Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: OPERACIJA HIJATUS HERNIJE I GERBA - iskustva
PostPoslato: Uto Jul 17, 2018 11:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 1:48 pm
Postovi: 51
Поздрав,
Нисам нашао много информација, искустава о операцији хијатус херније и герба у Србији (посебно ВМА), па реко ајде мало да освежим тему. Поред осталих озбиљних тегоба што имам (иначе сам имао 13 операција до сад на ВМА: малигн. тумор поглавине - 10 операција, стабилизација кичме - једна операција (а чека ме друга), операција жучне кесе, операција девијације носног септума), патим од "микса": хијатус хернија (милим да је параезофегална)/Герб/хронични гастритис. Био сам код доста гастроент., а задњи пут код др.Радоје Додер-а, ВМА. Радио ми је гастроскопију (пре тога сам одрадио и РТГ гастродуоденума и једњака са баријумом по препоруци др.Перишића) и рекао да и није баш тако мало хернија (знаци езофагитиса гр.А, кардија инкопентентна, индиректни знаци хијатус херније (HiII II/III), немам Хеликјо Б.) и дао терапију:
Controloc 40mg, 2x1 4 недеље, потом 1x1 још 6 недеља,
Gastroperidon 10mg 3x1, 4 недеље.
Пре тога сам користио Ranisan, Reduflux (антацид), Emaneru, Dexilant...
Сад имам мање симптоме што се тиче бола желудца, и киселине. Али зато имам проблема са осећајем иритације у доњем делу грла и недостатка ваздуха, симптоми као да имам астму. Чак сам од пулмолога добио и пумпицу Alesco и једно време Ventolin али слабо помажу. И пулмолог је мишљења да је исећај недостатка ваздуха највише од герба. Радио ми је алерг. тестове и имам алергију на гриње највише, па онда амброзија, траве, корен...
Али ми је проф.Додер рекао да су симптоми астме 80% од герба/хијатус херније али да не би још то оперисао (ваљда хоће да види хоће ли деловати терапија...).
Такође имам двоструку S сколиозу око 55 степени. Радили су ми стабилизацију L5/S1 због спондилолистезе и дег. диска - 2013 год. Сад треба да ми раде стабилизацију сакроилијачног зглоба...
Интересује ме да ли је неко оперисао герб и хијатус хернију на ВМА и код ког хирурга, и који су симптоми били, искуства...
Унапред хвала
Никола


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: