Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 93  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 9:07 pm
Postovi: 30
Ejmi, nisam iskusila nista slicno sa tim jezama i hladnocama. Mozda bi ti bilo lakse da otkrijes, tako sto ces zapisivati kada ti se to desava, sta si radila pre toga, pojela, da l si imala neke vrtoglavice, da izmeris pritisak, puls...mozda sa raznim stvarima ima neke veze, kao sto kazes imala si u pms-u, sad je mozda i u pms-u i z a vreme ovulacije, naprimer...

_________________
Ms Crohn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 3:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
B.M.W., hvala ti na savetima <3. Ne mogu da odpratim logiku. Nekada se poklopi sa losom fazom stomaka, ili pocne npr. desetak dana pred ciklus, ali se desavalo da se nastavi i posle. Pa, mi smo stalno u nekim fazama, ne mogu ni za sta da bas vezem :roll: . Nemam vrtoglavice. Jesam sklona niskom pritisku. Hormoni stitne su mi ok, endokrinolog mi je rekla da nisu da bi moglo ici na tu stranu, ovako da ne zna uzrok. Generalno ja sam digla ruke od nekog pracenja i odgonetanja sta bi to moglo da bude. Sta mogu, zivim sa tim godinama. Ali je grozno neprijatno i nekih trenutaka i mesta se secam upravo po tom smrzavanju i jezi :( .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 3:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mene hvata ta jeza i hladnoca. Dal ima veze sa ciklusom ili Kronom ne znam nisam obratila paznju. Jednostavno se obucem bolje ili nabijem pod cebe ako mogu. Ako ne mogu - jezim se.
Ejmi i ja isto imam nizak pritisak. (60/90 mi je normalna postavka)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Probiotici za IBD
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 3:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Pokusajte upotrebu 1 kapsule Flobiona (posebno za IBS) i jedne bocice ProLife-a (pazite na ptobijanje spremnika sa suvim ostatakom, mora se najpre odvojiti prsten pa jako zasrafiti kako bi klip izbio sadrzaj kontejnera). To staje 150din na dan, konzumirajte 10 dana i vidite ima li poboljsanja...trebalo bi da resi probleme sa nadutosti, kasastim stolicama, gasovima, grcevima...jedna posebna bakterija u ProLifeu je sadrzana u imenu aSCa testa a takodje je prezentovana kao antigen ka Candida mikozama...zanimljivo...mozda upali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 5:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Pozdrav, devojke! Gde ste, kako ste ovih dana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 6:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja sam tu. Relativno sam ok. Cekam rezultate kontrole da vidim kakva mi je krvna slika. Bas sam naglasila da hocu da mi provere B12


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 9:07 pm
Postovi: 30
:D i ja sam ok!!! uhvatila me neka gripica, pa sedim kuci, smrcam i pijem cajeve :D A ti?

_________________
Ms Crohn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 6:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
Kakav je to lek Asakol, u čemu je bolji od 5 Asa i sličnih, ima li ga u supozitorijama?
Pozdrav svima, ja sam bila super jednu nedelju sad sam srednje ali nije loše. Planiram jedan pregled ali ne mogu još da se odlučim kod kog dr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 09, 2009 8:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Asacol, takodje kao i svi antiupalni lekovi na bazi 5-ASA deluje lokalno u vidu mesalazina. Samo sto se najvise od svih distribuira kroz kolon a malim procentom u zavrsni deo tankog, on se rastapa na PH-7 dok se Salofalk rastpa na PH-5 proksimalnije pa je to za neku grupu nepotrebno. Ima najmanje nuspojava. KOd nas za lokalno mozes nabaviti samo Salofalk cepice i klizme. U pola cene supozitorije preko RZZO. Dobio sam uveravanja da bi u toku godine Salofalk trebao preci sa A1 na A listu i da ce se dodati Asacol ili pentasa ali ne znam vise od toga dok ne vidim, jer mi doc. Taranar rekao da ce biti vec u januaru a to nije bio slucaj, on je tek sada stigao iz SAD.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 3:27 am
Postovi: 32
Je l moze neko da preporuci neki prozivod za povecanje telesne tezine, neki dodatak ishrani, da bude dosta kaloricno u vidu praha i slicno. izgubio sam dosta kg, pa bih hteo sto pre da se vratim na staru kilazu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 9:07 pm
Postovi: 30
hmm, to je isto kao kad zelis da smrsas, samo jos teze!!!:roll:
kako se pametno ugojiti?! imas po svim tim fitnes prodavnicama formule za dobijanje misicne mase u vidu praskova. Uglavnom koriste bodibilderi jer oni idu na povecanje mase. To su smese na bazi aminokiselina i dugosvarljivih ugljenih hidrata. Ali u osnovi to je jedan fini balans izmedju podsticanja organizma da stvara gradivne materije (jer nije ovde stvar da se ti ugojis na bazi masnih naslaga) - tj. vezbe i unosa tih gradivnih materija. Sa vezbom ces podstaci glad, a sa pojacanim opterecenjem ces stvoriti misice. uopste nije jednostavno, i bolje bi bilo da se konsultujes sa svojim lekarom, nutricionistom, nekom ko se bavi bodibildingom, nego da uzims te smesice. mozda ti jedan paket nece skoditi, ali posto imas tendensiju da mrsavis, morao bi da promenis ceo stil zivota...

_________________
Ms Crohn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
O, sve ste tu, drago mi je da vas vidim :lol: . Dea, drzim ti pesnice za rezultate, B.M.W. da sto pre oteras prehladu, a Blue da pronadjes nekog dobrog cika docu! Ja cekam da dobijem, uz kompletnu nervozu, pa posle pravac na operaciju krajnika. Ako sve bude po planu oko 20. cu da zavrsim sa tim problemom. Kakav sam maler, trenutno me svrbe nos i usi, nadam se da me nece nesto ukaciti :( .
Bogiz, ne secam se da li imas neke probleme sa stomakom i da li sve mozes da jedes. Ja sam se jednom ugojila tako sto sam doruckovala ovsenu kasu (pa se to pretvorilo u ovsenu kasu sa pancetom i slicnim dodacima :lol: ), i redovno preskakala konopac, ne puno, ali sa jacim odrazom. Tako sam dobila na kilazi i na misicnoj masi - sa minimalno truda. Najveci deo zivota sam mrsasta, i to je jedini put da sam imala misice na butinama, i to bukvalno cvrsto kao kamen :D . Medjutim, doticni ovas za kasu su odavno ovde prestali da uvoze, a pahuljice nisu tako zahvalne za kuvanje, i pune su ljuspica. Ne znam da li bih ovo sada podnosila za jelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 4:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja sam bogme ne tipicni Kronovac. Imam nekih 7 kg viska, mada se ne bunim nisu lose rasporedjeni a i bogme pomognu kad upadnem u krizu pa ne mogu da jedem. A kriza je izgleda kod mene opet pocela, sva sreca danas imam zakazano kod cika doce pa da on odmah gvirne kakvo je stanje tamo medju pobunjenicima.
Ejmi drzim ti fige da sve bude ok i da tu OP preguras bez problema....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 6:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
Ejmi držim ti pesnice da ne dobiješ prehladu i da to preguraš lako. Hoćeš li u opštoj ili u lokalu? Bogiz i ja bih rado neko kilce kolko da imam rezervu kad mi zatreba ali neće nema šanse ni gram. Treba da se posvetim malo i tome ali nemam kad :lol: kad bi mi neko kuvao ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
Ps. MACHINE hvala na odg. nabavljam 5 Asa na recept kao sup. placam samo particip. videcemo kakav je i taj novi lek, ako slabo deluje na ileum onda verovatno nece remetiti resorpciju folata sto je dobro. Imam jos jedno pitanje za ekipu sta mi savetujete gde da u BG zakazem kolonoskopiju u analgosedaciji a da mogu istog dana da putujem kuci, da me pregledaju kako treba i daju neku terapiju. Ili samo rektoskopiju jer me stalno boli negde nisko u crevu.Necu nikome od poznanika da se uvalim jer znate kakva je priprema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 93  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: