Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoć! Hemoroidi ili nešto ozbiljnije?
PostPoslato: Uto Maj 30, 2017 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 8:18 pm
Postovi: 2
Molim stručne ljude, kao i osobe sa sličnim simptomima da mi pomognu svojim odgovorima. Da krenem redom:

- Pre više godina (5 i više) brisanje papirom posle velike nužde postalo mi je bolno i neugodno, pa sam prešao na pranje vodom.

- Pre 2-3 godine javio se svrab oko analnog otvora. Nekad svrbi, nekad ne. Svrab nije neizdrživ i mogu bez češanja. Ne javlja se noću, pa mislim da nisu paraziti.

- Prošlog proleća anus je postao bolan, mislim da je spolja bilo i malo oteknuće. Potrajalo je nedelju dana, možda nešto više i sve se vratilo u normalu.

- U avgustu se javlja neprijatan osećaj u anusu nakon "obavljenog posla" u toaletu. OSećaj kao da imate strani predmet "tamo dole". Tada mi se činilo da imam osećaj da nisam ispraznio creva u potpunosti, ali sad mi se čini da je u pitanju osećaj nelagodnosti koji traje par sati nakon velike nužde, stanje se zatim vrati u normalu. Ovo je potrajalo desetak dana i prestalo.

- U novembru sam nakon velike nužde primetio svetlu kapljicu krvi u wc šolji.

- Pre oko mesec dana i nešto više ponovo se javio osećaj nelagode u anusu nakon velike nužde (kao da imam strani predmet), traje par sati i nakon toga se povuče. DO sledeće nužde sve bude u redu. Takođe javio se i mali otok na jednoj strani anusa koji je osetljiv na dodir. Povukao se posle desetak dana. Krajem aprila sam primetio svetlu kap krvi u šolji nakon nužde. Ne pomešanu sa izmetom, nego baš na šolji. Povremeno se pojavi i sluz u stolici, obično na vrhu. Bude ili bela ili žućkasto bela. Posle nekih mesec i po osećaj nelagode posle nužde je sve kraći i sve manjeg inteziteta, nadam se da će potpuno nestati za koji dan.

U srednjim tridesetim godinama sam, hranim se prilično zdravo (uglavnom biljna hrana), kada stignem bavim se sportom, jedino što zbog posla mnogo sedim. U poslednjih desetak godina često sam znao da presedim po ceo dan. Nemam bolove u stomaku, možda nekad zbog gasova, ali to prođe za sat dva. Creva su mi nekada bučnija, ali i to brzo prođe. Kilaža mi je nepromenjena u poslednjih par godina. Mogu da trčim pola sata i duže bez problema, imam snage za rad, vežbe.

Jako sam zabrinut i ne znam da li su u pitanju samo hemoroidi ili, ne daj Bože, nešto daleko ozbiljnije. Da li je sluz česta uz hemoroide? Da li se simptomi ozbiljnih bolesti povlače u toku dana i toku meseci ili su stalno prisutni? Ukoliko je neko ozbiljno oboljenje da li bih u okviru od godinu dana razvio još neke simptome? Mislim, da li možemo reći da nije ništa ozbiljno jer za ovih godinu dana nisam imao nikakve stomačne probleme, stolicu imam par puta dnevno, nisam izgubio na kilaži, osećam se dobro?

Kako vam sve ovo zvuči? Hvala svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć! Hemoroidi ili nešto ozbiljnije?
PostPoslato: Sre Maj 31, 2017 10:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хемороиди и мања упала слузокоже дебелог црева.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć! Hemoroidi ili nešto ozbiljnije?
PostPoslato: Čet Jul 06, 2017 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 8:18 pm
Postovi: 2
Aco, hvala na odgovoru.

U medjuvremenu sam, samoinicijativno, koristio faktu kremu i dosta je pomogla. Oseáj nelagodnosti posle stolice je sada znatno kraći i skoro neprimetnog inteziteta.

Krvi više nije bilo, a stolica je normalna.

Ono što je još tu i što me izluđuje je sluz u stolici. Pročitao sam da su male količine sluzi normalne, ali ne znam šta je to "mala količina". Znam da je grozno, ali postaviću ovde sliku svoje stolice na kojoj sam zelenim obeležio ono što mislim da je sluz. Evo slike: https://image.ibb.co/cYbKNv/mucus.jpg

Je li ovo uopšte sluz? Da li je ova količina za brigu ili je to normalno?

Da napomenem da se ovo pojavljuje samo na prvom komadu stolice koje izađe o to samo ako je malo suvlje. Sledeći komadi koji idu nemaju ovu sluz. Kada stolica cela mekša ovo se ne pojavi uopšte. Dakle, čim je stolica malo tvrđa, ovo se nalazi u njenim pukotinama.

Izvinite za fotografiju, ali nadam se da će neko znati da mi kaže šta je ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć! Hemoroidi ili nešto ozbiljnije?
PostPoslato: Ned Jul 09, 2017 7:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Никаква количина слузи није дозвољена. Она говори о упали слузокоже дебелог црева а понекад и о присуству паразита.

Пробај да користиш пробиотике, домаћи кефир и више чисте воде за пиће па види да ли ће се ситуација поправити за месец-два.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć! Hemoroidi ili nešto ozbiljnije?
PostPoslato: Sre Avg 16, 2017 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 16, 2017 4:42 pm
Postovi: 3
Moja mama je mislila da su hemoroidi i posle šok,rak debelog creva pa nije rak debelog creva nego rak anusa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: