Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 93  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pet Jul 18, 2014 9:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Deana kako si prošla kod hirurga? Kako si?
Gocili gde si? kako kod tebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Ned Jul 20, 2014 8:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
Evo me. Malo sam bila na moru. Imam nekih problema sa kozom. Alergije, perutanje koze i sl. Kod mene uvek nesto sto je tesko ustanoviti. Pre mora isla kod fizijatra zbog kukova. Nista posebno. Stomak na moru bio discipplinovan
Ovo sa kozom me izludjuje naravno a odlasci kod dermatologa su otprilike kao i kod gastro. Doca kaze Goco, nije to nista, suva koza. Dao mi da kupim mleko za kozu i ulje za tusiranje (cini mi se neka francuska firma), skupo ko sam djavo. A sta je uzor nema veze. Idi kuci uzivaj, nisi bolesna. Da covek popizdi.
Elem, dosadno mi nije nema teorije :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pet Jul 25, 2014 12:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
:D Gocili moja znači idi na pljeskavicu u prevodu..kažem ti ja da ti malo dodješ kod mene ;)
Malo Vojvodjanske hrane i tananaaa ti zdrava.
Ja onako ..slaba bzvz kao ovo vreme malo bolje malo gore..Totalno variram i ni ne nameravam da idem kod dr...
Ali treba mi pomoć od vas ako je imao neko ovaj problem.Fisura je bolela kao djavo 2 meseca i sad se to smirilo..ali mene tamo još uvek boli..znači kao da se stvara neki čir nešto tvrdo na rektalnom delu..bolno kad hodam i celo vreme mi tamo nešto smeta..Da nije to neka fistula ili koji sad klinac... :-? hemoroidi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pet Jul 25, 2014 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 24, 2014 5:01 pm
Postovi: 28
Lokacija: Srbija
Vec sam poslao nekoliko ovakvih poruka drugima, a koje smatram dobrim resenjem problema.

Na linku

http://kickass.to/korak-do-kraja-zip-t9343512.html

je postavljen multimedijalni materijal od 50-tak dokumentarnih filmova na srpskom jeziku, preko 200 pdf knjiga o zdravlju, veganstvu, alternativi i dr., anatomske 3D enciklopedije, softver, koji poprilicno dobro objašnjava temu alternative i zdravlja, principe zdravlja i lecenje kao i politiku eugenike.

Možete jednostavno skinuti fajl sa torrenta (13 Gb, zip) i na jednom mestu dobiti sve odgovore, da ne biste gubili vreme i lutali za informacijama. Da ne preterujem, ali neka moja licna procena je da ukoliko budete prilagodili svoj nacin života na nacin kako je tamo opisano, vaše šanse za prevenciju i izlecenje su oko 80%.

Mogu vam proslediti pocetak uvodne reci:

"...U zadnje vreme sve je ucestalija pojava raznoraznih boleština tipa bolesti srca, kancera, leukemija, dijabetesa i sl... Ono što je zajednicko za sve ove savremene bolesti je da se uglavnom javljaju kao posledica pada imuniteta a da njihovo lecenje više ne zavisi toliko od lekova koliko od promena navika, svesti i nacina života.

Trenutna situacija npr. u Americi je da svakog minuta umre po jedna osoba od bolesti srca kao i jedna osoba od kancera. Normalno da je na svetskom nivou ta brojka mnogo veca. Kod nas u Srbiji, trenutno stanje je da svakih 18 minuta umre po jedna osoba od srcanih bolesti a godišnje se evidentira preko 30.000 novih slucajeva oboljenja od raka od kojih preko 20.000 umre sa tempom uvecanja od 15% godišnje.

Prognoze svetske zdravstvene organizacije za Srbiju su da ce, ako se zadrži ovakav tempo razboljevanja, vec u 2020. godini, svaki drugi stanovnik imati neki oblik raka, kancera, ciste ili neko drugo autoimuno oboljenje. Ljudi su u teškoj finansijskoj situaciji i zbog postojecih porodicnih problema nemaju vremena da realno sagledaju situaciju oko sebe vec se krecu kao hipnotisani u gomili, ignorišuci realnost i jasno uocljive znakove predstojeceg vremena...."

POGLEDAJTE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pet Avg 22, 2014 3:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Hvala armagedon..lepo rečeno,na žalost realna istina.Ja ću da pogledam..tempo života i naša ishrana su u totalnom haosu.
Meni 2014 najteža godina do sada ..od kako se družim sa Kronom..povuklo tu još mnogo toga sporedno...Osećam se jako iscrpljeno ili ću da promenim nešto ili ću da propadnem skroz dad mi definitivno poslednji trzaj da reagujem :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Okt 02, 2014 1:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja odoh na seckanje 20. oktobra. Valjda ce posle toga biti lakse i bar jedno vreme bez kortizona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pet Okt 03, 2014 3:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Dea je napisao:
Ja odoh na seckanje 20. oktobra. Valjda ce posle toga biti lakse i bar jedno vreme bez kortizona.


:( ah Dea moja znači moraš na seckanje?.Mislim na tebe ovih dana kako si...drži se budi jaka kao i uvek i javi se čim budeš mogla.Mnogo sreće Dea i da više i ti budeš na miru..

Ja sam super..terapiju ne uzimam nikakvu samo Vironal kapi koje su fantastične.Meni jako pomažu..Da kucnem o drvo što kažu da ne ureknem nešto ..da već i ja doživim lepih dana..
Čika Kron konačno otišao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pet Okt 17, 2014 6:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pomerili na 22. Da mi je da vec jednom zavrsim s tim....ovako samo odlaganje neizvesnosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Nov 06, 2014 11:37 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Isekli 1 m tankog creva, navodno ostalo jos 2m. Rezultate cemo videti za par godina, za sad deluje sve ok. Mnogo brzi oporavak nego posle prve operacije, i za cudo smireniji stomak. Ono sto me buni je sto mi je dr. dao sada da pijem Salofalk, koji je kako pise na uputstvu za debelo crevo i Colitis. Jesam ga pila pre nekih 10-tak godina, ali on je lek samo za remisiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pet Nov 07, 2014 12:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Deana moja brz oporavak ti želim.Samo da si mi dobro...Salofalk sam i ja dobila posle operacije i bilo mi dobro od njega ..sigurno će ti kasnije promeniti Imuran da ostaneš u remisiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pon Nov 10, 2014 10:52 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Da, da moj dr. namerava opet da predjem na Azathioprin za nekih pola godine. Ja ga najradije ne bih vise uzimala, ali sa manjok od 1,20 m tankog creva ne smem vise da rizikujem OP u skorije vreme. Prosto nisam pametna sta da radim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pon Nov 10, 2014 10:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Da li je neko od vas koristio ulje crnog kima? Ako da, kakva su vam iskustva?
http://alternativa-za-vas.com/index.php ... crnog-kima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pon Nov 17, 2014 1:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Da li je neko od vas koristeci Salofalk imao bolove u kostima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Nov 20, 2014 7:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 14, 2014 11:48 pm
Postovi: 11
Da li bol u levom uglu, pri dnu, kod jajnika, moze da ima neke veze s ovim? Mislim na iritabilani kolon. Tu, gde je zavrsetak debelog creva.
Meni je stolica uredu, samo imam osecaj da mi nesto nonstop stoji, i blago boli, ali ne pri dodiru.
I naravno crvkotanje creva i gasovi. S vremena na vreme mi se javljaju ovi simptomi, po nekoliko dana...
Nista urgentno, ne ometa me u zivotu, ali ono ipak je nesto...
Kod lekara su mi rekli da ako nemam krvi u stolici nemam potrebe da idem na kolonoskopiju.
Pa sam odustala ranije, ali tu su idalje simptomi. Inace, trenutno mi je stresan period u zivotu, pa mozda je i zato... Ali predpostavljam da bi mi stolica onda bila losa. Ima li neko ideju?
Inace, u drugoj sam zemlji, i necu moci narednih nekoliko meseci kod lekara... Zato i pisem, da sam kuci - odmah bih skoknula da proverim. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Čet Nov 20, 2014 10:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
ladolcevita, одмах скокни по неке квалитетне пробиотике. Ако имаш упалу или какав други процес они ће свакако помоћи. Треба да их пијеш сигурно неколико месеци. Иначе пробиотици се пију на празан желудац и бар пола сата пре јела.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 93  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: