Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 93  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 8:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
NIJEDAN cist mesalaminski preparat ne utice na apsorpciju folata u terminalnom ileumu, to cine samo sulfapiridinske komponente kos sulfasalazina...5-ASA, ako je domaci lek, je vrlo los iz mnogo razloga...mislim da mu je efikasnot 50%. Asacol i Penstasa su za sada najbolje formule za IBD sto se tice upale kolona. Salofalk i za deo tankog creva. Kolonoskopiju radi samo na VMA, Zvezdara ili na KCS kod proverenih gastroenterologa...nemoj ici kod nepoznatih i onih koji se ne bave upalnim bolestima creva, je imaju i losu patohistologiju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 9:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Evo ja se vratih od lekara. Rezultati su mi svi dobri, a ja se osecam bas lose.... CCC kakvo sam ja cudo prirode....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 3:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
Ima hiljadu razloga kad se osećamo loše, ipak je super što su ti rezultati dobri i B12 jel tako? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 7:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
skupio samkonacno hrabrosti i otisao na kolonoskopiju kod doktora dr sc. med. Nenad Perišića i nemam UC ni Krona ,cak mi je isao i do 30 cm u tanko crevo,dijagnoza je IBS..mrzelo me da pisem sve !!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 7:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Da znas da ti zavidim...

Drago mi je zbog tebe

Valdez je napisao:
skupio samkonacno hrabrosti i otisao na kolonoskopiju kod doktora dr sc. med. Nenad Perišića i nemam UC ni Krona ,cak mi je isao i do 30 cm u tanko crevo,dijagnoza je IBS..mrzelo me da pisem sve !!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 9:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Svi su mi nalazi ok. Znaci nisam anemicna, B12 je super, jedino mi ne rece koja je vrednoc CRP-a ali pretpostavljam da on dobro zna da ih tumaci....Popila sam dva Budenofalka i vec sam bolje.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 13, 2009 7:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
jel ste bili na www.medhelp.org ? Posle na forum pa na crohn dis. Ima zena krona vec 38 god. i pozitivna je, mislim psiholoski! Mi smo male mace.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 3:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Blue, znam da se radi sa anestezijom kolono pored VMA i na Bezanijskoj kosi (potpuno nova oprema na odeljenju) i u Zemunskoj bolnici
(jako ljubazno osoblje). Posto verovatno ides na uput, zovi da vidis koliko se gde ceka. Nemoj da radis samo rektoskopiju. Pa cela priprema je ista, a priprema je ipak najgori deo price. Sto onda da ne odradis celo i vidis situaciju. Odspavaces, zavrsi to. Sto se tice rezultata, dobijes odmah nalaz sa pregleda, ali se rezultat biopsije ceka, od 7 - 14 dana otprilike.Da putujes, zaboravila sam gde si, i koliki ti je put, ali u principu mozes. Uracunaj da ces biti iscrpljena od pripreme.
Dea, super za rezultate, B12 kada je u deficitu mora da se ceo zivot nadoknadjuje, tako da je super sto ti je ok.
Ja ne idem na op., bice drugih vesti, drzite mi fige :wink: . Inace se radi samo pod opstom, dr je bila zgrozena mojim pitanjem za lokalnu :oops: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 6:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 20, 2009 5:21 am
Postovi: 27
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima. Vidim da dosta vas, na zalost, ima solidnog iskustva sa raznoraznim stomacnim tegobama, pa da vas pitam za savet. Ja sam dva puta radio kolonoskopiju i tri puta gastroskopiju. Da li se Kron moze sigurno iskljuciti iako se ne uzimaju uzorci debelog creva, vec samo na osnovu pregleda sluznice. Meni je data dijagnoza iritabilnog kolona, a lecen sam i od Heliko B. i Lamblije, pa imam i gastritis. Ukratko, muke od zeluca do kraja debelog creva, hemoroidi su u svemu tome najmanji problem. Kada sam pitao lekara zasto nije uzeo uzorke, makar da ispita da nije neki mikro kolitis u pitanju, a da ne govorimo o kronu, on rece da je sve bilo vise nego jasno kada je pogledao. Inace bila je totalna kolonoskopija. To me najvise zanima, da li je on otaljao posao ne uzevsi uzorke, ili stvarno moze na osnovu vizuelnog prikaza da bude toliko siguran da nije neka teza bolest, makar u zacetku. To je bilo pre nesto vise od godinu dana, a kako se sada osecam i kave simptome imam, sve mi se cini da cu uskoro opet zavrsiti na tim krajnje neprijatnim pregledima.

Neko je pomenuo u prethodnim postovima i nesto oko anestezije. Ja sam prvi put radio bez i ne boli tako jako sve vreme, samo na krivinama, tada jako zaboli i kada se dodje do kraja, boli, priznajem, oblio me je hladan znoj, muka mi je pripala, ali sam izdrzao. Drugi put ipak na VMA, sa totalnom i mnogo je bolje, nema posle onih celodnevnih bolova koje sam imao prvi put. Tako da ako se neko dvoumi, moja preporuka ide isto totalnoj, ali naglasavam, meni barem, nije neizdrziv bol.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 1:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Prvo, radio si vec dve kolonoskopije, sa odredjenim razmakom izmedju, tegobe su ti svo vreme prisutne, da imas jos nesto za dijagnostiku to bi ti se najverovatnije za ovoliko vremena i makroskopski pokazalo.
Kolonoskopista naravno ne uzima uzorke pri svakoj kolonoskopiji, ako vidi zdrava creva, neostecenu i lepo prebojenu sluzokozu... On nema indikacija da radi biopsiju. Eventualno na licni zahtev pacijenta, ali i tada je njegov posao da razmotri da li ima ikakvog osnova za sumnju da se nesto mikroskopski desava, pa ako nema da ovakvom zahtevu ne izadje u susret.
Kada se radi nasumicno biopsija, ne radi se po pravilu kolon, nego zavrsni deo tankog creva, jer je najcesca lokacija potencijalnih promena.
Svako ko dodje na ovakav pregled dosao je jer ima neke tegobe. Sada zamisli da se svakom seckaju creva koja ne pokazuju nikakve promene, malo tamo, malo ovde, koliko je to za pacijenta, lekara i laboratoriju nelogicno i neodrzivo.
Iritabilni kolon se na pregledu vidi - videli su takvu reakciju tvojih creva, postavili dijagnozu. Ta dijagnoza nosi raznovrsne tegobe koje ti imas. Znaci, prosao si dijagnostiku, imas tegobe, postavili su ti dijagnozu i nasli njihov uzrok. Imas dosta razloga da verujes u svoju dijagnozu. Da ti nije utvrdjen iritabilni kolon, mogao bi da i dalje imas neizvesnost oko uzroka svojih tegoba. Ovako, znas da imas stanje koje nije organska promena, ali izaziva tegobe. Nema nikakve misterije. Mozes da budes zadovoljan sto nemas nesto sto je veci medicinski problem. Ako nemas neka dramaticna pogorsanja u odnosu na period kada si radio ove pretrage, ne vidim razlog da dalje sumnjas i istrazujes. Ono sto bi trebao da istrazujes je nacin da ti bude bolje, a posebno da sebe psihicki sto vise umirujes i stedis od stresa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 2:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
Zdravo Korto Malteze, verujem da je lekar bio savestan i da stvarno ništa nije bilo specifično, posebno što je gledao ceo kolon. Kod mene se posle mesec dana na rektoskopiji nije ništa videlo pa su ponovili posle godinu dana jer nisu prestajali probemi i tada su uzeli biopsiju i stigla je dijagnoza.Ako imaš probleme ponovi pregled.
Ejmi, hvala na savetu verovatno ću to da odradim na proleće sad smo zavejani :) kako si nam ti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 2:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Blue, hvala na pitanju. Ja sam malo trudna :lol: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 9:07 pm
Postovi: 30
Jeeeeeeee lepe vesti!!!!! :))))
Bas mi je drago da u ovo snezno, zimsko zavejano doba ima vise lepih vesti!!!Drage devojke bas mi je drago sto ste dobro, sto su vam dobri rezultati i cestitke Ejmi!!!! nek ti je sa srecom!!!

_________________
Ms Crohn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 7:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
E Ejmi! OD srca cestitam! Pa to su stvarno divne vesti! Javi ako ti treba neka kronovsko iskustvo iz trudnoce....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 20, 2009 8:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Hvala, bile ste mi prava podrska devojke :P !
Nego, jos je rano, rano i ja sam manja od misa, potpuno sam se udidila dok ne prodje prvi ultra zvuk ( zakazan za sredu). Dok ne vidim da je sve gde treba, pa srculence, ne mogu da budem na miru.
Dea, hvala ti puno, nemoj da se posle pokajes kada navalim na tebe sa pitanjima :lol: .
Devojke mene su lekari prosle godine toliko isprepadali, da sam uveliko citala o neplodnosti. Nisam rekorder kao ti Dea : ), ali je iz drugog meseca, ne mogu jos da verujem. Hi, hi, tako je to kada se organizmu zapreti operacijom krajnika :D .
Veliki kiss za vas!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 93  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: