Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nadutost, tvrd stomak, težina, slaba stolica...
PostPoslato: Pet Mar 16, 2018 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Lijep pozdrav.

Odlučio sam ovdje vas da pitam, jer na sajtovima "Pitaj Doktora" obično odgovaraju doktori opšte medicine i odgovor je tipa:"Vama treba gastro obrada"...

Imam 30 godina, 188cm visok, tezak oko 70kg.

Moj problem datira od 2006, nadutost stomaka je me tada pocela da muci, ali sam navikao sa tim da zivim.

Prije sedam dana, javila mi se nadutost kao nikad do sad,
ako stojim ili sjedim, daje mi takav pritisak na stidne kosti, a ako lezim ili poslije spavanja, osjetim na desnoj strani donjeg abdomena tezinu, a ponekad i grc.

Na desnoj strani donjeg abdomena osjetim, čak i vidim da na kozi dok lezim tanko crijevo gura u debelo kao na silu.

U 3 dana imam 2 stolice, nekad je fino formirana, a nekad je kašastog oblika.

Pušim, ali ne pijem alkohol.
Počeo sam uzimati flobian za probavu.
Prije sedam dana sam provjerio prostatu i bubrege, bio kod urinologa, sve je ok s te strane.
Bio sam na gastroskopiji prije 2g ili nešto kraće, možda godinu i pol, imam hijetalnu herniju 2cm i hronicni gastritis.
Niko u porodici nema probleme koje ja imam, niti je ko imao.

Opet ukratko o problemu:
Jaka nadutost, izražena težina u desnoj strani donjeg abdomena, na koži pokazuje crijevo dok gura hranu, osjećaj neispražnjenosti nakon stolice (izađe u 10 sekundi šta hoće i više ne ide), svaljivanje kroz crijeva prije pustanja gasova ili odlaska na wc.
Krv u stolici nisam primijetio nikad.
Imam hemoroide nekad vajske.

Mislio sam privatno uraditi MRi crijeva, a opet ne znam imam li potrebe...

A i paničario sam u vezi bola u testisu baš prošle sedmice da bi na kraju ispalo da je i to od nadutosti i pritiska u stomaku, bio sam kod urologa ispipao me po testisu i ultrazvukom snimio bubreg i prostatu.

A sad ovaj problem se aktivirao na gore, koji vučem već desetljeće. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, tvrd stomak, težina, slaba stolica...
PostPoslato: Pet Mar 16, 2018 11:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пробај са овим: http://aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kandida_2

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, tvrd stomak, težina, slaba stolica...
PostPoslato: Ned Mar 18, 2018 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Hvala, Aco.

Zanimljivo je da ja svako jutro imam stolicu, ako ne stolicu onda gasove.
I to ovih dana je stolica formirana, duga, izmedju zute i braon boje, jedino sto nije okrugla, oko 2cm je ali sa strana kao da je zarubljena, valjda od anusa, jer tu ponekad imam hemoroide.

Kad imam stolicu opusti mi se stomak, dodje u samo taku liniju, nema nadutosti, nema nista primijetno, ali se opet osjecam nelagodno u stomaku, valjda se tada opusta od nadutosti pa i tako daje neprijatnosti, opet kad jedem pomalo se pojavljuje veci stomak, to su kako znam tanka crijeva.
Kao da mi zeludac odma propusti hranu u crijeva.

Evo trenutno nemam tegobu na desnoj strani jer sam isao u wc ujutro, i nisam bas puno jeo danas, dva manja obroka.

Sutra trebam na ultrazvuk i kks, i unaprijed znam da ce mi rec da imam prosirena crijeva.

Ako imam stolicu koja je duga, u jednom obliku, ne raspada se i to je svako jutro skoro, predpostavljam da ne blokira nista, a svejedno se osjeca nadutost, po cijeli dan.

Davno mi je neko reko da imam iritabilan kolon vjerovatno, sporo rade crijeva, i dodje period kad daju vise smetnji, onda i gastritis koji je hronican, ne znam sad da li jedno, drugo, ili oboje predstavlja problem, da je nesto ozbiljno imao bi zatvor, tanku stolicu, krvavu stolicu ili nesto, a ovako, stvarno nemam pojma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, tvrd stomak, težina, slaba stolica...
PostPoslato: Ned Mar 18, 2018 3:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можда имаш нагомилане столице у цревима. Можеш само један дан да поједеш пуно спанаћа па да измериш време до тренутка када ће ти изаћи црна или тамно зелена столица и тако ћеш знати колико храни треба да изађе као столица. То би требало да буде око 48 часова. Јави.

Како се бориш са хроничним гастритисом?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, tvrd stomak, težina, slaba stolica...
PostPoslato: Ned Mar 18, 2018 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Pokušaću to.

A borba sa gastritisom je, ono, navikao sam da podrigujem, da tu i tamo imam zgaravice, kad god jedem, sojecam zarenje u stomaku, sto od tog gastritisa, sto od kile jer vraca u jednjak bar malo.

Pa, da ti kazem iskreno, jedina dobra borba protiv kronicnog gastritisa je tibetanska gljiva i dosta tekucine, nije bitno kakve, samo da zeludac nikad nije prazan, da uvijek ima nesto, sto ce da razblazi kiselinu, voda, sok nebitno sto je, samo da ne da kiselini da steti stjenci zeluca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, tvrd stomak, težina, slaba stolica...
PostPoslato: Pon Mar 19, 2018 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 10:37 pm
Postovi: 38
Ultrazvuk: Sve cisto
Krv: Sve u granicama
Dg: Colica non specificata

Doktor: Ne vidim da ima ista opasno, ako imas redovnu stlicu, bez krvarenja. Ostalo ti je da uradis kolonoskopiju ako osjecas potrebu za tim, mada ne vidim po nalazima razlog za to, ali uvijek postoji ono 1%.

Preporuka: Kolonoskopija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadutost, tvrd stomak, težina, slaba stolica...
PostPoslato: Uto Mar 20, 2018 2:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ниси у праву за жгаравицу. Прочитај ово: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/zeludac_gastritis

Жгаравица је вишак отпадних киселина који настаје услед недовољно желудачне киселине и лоше хране.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: