Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Cao
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 10:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Taurus_sd


Imaju dosta nus pojava,znam kako uticu na psihu. Ne menjaju je nego pojacavaju i negativne i pozitivne emocije, i emocije nisu stabilne nego idu od totlne srece do totalnog besa sve u kratkom vremenskom periodu.
A i kod ljudi koji uzimaju steroide postoje razne doze,pa od toga zavisi sta ce da se desi,mada to je sve individualno, ima dosta ljudi koji su dobro pregurali sedeset godina a uzimali su ih u mladosti. A ima i momaka koji su se mladi sjebali,sve je to relativno.


Sto se plasis helico bakter pilori? Ja sam je imao i pio sam antibiotike,mada nisam isao na neki izdisajni test da proverim da li je jos u telu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 10:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Zatp sto mi sve ovo lici na jedan veliki zacarani krug.. A citao sam da se ljudi dugo pate sa time,i sa onom kandidom..

Sve je to blah blah.. :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Uto Maj 26, 2009 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Ako bi mogao da mi odgovori Dr Ivica???

uveo sam Aerobne treninge pre neki dan(pre toga sam udarao dzak i sparingovao bez problema). Isao sam na kosutnjak da trcim,i prvo sto me zprepastilo to je moja kondicija,mogao sam da pretrcim mozda kilometar(dosta sam se iscrpeo,mada sam udario bas jak tempo na pocetku)...
Malaksao sam, posle toga dosa kuci sa blagim osecajem gusenja,spremio sam sebi da jedemem i 250 gr pileceg belog i 150 grama pirinca,20 minuta posle obroka osetio sam jako gusenje kao da hrana nije mogla da dodje do zeludca(nije bilo aritmija,pritisak je bio u padu 112-68 inace mi je 135-75)
gusio sam se dva sata,na savet rodjaka(lekara) popio sam sodu bikarbonu i nije mi bilo lakske,posle toga na savet istog sam popio caj od kamilice i malo mi je samanjilo tegobe. Ali blago gusenje me je drzalo ceo dan,uvece sam popio dve rakije i pustilo me,nisam imao nikakvo gusenje... :D Pre trcanja sam jeo i osetio kako mi se hernia penje gore,tj... Kako me gusi i steze u predelu grudi,za vreme trcanja nije bilo vecih problema sem moje kondicije. Ako biste mogli da mi objasnite zbog cega se ovo desava?(srce ispitano i ono je u redu,krvna slika dobra i hormoni dobri,jedino imam dijagnostikovanu hiatus herniu,GERB i ne znam jos sta...) Kad god krenem da pesacim ili trcim ne mora da bude veliki napor,mene nesto steze i gusi,na dzaku napravim veci puls pa ne pravi nikakve porbleme. Totalno mi je sve cudno,imam 19 god srce zdravo,ispitano,a opet imama stezanje u grudima i vratu... Vodim racuna o ishrani,a kako kazu hernia me gusi,nemam neki jak reflux(sem po nekad kad zazari jednjak,ali to se desava jednom u nekoliko meseci). Ako bi ste mogli da date neku predpostavku sta se desava,i ako mozete da mi kazete zbog cega je bolje piti nexium nego ranisan,posto kolko sam citao na receptu,ranisan ima mnogo manje ne zeljenih dejstava??????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 28, 2009 11:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Potpuno je nemoguce da Vas gusi hernija tokom trcanja, a podatak da Vam je posle dve rakije bilo bolje sasvim Vam jasno pokazuje sta je Vas glavni problem :)

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 1:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Pakao je ovo ljudi. Ubi me Hernia+kaskadni zeludac. Na nesrecu imam i upalu sinusa, pa kada nesto pojedem (iskljucivo bareno, posto ostalo nema sansi da prevarim) zeludac skace, hernia dodje u grlo, a sinusi se upale, jer je valjda sfinkter potpuno popustio i svi gasovi u toku varenja jurnu gore. Ljudi, zaista cu poludeti, ovo je neizdrzivo. Razmisljao sam da dam otkaz na poslu, posto jedva, ali jedva uz dosta zabusavanja i ustajanja svaki cas, izdrzim radni dan. Ali kako da se lecim? Ljudi, sta da radim. Razmisljao sam da odem u KBC Bezanija, da molim za operaciju. Ovakav zivot kakav ja vodim nista ne vredi. Cak i porodica pati u velikoj meri, divni su prema meni, a ja kada pojedem nesto, cekam da vidim da li cu preziveti jos jedno varenje. Jaaaaaaaaaaoooooooojjjjjj. Da li neko ima informaciju oko operacije u Izraelu? Koliko kosta i kako je moguce otici, ako me nasi ne daj boze odbiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2009 2:12 pm
Postovi: 2
Postovani,

Molim za savet i eventualno pomoc. Mojoj tetki je dijagnostikovana sliding hiatus hernia,radila je sve moguce analize od rendgena, gastroskopije.. Primeljena je u KBC Bezanijska kosa, prvi put 3.aprila, na operaciju kod profe Randjelovica, posle 7 dana lezanja i ponovne gastroskopije receno joj je da ne mora da se operise, naravno pila je Nexium, prvo Controloc koji nije nista pomagao, zatim nexium koji je povremeno pomagao. Inace je oslabila 15 kg za vrlo kratko vreme. Inace je astmaticar vec 30 godina, a ima 75 god. Posle kontrole, pocetkom juna, dr Randjelovic je ponovo zakazao da je prime u bolnicu 9.6. , prvo je imala upalu uha, pa nisu mogli da je operisu, sada smo van bolnice (naravno u privatnoj laboratoriji radili analize kortizola, i T3), da bi danas saznala da je mozda nece operisati zbog toga sto ima astmu, ili zbog toga sto profesor ide na odmor.
Molim vas za savet, da li ona jeste za operaciju, (nemam potpune podatke, ali nadam se da znaci i ovo sto sam napisala) da li moze da zivi sa tim bez operacije, stalno ima mucnine i gadjenje na hranu, kao sto sam vec napisala nexium joj nekad pomogne nekad ne.
Hvala unapred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija hiatus hernie
PostPoslato: Ned Sep 05, 2010 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 05, 2010 12:55 am
Postovi: 1
imam 40 god.mozda vise od 20 god patim od hipersekrecije,koja je verovatno uzrok ciru na 12-to palacnom crevu.kiselina me ubija iz dana u dan.progutao sam ranisane u neogranicenim kolicinama.sve je ok dok traje dejstvo leka a posle....Nadutost,mucnina non-stop,proliv svakodnevno itd.kad sam bio kod gastrologa ustanivio je da imam spusten zeludac i to je to .znaci hiatus hernia.u zadnje vreme promuklost posle obroka,neki beli slajm u grlu,znaci i jednjak verovatno.da li postoji nacin da se ove dugogodisnje muke rese operacijom ili na bilo koji drugi nacin jer mi je svega ovog preko glave.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija hiatus hernie
PostPoslato: Pon Okt 04, 2010 9:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 3:55 pm
Postovi: 75
Lokacija: Beograd
Radila sam onaj test intolerancije na hranu zbog dijete i moram svima da kazem da mi je strasno znacila za olaksanje tegoba hernije!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
Svima porucujem da ne idu na operaciju nego da probaju ovo meni je strano pomoglo.
Sada lekove pijem mnogo manje i prijatnije mi je u zelucu!!!!!!!!!! :D 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija hiatus hernie
PostPoslato: Uto Okt 05, 2010 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 03, 2009 1:13 am
Postovi: 10
ja bas naprotiv svima preporučujem operaciju.imam gerb tip b ,tegobe preko 4 godine,zadnjih godinu ipo nisam mogao ni dana bez controloca,posle opreracije koja je urađena laparaskopski,pre 3 nedelje,danas sam uveliko nov čovek,na lekove ni ne pomišljam.isti dan kada sam operisan sam ustao,vec sutradan sam mogao kući ići.svima preporučujem jer znajući koje sam tegobe imao,ovo je kao da sam ponovo rođen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija hiatus hernie
PostPoslato: Uto Okt 05, 2010 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
nsvs je napisao:
ja bas naprotiv svima preporučujem operaciju.imam gerb tip b ,tegobe preko 4 godine,zadnjih godinu ipo nisam mogao ni dana bez controloca,posle opreracije koja je urađena laparaskopski,pre 3 nedelje,danas sam uveliko nov čovek,na lekove ni ne pomišljam.isti dan kada sam operisan sam ustao,vec sutradan sam mogao kući ići.svima preporučujem jer znajući koje sam tegobe imao,ovo je kao da sam ponovo rođen.


nsvs mozes li mi molim te reci koje si tacno simptome imao?ako ti nije problem napisi na pp ko te operisao...sad nemas nikakvih simptoma???koja se operacija radi za HI HE i GERB?ova Nissen ili neka druga???drago mi je da ti je operacija pomogla...poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija hiatus hernie
PostPoslato: Pon Nov 01, 2010 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 03, 2009 1:13 am
Postovi: 10
ja sam ustvari imao GERB b,kiselina svaki dan na svu hranu,užasne tegobe,svaki dan controloc.Operacija je fundopication po nisenu.Razlikuju nam se tegobe(pročitao sam u tvojoj temi da imaš bilijarni reflux).Simptomi su iščezli sa danom operacije,bukvalno sam zaboravio da sam ih ikad i imao,ali iskreno.Internet je jako dobra stvar ali svašta ljudi pišu,jer znam šta sam ja čitao,znači razne dijete po dva meseca posle operacije,pa nesmeš ovo da jedeš,nesmeš ono.Sve normalno može da se jede,samo više puta na dan po manje i da se mani zalogaji uzimaju.Poslao sam ti na pp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija hiatus hernie
PostPoslato: Pon Nov 01, 2010 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
nsvs je napisao:
ja sam ustvari imao GERB b,kiselina svaki dan na svu hranu,užasne tegobe,svaki dan controloc.Operacija je fundopication po nisenu.Razlikuju nam se tegobe(pročitao sam u tvojoj temi da imaš bilijarni reflux).Simptomi su iščezli sa danom operacije,bukvalno sam zaboravio da sam ih ikad i imao,ali iskreno.Internet je jako dobra stvar ali svašta ljudi pišu,jer znam šta sam ja čitao,znači razne dijete po dva meseca posle operacije,pa nesmeš ovo da jedeš,nesmeš ono.Sve normalno može da se jede,samo više puta na dan po manje i da se mani zalogaji uzimaju.Poslao sam ti na pp.


poz...nsvs...prije svega drago mi je cuti da si ok i da je op uspjela...da kod mene je bilijarni reflux udruzen sa GERB-om...inace je ovaj bilijarni reflux puno gori od Gerb-a jer jako ga je tesko drzati pod kontrolom...ja jedva nekako zivotarim sa njim bez obzira na razne dijete,lijekove i slicno...procitala sam pp i puno ti hvala na odgovoru...sve najbolje zelim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija hiatus hernie
PostPoslato: Pet Feb 18, 2011 9:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 08, 2011 2:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: Jagodina
eto, ja sam bar znao šta me čeka..

počev od dede, majke, dođe i do mene

genetika: kila na želudcu...

Pošto oni pate od toga ceo život, padanje u nesvest, infarkt itd...

ja gledam da to rešim šro je pre moguće...

Simptomi: Ustanem ujutru, legnem uveče, najedem se itd... - strahovit bol u grudima kao da mi neko zabio nož...

srce odmah počne da radi ubrzano... izmerim pritisak 150 x 100 x 95 otkucaja u sec

znači hladan znoj, samo u nesvest što ne padnem...

Imam 30 godina, ne pijem alkohol (čaša vina mesečno, znči anti anti), ne pušim, ne pijem gazirano, 190 visina, 88 težina

Sad idem da slikam ultrazvukom, na barijum - pa se javljam posle toga

Pošto iz svega navedenog ne mogu više da podnesem aritmije i bolove - treba mi samo jedna informacija ako se dođe do zaključka da je to što ja mislim da je 100%

GDE ? Laparoskopska operacija ? U Srbiji ? Sajt, Email, Telefon, Adresa - šta god ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija hiatus hernie
PostPoslato: Pet Feb 18, 2011 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2011 7:00 pm
Postovi: 3
Registrovao sam se samo da bih dalo malo oduska svom GNEVU koji osecam u vezi sa svojom situacijom i mojom kako kazu "malom" hiatus hernijom.

Da - GNEV je jedina rec koji moze da pridje onom sto osecam i gluposti na koju nailazim u pokusaju da povratim svoj zivot.

Jezim se kad pomislim kolika je nepravda ono kroz sta prolaze ljudi koji pate od ovog pakla. Ja vec godinu i po dana nemam zivot. Nula, apsolutna nula. Odbijam sve pozive prijatelja za bilo sta, ne idem nigde, prestao sam da radim, prestao sam da treniram, plasim se seksa jer se posle osecam kao da mi je neko sipao mravlju kiselinu u pluca...recju, profesionalni pacijent...

Uz duzno postovanje za vasu strucnost doktore Ivica, jezim se kad vidim neke od odgovora koje ste u ovoj temi dali ljudima. Na "gusi me kila" odgovarate sa "nema sanse da vas kila gusi" i onda dajete duhovito opasku o rakiji koju je covek popio. Eh, kad biste na dan bili u telu coveka koji ima kilu pracenu simptomima...na samo jedan dan, doktore Ivica...

A najgore je sto ja na taj stav nailazim vec neko vreme, a verujte imam pristup nasim najboljim lekarima. Pre par dana se desila zadnja epizoda u kojoj sam isao na konsultacije kod jednog naseg verovatno najboljeg hirurga... Njegove reci su bile "NE MISLITE NA TO...ZABORAVITE NA KILU KAO NA PROBLEM". Obrisao sam celo i pokazao mu vodu koja lije sa mog cela i rekao mu "Ovo je doktore od pesacenje od taksija dovde, ovo je od prepesacenih 100 metara doktore..."

"Nemojte da mislite na to" i dalje je bio njegov odgovor uz odmahivanje rukom. Gde ja zivim? Koji jezikom govorim? Ko su ovi ljudi?

Da sam bar sam, strpajte me u ludnicu i bacite kljuc...ali hiljade ljudi prolazi kroz pakao, koji je po vama "psihosomatski" i koji je "u njihovim glavama". Da li mislite, doktore Ivica, da je coveku koji se gusi vazno da li nauka kaze da kila moze da ga ugusi?

Posle tih zadnjih konsultacija, mogao sam da mislim samo o dve stvari:

PRVO - kako bi bilo da navucem ovom doktoru najlonsku kesu na glavu i vezem mu je oko vrata a kad krene da se koprca da mu kazem "Molim? Gusis se? Ma nemoj da mislis o tome?"

Verujte mi govorim u ime svih ciji je zivot unisten ovim uzasom *Gusenje koje izaziva hiatus hernia i GERB je isto toliko subjektivno koliko i kesa na glavi.*

DRUGO - kako bih samo voleo da pozajmim svoje telo ovom doktoru na dan, pa da onda pricamo

Kriterijum za operaciju je Baretov ezofagus???????

Pa ljudi, onaj ko ima Baretov ezofagus ima do 12.500% veci rizik or raka jednjaka. Pa kakav je ovo fasizam?

Kada cemo poceti ljude obolele od raka da lecimo govoreci im da "ne misle o tome" ????

Da se vratim za sekund svojoj prici...

Od kako sam posle prehlade pre oko godinu i po dana ostao sa osecajem dve loptice za tenis u dnu grla i grcevima u vratu moj pakao je poceo.

Ovako izgleda moj prosecan dan...

- pecenje u grudima
- moram da mislim o svakom udisaju da bi bol bio sto manji
- kasalj koji mi je pokidao pluca (do pre nekih 10 dana nisam ni oka mogao da sklopim nocu, spavao sam po 2-3 sata danju jer je kasalj postajao uzasan nocu)
- u plucima osecaj kao da sam doruckovao eksere a rucao spenadle
- uzareno upaljeno grlo i osecaj da imam dve tensike loptice u zdrelu
- malaksalost koja u potpunosti odredjuje svaki trenutak...ali u potpunosti...
- naleti vreline, narocito posle hodanja i napora
- preznojavanje kakvo nikada nisam iskusio
- prehladim se u proseku na 2-3 meseca, ne znam da li je zbog oslabljenog imunog sistema ili zbog tih preznojavanja koja me ostave mokrog na hladnoci kadgod izadjem napolje
- lome mi se zubi nagrizeni kiselinom

Prosao sam sve moguce testove da se iskljuce sve druge opcije. Plasio sam se za srce. Radio sam EKG-ove, holtere, ehoe srca...ultrazvukove unutrasnjih organa, testove na sta sve ne, mikoplazmu, koksaki, sarkoidozu, ko zna koliko puta krvnu sliku, briseve grla i nosa, izbusen sam kao reseto, hormone stitnjace i gomilu nekih testova iz krvi cijih imena ne mogu ni da setim...rentgen pluca, Ct pluca...rentgen zeluca, gastroskopije, ph metrije...sta god da vam padne na pamet...verovatno sam ga radio...

Rezultat? TREBALO BI DA ZABORAVIM NA TO ...

Svi testovi su pokazali da jedino sto nije u redu samnom je hiatus hernia i GERB. I sta mislite sta se desilo kod ovog zadnjeg hirurga???? Poslao me kod njegovog kolege da radim bris grla !!! Samo da zaplace covek...

Odogovorno tvrdim da je ovo najpotcenjenija bolest kod nas. A sto se tice operacije, nije bas da svuda u svetu morate da budete jednom nogom u grobu da biste dobili operaciju. Formulacije koja sam ja naso po netu su pre nalik sledecem "operaciji se pribegava u slucajevima kad pacijent ne reaguje na lekove" "...u slucajevima mladjih pacijenata kojima bi alternativa bila ostatak zivot gutanja po 7-10 tableta dnevno"...

Imam 30 godina, apsolutno ne reagujem na lekove i kila mi je upropastila zivot a svuda nailazim na zid koji salje poruku da treba da odustanem od svog zivota i da cekam smrt.

E pa to se nece desiti, imam jos par opcija a onda cu platiti tih 2 i po hiljade evra koliko izgleda kosta pravo na zivot bez bola i agonije u Srbiji.

A vama neka je na cast...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: operacija hiatus hernie
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 08, 2011 2:23 pm
Postovi: 5
Lokacija: Jagodina
Citiraj:
2 i po hiljade evra koliko izgleda kosta pravo na zivot bez bola i agonije u Srbiji.


ma ja ću da dam sve što imam, i kuću ću da prodam samo GDE !!!

Gde u Srbiji se to radi dobro, kvalitetno a ne samo da ga zakrpe i da se posle 2 godine pojavi ponovo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: