).
Danas je mom sinu rodjendan (sesti) i nadam se da neci imati tegoba,bar da mu ne upropastim rodjendan.Prosle godine u ovo vreme sam bila u bolnici,operisana. Kamo lepe srece,da nisam ni morala da dodjem do toga da moraju da me operisu.
I ja sam danas osecala blage mucnine.Bas sam se naradila danas oko rodjendana,pa mi je uvece od umora bilo muka.
Jel pijes Questran? Sta su ti rekli pre jela ili posle ili uz jelo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Pon Okt 11, 2010 6:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
quincekap je napisao:
Nemam taj osecaj da sam puna vazduha.Kod mene se stalno nesto smenjuje.Nijedan dan nije isti.Bolovi jesu,ali svaki put na drugom mestu. Recimo danas uopste nisam imala stolicu,ali me je ceo dan bolelo rektalno,kao da imam kolac zaboden.Evo,sad me ne boli,ali me svrbi ginekoloski s vreme na na vreme.Ili me pece mokracni kanal.I tako u krug.
Stvarno je strasno.Ne znam da li mi je i od stitne zlezde,jer vodim neki mini dnevnik,da bih videla sta me muci i da bih otkrila uzrok.Evo,par dana sam izbacila brasnastu hranu,sem testenina i manje sam imala zastoj u varenju.Uspela sam da vratim 2 kg.Stvarno sam jela i imala apetit.
Primetila sam kad je ovulacija da tad imam napad u predelu jetre,zucnih kanala ili je to slucajnost? Ne znam da li mi Kandida sve to pravi ili je jos nesto u pitanju.
Ti bi definitivno trebala da uzimas nesto za varenje.Ja vec par dana uzimam ujutru Creon (ima pankreasne enzime) i drzi me skoro ceo dan bolje varenje.Valjda mi je zato i bolje,a i danas mi je bio 13 dan kako uzimam Mikoseb (tablete za Kandidu).
Danas je mom sinu rodjendan (sesti) i nadam se da neci imati tegoba,bar da mu ne upropastim rodjendan.Prosle godine u ovo vreme sam bila u bolnici,operisana. Kamo lepe srece,da nisam ni morala da dodjem do toga da moraju da me operisu.
I ja sam danas osecala blage mucnine.Bas sam se naradila danas rodjendana,pa mi je uvece od umora bilo muka.
Jel pijes Questran? Sta su ti rekli pre jela ili posle ili uz jelo?


O pa super zbog tih vracenih kg...kakav napad imas...???kakva je bol???mene su mokracni kanali pekli kad sam imala eserihiju...ali prije nekad...
oci su mi ispadale...a sjecam se da sam pocela piti vise vode i problemi su nestali...svakako pila sam i pancef za eserihiju...
uradi urinokulturu...ja sam slicno...vrtoglavice i mucnine po vazdan...ma nikako ne mogu da skontam zasto mi se vrti....questran pijem...poslije jela...(nisam pitala dr)...ali imam neke lijekove koje pijem prije jela...pa questran uzmem 1 h poslije jela...
svi nalazi krvi nisu mi jos gotovi pa nisam bila kod dr...cekam ih evo 20 dana...pisala si mi da si uzimala nistatin za mucninu...(prvi put cujem za te tablete)...sad ih ne uzimas???koliko si ti vremena imala mucnine...???ja svaki dan...ma grozno...
kamo srece da se ni ja nisam operisala...to je najveca glupost koju sam uradila u zivotu...da je moguca transplantacija zuci...uradila bih to...jer ocigledno ne mogu bez nje...normalno da funkcionisem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Uto Okt 12, 2010 12:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Nistatin (antimikotik) sam uzimala za Candidu,a samim tim mi se smanjila mucnina,jer Candida izaziva mnogo simptoma:dijareje,gasove,problem sa varenjem,mucnine,vrtoglavice,ginekoloski sekret,sekret u grlu,akne,hemoroide,probleme sa varenjem....
Ponekad imam zastoj u varenju i posle masnijih stvari ,dobijem napad u vidu bolova u predelu jetre,dvanaestopalacnog i zeluca.Bol je tezak kao kod pankreatitisa.Ide sa mucninom i grcevima u zelucu.Zeludac mi se stegne kao kamen i toiliko mi je upaljen da ne mogu ni gutljaj vode da uzmem,mada mi prija topla supa.Kao da mi od nje popusti grc u zelucu.
Zadnjih 2 nedelje uzimam Creon za varenje,vec posle prva dva,tri zalogaja,tako da nemam toliko bolova pri uzimanju masne hrane.Videcemo! Sta ce biti kad prestanem sa lekovima?
Urinarni kanal me pece i zbog peska.Cim pijem manje vode,pece me vise.Stvaraju mi se kamencici u bubrezima i pesak ,pa mi i to dere kanale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Uto Okt 12, 2010 5:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
quincekap je napisao:
Nistatin (antimikotik) sam uzimala za Candidu,a samim tim mi se smanjila mucnina,jer Candida izaziva mnogo simptoma:dijareje,gasove,problem sa varenjem,mucnine,vrtoglavice,ginekoloski sekret,sekret u grlu,akne,hemoroide,probleme sa varenjem....
Ponekad imam zastoj u varenju i posle masnijih stvari ,dobijem napad u vidu bolova u predelu jetre,dvanaestopalacnog i zeluca.Bol je tezak kao kod pankreatitisa.Ide sa mucninom i grcevima u zelucu.Zeludac mi se stegne kao kamen i toiliko mi je upaljen da ne mogu ni gutljaj vode da uzmem,mada mi prija topla supa.Kao da mi od nje popusti grc u zelucu.
Zadnjih 2 nedelje uzimam Creon za varenje,vec posle prva dva,tri zalogaja,tako da nemam toliko bolova pri uzimanju masne hrane.Videcemo! Sta ce biti kad prestanem sa lekovima?
Urinarni kanal me pece i zbog peska.Cim pijem manje vode,pece me vise.Stvaraju mi se kamencici u bubrezima i pesak ,pa mi i to dere kanale.


Poz...quince...evo konacno sam procitala na ovom linku http://www.hannon.co.rs/srpski/candida.html
o kandidi i prilicno sam sokorana kakve sve simptome moze izazvati...jos uvijek sam na selu...ali cim prije radim koprokulturu...
nisam prije puno citala o njoj...kod mene ima puno simptoma...puno sluzave stolice...proljevaste...gasovi...vrtoglavice...mucnine...itd...
uvijek kad bi neko spominjao tu kandidu ja sam mislila da se uz nju vezu samo ginekoloski problemi...to nemam sad zasad...iscjetke i tako to...
kazu da joj odgovara luznata sredina...a koliko znam ova zuc sto nam neprestano otice je luznata...ili grijesim???
ja nemam nekih vecih problema sa bolovima...boli me cesto...ali ne jako u predjelu zeluca ili pankreasa...e imam ti i ja taj neki pijesak u bubrezima...nije mi do sad stvarao probleme...
ja sam pila prije puno uvinog caja i brusnicu kada sam imala probleme sa mokracnim kanalima...
trudim se da sto manje jedem masnu hranu...a uvijek sam imala zelju za slatkisima...mada i to sad zamijenim vocem...
ja sam inace hronicno umorna i iscrpljena...samo bih spavala...poz i cujemo se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sre Okt 13, 2010 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
I ja mislim da je problem u zucnoj kiselini.Verovatno pogoduje Kandidi.Zato mi je dr.Jojic rekla da bi ona lecila samo zucnu kiselinu,a ne Kandidu,Questranom,ali ja sad nemam dijareje.
Cula sam od mnogih da su posle operacije zuci dobili povecanu Kandidu.
Ko zna sta je kod mene bio osnovni problem ? To samo Bog zna.
Najvise se plasim grceva u stomaku.Oni su uzasni.Ne mozes nista da jedes,jer odmah dobijes grceve.Jos uvek ih imam ponekad.Ali ne tako intezivne.
Kada cu moci da se vratim na staro? Bas bih volela da je ovo samo ruzan san! Nocas sam sanjala da je oko mene kruzio vepar i da ga ja udaram necim u glavu,ali ga nisam ubila,nego sam ga vezala u jedan obar.Mozda je to ova moja borba sa Kandidom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 3:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
quincekap je napisao:
I ja mislim da je problem u zucnoj kiselini.Verovatno pogoduje Kandidi.Zato mi je dr.Jojic rekla da bi ona lecila samo zucnu kiselinu,a ne Kandidu,Questranom,ali ja sad nemam dijareje.
Cula sam od mnogih da su posle operacije zuci dobili povecanu Kandidu.
Ko zna sta je kod mene bio osnovni problem ? To samo Bog zna.
Najvise se plasim grceva u stomaku.Oni su uzasni.Ne mozes nista da jedes,jer odmah dobijes grceve.Jos uvek ih imam ponekad.Ali ne tako intezivne.
Kada cu moci da se vratim na staro? Bas bih volela da je ovo samo ruzan san! Nocas sam sanjala da je oko mene kruzio vepar i da ga ja udaram necim u glavu,ali ga nisam ubila,nego sam ga vezala u jedan obar.Mozda je to ova moja borba sa Kandidom?


poz...quince...mi ovdje samo nagadjamo sta je...sta bi moglo biti...zelim samo da nadjem nekog zaista strucnog doktora koji ce mi razjasniti stvari...i koji ce mi pomoci ako je to uopste vise moguce...
meni dan za danom prolazi...simptomi vazda tu...ne izmisljam ih...najsretnija bih bila da nisam prosla ono sto sam prosla i da nemam ovo sto imam...sada...(mislim na simptome)...
meni questran pomaze samo jer mi zaustavlja dijareje...ostalo nista...po citav dan sam naduvena...pritisak u grudima i u grlu...kao da me davi neko...i kao da sam puna nekog zraka....u grudima....
nekad pomislim da je bolje da sam umrla na op stolu...nego sva ova sra... da izvines sto sad prozivljavam...
i ja se pitam kad cu da se vratim na staro...ako je moguce???pa toliko ih operise zucnu vrecicu pa nemaju ove simptome koje ti imas ili ja...
ja vec 8 mjeseci ne znam sta znaci zivjeti zivot i uzivati u njemu...tebe zeza ta kandida i ti bolovi prilikom nuzde...mene ovaj prokleti reflux...o kojem se tako malo zna ...cime i kako se lijeci...ja ne mogu ovako zivjeti do kraja zivota...ja cesto sebe sanjam kako sam zdrava...a onda kad se probudim...muka mi...od ove surove stvarnosti...
moj san i zelja je da ozdravim...ne zelim nista vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Ned Okt 17, 2010 5:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
I ja isto tako osecam.Kod mene se stalno smenjuju simptomi. Pre par dana sam pocela sa uljem divljeg origana koje ubija mnogo bakterija,a i Kandidu,medjutim posle 2 dana kao da mi se Kandida aktivirala.Imala sam 8 stolica,sto god stavim u usta,ja u wc.Bolelo me je dvanaestopalacno.Cak je i mene gusilo,nedostajao mi je vazduh,bilo mi je muka.Sledece nedelje cu da dam stolicu na VMA da vidim da li je prisutna i dalje. Verovatno jeste,jer se nisam bas pridrzavala ni dijete.Pravila sam sinu tortu za rodjendan,ali je nisam jela,vec sam samo 2 puta probala da li je dobro zasladjeno.Tako i salatu od majoneza,jedan zalogaj.Prosto ne mogu da verujem,da tako brzo reaguje,mada mislim da mi je origano ulje aktiviralo Kandidu.Ono suzbija preko 30 vrsta bakterija od kojih i Eserihiju.Mogu ti reci da me vise ne pece dok mokrim.Samo jedna kap ovog ulja je uzasno jaka i stavlja se u casu vode.Podize imunitet.Odmah su mi izasle 2 manje groznice na usni.Valjda se cisti organizam.Mozda je i ovo sa crevima reakcija,ali opet mi se pojavilo krkljanje,ucestale stolice,bol u zelucu i dvanaestopalacnom.Osecam i ja kako mi "gori" iz pravca zuci i vraca u tanko crevo.
Morala sam i ja da uzmem kasicicu Questrana da razmutim u pola case vode,ali mi se stvrdla stolica sto mi opet smeta za hemoroide i debelo crevo.Questran se uzima pre obroka i dobro razmuti,pa ostavi da se talog slegne jedno 10-ak minuta i onda popije.
Doslo mi je da trazim ponovo gastroskopiju i kolonoskopiju,sto ce ovi na Klinickom sigurno da mi traze ako budem pristala da odem u bolnicu.Ali,valjda me razumes,ne lezi mi se po bolnicama.Kako cu u one prljave WC-e,gde da odrzavam higijenu? I neki poljski WC-i su bolji od bolnickih.

Moras biti jaka i obavezno da das stolicu na analizu.Raspitaj se za Ursofalk.Mislim da je Questran bez veze.
Molim te,kad mi odgovaras,ne moras da citiras moje reci,da ne bi trosili puno strana.
Ja sve mislim da i ti imas neki mikroorganizam u crevima,posto se operacijom obavezno unosi,a ti imas osetljiva creva,jer imas Krona.
Sto ne skupis pare da dodjes za BG,na VMA kod DOdera ili Tarabara? Oni su ti za Krona najbolji. Na VMA ti je pregled kod njih do 20e.Jos ti treba samo za put i da te neko doveze.Ne mozes vise ni ti da trpis. Meni su kod Tarabara zakazali 22 novembra,jos u septembru.
Oni rade i privatno,ali to kosta jos 15-ak evra vise. Moras se nekako organizovati.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Pon Okt 18, 2010 4:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
pozdrav...mislim da si zbog origanovog ulja imala proljeve...nasa probava je sad izuzetno osjetljiva na sve...jedna greska u ishrani i simptomi se odmah pogorsaju...a vidis s druge strane pomaze za kandidu...
uzimas li ti ursofalk????qestran meni pomogne kod proljeva...ali kod drugih simptoma mi ne pomaze...
ja nikad prije op zuci nisam imala nekih problema s kronom ...super sam se osjecala...
a moguce je da imam kandidu i ja...cekam neke nalaze(evo vec oko mjesec dana)...nadam se da ce biti gotovi ove sedmice konacno da odem kod dr...
a mozda bi ti bilo bolje da odes u bolnicu par dana...znam da nije lako...ali ako ce pomoci...strpi se...
pozdrav i cujemo se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Pon Okt 18, 2010 6:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Zamisli,sinoc mi je mladji sin dobio boginje,a kao beba,sa 20 dana je operisan od kongenitalnih cisti pluca,jedva je preziveo.Bio je na samrti,jer mu je jedna cista velicine 5 cm,pukla i prestala su pluca da mu rade.Cekali smo vec mesec i po dana da mu izbiju i bas sinoc su.Sad cekamo i stariji da dobije,tako da od mog odlaska u bolnicu nema nista.
Nisam imala bas prave prolive,jer pijem probiotike,nego nisam mogla da smirim upalu dvanaestopalacnog i to ucestalo teranje na stolicu,cim nesto pojedem.Na kraju sam i ja uzela kasicicu Questrana u pola case vode i tad mi je stolica stala,ali sam i sutradan 3 puta isla.Ipak sam nastavila da po gutljaj,posle jela,popijem ulje origana.Verovatno je to reakcija.Ono se razmuceno u vodi pije 15-20 dana,pa se pravi pauza.Uzasno je jako.
Tako meni stomak reaguje na svaki jaci lek,hranu,caj.
Stigao mi je i caj iz Nisa,od neke zene koja leci Kandidu i ona mi je rekla da prvih par dana moze da me boli stomak posle tog caja i da je to reakcija.
Taman sam mislila da mi je origano ulje pomoglo za besiku i uretritis,kad danas posle rucka opet bolovi u uretri,a Questran deluje stetno i na bubrege.Ne znam da li mi je od njega ili mi se pokrenuo neki pesak,ali jos nocas su me boleli bubrezi.
Ta zena mi je sama napisala da treba da pijem i caj za ciscenje bubrega od toksina i da sam bezveze operisala zuc,jer je meni Kandida bila prisutna i pre operacije.To sam i ja pomislila,ali to niko nije mogao da posumnja,a kamoli pomisli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Uto Okt 19, 2010 3:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
pozdrav quince...ne znam sta da ti kazem...i ja sam u frci oko bebe,,,opet ako ima neko da te zamijeni...dok ti budes u bolnici bilo bi dobro...
pokusaj sve...ti si po tom pitanju kao i ja...svi i sve nam je vaznije od nas samih...i na zadnjem mjestu uvijek...
to sto kazes da ti stomak reguje na sve...isti slucaj je i kod mene...poslije ove op...
za kandidu...tesko je reci da li si je imala prije op ili ne...cinjenica je da ti ona sad pravi probleme...
i ja sam pila cajeve razne...probaj i to pa vidi djeluje li...
nisam znala da questran djeluje lose na bubrege...pa i ja imam pijesak u bubrezima...morat cu pitati dr za to...
pozdrav i cujemo se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Čet Nov 04, 2010 12:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Sta ima novo kod tebe? Ima li poboljsanja? Kod mene ima,za sad mi se smanjila Kandida na 10 posto,sto je prakticno normalan nalaz.Cak sam uspela da pojedem jabuku i pijem jogurt.A deca su me naterala i parce plazma torte da pojedem. Samo da suzbijem i ovu vaginalnu bakteriju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: