Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Ned Jun 04, 2017 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 10:36 pm
Postovi: 5
Pozdrav

Vec duze vreme imam problem sa kiselinom koji je u zadnje vreme oslabio ali su se pojavili neki drugi ....

U zavisnosti od toga sta jedem i pijem pojavi se nadutost u stomaku , varenje je usporeno (bar tako mislim) , konstantan osecaj da je zeludac podignut , imam osecaj i da su mi udisaji plitki jako brzo se zamorim ....

Isao sam na dva tretmana spustanja zeludca masazom i vakumom ... U principu pomoglo je ali samo na kratko posle tretmana sam mogao lagano da zavezem pertle i vidno mi se stomak opustio

Kada bas vodim racuna o tome sta jedem simptomi su slabiji ali postoje

I jedna jako bitna stvar posto treniram desava se da kada radi vezbe za ledja tipa zgibovi ili bilo koja vezba gde podizem ruke iznad glave , pojavi se malaksalost znojenje nedostatak vazduha i tako jedno pola sata i sve se vrati u normalu

Nemam predstavu odakle da pocnem lecenje , da li je bacanje para da idem odma da gutam sondu ili polako da krenem redom od gastroentrologa pa polako ???
:( :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Pon Jun 05, 2017 5:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 05, 2017 5:01 am
Postovi: 6
Ako imaš malaksalost, vrtoglavice, nedostatak daha, to može ukazati na manjak gvožđa, kalijuma, vitamina B grupe... Hrani se raznovrsnije, uzimaj više vitamina C i namernice bogate Bakrom. A što se tiče nadutosti stomaka, proveri da li si osetljiv na gluten, da li imaš kandidu, da li ugljeni hidrati fermentišu u tvom trbuhu, ili su creva iritorana na neki drugi način pa navlače vodu i sebe...

U svakom slučaju hrani se raznovrsno,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Pon Jun 05, 2017 10:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Гастроентеролози увек заврше са Контролоком.

Која ти храна прија а која смета?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Pon Jun 05, 2017 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 10:36 pm
Postovi: 5
DusanZlatibor je napisao:
Ako imaš malaksalost, vrtoglavice, nedostatak daha, to može ukazati na manjak gvožđa, kalijuma, vitamina B grupe... Hrani se raznovrsnije, uzimaj više vitamina C i namernice bogate Bakrom. A što se tiče nadutosti stomaka, proveri da li si osetljiv na gluten, da li imaš kandidu, da li ugljeni hidrati fermentišu u tvom trbuhu, ili su creva iritorana na neki drugi način pa navlače vodu i sebe...

U svakom slučaju hrani se raznovrsno,


Hvala , kada god sam malo pojacao cedjeno voce bilo je malo bolje ...
Ali me zanima kako proveravam ovo za ugljene hidrate , sa vodom sam primetio da mi bas ne prija iz kog razloga nemam pojma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Pon Jun 05, 2017 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 10:36 pm
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Гастроентеролози увек заврше са Контролоком.

Која ти храна прија а која смета?


Nema pravila cak kada sam isao na spustanje zeludca preporucili su mi ciscenje jetre pa sam ispratio neki program koji izbacuje skoro sve zivotinjskog porekla ,masno itd
Pomoglo je ali se i u toku tih 5 dana ciscenja javljala nadutost po nekada i od vode


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Pon Jun 05, 2017 1:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако се надимаш и од воде онда ти препоручујем терапију белим луком: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kandida_2

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Pon Jun 05, 2017 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 10:36 pm
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Ако се надимаш и од воде онда ти препоручујем терапију белим луком: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kandida_2


Ne skodi da probam . Kada sam radio ciscenje jetre na prazan zeludac sam pio 250ml citrusa , maslinovo ulje 5 kasika , ceno belog luka i djumbir u blenderu na prazan stomak pomoglo je ali da sam se izlecio nisam posle par dana opet sve po starom

Cudno mi je na sve te citruse na prazan stomak nisam imao kiselinu

Ali mene najvise plasi to sto u toku treninga krene zeludac da se dize malaksalost znojenje .... Da li je moguce da kandida to prouzrokuje ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Uto Jun 06, 2017 2:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па не видим везу између кандиде и тренинга. Шта једеш и колико пре тренинга?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Uto Jun 13, 2017 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 05, 2017 5:01 am
Postovi: 6
Nemanjasbs je napisao:
Hvala , kada god sam malo pojacao cedjeno voce bilo je malo bolje ... Ali me zanima kako proveravam ovo za ugljene hidrate , sa vodom sam primetio da mi bas ne prija iz kog razloga nemam pojma


Nemanja, postoji mnogo razloga zašto se stomak nadima, u svakom slučaju nadut stomak NIJE normalno stanje, to je znak da nešto nije u redu... Pokušaću da ti objasnim neke stvari, ali nemoj očekivati da ćeš imati ravan i lagan stomak za mesec dana! Ja sam svoj nadut stomak lečio 2 godine, moraš biti istajan i strpljiv.

Prvo, ne znam koliko imaš godina, ali bez obzira na to, izlečenje je moguće... Uzroci nadimanja stomaka su brojni kao što sam rekao, to može biti osetljivost na gluten, ili oštećenje creva, ili kandida, ili loša probava ugljenih hidrata, zatim opšti nedostatak nutritijenata, oboljenje unutrašnjih organa, loša ishrana, paraziti, iritacija spostvenom želudačnom kiselinom...

Prvo moraš ustanoviti kakva ti je stolica? Da li teško vršiš nuždu, imaš li proliv ili zatvor ili neizmenično proliv i zatvor? Da li kakiš brabonjke, cepanice, ili ti je stolica lagana... Da li stolica mnogo smrdi, da li imaš gasove, da li se stolica lepi za šolju i teško se spira? Koje je boje tvoj urin, tamnije žute, svetlije žute, da li je zamućen... Da li imaš skramu na jeziku i neprijatan dah? Moraš mi odgovoriti na ova pitanja, ako nećeš javno onda možemo privatno porazgovarati...

Zatim, kako se hraniš? Da li si slučajno upao u zamku zagovornika veganstva i srove ishrane? Od kada su tegobe počele?

Probaj da mi daš što više informacija, kako bih mogao da izvučem neki zaključak, imaš li neku hroničnu bolest, piješ li neke lekove, pušiš li, alkoholišeš li se, drogiraš li se, imaš li neku neizlečivu bolest?

Kažeš da ti smeta želudaćna kiselina, da se diže na jednjak, to je očigledno jer kad se stomak nadme, onda on pritisne odozdo želudac i kiselina se diže, tad štucaš, podriguješ, imaš osećaj tereta u stomaku... Moguće da nemaš dovoljno bikarbonatnih jona koji neutrališu želudačnu kislelinu, pa stomak navlači velike količine vode u crva, kako bi razblažio sve to... Verovatno ti fale bazni minerali... Hajde pokušaj da mi daš neke informacije pa žemo videti... Ja ti želim da ti pomognem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Sre Jun 14, 2017 11:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма какав бре приватан разговор?! Таман посла. Како ми остали нешто да научимо ако се ви домунђавате?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Sre Jun 14, 2017 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 04, 2017 10:36 pm
Postovi: 5
Au mnogo pitanja poksacu da odgovorim na sve ....

Sto se tice ishrane vec par dana pratim neki rezim , izbacio sam secere , svo testo (po nekada integralno) mlecne proizvode osim balans jogurta , sokove , kafu sam sveo na minimum

Posle dan/dva odma mi je bolje ... za sada guram 6 dan poceo sam svako jutro na prazan stomak da uzimam beli luk , pijem probiotike , vitamine , jabukovo sirce ....

Mnogo mi je bolje nego inace ali osetim da nije to to

Sto se tice stolice mislim da je normalna , po nekada se desi da imam i proliv ali to je pocelo od kako sam na ovom rezimu ishrane , u principu mesovita je stolica pretpostavljam da ima veze i to sto sam pojeo ... Kao i boja stolice ...

Sto se tice cigara ne , droga ne , hronicne bolesti ne , alkohol jako retko desise da za mesec dana ne popijem nista

Radio sam onaj test kucni na kandidu (koliko je to merodavno nemam pojma) ispalo je da je imam ...

Juce sam radio test tolerancije na hranu i krvi :
linfociti 48,5
monociti aps 0,20
holesterol 6.17
HDL 0.99
LDL 4.83

ovih par stavki su povisene ostale su u granicama normale


I da se zahvalim sto ocete da pomognete
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Sre Jun 14, 2017 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 05, 2017 5:01 am
Postovi: 6
Nemanja,

Veruj mi, molim te moraš mi verovati, prestani da uzimaš probiotike i FERMENTISANU HRANU... Molim te veruj mi, samo ćeš još više napraviti veću katastrofu! Ako želiš da se izlečiš, zaboravi ukiseljene stvari: Kiseli kupus, jogurt, kefir, sirće, raznorazne boze/vodnjike, probiotike u kapsulama, i sve ono što je počelo da previre, moraš smesta prestati to da jedeš, ili ćeš napraviti haos u crevima!

Druga stvar, nikada ne smeš potpuno izbaciti ugljene hidrate iz ishrane, jer ćeš tada ući u stanje ketoze, a to je veruj mi OPASNO! Ja znam da po internetu piše kako je stanje ketoze nešto čudotvorno, ali veruj mi, ugljene hidrate moraš jesti!

Treća stvar, moraš početi da jedeš KVALITETNU i RAZNOVRSNU hranu... Kad kažem kvalitetnu, onda mislim na onu hranu koja je iole zdravorazumski uzgajana, znači meso od životinja koje su sa sela, pasle travu, jele prirodnu hranu i bile napolju slobodne... Povrće i voće koje je uzgajano na zdrav način, nez hemikalija...

Četvrta stvar, kažeš da uzimaš veštačke vitamine, to je GREŠKA! Zato što hrana predstavlja skup hranljivih stvari i mnogi nutrijenti zahtevaju ruge nutrijente, da bi se pravilno metabolisali, recimo, gvožeđe zahteva bakar, kalcijum zahteva magnezijum, vitamin D zahteva masnoću radi apsorpcije... Ne može piti IZOLOVANE materije i očekivati da ti bude bolje, moraš uzimati CELOVITO, a najbolje je celovita hrana, prirodna, zdrava i sveža, čista izvorska voda...

Nemoj da nasedaš na vegansku propagandu, niti na LCHF propagandu, hrani se što prirodnije i raznovrsnije, pravi hlebove od žita koje je potapano preko noći...

Ako imaš kandidu, moj savet, u svoju ishranu ubaci kurkuma začin, biber, cimet, đumbir... Smanji preteran unos brašna, a o industrijskim sokovima i da ne pričam, to nemoj da piješ. U apoteci kupi srebrnu vodu, mnogo će ti pomoći.

Nadam se da ćeš rešiti svoj problem, ja sam nekada muku mučio sa nadutim stomakom, danas posle 2 godine istrajnog lečenja, moj stomak je tek malo nadut, i uskoro će proći i to. Eto, sve najbolje.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podignut zeludac i jos po nesto , odakle poceti sa lecenjem
PostPoslato: Uto Jun 20, 2017 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто да избаци пробиотике, кефир и кисели купус? Па то је баш корисно за црева.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: